Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1063926 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #555 dnia: Sierpień 26, 2015, 10:02:24 pm »
Chodzi o te 2 październikowe New DC (możliwe że jeszcze dodadzą)

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #556 dnia: Sierpień 26, 2015, 10:10:20 pm »
Chodzi o te 2 październikowe New DC (możliwe że jeszcze dodadzą)

No, gdyby rzeczywiście tych dwóch tomów nie było, to można spekulować.

Offline mack3

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #557 dnia: Sierpień 26, 2015, 10:43:16 pm »
Też się zastanawiam o jakie opóźnienia cały czas chodzi. Póki co, jedynie "Nowa granica" została przesunięta, ale żeby jeden tytuł prowokował takie rozważania...
przesunięcia z września: Nowa Granica
przesunięnia z października: Cuotoo, JL z New DC, Batman z New DC (Batman właściwie przesunięty z września, ale we wrześniu na jego miejsce wskoczył All Star Western)
Teoretycznie w październiku coś jeszcze może się pojawić...

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #558 dnia: Sierpień 26, 2015, 10:46:29 pm »
przesunięnia z października: Cuotoo

A kiedy Coutoo było zapowiedziane na październik?


Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #559 dnia: Sierpień 26, 2015, 10:56:29 pm »
Dobrze, że Amerykańska Liga Sprawiedliwości jeszcze ma wyjść normalnie. Zobaczymy zaś kiedy wyjdzie "Liga Sprawiedliwości - Trójka". Te dwa N52 mam zamiar kupić.

Ja bym się raczej nie doszukiwał trudności "technicznych" w tej obsuwie. Już miesiąc temu, kiedy jeszcze nie było 20 stopnia, Egmont na październik ogłaszał już tylko "Tu Zostajemy". Wielkie Białe zdarzenia miało wyjść jeszcze później. Ograniczyli liczbę tytułów, bo Egmont, to Egmont i jego nie zrozumiesz. Jak tak dalej pójdzie, to prędzej wyjdzie cały Daredevil Sideci, niż zobaczymy Secret Wars od Egmontu. Ja naprawdę nie lubię tego wydawnictwa bez powodu. :)

Naprawdę szkoda. 2 tomy Marvel NOW miesięcznie stanowiłyby jeszcze lepsze uzupełnienie/alternatywę dla WKKM. Natomiast ja się cieszę, że ten Age of Ultron wydadzą chyba w miękkiej oprawie - będzie taniej.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #560 dnia: Sierpień 26, 2015, 11:05:55 pm »
I na dole zapowiedzi pisze: "Plany wydawnicze mogą ulec zmianie."

Offline mack3

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #561 dnia: Sierpień 26, 2015, 11:52:47 pm »
A kiedy Coutoo było zapowiedziane na październik?
Dobre pytanie - jestem pewien, że gdzieś o tym czytałem, w tym miesiącu umieściłem też na mojej liście... ale teraz nie moge znaleźć, więc nie wykluczam, że się jednak pomyliłem...

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #562 dnia: Sierpień 27, 2015, 12:37:44 am »
Uwielbiam te Wasze teorie spiskowe :) Aż miło poczytać, a sam Macierewicz byłby z Was dumny :)

Ale nikt nie zwrócił uwagi na jeden argument, który moim zdaniem wydaje się najtrafniejszy.
Pieniądze. Nasze pieniądze.

Być może Egmont nie chce nas przeładować, zmuszając do wydawania u nich 200-250 zł na same superhero CO MIESIĄC. Plus WKKM, pozycje od Muchy i robi się z tego 400 zł. CO MIESIĄC. A przecież nie samymi trykotami człowiek żyje. Może coś frankofońskiego? Może jakiś Taurusik? I robi się 500 zł CO MIESIĄC. Albo lepiej.

Ja wiem, że takie korpo jak Egmont nie robi tego po to, żeby nasze portfele mogły odsapnąć, a my spać spokojniej. Ale wielu z nas musi dokonywać wyborów, a im zależy na tym, byśmy kupowali, najlepiej wszystko. Przykręcenie kurka z komiksami to zagranie, które pozwoli odłożyć fundusze na coś większego. Np. Nowa Granicę :)

Offline Archie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #563 dnia: Sierpień 27, 2015, 06:13:09 am »
Być może Egmont nie chce nas przeładować, zmuszając do wydawania u nich 200-250 zł na same superhero CO MIESIĄC. Plus WKKM, pozycje od Muchy i robi się z tego 400 zł. CO MIESIĄC. A przecież nie samymi trykotami człowiek żyje. Może coś frankofońskiego? Może jakiś Taurusik? I robi się 500 zł CO MIESIĄC. Albo lepiej.
Ale nikt nikogo nie zmusza do kupowania wszystkiego. Wychodzi dużo pozycji, bo chodzi o to żeby mieć wybór. Egmont wydając więcej Marvel NOW kosiłby lepiej konkurencję, bo jest głód mainstreamowych nowości na naszym rynku. Czytelnik przywiązałby się jak do WKKM. Prościej odpuścić komiks, który wychodzi rzadziej niż serię w którą się wkręciło, bo czyta się ją regularnie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2015, 06:20:11 am wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #564 dnia: Sierpień 27, 2015, 07:17:19 am »
@pocztar
Buhahahahahaha. Egmont jest łasy na naszą kasę jak miś na miód i wątpię, czy akurat dbałość o nasze portfele i oglądanie się na innych było ich celem.

