trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064241 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #765 dnia: Wrzesień 27, 2015, 02:16:08 pm »
Kupiłem pierwsze numery każdego z numerów, ale mamy 3 różne serie o mścicielach(idąc tokiem rozumowania egmont strażnicy to kosmiczni),

To tylko tytuł pierwszego tomu (w oryginale było "Cosmic Avengers"). Równie dobrze można by było to przetłumaczyć jako "Kosmiczni mściciele". "GotG" nie są, o ile wiem, bezpośrednio powiązani z "Avengers" ani "New Avengers", więc zostają Ci tylko dwie serie. Ale "Avengers" i "New Avengers" trudno zbierać bez siebie nawzajem. One się nawet w pewnym momencie łączą w wydaniach zbiorczych.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

mgnesium

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #766 dnia: Wrzesień 27, 2015, 02:16:42 pm »

Kupiłem pierwsze numery każdego z komiksów, ale mamy 3 różne serie o mścicielach [...]

avengers hickman'a - z tym że nawet osoby którym podobała się ta seria, twierdzą że gratyfikacja z czytania wcześniejszych tomów następuje dopiero na końcu. avengers i new avengers to właściwie jedna historia oglądana z różnych punktów, ale trzeba śledzić obie serie bo w pewnym momencie następuje ich połączenie.

bendisa możesz sobie darować spokojnie.

edit: zostałem uprzedzony  :smile:

Offline donTomaszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #767 dnia: Wrzesień 27, 2015, 02:16:52 pm »
Tja. Batman Knightfall jest tego dobrym przykładem.
Czy Batman Knightfall to typowy tpb?
Porownaj sobie standardowe wydania zbiorcze. Takie po 4-6-8 zeszytow, bo o takich tu gadamy, a nie o przedrukach w stylu phone-book.
 :roll:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #768 dnia: Wrzesień 27, 2015, 03:47:14 pm »
Czy Batman Knightfall to typowy tpb?
Porownaj sobie standardowe wydania zbiorcze. Takie po 4-6-8 zeszytow, bo o takich tu gadamy, a nie o przedrukach w stylu phone-book.
 :roll:


Well ... a ja właśnie sprawdziłem i w tych dwóch wydaniach :


Amazing Spider-Man - Edge of Spider-Verse tpb

Batman vol 4 - Zero Year Secret City tpb




papier jest identyczny.


Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #769 dnia: Wrzesień 27, 2015, 04:46:31 pm »
To teraz weź jeden trejd wydawnictwa spoza wielkiej dwójki i jeden trejd Marvela. A potem porównaj Deluxe od Vertigo/DC z OHC Marvela. A na koniec jeszcze po jednym omnibusie (niech będzie Valiant i Marvel). Niestety przykładów, gdzie konkurencja używa lepszego papieru niż Marvel jest wiele... I pamiętaj, że ja nie jestem hejterem Marvela. :P

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #770 dnia: Wrzesień 27, 2015, 05:31:00 pm »
Nie są idealne, wiele książek od Vertigo brudzi ręce na czarno - Y Last Man, Daytripper, Sleeper Omnibus ...

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #771 dnia: Wrzesień 27, 2015, 05:38:58 pm »
Jasne, że nie są. Te czarne okładki z  paper-mache, czy śmiechowe szycie potrafią skomplikowac życie, ale raz, że mówiliśmy o papierze, a dwa, że DC się wyraźnie poprawia. Ostatnie rzeczy jakie kupiłem mają już kolorowe lakierowane okładki i w miarę luźne i mocne szycia.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #772 dnia: Wrzesień 27, 2015, 05:45:15 pm »
W kwestii twardych okładek to w ogóle jak dla mnie Image wygrywa z każdym a ich Compendium'y też mimo, że cegłówkowate świetnie się trzymają a i papier w nich jest mocny.

Offline pawelcd

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #773 dnia: Wrzesień 27, 2015, 08:42:38 pm »

@mgnesium


@Garf


wielkie dzięki za sugestie

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #774 dnia: Wrzesień 27, 2015, 10:17:45 pm »
@pawelc: Jeżeli oszczędzasz miejsce na półkach i w portfelu to ja bym ci polecił kupować jak na razie z tego co się ukazało:

Superior Spider-Man
All New X-Men
New Avengers

Poleciłbym też Avengers ale pierwszy tom wywarł na mnie fatalne wrażenie. Podobno potem jest lepiej, a już pod koniec, zdaniem niektórych, wybitnie jak się uzyska pełny obraz sytuacji z tryliarda zeszytów, więc ja będę kontynuował ale nie każdy jest takim masochistą. Resztę z tego rzutu Now możesz spokojnie ominąć.

Offline pawelcd

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #775 dnia: Wrzesień 27, 2015, 11:25:58 pm »
...Jeżeli oszczędzasz miejsce na półkach i w portfelu to ja bym ci polecił kupować jak na razie z tego co się ukazało:
...
New Avengers
...
Poleciłbym też Avengers ale pierwszy tom wywarł na mnie fatalne wrażenie...


Przeczytałem komentarze w tym wątku i zostanę przy pajęczaku i x ludziach. Mścicieli jednak sobię odpuszczę  i zostawię miejsce na półce  na daredevila z sideca i nową serię  vertigo. Co do daredevila myślę, że spokojnie znajdę komiksy warte uwagi. Dzięki za odpowiedzi  i wskazówki.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #776 dnia: Wrzesień 27, 2015, 11:51:10 pm »
Mimo wszystko polecam New Avengers, które moim zdaniem jest o niebo lepsze od Avengersów. Fabuła zdecydowanie najlepsza z tych trzech co poleciłem (czyli Superior Spider-man, All New X-Men i właśnie to), więcej planowania, ciekawych teorii oraz o wiele ciekawsza ekipa od harcerzyków z Mścicieli. Wbrew temu co nazwa sugeruje komiks bardzo różni się od Avengersów i z czystym sumieniem polecam tom 1. Co do dalszych się nie wypowiadam, zobaczymy jak wyjdą ale wstęp wywarł kapitalne wrażenie. Z biegu przeczytałem drugi raz co mi się naprawdę rzadko zdarza.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #777 dnia: Wrzesień 28, 2015, 12:08:21 am »
zostawię miejsce na półce  na daredevila z sideca i nową serię  vertigo.
Moim zdaniem nie będziesz żałował tej decyzji. :)

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #778 dnia: Wrzesień 28, 2015, 08:50:18 am »
i nową serię  vertigo.
Ale będą dwie  :biggrin:

Offline pawelcd

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #779 dnia: Wrzesień 28, 2015, 10:40:08 am »
Ale będą dwie  :biggrin:


heh i będzie southern bastards i do tego możliwa WKKDC. Jak człowiek jest młodszy to nie ma kasy na komiksy, jak starszy to nie ma miejsca na nie. Ot życie Polaka-Cebulaka:)