Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064379 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #615 dnia: Sierpień 29, 2015, 09:08:26 pm »
Właśnie jestem po lekturze New Avengers: Wszystko Umiera. Zdecydowanie lepsze czytadło niż wcześniejsi Avengers. Wręcz zaryzykowałbym stwierdzenie, że najlepsze co dotychczas wydał Egmont z Marvel Now u nas. Choć nie planowałem, to na pewno kupię pozostałe tomy jak wyjdą w PL. Bardzo dobra historia moim zdaniem. Przez kartki przeleciałem szybciutko, bo komiks był ciekawy. Szkoda, że trzeba będzie trochę poczekać na kontynuację.

Wszystko elegancko wyjaśnione, nie ma tego "przeładowania informacjami i wątkami" z Avengers. Jest epickość, jest rozmach. No i
Spoiler: pokaż
bardzo szybko wykolegowali największego harcerzyka z ekipy - Capa
, co się chwali. Właściwie to po przeczytaniu New Avengers uświadomiłem sobie co mi tak przeszkadzało w Avengers. Mianowicie zbyt duże nagromadzenie pomysłów potraktowanych po macoszemu. Same w sobie - świetne i zapewne wraz z kolejnymi tomami zostaną rozwinięte ale wrzucenie ich w takim tempie powoduje odruch wymiotny. Sprawia to, że lektura jest ciężka. Tego właśnie nie doświadczyłem w New Avengers, co zaowocowało taką a nie inną oceną.

Czytałem opinie, że po przeczytaniu tego tomu rzuci on lepsze światło na Avengersów. I faktycznie, warto byłoby sobie teraz przejrzeć ten tom, żeby lepiej zrozumieć pewne wątki. Problem w tym, że dla mnie lektura New Avengers tylko zaniżyła wartość Avengers. Zamiast, jakby się mogło wydawać, ją podnieść.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2015, 09:16:35 pm wysłana przez Antari »

Offline Blacksad

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #616 dnia: Sierpień 30, 2015, 12:08:06 am »
@UP
Wymagasz pogłębionego studia postaci od Bendisa? Daj spokój. On se pisze tak jak ustalili na kolegium redakcyjnym,
Ech. Od czasu, kiedy przypadkiem trafiłem na Twojego bloga i przeczytałem o zaletach 21% "wódki" barmańskiej, wiem, że Twoje opinie i postrzeganie rzeczywistości to kompletna stratosfera. Ale teraz powiedz, tak z ręką na sercu, ile komiksów Bendisa w życiu przeczytałeś? Bo mam wrażenie, że zjadłem więcej ciepłych obiadów niż w ogóle przeczytałeś czegokolwiek w domu, w empiku czy w skanach na ekranie komputera.
Marvel to korpo, które wymusza na scenarzystach profilowanie swoich historii. Nawet na tych najlepszych. I 95% ich komiksów to nie zmysł artystyczny, tylko właśnie to, "jak ustalili na kolegium redakcyjnym". 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2015, 02:57:55 am wysłana przez Blacksad »
Chrzań się, Smirnov

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #617 dnia: Sierpień 30, 2015, 06:13:09 am »
@UP
No właśnie - co nie zmienia faktu, że te pomysły są dla mnie głupie i mi się nie podobają. Bendisa przeczytałem to co jego wyszło w WKKM, plus Avengers vs X-Men, plus teraz początek jego Strażników Galaktyki, plus New Avengers vol.1 do Wojny Domowej, plus tie-iny do Secret Invasion. Na razie spodobały mi się tylko Strażnicy, House of M (ale zniszczył to w Av vs X-Men) oraz 6 pierwszych zeszytów jego New Avengers. Czekam na Daredevila.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #618 dnia: Sierpień 30, 2015, 09:42:08 am »
@UP
No właśnie - co nie zmienia faktu, że te pomysły są dla mnie głupie i mi się nie podobają. Bendisa przeczytałem to co jego wyszło w WKKM, plus Avengers vs X-Men, plus teraz początek jego Strażników Galaktyki, plus New Avengers vol.1 do Wojny Domowej, plus tie-iny do Secret Invasion. Na razie spodobały mi się tylko Strażnicy, House of M (ale zniszczył to w Av vs X-Men) oraz 6 pierwszych zeszytów jego New Avengers. Czekam na Daredevila.


Avengers vs X-Men to nie jest komiks Bendisa. Polecam zobaczyć ilu scenarzystów to pisało.
perły przed wieprze

Offline Julek_

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #619 dnia: Wrzesień 02, 2015, 09:42:49 am »
Czekałem aż Blacksad się wreszcie wychyli w kwestii komiksów autorstwa pewnego Żyda z Cleveland. Boję się jednak, że tłumaczenie czegokolwiek komuś kto (tylko w w tym konkretnym przypadku) z pozycji recenzenta krytykuje twórczość twórcy, o którego twórczości, dorobku, wpływu na mediu nie ma zielonego pojęcia nie ma po prostu sensu. Tak, jak sensu nie ma gadanie o twórczości Bendisa i odwoływanie się do jego "Guardians", "New Avengers" i "Secret Wars".