Naprawdę - już myślałem, że Egmont poważnie wziął się za walkę o klienta z konkurencyjnym Hachette i wydał własną tanią, dobrą serię dla mas. Ale za 2 tygodnie wyjdą ostatnie podwójne numery i potem będzie nam siąpił po jednym tomiku na miesiąc. Co jest dla ogółu niezrozumiałe. Za tym musi kryć się jakiś spiseg. :)

Offline Mati29

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #565 dnia: Sierpień 27, 2015, 07:21:29 am »
@pocztar
Buhahahahahaha. Egmont jest łasy na naszą kasę jak miś na miód i wątpię, czy akurat dbałość o nasze portfele i oglądanie się na innych było ich celem.



:) zgadzam się

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #566 dnia: Sierpień 27, 2015, 07:27:27 am »
Naprawdę - już myślałem, że Egmont poważnie wziął się za walkę o klienta z konkurencyjnym Hachette i wydał własną tanią, dobrą serię dla mas.
Ta, tania dobra seria wcale nie byłaby tańsza niż to co jest obecnie z Egmontu.
Ja w ogóle się dziwie cenie WKKM. Ponieważ poza tym kolekcja od Hachette nie są tanie. "Thorgal" za 29,99 zł, kolekcja Juliusza Verne'a za 29,99 zł (to uboga edycja zawiera niepełne tłumaczenia z XIX wieku i tylko część ilustracji).
A jeżeli już wietrzymy spiski - sądzę, że cena WKKM jest zaniżona po to, aby zwalczyć inne wydawnictwa, a potem wydawać tylko drogie kolekcje. Mówię, że tak będzie! Ha, ha, ha!

PS: Wcale to nie wierzę, ale naprawdę cena WKKM jest nieodpowiednia w porównaniu do reszty kolekcji od tej firmy. Takie Deagostini wydawało "Disney Komiks", z komiksami Disneya opartymi na filmach, A4, 48 stron, 15 złotych (później 17) - więc naprawdę tanio. Szkoda, że to nie były kacze czy mysie komiksy.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #567 dnia: Sierpień 27, 2015, 11:38:14 am »
@radef zobaczył kiedyś nosorożca w zoo, wrzasnął "Niemożliwe - takie zwierzęta nie istnieją" i odszedł zniesmaczony, że ludzie wierzą w takie bajki jak nosorożce, czy grube, dobre komiksy w twardych oprawach po 40 zł. :D :) :P

Offline zielone_biurko

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #568 dnia: Sierpień 27, 2015, 11:40:58 am »
Jestem już po lekturze Świata Avengersów i All New X-Men:

Świat Avengers:
- widać wyraźny podział komiksu na 2 części,
- pierwsza połowa 9/10, póki co jedna z lepszych historii o Avengersach, a przynajmniej tak się zdawało
- w pierwszej połowie bardzo dobra kreska 9/10 (choć to ten mniej uzdolniony Kubert)
- w drugiej połowie komiksu akcja zwalnia, robi się niemrawo
- kreska spada do przeciętnej,
- fabuła jest wstępem do większego eventu
- przyjemnie wplecione retrospekcje,

- końcowa ocena 7/10, polecam

All New X-Men:
- Jestem pod wrażeniem, komiks bdb
- jest wszystko, czego można się spodziewać po X-Menach, akcja, intryga, nietuzinkowa fabuła, nemesis, katharsis
- kreska bardzo komiksowa, niczym ze świata Ultimate
- nie mogę się doczekać kolejne części i crossover z Avengers i Strażnikami Galaktyki

Jak byłem przeciwnikiem Marvel Now! i uważałem, że pomysł spłonie na panewce, stosując całkiem przeciwną politykę niż świat Ultimate, gdy raczkował, tak teraz kupili mnie w całości, jestem gotów poświęcić kolejne tomy WKKM (nawet DC Deluxe) na rzecz egmontowskich wydań Marvela. Współczynnik cena/jakość jest bardzo wysoki.

Spoiler: pokaż
Najbardziej się boję Superior Spider-Mana, chociaż widząc jego występ w Avengersach się ciut uspokoiłem. :wink:


Może ktoś jeszcze mi nakreślić na szybko, jak się mają wychodzące równolegle serie do siebie?

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #569 dnia: Sierpień 27, 2015, 11:42:36 am »
Wcześniej w tym temacie Anion wrzucił diagram z kolejnością czytania Avengers/New Avengers/Infinity.

Też już mam te dwa zeszyty, zaraz biorę się za czytanie.

 

anything