trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1063993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline danal

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #750 dnia: Wrzesień 21, 2015, 03:47:42 pm »
Przed lekturą warto znać Wolverine: Origin, bo jest nawiązane, aczkolwiek nie jest to obowiązkowe. Tom fajny. Dużo więcej czasu dostaje dzieciarnia.
Również popieram taką kolejność, zbyt dużo się traci :)

Offline pawelcd

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #751 dnia: Wrzesień 27, 2015, 12:01:28 pm »
Mała prośba o radę. W mojej jaskini kończy się miejsce przewidziane na komiksy i muszę dokonać smutnego wyboru, tj. wybrać serie wybitne z obecnego rzutu marvel now. Wybrałem wstępnie pajęczaka i x-ludzi (sentyment z czasów tm-semic). Bardzo proszę o poradę bo może odpuszczając serie mścicieli dokonuję wielkiego błędu. Są tu na forum ludzie dobrze znający te historię, która jest warta walki o zwiększenie kubatury jaskini?




ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #752 dnia: Wrzesień 27, 2015, 12:06:08 pm »
muszę dokonać smutnego wyboru, tj. wybrać serie wybitne z obecnego rzutu marvel now

Tylko raczej ciężko którąś z tych serii nazwać wybitną...

Offline mack3

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #753 dnia: Wrzesień 27, 2015, 12:12:42 pm »
Mała prośba o radę. W mojej jaskini kończy się miejsce przewidziane na komiksy i muszę dokonać smutnego wyboru, tj. wybrać serie wybitne z obecnego rzutu marvel now. Wybrałem wstępnie pajęczaka i x-ludzi (sentyment z czasów tm-semic). Bardzo proszę o poradę bo może odpuszczając serie mścicieli dokonuję wielkiego błędu. Są tu na forum ludzie dobrze znający te historię, która jest warta walki o zwiększenie kubatury jaskini?
Posprawdzaj wątek z poprzednich dni (i tygodni). Było już naprawdę sporo dyskusji i opinii nt jakości poszczególnych serii... ;)

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #754 dnia: Wrzesień 27, 2015, 12:14:41 pm »
Tylko raczej ciężko którąś z tych serii nazwać wybitną...


Ciężko bo wszystkie trzymają wysoki poziom  :smile:

Offline donTomaszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #755 dnia: Wrzesień 27, 2015, 12:30:22 pm »
Te Egmontowe Marvel Now tez maja tak beznadziejnie cienki papier jak oryginaly? Nie dosc, ze w srodku jest mega cieniutki (falujacy wrecz), to okladka sc rowniez zwija sie w rulonik pod wlasnym ciezarem. Jakosc ostro poszla w dol w porownaniu z trejdami z przed kilku lat, cena - wrecz przeciwnie.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #756 dnia: Wrzesień 27, 2015, 12:40:48 pm »
Tylko raczej ciężko którąś z tych serii nazwać wybitną...
Meh. Na tym forum jest perfekcyjnie akceptowalne nazywanie wybitnymi różnych przeciętniaków (pod warunkiem, że to nie superhero).

Te Egmontowe Marvel Now tez maja tak beznadziejnie cienki papier jak oryginaly? Nie dosc, ze w srodku jest mega cieniutki (falujacy wrecz), to okladka sc rowniez zwija sie w rulonik pod wlasnym ciezarem. Jakosc ostro poszla w dol w porownaniu z trejdami z przed kilku lat, cena - wrecz przeciwnie.
Na całe szczęście Egmont dał w swoich Marvel Now zupełnie inny papier. Moim zdaniem kilka klas lepszy niż to, co jest w oryginalnych wydaniach. Grubszy, nie faluje, nie gnie się, nie świeci jak jakaś zakichana folia (czasem mam problem z czytaniem oryginałów przy lampce), a kolory są fajnie nasycone, choć (tu minus) ciemniejsze niż w oryginale.