Offline Blacksad

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #620 dnia: Wrzesień 02, 2015, 10:17:57 pm »
Oczywiście kolega 8azyliszek nie ma najmniejszego pojęcia o komiksach w ogóle, czemu wielokrotnie dał wyraz. Siedzi w swoim trykociarskim odpowiedniku platońskiej jaskini, słyszy jakieś głosy, widzi jakieś cienie i nie wie o co chodzi. Byłem ciekaw, czy do wnętrza tej jaskini dotarły jakieś echa takich pozycji jak "Jinx", "Goldfish", "Powers" czy "Torso" i jak są postrzegane z tamtejszej perspektywy. No więc nie są w ogóle. Zatem zdanie:
Cytuj
Wymagasz pogłębionego studia postaci od Bendisa? Daj spokój.
pozostaje po prostu kolejnym 8azyliszkowym puszczeniem bączka, jakich wiele.
Chrzań się, Smirnov

Offline adro

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #621 dnia: Wrzesień 02, 2015, 10:56:35 pm »
No o Bendisie fajny artykul popelnil kiedys Karol Konwerski (do KZ-etu) Kiedy to bylo? :roll: :biggrin:
pzdr
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Blacksad

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #622 dnia: Wrzesień 03, 2015, 12:18:55 am »
To było długo przed tym, zanim na forum zalęgły się wukakaemowe trolle. O Bendisie był prawie cały 29 KZ.

http://www.kzet.pl/2004_05/index.html
8azyliszek - klikaj i marsz do szkoły!  :biggrin:
Chrzań się, Smirnov

Offline Motyl

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #623 dnia: Wrzesień 03, 2015, 04:01:33 pm »
Nowości z Marvel Now, czyli Pająk ośmiornica i Logan pedagog prezentują się bez zarzutu. Kolejne tytuły w rozpisce zapowiedzi to: The Superior Spider-Man: Mój własny najgorszy wróg oraz Wolverine i X-Men: Szkoła przetrwania.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #624 dnia: Wrzesień 03, 2015, 04:34:20 pm »
@Motyl
To Gildia już rozsyła egzemplarze? Skąd masz już dostęp do polskiego wydania, które wychodzi dopiero w środę?

Offline brzon

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #625 dnia: Wrzesień 03, 2015, 04:35:20 pm »
Nowości z Marvel Now, czyli Pająk ośmiornica i Logan pedagog prezentują się bez zarzutu. Kolejne tytuły w rozpisce zapowiedzi to: The Superior Spider-Man: Mój własny najgorszy wróg oraz Wolverine i X-Men: Szkoła przetrwania.
Rozumiem, że masz już w rekach kolejną partię Egmontowych Marvel Now? Czy w rozpisce kolejnych tytułów kolejność wskazuje, że np. Spider Man będzie szybciej?

Offline Motyl

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #626 dnia: Wrzesień 03, 2015, 04:41:45 pm »
Rozumiem, że masz już w rekach kolejną partię Egmontowych Marvel Now? Czy w rozpisce kolejnych tytułów kolejność wskazuje, że np. Spider Man będzie szybciej?
Dopiero po Ultronie jest Spidey, a po nim Wolvie.

@8azyliszek

Ja swoje egzemplarze otrzymuje od Kapitan Marvel, fajna z niej babka swoją drogą :)

Nowe Baśnie, Szklane Miecze również prezentują się zacnie.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #627 dnia: Wrzesień 05, 2015, 07:05:10 am »
Nie pamiętam już w którym temacie rozpisywano się nad sprzedażą Marvel Now, a DC, ale dodam od siebie, że w takim Bonito, dwa pierwsze tomy Marvel Now długo utrzymywały się w ścisłej czołówce (pierwsza dziesiątka) sprzedawanych książek, a wydany w tym samym momencie "Lobo" był kilkanaście pozycji niżej przez większość czasu i chyba ani razu nie był w dziesiątce.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #628 dnia: Wrzesień 08, 2015, 08:12:12 pm »
O taaak! Spidey powrócił! Osssuuu!

Ostatnie życzenie przeczytałem z wypiekami na policzkach, zaczęło się dramatycznie, a skończyło wzruszająco. Jestem w pełni usatysfakcjonowany lekturą, a zakończenie naprawdę robi wrażenie. Emocjonalnie zostały ukazane podobieństwa dwóch głównych bohaterów, a próby prześcignięcia rywala w celu przejęcia zdrowego ciała były momentami pasjonujące.

Kurczę, szkoda że trzeba będzie czekań kilka miesięcy na drugi tom. Ben sensu takie wydawanie, przy wprowadzeniu sześciu serii na raz...

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #629 dnia: Wrzesień 09, 2015, 12:06:51 pm »
Ja też już mam, ale zostawiam sobie na lepszy moment. To dla mnie największe komiksowe wydarzenie ostatnich lat, jako że Spider-man to mój ulubiony bohater, a regularnej serii z nim nie uświadczyliśmy od 1998 roku (nie licząc prób od DK, Splątanej sieci i kilku tomów WKKM, ale to dla mnie zdecydowanie za mało). Mam gigantyczną nadzieję, że Pająk się dobrze sprzeda i kiedyś jeszcze ktoś sięgnie po starsze historie.

JEDNAK... donosy ze sklepów internetowych mówią, że Avengersi są popularniejsi i coś mi mówi, że Pajęczak wypadnie przy nich gorzej. Oby to nie była najsłabiej sprzedająca się seria Marvel NOW i żeby Wielkiemu E nie przyszło do głowy z niej zrezygnować.

Swoją drogą, nie mogę czegoś zrozumieć. Od Spidera zaczął się TM-Semic, był to tytuł najlepiej sprzedający się i utrzymał się najdłużej. A potem długo długo nic. Ja wiem, że wolicie Batmana bo mhok, khew i dojrzała fabuła (;)). Macie jakieś inne pomysły czemu akcje Spidey'a tak straciły na wartości? :)

 

anything