trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #840 dnia: Październik 12, 2015, 02:17:57 pm »
To akurat nie zależy od okładek tylko bardziej od reklam w samych zeszytach.[/font]
Tylko, że Marvel od pewnego czasu tak umieszcza reklamy w zeszytach, żeby podczas publikacji w trejdzie nie było żadnych wolnych stron. Więc przerwanie komiksu okładką w komiksach mających wiele podwójnych stron wiązałoby się z publikacją okładki i wolnej strony (tak aby nadal strony, które oryginalnie były po lewej były po lewej i na odwrót).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #841 dnia: Październik 12, 2015, 02:35:21 pm »
Tylko, że Marvel od pewnego czasu tak umieszcza reklamy w zeszytach, żeby podczas publikacji w trejdzie nie było żadnych wolnych stron.


Na tą chwilę nie mogę sprawdzić czy tak jest w moich wydaniach ale jeżeli to prawda to no excuses for Egmont za nie umieszczanie okładek w odpowiednim miejscu.

Offline amsterdream

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #842 dnia: Październik 12, 2015, 03:45:56 pm »
A mi to większej różnicy nie robi 

Mnie tak samo. Nawet płynniej mi się taki komiks bez dzielenia czyta.

Umieścili w ogóle gdzieś na końcu jakieś okładki w tych śmiesznych tomach ? 

Umieścili. I dlaczego śmiesznych?

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #843 dnia: Październik 12, 2015, 04:15:12 pm »
Umieścili. I dlaczego śmiesznych?


Avengers World - 152pgs, nasze wydanie - 132pgs ...

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #844 dnia: Październik 12, 2015, 04:31:50 pm »
Avengers World - 152pgs, nasze wydanie - 132pgs ...

Zamiast się cieszyć, że ktoś w końcu wziął się u nas za wydanie całych serii to lepiej dalej ponarzekać, że dodatków i reklam nie dali (bo pewnie z tego składa się te 20 stron?) :wink: Wszystkim się nie dogodzi. Jedni chcą okładki w środku tomu, drudzy dodatki jeszcze inni pewnie chcieliby, żeby cena była niższa, kolejni więcej serii albo inne serie.

Ja tam się cieszę, że mam co czytać i tyle.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2015, 04:35:24 pm wysłana przez bogi1 »

Offline amsterdream

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #845 dnia: Październik 12, 2015, 04:37:11 pm »

Avengers World - 152pgs, nasze wydanie - 132pgs ...


Kompletny komiks jest, okładki są, nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba. Nie miałbym nic przeciwko temu żeby komiksy z Nowego DC też były wydawane w ten sposób.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #846 dnia: Październik 12, 2015, 04:41:08 pm »
Zamiast się cieszyć, że ktoś w końcu wziął się u nas za wydanie całych serii to lepiej dalej ponarzekać, że dodatków i reklam nie dali (bo pewnie z tego składa się te 20 stron?) :wink: Wszystkim się nie dogodzi. Jedni chcą okładki w środku tomu, drudzy dodatki jeszcze inni pewnie chcieliby, żeby cena była niższa, kolejni więcej serii.


Wy myślicie, że inicjatywa się wzięła z głębi serca aby zadowolić polskich fanów komiksów superhero ? Nie, to jest tylko i wyłącznie biznes i tak też będę oceniał te wydania, porównując je z oryginałami ( alternatywne okładki jak dla mnie są zdecydowanie potrzebne bo ma się wtedy wgląd na różnorodność prac artystycznych i łatwiej się rozpoznaje później danego rysownika ). To nie są czasy Tm-Semic, żeby polski czytelnik łykał wszystko jak młody pelikan bo nie ma wglądu w materiał źródłowy.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #847 dnia: Październik 12, 2015, 09:05:54 pm »
bogi1: Ja tylko przypomnę, że zacząłem tę kwestię, nie aby się pienić, że "jest źle", tylko aby wyrazić swoje zdanie, że mogłoby być lepiej. Że całkowite zlanie poszczególnych zeszytów w jedną pseudo-graphic-novel trochę mi przeszkadza. W przypadku "Superiora" sprawiło, że się w czytaniu nieco pogubiłem, a w pozostałych odciąga część mojej uwagi, która mimochodem domniemywa, jak się te zeszyty dzieliły.

I moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłyby oczywiście oryginalne okładki wstawione we właściwe miejsca. Ale i mniej istotne rozdzielenia byłyby mile widziane (np. przez zachowanie ramek na końcu rozdziałów).

