Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1063898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #735 dnia: Wrzesień 20, 2015, 01:23:33 am »
Dla zbulwersowanych występem Pająka polecam: 5:56 :smile:
To jest ten człowiek który jakośtam współpracuje z Egmontem w doborze tytułów Marvel Now, czy coś tam? Możliwe, że chrzanię, dzwoni, ale nie wiem w którym kościele. W każdym bądź razie mimo całej mojej sympatii (WatXM to ulubiona seria Pana Komiksomaniaka z Egmontowego NOW - tu przybijam wirtualną piątkę) nie rozumiem, czemu ta opinia ma mnie przekonać, zwłaszcza, że:
Cytuj
Dan Slott wpadł na pomysł, że jednak Peter to jest też swego rodzaju geniusz i chociaż tak jakby, mówię, to nie jest Peter ale Spider-Man [...] w każdym razie ewidentnie idzie z nim dalej i chce wykorzystać bardziej jego potencjał.
Co? Zabijając go i robiąc z niego
Spoiler: pokaż
niebieskiego duszka
? :smile: Albo coś jest nie tak w tej logice, albo ja nie czaję. Późna pora jest w sumie. :razz:


Edit:
Przeprowadziłem mały eksperyment i wpisałem w szukajce "Peter Parker death". Sześć pierwszych wyników to kadry z Ultimate Spider-Mana. Serii wktórej śmierć (i ostatni bastion) Petera była dużo, dużo lepiej zrobione.
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2015, 01:58:54 am wysłana przez BlaskowitzPartTwo.rar »

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #736 dnia: Wrzesień 20, 2015, 08:53:01 am »
Mogli dać Milesa (All-New Spider-Man) dużo ciekawsza seria.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #737 dnia: Wrzesień 20, 2015, 09:58:31 am »
Tak jak mówił komiksomaniak616 w tym filmiku powyżej, pierwszy tom to tak właściwie wstęp - niezbędny dla zrozumienia całości, choć może nie dla wszystkich jest on lekkostrawny. Seria nabiera kolorów wraz z kolejnymi tomami i myślę, że za jakieś pół roku rozmowa na temat tej serii będzie się już toczyła na innym poziomie. Przynajmniej u części osób otwartej na weryfikację poglądów.

W sumie analogicznie miałem z Avengers Hickmana. Pierwszy tom z Now w Polsce był dla mnie dość mocną żenadą. Gigantyczne niezrozumienie, nagromadzenie niepotrzebnych wątków, traktowanie postaci po macoszemu, wydumane i pozbawione logiki wątki. Ale czytałem opinie, że pewnego rodzaju "geniusz" tej serii wychodzi dopiero po iluś tam zeszytach, więc będę kontynuował i z oceną serii się wstrzymuję.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #738 dnia: Wrzesień 20, 2015, 10:37:51 am »
@UP
Jak to pisał sam Straczyński w AMS. :)

"- Jak możesz oglądać taki badziew jak Babylon 5? Dopiero po pięciu sezonach okazuje się, że warto było też oglądać pierwszy sezon
- Właśnie o to chodzi" :)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #739 dnia: Wrzesień 20, 2015, 11:48:06 am »
Przynajmniej u części osób otwartej na weryfikację poglądów.

A jak ktoś już zna całość i nie musi nic weryfikować? Dostanie od Ciebie łaskawe pozwolenie by dalej uważać, że przeczytał zły komiks.
perły przed wieprze

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #740 dnia: Wrzesień 20, 2015, 02:20:18 pm »
Pytanie po co czytał całość  :wink:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #741 dnia: Wrzesień 20, 2015, 02:51:04 pm »
Pytanie po co czytał całość  :wink:


Bo kilkanaście godzin w samolotach/pociągach do spędzenia wymieszane z odrobiną ciekawości względem Spider Verse wystarczyło.
perły przed wieprze

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #742 dnia: Wrzesień 20, 2015, 08:20:58 pm »
A jak ktoś już zna całość i nie musi nic weryfikować? Dostanie od Ciebie łaskawe pozwolenie by dalej uważać, że przeczytał zły komiks.

