Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1073859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #660 dnia: Wrzesień 14, 2015, 10:47:28 am »
Z tym się akurat częściowo zgadzam, ale w tym komiksie mieliśmy jeszcze głównie Parkera a sam pomysł na zamianę umysłów jak już mówiłem wydaje mi się strasznie słaby i niesamowicie naciągany.

Ja szczerze mówiąc nie jestem pewien, jak to w ogóle później miało działać. Wydaje mi się, że jeśli by brać to na jakąś logikę, to Superior Spider-Man to cały czas był
Spoiler: pokaż
Peter Parker przekonany, że jest Doktorem Octopusem i zachowujący się jak on, a w kalendarz kopnął Doktor Octopus myślący, że jest Peterem Parkerem.
Ale jeszcze nie czytałem pierwszego tomu "Superiora". Może tam to jakoś wyjaśnili.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline FloreK9

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #661 dnia: Wrzesień 14, 2015, 10:55:38 am »
Dorastanie to nie proces jednowymiarowy i u każdego przebiega inaczej. Można mieć i pół wieku i fascynować się prostymi przygodami trykotów. Jeżeli kogoś przestało to fascynować to pozostaje współczuć zmęczenia materiału i zwężenia perspektywy.

Nie chodzi mi o zmęczenie tylko o podejście wydawcy do swojego produktu. Ten chce sprzedawać jak najwięcej, a największy popyt na historyjki z superbohaterami jest wśród młodszych czytelników czy to się nam podoba czy nie. Jeśli bijesz do mnie to nie trafiłeś bo mam 3 dyszki na karku i od czasu Semica (którego całe kartony stoją dumnie w salonie) nic mi nie przeszło, a 90% komiksów które aktualnie kupuje to też trykoty. ;)

Offline Garf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #662 dnia: Wrzesień 14, 2015, 11:00:59 am »
Nie chodzi mi o zmęczenie tylko o podejście wydawcy do swojego produktu. Ten chce sprzedawać jak najwięcej, a największy popyt na historyjki z superbohaterami jest wśród młodszych czytelników czy to się nam podoba czy nie.

A z czego wnosisz? Bo jak zerknąłem szybko na Google, to raczej "klient docelowy" w tej kategorii ma między 20 a 35 lat.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #663 dnia: Wrzesień 14, 2015, 11:13:48 am »
Ten chce sprzedawać jak najwięcej, a największy popyt na historyjki z superbohaterami jest wśród młodszych czytelników czy to się nam podoba czy nie. :wink:
I tu się myślisz. Dzieciaki nie czytają już komiksów tak jak kiedyś. Czasy i rzeczywistość trochę się zmieniły i obecnie najwięcej czytelników jest wśród dwudziestolatków i trzydziestolatków, którzy mają właśne dochody i dzięki temu stać ich na tak drogie hobby jakim obecnie stało się zbieranie komiksów.


Swoją drogą, kiedyś komiksy były tak pisane, że zarówno dzieci, jak i dorośli, w danej serii mogli znaleźć coś dla siebie. Twórcy opowiadali potrafili opowiadać dojrzałe, inteligentne historie, które mimo wszystko były akceptowalną lekturą dla najmłodszych (bo Comics Code Authority). Autorzy czuli, ze mają jakś misję poza dostarczaniem taniej rozrywki. Dziś wiele serii to pusta rozrywka. Utrata młodszych czytelników, a co za tym idzie wycofanie się komiksów z kiosków i supermarketów do sklepów specjalistycznych (a także piractwo w sieci) odbiła się na wynikach sprzedaży, które w ciągu ostatnich dwudziestu lat spadły dziesięciokrotnie. (Przykładowo w 1993 roku seria Uncanny X-Men sprzedawała się w nakładzie ponad 500 tys. egzemplarzy, a w 2015 roku schodziło jej już tylko ok. 50 tys.)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2015, 11:20:43 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline FloreK9

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #664 dnia: Wrzesień 14, 2015, 11:14:14 am »
A z czego wnosisz? Bo jak zerknąłem szybko na Google, to raczej "klient docelowy" w tej kategorii ma między 20 a 35 lat.

