Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064042 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #525 dnia: Sierpień 26, 2015, 01:50:31 pm »
Przecież wiadomo, że po miesiącu Egmont nie będzie brał pod uwagę wyników sprzedaży Marvel Now. I nikt mi nie powie, że Batman Snydera źle się sprzedaje...


Offline absolutnie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #526 dnia: Sierpień 26, 2015, 01:51:54 pm »
Te kilkaset egzemplarzy co zeszło tylko w bonito.pl to słabo? Raczej nie. Egmont prawdopodobnie nie zna informacji o sprzedaży. Jedyne co wiedzą to informacje o "Avengers - Wojna bez końca" - cały nakład sprzedany.


Avengers Wojna bez końca w sklepie gildii do kupienia z 25% rabatem:
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/275193-avengers-wojna-bez-konca
U mnie w empiku, w którym mało co jest, album ten lezy w stosach.
Wyjasnij mi zatem, co się kryje za Twoim stwierdzeniem "nakład sprzedany", bo może źle cię zrozumiałem
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #527 dnia: Sierpień 26, 2015, 01:55:12 pm »
Tam gdzie było najtaniej Wojna bez końca jest już niedostępna (nieprzeczytane, bonito, literacka).

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #528 dnia: Sierpień 26, 2015, 01:57:07 pm »
U mnie w empiku, w którym mało co jest, album ten lezy w stosach.
Wyjasnij mi zatem, co się kryje za Twoim stwierdzeniem "nakład sprzedany", bo może źle cię zrozumiałem
Nakład został wyprzedany = w hurtowniach nie ma, zostały tylko pojedyncze egzemplarze w Empikach czy też księgarniach komiksowych.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #529 dnia: Sierpień 26, 2015, 02:20:20 pm »
I jeszcze jedno - czy Marvel nie zostawia sobie "buforu" ok. 2 lat na sprzedawane licencje?
Patrząc na Star Wars Komiks to chyba nie.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #530 dnia: Sierpień 26, 2015, 02:24:43 pm »
Patrząc na Star Wars Komiks to chyba nie.
We Francji wydali już kilka albumów "Avengers" z Marvel Now.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #531 dnia: Sierpień 26, 2015, 02:25:51 pm »
We Francji wydali już kilka albumów "Avengers" z Marvel Now.


Włochy i UK też są bez większych poślizgów.
perły przed wieprze

Offline absolutnie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #532 dnia: Sierpień 26, 2015, 03:07:32 pm »
Nakład został wyprzedany = w hurtowniach nie ma, zostały tylko pojedyncze egzemplarze w Empikach czy też księgarniach komiksowych.


Jak wiesz, empiki zwracają wydwacy to, czego nie sprzedały, jeśli zaś gdzie indziej leży tyle samo egzemplarzy tego komiksu, co w moim mieście, to z tych "pojedynczych egzemplarzy", o których piszesz, może się uskładać kilkaset sztuk.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline amsterdream

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #533 dnia: Sierpień 26, 2015, 03:19:53 pm »
Jeżeli Avengers - Wojna bez końca nie ma już w hurtowniach to i tak jest duży sukces tego komiksu biorąc pod uwagę jego wątpliwą jakość i zapewne wysoki nakład. Skłaniałbym się do tego co napisał Garf.

A jeżeli chodzi o Nowe DC i New Frontier to skłaniałbym się ku braku mocy przerobowych. Zauważcie, że we wszystkich tych komiksach za redakcję merytoryczną a często i tłumaczenie odpowiada Sidorkiewicz, do tego dochodzi WKKM i komiksy Muchy. Dużo jak na jedną osobę.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #534 dnia: Sierpień 26, 2015, 03:36:31 pm »
Drukarnia też pewnie nie wyrabia.

Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #535 dnia: Sierpień 26, 2015, 03:55:33 pm »
Drukarnia też pewnie nie wyrabia.

