trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1063789 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #540 dnia: Sierpień 26, 2015, 06:13:24 pm »
Pewnie chodziło o to, że mniej drukują (a w tym roku jeszcze mniej przez ograniczenia w prądzie).
Ja tak w ogóle się zastanawiam jak za 1,5 tygodnia Egmontowi uda się w jednym momencie wypuścić 10 komiksów, z czego 8 komiksów ma po 120 lub więcej stron.
W sumie to gabarytowo będzie więcej niż rzut październikowy na MFKIG, gdzie większość to będą komiksy albumowe.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Jutrzen

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #541 dnia: Sierpień 26, 2015, 06:16:32 pm »
jeszcze drmowe podręczniki dla 1-szej gimnazjum}
Które są tak darmowe, że płacą za nie wszyscy podatnicy.
Przepraszam. Musiałem.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #542 dnia: Sierpień 26, 2015, 06:21:34 pm »
Które są tak darmowe, że płacą za nie wszyscy podatnicy.
Przepraszam. Musiałem.
To jest oczywista oczywistość. To już nie jest tak poukrywane jak w przypadku podręczników do klas I-III (które są wydawane przez Ministerstwo), ale w tym wypadku to już po prostu szkoły za publiczne pieniądze kupują podręczniki od wydawnictw.
A w sumie to tak myślę, że nie są drukowane podręczniki dla pierwszych klas, a trochę więcej jest podręczników do czwartych i pierwszej gimnazjum, wszystko się mniej więcej wyrówna i nie powinno to spowodować kilkutygodniowych opóźnień w drukarniach.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #543 dnia: Sierpień 26, 2015, 07:14:48 pm »
Ja tak w ogóle się zastanawiam jak za 1,5 tygodnia Egmontowi uda się w jednym momencie wypuścić 10 komiksów, z czego 8 komiksów ma po 120 lub więcej stron.
Pewnie część już wydrukowana. Niektórzy już mieli Azyl Arkham ponad tydzień temu.

Offline misiokles

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #544 dnia: Sierpień 26, 2015, 07:24:08 pm »
Jakoś piekarnie wyrabiają, rzeźnicy wyrabiają, cała reszta też wyrabia. I to nie kilkaset sztuk danej partii czy ponad tysiąc z kawałkiem, ale setki tysięcy. Czasy Gutenberga dawno minęły.
Elektrownie podczas upałów wyrabiają z dostawą prądów, firmy nie mają problemu z produkcją w czasie  zwiększonych urlopów wakacyjnych, ogólnie nigdy nie ma problemu ze zwiększonym zapotrzebowaniem a maszyny, ludzie i dzień są z gumy. Czasy mechaniki newtonowskiej dawno minęły.

Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #545 dnia: Sierpień 26, 2015, 08:08:37 pm »
Po trzecie Primo: 20-sty stopień zasilania dotyczy na pewno też drukarni. nawet tych drukujących komiksy. Czyli od 10-tej do 17-stej przestój był. to i opóźnienie gotowe...

Najprawdopodobniejszy powód, tak myślę. Wymóg narzucony z "góry" więc raczej dyskusji nie było.

Elektrownie podczas upałów wyrabiają z dostawą prądów, firmy nie mają problemu z produkcją w czasie zwiększonych urlopów wakacyjnych, ogólnie nigdy nie ma problemu ze zwiększonym zapotrzebowaniem a maszyny, ludzie i dzień są z gumy. Czasy mechaniki newtonowskiej dawno minęły.

W poprzednich latach ludzie pewnie nie brali urlopów w okresie wakacji i nie drukowali podręczników, bo przecież rok szkolny zaczynał się w grudniu. A to pech, wszystko skumulowało się w tym roku. Niech to!

Offline misiokles

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #546 dnia: Sierpień 26, 2015, 08:17:19 pm »
Czyli uważasz, że nie ma żadnego problemu z przeskokiem z wydawania 100 komiksów rocznie na 300/rok oprócz leniwości i braku profesjonalności kogoś tam z wydawnictwa/drukarni?

Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #547 dnia: Sierpień 26, 2015, 08:23:11 pm »
Uważam, że opóźnienia w Egmoncie nie wynikają z tych powodów. Ponieważ te można przewidzieć (urlopy pracowników, napięty grafik przez dostarczenie na czas podręczników). Uważam także, że w drukarniach nie pracują idioci, którzy biorą zlecenia ponad wydajność firmy, z wielu względów (niedotrzymanie umów, kary).

Natomiast miesięcznego upału mogli w okolicach zawieranie umów nie przewidzieć i dlatego ten argument fragsela wydaje mi się najrozsądniejszy.

Offline misiokles

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #548 dnia: Sierpień 26, 2015, 08:34:06 pm »
A ja bardziej stawiałbym na popsucie jednej/kilku maszyn w drukarni i - do czasu naprawy bądź kupna nowych rozłożenie w czasie wynikłych z tego przestojów.

Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #549 dnia: Sierpień 26, 2015, 08:44:09 pm »
Tego się raczej nie dowiemy :smile: Ciekawe tylko dlaczego opóźnienia sięgają tylko komiksów superhero? Macierewicz powinien się tym zająć i powołać komisję czy coś... a nie kadencja rządu jest przecież na finiszu. Zostaliśmy sami!

Offline amsterdream

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #550 dnia: Sierpień 26, 2015, 08:46:30 pm »
Ale przecież na razie nie ma żadnych opóźnień. Wszystko wychodzi zgodnie z planem.

Offline donTomaszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #551 dnia: Sierpień 26, 2015, 09:06:02 pm »
Macierewicz powinien się tym zająć i powołać komisję czy coś...
Oooo - to wlasnie to.
Moze delegacje do drukarni wyslijcie, czy drukarz nie zachlal przypadkiem, albo nie oslabl od upalow. Kwiaty ladne, albo zrzutka na agregat jakis...

Sometimes I'd like to get my hands on God...

fragsel

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #552 dnia: Sierpień 26, 2015, 09:09:16 pm »
W poprzednich latach ludzie pewnie nie brali urlopów w okresie wakacji i nie drukowali podręczników, bo przecież rok szkolny zaczynał się w grudniu. A to pech, wszystko skumulowało się w tym roku. Niech to!


 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Jestę Nauczycielę. Już nie pamiętam takiego roku, żebym miał wszystkie podręczniki na czas.


W 2013/2014 to miałem szczęście, że mi jeden rozdział z klasy pierwszej w liceum został, bo zbiór do klasy drugiej, na którym pracuję to trafił do księgarni coś koło 20 września...


Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #553 dnia: Sierpień 26, 2015, 09:16:35 pm »
To tak miało być, minister wydał rozporządzenie, aby fragsel przerobił cały materiał :smile:

U mnie w szkole było zazwyczaj tak, że jak pod koniec roku nauczyciel zaczynał orientować się, że nie wyrobi z podstawą programową to na jednej lekcji robił dwa tematy na raz. Albo zamiast 3-4 ćwiczeń, robiliśmy dwa Można?  :wink:

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #554 dnia: Sierpień 26, 2015, 09:50:23 pm »
Ale przecież na razie nie ma żadnych opóźnień. Wszystko wychodzi zgodnie z planem.

Też się zastanawiam o jakie opóźnienia cały czas chodzi. Póki co, jedynie "Nowa granica" została przesunięta, ale żeby jeden tytuł prowokował takie rozważania...

 

anything