trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #645 dnia: Wrzesień 14, 2015, 09:47:30 am »
A tak bardzo zależy wam na zrobieniu z Pajączka dojrzałego i odpowiedzialnego męża rodziny? Trochę nudą to wieje jak dla mnie. Narzekacie na to co zrobił Slott, a jestem ciekaw jak waszym zdaniem wyglądałby prawidłowy rozwój tej postaci?

To właśnie byłby dobry rozwój postaci, z którą mogłoby się identyfikować dorastające pokolenie fanów. Od początku istnienia Spider-Man był bohaterem wyjątkowym w tym sensie, że obok swoich heroicznych działań miał zwykłe, codzienne problemy ze szkołą, ciotką, pracą, studiami itd. - to i fakt, że był chyba pierwszym pełnoprawnym bohaterem-nastolatkiem, sprawiło, że był bliski wielu czytelnikom, przeżywającym podobne kłopoty. W związku z tym Peter jako ojciec rodziny to nie tylko logiczny etap ewolucji Parkera, ale też szansa na nadanie jego dewizie "Z wielką mocą idzie w parze wielka odpowiedzialność" nowego wymiaru. Jeśli Peter stał się taki popularny jako heros obarczony problemami dnia codziennego, to nie sądzę, aby kontynuowanie tego trendu przyczyniło się do jakiegoś "skapcanienia" postaci.

Poza tym sposób, w jaki pozbyto się małżeństwa Petera i motywacje redaktorów za tym stojące po prostu usposabiają mnie bardzo negatywnie do Pająka post-OMD.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2015, 09:55:01 am wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #646 dnia: Wrzesień 14, 2015, 09:50:58 am »
A tak bardzo zależy wam na zrobieniu z Pajączka dojrzałego i odpowiedzialnego męża rodziny? Trochę nudą to wieje jak dla mnie.
Nudą, to wieje robienie z niego niedojrzałego fajtłapy. I tu nawet nie chodzi o nudę. Cofanie postaci do miejsca gdzie już była i gdzie już została wyeksploatowana do granic jest kretyńskie.
Narzekacie na to co zrobił Slott, a jestem ciekaw jak waszym zdaniem wyglądałby prawidłowy rozwój tej postaci?
Meh, co to ja jestem scenarzysta żeby odwalać tą robotę? Masa scenarzystów sobie radziła z rozwojem postaci, drużyn i idei i tego samego oczekuję od Slotta.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #647 dnia: Wrzesień 14, 2015, 09:52:41 am »
No na bank nie tak, że jest cofnięty w rozwoju do swojej wersji sprzed dwóch czy trzech dekad. Ja naprawdę już czytałem takiego Parkera, a jak ktoś nie czytał... to nie jest tak, że te komiksy wpadły do niszczarki, fotokopie wrzucono w mikofale i nie da się tego przeczytać już.
perły przed wieprze

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #648 dnia: Wrzesień 14, 2015, 10:22:58 am »
Czyli w skrócie, nie macie pomysłu jak można by to poprowadzić, ale narzekacie na to co jest. Skądś tę postawę znam ;) Zresztą ja wszystko rozumiem i zgadzam się z Garfem, ale pytanie co dalej. Jak miałaby wyglądać fabuła? Numer poświęcony robieniu zakupów w supermarkecie? Numer poświęcony przewijaniu pieluch? Parker pomagający dzieciom w odrabianiu lekcji? Można zrobić jakiś event z takim obrotem spraw ale od nowego roku trzeba ruszyć ze zwykłym wyluzowanym pajączkiem klepiącym złych panów po mordach.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #649 dnia: Wrzesień 14, 2015, 10:25:03 am »
Czyli w skrócie, nie macie pomysłu jak można by to poprowadzić, ale narzekacie na to co jest. Skądś tę postawę znam :wink: 


Naucz Ty się wreszcie czytać to co ludzie napisali.

Bo jak na razie to grasz na własną bramkę, podane nawet były przykłady gdzie pisano te sytuacje dobrze, gdzie dorosłość nie niwelowała oryginalności fabuły, gdzie postać wchodząca w poważne rodzinne życie była w stanie dalej przeżywać "przygody" ale Ty swoje.

(aha, jak to jest, że FF była w stanie wprowadzić dwójkę dzieci i nie stała się historią o zmienianiu pieluch?)