Comixology bym się aż tak nie sugerował bo to jednak zakupy internetowe, podpięta karta itd. ale drugi artykuł całkiem ciekawy i w wolnej chwili w domu poczytam. :smile:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #665 dnia: Wrzesień 14, 2015, 11:40:40 am »
Przecież wszystkie badania, aniektowe, internetowe, te z wizyt w sklepach komiksowych USA dokładnie takie wniosku popierają, czasem publikuje to Bleeding Cool, czasem MarySue, czasem same wydawnictwa.


Dla przypomnienia statystyki z IC2V dla DC po reboocie:


13-17 — 1%-2%
18-24 — 14%-22%
25-34 — 37%-42%
35-44 — 27%-35%
45-54 — 7%-11%
55+ — 2%

Zestawiając to z rzeczywistością poprzednich dekad to nastolatki mają w dupie komiksy, w tym superhero ;)




perły przed wieprze

Offline FloreK9

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #666 dnia: Wrzesień 14, 2015, 12:00:45 pm »
Zestawiając to z rzeczywistością poprzednich dekad to nastolatki mają w dupie komiksy, w tym superhero :wink:

Kufa... ale żeby aż tak:

13-17 — 1%-2%
.
.
.
55+ — 2%


 :shock:

Offline Eragon

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #667 dnia: Wrzesień 14, 2015, 04:58:38 pm »
No to i mi musiało się to w końcu pierwszy raz zdarzyć...Zamówiony  ,,Superior Spider-man'' wręcz jest idealnym przykładem wybrakowanego towaru. No nic, drukarnia dała ciała, zdarza się.
Po pierwsze jest do góry nogami, to bym przeżył i  nie bawił się w reklamację w Gildii. No, ale dwie kolejne wady są wręcz masakryczne - tak z pół tomu to są niesklejone kartki no i na koniec gwoźdź programu, strony są ucięte( blisko  miejsca klejenia duże białe marginesy,. co powoduje, że z drugiej strony brak części rysunku i co gorsze tekstu...) i nawet jak bym ułożył wszystko jak ma być to i tak bym nie był w stanie tego przeczytać. No, ale cóż, kiedyś musiało mi się to przydarzyć. Teraz tylko odesłać Pajączka i czekać na pozytywne rozpatrzenie reklamacji. :smile:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2015, 05:02:45 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #668 dnia: Wrzesień 14, 2015, 05:01:59 pm »
Czytanie odchodzi do lamusa. Niedługo o wszystko będziemy się Siri pytać. :smile:

"Klaunowóz już nam nie zagraża" :smile:

"Wolverine and the X-Men" świetne było. O to mi właśnie chodzi - czysta, dobra rozrywka bez żadnych "poważnych" moralnych dylematów. Pytanie -  w którym oryginalnym X-Men Wolverine i Ororo przespali się pierwszym razem. Bo w TM-Semicach nie było tego wątku.
Spoiler: pokaż
Black Panther błaga Storm by spiknęła się z każdym, byle nie z Loganem. A ona kończy rozmowę i idzie się z nim bzykać pod prysznicem. :smile:


O ile jeszcze przechwycenie ciała Spider-Mana przez Doktora Octopusa było nieźle pomyślane i dość logiczne, to już przemiana w Superior Spider-Mana nie. Tak jak przewidywałem - zrobiono to w kompletnie głupi i bezsensowny sposób. To tak jakby na ziemię przybył Thanos i powiedział np. do Kapitana Ameryki "Przyłącz się do mnie i razem bądźmy źli". A on na to  "OK". No i jeszcze te ostatnie strony o niczym - błeeee. Zamiast dać nam prawdziwą akcję, która zacznie się dopiero w następnym tomie. I dalej uważam, że Slot zgwałcił Petera Parkera/Spider-Mana. I robił to przez całego Superiora.