Miałem też wreszcie okazję sięgnąć do kilku oryginalnych TPB. Fakt, że już sprzed paru lat. I widzę czarno na białym:
"The Amazing Spider-man" Straczyńskiego - wstawiono oryginalne okładki a nawet zachowano śródtytuły (wówczas jeszcze były umieszczane na pierwszej stronie komiksu).
"Daredevil" Bendisa i Brubakera - wstawiono oryginalne okładki.
Chyba nie widziałem nowszych wydań. Z tego co pisze radef wynika, że z tego dzielenia zrezygnowano.

U nas faktycznie Mucha odpuściła wstawianie okładek i podział na rozdziały - ale chyba za mało ich wydań czytałem, by mi się to w oczy rzuciło. Poza tym nie są konsekwentni, bo od przypadku do przypadku rozdzielali oryginalne zeszyty, jeśli im się akurat układ stron nie zgadzał (np. w 2 tomie "Nev Avengers").
W WKKM i w New DC oryginalne okładki są zasadą.

I takie rozwiązanie wolałbym w Marvel Now.
Tyle.
I dzięki za liczne wypowiedzi!
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline misiokles

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #848 dnia: Październik 12, 2015, 09:54:01 pm »
A czy nie jest tak, że w 99.9% przypadków polscy wydawcy wydają komiksy w takiej postaci, w jakiej oryginalny wydawca prześle im materiały?

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #849 dnia: Październik 12, 2015, 10:03:27 pm »
A czy nie jest tak, że w 99.9% przypadków polscy wydawcy wydają komiksy w takiej postaci, w jakiej oryginalny wydawca prześle im materiały?


Na 100% nie.


Tak to może być tylko w przypadku np. WKKM, które się pokrywa z innymi krajami, dodane jest tylko tłumaczenie.






btw w oryginałach występują jednak te fillery zapełniające potrzebne miejsce do double-page spreads


Superior Carnage tpb







Axis tpb


« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2015, 10:27:03 pm wysłana przez Gr8responsibility »

Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #850 dnia: Październik 18, 2015, 01:09:03 pm »
New Avengers: Wszystko umiera - muszę przyznać, że Hickman nie bawi się w jakieś małe schemaciki, tylko od razu z buta wjeżdża w cały kosmos i wiążącą się z tym całą resztę. Epicka historia się szykuje i mam nadzieję, że obie pozycje z Mścicielami z Marvel Now będą się fajnie uzupełniać, bo w najbliższym czasie planuję jeszcze raz przeczytać oba tomy, nie wiem tylko kiedy...

Offline kelen

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #851 dnia: Październik 18, 2015, 01:35:13 pm »
A czy nie jest tak, że w 99.9% przypadków polscy wydawcy wydają komiksy w takiej postaci, w jakiej oryginalny wydawca prześle im materiały?

Jak najbardziej, przy czym, to pewnie zależy od umowy, wydawca może mieć wolną rękę w układaniu tego materiału - patrz Egmont i Nowe DC Comics.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Leyek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #852 dnia: Październik 18, 2015, 09:08:12 pm »
Przeczytałem dziś 2 tom All-New X-men, całkiem niezłe czytadło z tej serii jest. Choć poziom rysunków z zeszytów 6-8 to jest tragedia. Użycie komputera w najgorszy możliwy sposób. Te wszystkie idealne linie proste przy budynkach czy wnętrzach. Swoje jeszcze robi nałożenie kolorów. Zeszyty 9-10 Immonena przy nich to arcydzieło, choć są jedynie fajne, poprawne.
Chętnie bym poznał też Uncanny X-men, która jak gdzieś tu przeczytałem leci "równolegle".
Dla mnie te tytuły z Marvel Now (jak i DC 52) mogłyby być wydawane nawet jak Star Wars Komiks. To są w większości tylko lepsze lub gorsze czytadła. A tak zajmowałyby mniej miejsca i może by jeszcze taniej wyszły.
Też mi brakuje okładek wewnątrz, ale jeśli tak są wydawane oryginały to rozumiem tą decyzję. Fajnie jakby jeszcze więcej wariantów okładek prezentowano na końcu.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #853 dnia: Październik 18, 2015, 10:27:46 pm »
Dla mnie te tytuły z Marvel Now (jak i DC 52) mogłyby być wydawane nawet jak Star Wars Komiks. To są w większości tylko lepsze lub gorsze czytadła. A tak zajmowałyby mniej miejsca i może by jeszcze taniej wyszły.

Ilu użytkowników tyle opinii. A ja bym wolał zebrane wszystko do kupy w HC albo w 4-5 tomach jak N52.

Offline Wojtpil

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #854 dnia: Październik 19, 2015, 11:41:03 am »
Dla mnie najlepsze jest właśnie wydanie Marvel Now. Hard Cover zaczyna mnie wkurzać bo za dużo miejsca zajmuje. Ostatnio sporo dobrego wartego kupna wychodzi i najzwyczajniej w świecie zaczyna brakować miejsca na półkach.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.