@pawelcd
Olewając Mścicieli tracisz serię, która najbardziej kształtuje obecny świat Marvela. Jeżeli nie zależy CI na ty, żeby być na bieżąco z kolejnym wielkim eventem, który odmieni oblicze Marvela i podobały Ci się pierwsze tomy All New X-Men i Spider-Mana... to chyba wiesz, jaka jest moja rada. 8)

Offline amsterdream

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #757 dnia: Wrzesień 27, 2015, 12:54:05 pm »
Te Egmontowe Marvel Now tez maja tak beznadziejnie cienki papier jak oryginaly? Nie dosc, ze w srodku jest mega cieniutki (falujacy wrecz), to okladka sc rowniez zwija sie w rulonik pod wlasnym ciezarem. Jakosc ostro poszla w dol w porownaniu z trejdami z przed kilku lat, cena - wrecz przeciwnie.

Papier jest dobry, taki sam jak w innych komiksach Egmontu (Nowe DC, DC Deluxe). Okładka też jest dobrej jakości - dość sztywna, lakierowana, ze skrzydełkami. Tylko format jest trochę mniejszy od standardowego B5.

Offline donTomaszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #758 dnia: Wrzesień 27, 2015, 01:13:08 pm »
Dzieki chlopaki.
Dziwi mnie, ze najwiekszy graczy na rynku komiksowym w Stanach, jakim jest Marvel, najbardziej zydzi na swoich wydaniach zbiorczych (tpb oraz hc). Cieniutkie trejdy, na cieniutkim papierze, za gruba kase.
 :doubt:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline misiokles

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #759 dnia: Wrzesień 27, 2015, 01:14:39 pm »
Za grubą kasę? Przecież cena tpb jest mniejsza niż suma składowych zeszytów.

Offline donTomaszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #760 dnia: Wrzesień 27, 2015, 01:19:59 pm »
Nie o to mi chodzi. Napisze zatem:

za cene calkowicie nieadekwatna do jakosci.

Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #761 dnia: Wrzesień 27, 2015, 01:21:13 pm »
Dzieki chlopaki.
Dziwi mnie, ze najwiekszy graczy na rynku komiksowym w Stanach, jakim jest Marvel, najbardziej zydzi na swoich wydaniach zbiorczych (tpb oraz hc). Cieniutkie trejdy, na cieniutkim papierze, za gruba kase.
 :doubt:
Imho nie przejmują się tym właśnie dlatego, że są największym graczem na rynku. Fani i tak nie przegapią najnowszego eventu czy ongoingu ulubionej postaci...


Za grubą kasę? Przecież cena tpb jest mniejsza niż suma składowych zeszytów.
Niby tak, ale zwróć uwagę, że trejdy od Image, czy Deluxy od DC/Vertigo mogą być znacznie tańsze niż ich odpowiedniki od Marvela...

Offline donTomaszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #762 dnia: Wrzesień 27, 2015, 01:24:01 pm »
Niby tak, ale zwróć uwagę, że trejdy od Image, czy Deluxy od DC/Vertigo mogą być znacznie tańsze niż ich odpowiedniki od Marvela...
Ooooooo dokladnie to. I duzo lepiej wydane.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline misiokles

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #763 dnia: Wrzesień 27, 2015, 02:02:14 pm »
Tja. Batman Knightfall jest tego dobrym przykładem.

Offline pawelcd

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #764 dnia: Wrzesień 27, 2015, 02:12:00 pm »

Olewając Mścicieli tracisz serię, która najbardziej kształtuje obecny świat Marvela...


Kupiłem pierwsze numery każdego z komiksów, ale mamy 3 różne serie o mścicielach(idąc tokiem rozumowania egmont strażnicy to kosmiczni), w każdej panuje totalny chaos i ciężko się połapać (oczywiście pisze o moim odczuciu) w akcji i wątkach. I dlatego mam zakostkę, która z tych serii "wniesie do mojego życia" najwięcej, która jest najlepszym wprowadzeniem do dalszych ważnych wątków

 

anything