No i na koniec - całkowicie zaspoilerowano nam większość "Spider Island" w tym komiksie. Mam nadzieję, że do stycznia 2017 roku wszystko pozapominam.

Offline Archie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #669 dnia: Wrzesień 14, 2015, 05:53:35 pm »
I dalej uważam, że Slot zgwałcił Petera Parkera/Spider-Mana. I robił to przez całego Superiora.
To po co kupujesz tę serię?
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #670 dnia: Wrzesień 14, 2015, 05:59:09 pm »
Bo zaraz ktoś napisze "Oj nie czytałeś a krytykujesz, nie będę ciebie słuchał bla bla bla". Wlazłem w to szambo, żeby powiedzieć jak bardzo śmierdzi, skoro na słowo mi nie wierzycie. :) Poza tym - to jedyna seria ze Spider-Manem jaka teraz wychodzi po polsku. Grubasków przeszłych runów, jak w przypadku Daredevila, na razie na horyzoncie nie widać. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Offline amsterdream

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #671 dnia: Wrzesień 14, 2015, 07:23:27 pm »
To po co kupujesz tę serię?

Ja kupuję żeby podbić sprzedaż linii Marvel Now. I chociaż uważam ten komiks za słaby to jakąś tam małą frajdę podczas lektury mi sprawił.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #672 dnia: Wrzesień 14, 2015, 07:59:45 pm »
"Wolverine and the X-Men" świetne było. O to mi właśnie chodzi - czysta, dobra rozrywka bez żadnych "poważnych" moralnych dylematów.
Fajnie, że w zalewie superhero poważnego, gdzie obowiązkowo musi pojawić się zagrożenie w skali świata/wszechświata i wielki zły dostaliśmy jeden tytuł wybitnie for fun. Wiadomo, że osobom które chcą żeby wszystko było jednakowe nie przypadnie do gustu (tak wiem, najbardziej podoba nam się to co już znamy). W sumie jedyne co bym zmienił w tym runie, to wykorzystanie postaci Genesisa - został odstawiony na boczny tor, a po UX-F byłem bardzo ciekaw jak będzie z nim dalej. Ale za to jest Quentin Quire... http://www.rachelandmiles.com/xmen/wp-content/uploads/2014/07/WatXM3_QQ.png ;)

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #673 dnia: Wrzesień 14, 2015, 11:42:24 pm »
No cóż... wychodzi na to, że z obecnych osób wypowiadających się na forum jestem jedynym, który ma pozytywne zdanie o Superiorze, choć pewnie są osoby, które w milczeniu przeglądają forum i wolą nie włączać się do dyskusji w obawie przed ofensywą. Z drugiej strony, gdyby wszyscy mieli takie samo zdanie byłoby bardzo nudno. Podejrzewam jednak, że część osób, które mimo zniesmaczenia będą kontynuowały przygodę z serią w imię swoich indywidualnych "celów", w trakcie runu zmieni zdanie o tej postaci. Kto wie, może któraś zdobędzie się na odwagę i przyzna do błędnej oceny. A może to będę ja? Czas pokaże.

Offline Fanatyk_2004

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #674 dnia: Wrzesień 15, 2015, 07:35:00 am »
W końcu Marvel Now znowu w Polsce :)

Mam 29 lat... Wychowałem się na TM-Semic... Strasznie brakowało mi zeszytówek w kioskach :( Ale nareszcie coś w Polsce ruszyło i znów mogę czytać przygody starych/nowych bohaterów :)
Na wszystko kasy człowiek nie ma, ale komiksy z marvela od egmontu można dostać w atrakcyjnej cenie, także zakupiłem wszystkie jakie wyszły do tej pory :) Po przeczytaniu zamieszczę swoją opinię dotyczącą poszczególnych serii :) pozdrowionka  :D

 

anything