Jakoś piekarnie wyrabiają, rzeźnicy wyrabiają, cała reszta też wyrabia. I to nie kilkaset sztuk danej partii czy ponad tysiąc z kawałkiem, ale setki tysięcy. Czasy Gutenberga dawno minęły.

A jeżeli chodzi o Nowe DC i New Frontier to skłaniałbym się ku braku mocy przerobowych. Zauważcie, że we wszystkich tych komiksach za redakcję merytoryczną a często i tłumaczenie odpowiada Sidorkiewicz, do tego dochodzi WKKM i komiksy Muchy. Dużo jak na jedną osobę.

I nikt tego nie przewidział? Coś nie chce mi się wierzyć. Oczywiście nie wykluczam takiej możliwości, ale mam sporo wątpliwości czy to właśnie w tym tkwi problem.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #536 dnia: Sierpień 26, 2015, 04:15:36 pm »
Jakoś piekarnie wyrabiają, rzeźnicy wyrabiają, cała reszta też wyrabia. I to nie kilkaset sztuk danej partii czy ponad tysiąc z kawałkiem, ale setki tysięcy. Czasy Gutenberga dawno minęły.
Wiesz ile trwa druk jednego komiksu? Egmont drukuje prawie wszystko w EDICA Poznań
poza Egmontem pewnie się tam drukują inne rzeczy.  Dlatego premiery są ostatnio dwa razy w miesiącu.

Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #537 dnia: Sierpień 26, 2015, 05:47:17 pm »
Wiesz ile trwa druk jednego komiksu? Egmont drukuje prawie wszystko w EDICA Poznań
poza Egmontem pewnie się tam drukują inne rzeczy.  Dlatego premiery są ostatnio dwa razy w miesiącu.

Przesunięcia na taką skalę pojawiły się niedawno. Nie sądzę, aby Egmont podczas wprowadzania Marvel Now nie zagwarantował sobie usług drukarni. Egmont w przeciwieństwie do Muchy, Taurusa i całej reszty wydaje miesięcznie około 10 i więcej komiksów, normalną sprawą jest dzielenie tych pozycji w pakietach. To samo tyczy się również książek i książeczek. A Mucha co? Wydaje maksymalnie 2-3 pozycje, Taurus podobnie itd.

Może faktycznie, Egmont chciał wypuścić na rynek nowe serie w szybkim okresie czasu, później zwolnić tempo do jednej pozycji miesięcznie i poczekać założony wcześniej okres czasu do wyników sprzedaży. Serie cieszące się małym zainteresowaniem odstrzelić i wprowadzić nowe. T. Kołodziejczak wspominał kiedyś, że mało zna się na Marvelu, może więc obawia się wtopy.

fragsel

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #538 dnia: Sierpień 26, 2015, 05:50:15 pm »
Panowie {i Panie może}:

Po pierwsze Primo: większość drukarni pewnie drukuje teraz podręczniki {jest koneic sierpnia. jest zmiana podstawy programowje i jeszcze drmowe podręczniki dla 1-szej gimnazjum}
Po drugie Primo: Pani z Księgarni z Podręcznikami{osoba stateczna, zorientowana, której Ufam Bardzo} powiedziała, że jest spore opóźnienie z większością nowych podręczników i dodruków, bo latem "drukarnie nie drukują" {cokolwiek to znaczy. może to co w trzecim Primo, o którym wspominam dalej}
Po trzecie Primo: 20-sty stopień zasilania dotyczy na pewno też drukarni. nawet tych drukujących komiksy. Czyli od 10-tej do 17-stej przestój był. to i opóźnienie gotowe...

Offline Koalar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #539 dnia: Sierpień 26, 2015, 05:59:23 pm »
latem "drukarnie nie drukują" {cokolwiek to znaczy. może to co w trzecim Primo, o którym wspominam dalej}

Pewnie też to, że to okres urlopowy, więc i rąk do pracy trochę mniej.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)