Równie dobrze możesz napisać, że ktoś nie ma prawa krytykować niepodobającej mu się płyty bo sam nie tworzy muzyki, każda gra jest super bo nie grają w nie tylko programiści i developerzy a tylko oni mają prawo mieć "ale", no i jeszcze 3/4 fanów sportu powinno zamknąć ryj bo nie gra w lidze. Śmieszne to.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2015, 10:30:28 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #650 dnia: Wrzesień 14, 2015, 10:28:09 am »
Meh, co to ja jestem scenarzysta żeby odwalać tą robotę? Masa scenarzystów sobie radziła z rozwojem postaci, drużyn i idei i tego samego oczekuję od Slotta.


Naucz Ty się wreszcie czytać to co ludzie napisali.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #651 dnia: Wrzesień 14, 2015, 10:29:48 am »
Czyli w skrócie, nie macie pomysłu jak można by to poprowadzić, ale narzekacie na to co jest.
Już Ci napisałem. Ja nie scenarzysta - ja pomysłu mieć nie muszę. A że jest kijowo, to narzekam.
Jak miałaby wyglądać fabuła? Numer poświęcony robieniu zakupów w supermarkecie? Numer poświęcony przewijaniu pieluch? Parker pomagający dzieciom w odrabianiu lekcji?
Hickman potrafił pokazać fantastyczną Czwórkę jako dojrzałą rodzinę. Bendis potrafił pokazać dojrzewanie Petera w US-M właśnie poprzez wplatanie w fabułę takich małych, codziennych rzeczy jak relacje z kolegami, z dziewczyną, z rodziną. I było to bardzo ciekawe. Poczytaj.
Można zrobić jakiś event z takim obrotem spraw ale od nowego roku trzeba ruszyć ze zwykłym wyluzowanym pajączkiem klepiącym złych panów po mordach.
Nie, właśnie o to chodzi, że nie trzeba.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #652 dnia: Wrzesień 14, 2015, 10:31:54 am »

Standardowe kocopoły.



Polecam stronę wcześniej, takie przykłady padły nawet zanim zadałeś te śmieszne pytanie.

Ba, przecież Straczyński (kiedy jeszcze umiał pisać) z Jenkisem koniec końców dali nam faktyczny powrót MJ do obsady po wszystkich patentach ze śmiercią (totalnie kretyński pomysł Byrne'a i Mackiego), separacją i fochami. Mimo, że to co pisali Ci dwaj kolesie czasem się wykluczało (przemiana mocy Parkera) to czytając ich komiksy widziałem, że Parker zmierza "gdzieś".
perły przed wieprze

Offline Garf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #653 dnia: Wrzesień 14, 2015, 10:32:14 am »

Jak miałaby wyglądać fabuła? Numer poświęcony robieniu zakupów w supermarkecie? Numer poświęcony przewijaniu pieluch? Parker pomagający dzieciom w odrabianiu lekcji?

Byłoby świetnie - naprawdę :smile: Zdolny scenarzysta mógłby zrobić z takich rzeczy perełki. Zresztą, na-siłę-niedojrzały Parker to chyba prawdziwa pułapka fabularna. Czemu żonaty Peter nie mógłby mieć fajnych przygód? Nie mógłby już być wyluzowany i klepać łotrów mordach? No weź :smile:

Obecnie bardzo popularna jest miniseria "Renew Your Vows", która ukazuje właśnie, jak mogłoby wyglądać życie Petera bez umowy z Mefisto. Nawet zagorzali krytycy Slotta przyznają, że wyszła mu wyjątkowo dobrze.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline FloreK9

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #654 dnia: Wrzesień 14, 2015, 10:35:27 am »
Mam wrażenie, że nikt tu nie bierze pod uwagę tego, że komiksy (w większości superhero przynajmniej) jednak pisze się pod młodszego odbiorce. Nikogo u góry nie interesuje żeby starsi dorastający czytelnicy utożsamiali się z bohaterem, a ten dojrzewał razem z nimi.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #655 dnia: Wrzesień 14, 2015, 10:36:01 am »
Problem polega na tym, że jeżeli nie posiadasz żadnych oczekiwań to na czym opierasz tę krytykę? Dalej uważam, że nie macie pomysłu jak to rozwinąć. Bo odpowiedź w stylu, dobry scenarzysta powinien wiedzieć co mi się spodoba, jest dziecinna.