Za bardzo bierzesz wszystko do siebie :) Twoją nieomylność już chyba wszyscy na forum znają i raczej chodziło mi o tych, którzy sugerując się pierwszym tomem wydanym po polsku, skreślają całość.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #743 dnia: Wrzesień 20, 2015, 08:34:21 pm »
Twoją nieomylność już chyba wszyscy na forum znają


Wszyscy...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2015, 09:04:46 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Archie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #744 dnia: Wrzesień 20, 2015, 08:43:26 pm »
Antari, nie martw się przeczytasz więcej komiksów z mainstreamu, odrobisz zaległości i też sobie wyrobisz gust. Spokojnie, jeszcze wszystko przed tobą. :lol:
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Ulotu

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #745 dnia: Wrzesień 21, 2015, 02:48:15 am »
Nie wiem czy czytaliście cały run Superiora, ale w tej serii Dan Slott tak naprawdę
Spoiler: pokaż
 rysuje wielgachną laurkę Peterowi Parkerowi i mówi fanom - Peter zawsze był, jest i będzie najlepszy. Na początku też miałem wątpliwości ale końcówka otworzyła mi oczy :wink: . Dla tych którzy serię kompletnie skreślili i mają gdzieś spoilery w zakończeniu:



Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #746 dnia: Wrzesień 21, 2015, 08:07:41 am »
Ale to przecież nie o to chodzi, by Peterowi "stawiać laurki". W tomie "Ostatnie życzenie" pomysły - jak to pomysły - były punktem wyjścia. Chodzi o to, jak zostały zrealizowane. A zrealizowane zostały "na odwal", byle nimi zaszokować (coś jak w zmieniającym status quo Avengers "Upadku Avengers" tylko gorzej, bo okraszone irytującymi elementami, które wymieniłem poprzednio).

Z tego, że ten tom jest wstępem zdaję sobie sprawę. Waham się też, czy na pewno nie kupić właściwego początku "Superiora", by ze względu na szczególny sentyment nie dać mu jeszcze jednej szansy (zwłaszcza, że seria "Superior" przyjmowana bywa zasadniczo pozytywniej od wcześniejszego runu Slotta).
Niemniej po tym co przeczytałem mam poważne wątpliwości, czy warto męczyć się z tym komiksem, łykać tę dezynwolturę autora i żenować kolejnymi rozwiązaniami.

To co stało się (umiarkowanym) przebojem wśród podstarzałych amerykańskich nastolatków, nie musi być dla mnie jadalne.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #747 dnia: Wrzesień 21, 2015, 09:55:41 am »
Ja dla odtrutki po tym nieszczęsnym Spiderze przeczytałem wreszcie "Cyrk przybył do miasta" i tu.. pozytywne zaskoczenie. Może nie do końca kręcą mnie młodziki (moim zdaniem ani nie wyglądają fajnie, ani nie mają jakiś szczególnie zapadających w pamięć mocy), ale występy starej kadry są na tyle interesujące, że w sumie wyglądało to całkiem dobrze. Frankenstein i ekipa jako villaini spisują się nieźle, a to mroczno-kolorowe połączenie pasuje mi o wiele bardziej, niż się spodziewałem. Mam tylko nadzieję, że z czasem z beztroskiej rozwałki urodzi się coś poważniejszego. Zobaczymy co przyniesie tom z Sabretoothem :)

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #748 dnia: Wrzesień 21, 2015, 02:18:28 pm »
O - zakończenie 2 sezonu kreskówki Avengers Assemble też ma tytuł "Avengers World". Jeśli ta animacja dostanie 3 sezon, może wreszcie doczekam się większego udziału Spider-Mana w animacjach. Bo Ultimate Spider-Man chyba już został zakończony.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #749 dnia: Wrzesień 21, 2015, 02:55:01 pm »
Może nie do końca kręcą mnie młodziki (moim zdaniem ani nie wyglądają fajnie, ani nie mają jakiś szczególnie zapadających w pamięć mocy)
Akurat w tym tomie dzieciarnia ma mało czasu antenowego, ale nie narzekałem na dobór. Kid Omega - telepata o poziomie mocy omega (czy jest coś bardziej cool niż strzelanie z wymyślonego shotguna?), Broo - inteligentny przedstawiciel rasy Brood, Kid Gladiator i cholerny APOCALYPSE. :D
Zobaczymy co przyniesie tom z Sabretoothem :)
Nie Sabretoothem.:) Psem. Przed lekturą warto znać Wolverine: Origin, bo jest nawiązane, aczkolwiek nie jest to obowiązkowe. Tom fajny. Dużo więcej czasu dostaje dzieciarnia.