Offline Archie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #656 dnia: Wrzesień 14, 2015, 10:36:25 am »
A tak bardzo zależy wam na zrobieniu z Pajączka dojrzałego i odpowiedzialnego męża rodziny? Trochę nudą to wieje jak dla mnie. Narzekacie na to co zrobił Slott, a jestem ciekaw jak waszym zdaniem wyglądałby prawidłowy rozwój tej postaci?
Parker jako odpowiedzialny i dojrzały facet mający rodzinę i będący członkiem Avengers jednocześnie czuwający nad resztą Spider-Rodziny i będący dla nich mentorem (ale bez pompatyzmu i nadmuchania, a z luzem). To jest naturalny rozwój tej postaci, która u podstaw swojej kreacji ma motyw, że z wielką mocą idzie wielka odpowiedzialność. Żeby ten motyw nie stał się karykaturą Parker musi po prostu dorosnąć i dokładnie w tym kierunku zmierzał do Civil War (włącznie). Spider-Man stał się taką marką, że spokojnie wokół niego można budować inne serie do innego odbiorcy. Np. dobrą przeciwwagą dla takiego Parkera jest Kain, który bardzo dobrze to udowadniał w serii Yosta pt. Scarlet Spider. Zbyt dużo przemocy i brak żartów? To jest Spider-Man 2099. Ktoś inny chce znowu młodocianego Spider-Mana dla nastolatków to ma Milesa Moralesa, który świetnie sprawdza się w tej roli. Ktoś inny chce kobiecą postać to ma Spider-Woman oraz Spider-Gwen.

Parker pomagający dzieciom w odrabianiu lekcji?
Parker jako nauczyciel był jednym z ciekawszych motywów u JMS-a i ten run poruszał takie problemy jak narkotyki oraz bezdomność. No, ale żeby to wiedzieć musiałbyś najpierw przeczytać. Tworzenie z postaci ojca superbohatera daje duże pole do popisu kreatywnego i najlepiej udowodnił to Kirkman w Destroyerze, The Astounding Wolf-Manie i Invincible. Ale nic z tego też pewnie nie czytałeś.

No na bank nie tak, że jest cofnięty w rozwoju do swojej wersji sprzed dwóch czy trzech dekad.
Run Rogera Sterna jest z lat 80-tych, a tam Peter testujący znajomości z różnymi kobietami jest bardziej dojrzały niż ten u Slotta. :wink:
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #657 dnia: Wrzesień 14, 2015, 10:38:32 am »
Run Rogera Sterna jest z lat 80-tych, a tam Peter testujący znajomości z różnymi kobietami jest bardziej dojrzały niż ten u Slotta. :wink:


Point taken!
perły przed wieprze

Offline amsterdream

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #658 dnia: Wrzesień 14, 2015, 10:41:55 am »
Ale dlaczego niby to słaby motyw fabularny? Co Twoim zdaniem mieli zrobić? Dokonać publicznej egzekucji bezbronnego człowieka? Oj tak to by było w stylu Capa :smile: Zresztą przecież Ock to był główny przeciwnik Pajączka a nie Mścicieli, więc wcale mnie to nie dziwi, że go wezwali. Argument trochę na siłę, chyba że wyjaśnisz trochę lepiej o co ci chodziło.

Co oni w ogóle tam robili? Dock Ock wydaje ostatnie tchnienie i pojawiają się Avengers?

A pomysł zamiany umysłu Oca z Parkerem musi się chyba trochę przegryźć w czytelniku. Początkowo też nie kupowałem tego rozwiązania, ale teraz uważam to za świetny zabieg. Dość już tego zniewieściałego niezdecydowanego Parkera, wiecznie nękanego wyrzutami sumienia, bojącego się nawet popchnąć związek z MJ na wyższy poziom. To będzie fajna odskocznia w stronę Pająka, który wie czego chce.

Z tym się akurat częściowo zgadzam, ale w tym komiksie mieliśmy jeszcze głównie Parkera a sam pomysł na zamianę umysłów jak już mówiłem wydaje mi się strasznie słaby i niesamowicie naciągany.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #659 dnia: Wrzesień 14, 2015, 10:45:55 am »
Mam wrażenie, że nikt tu nie bierze pod uwagę tego, że komiksy (w większości superhero przynajmniej) jednak pisze się pod młodszego odbiorce. Nikogo u góry nie interesuje żeby starsi dorastający czytelnicy utożsamiali się z bohaterem, a ten dojrzewał razem z nimi.

Dorastanie to nie proces jednowymiarowy i u każdego przebiega inaczej. Można mieć i pół wieku i fascynować się prostymi przygodami trykotów. Jeżeli kogoś przestało to fascynować to pozostaje współczuć zmęczenia materiału i zwężenia perspektywy.