trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #450 dnia: Sierpień 23, 2015, 10:54:31 pm »

Marvel może kłamać, matematyka nie.


Nie jestem specjalistą ani od komiksów o superbohaterach, ani od matematyki, ale pamietam, że amerykańskiwe wydawnictwa często zaczynały wydawanie jakiejś serii od wydania mini-serii. Jeśli ta się przyjęła, ruszano z serią on-going, która zaczynała się od numeru 1, ale była kontynuacją tego, co było w miniserii. W takim wypadku mini-seria  i seria on-going byłyby jednym vol., chociaż część z fanów skłonna byłaby liczyć je jako vol. odrębne i numerować inaczej. Patrząc na wasze wyliczenia, odnoszę wrażenie, że w tym przypadku tak właśnie jest.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #451 dnia: Sierpień 23, 2015, 11:07:04 pm »

2009-2010 - The Punisher vol. 6 #1-16, Annual #1 + Frankencastle vol. 1 #17-21 - Rick Remender
To jest podobno Punisher vol. 2 (bez "The") stopka taka:


Ale może skończmy bo ile użytkowników tyle numeracji  :biggrin:

PS. Admin może przenieść do tematu "The Punisher"
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2015, 11:29:40 pm wysłana przez JanT »

Offline donTomaszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #452 dnia: Sierpień 24, 2015, 12:19:12 am »
Nowe przygody Puniego mimo, że gorsze od dokonań Rucki to i tak są bardzo solidną lekturą. Zupełnie inne podejście do Franka, który tym razem jest bardziej pogodny i po prostu gadatliwy. Nadal to gość skupiony na swojej misji, ale Edmonson stara się też pokazać taki zwykły, ludzki aspekt Franka. Fajnie to kontrastuje z jego działalnością jako Punisher gdzie w tym runie mamy podejście typowo militarne (co widać nawet po kostiumie). Z wszystkich serii tego scenarzysty dla Marvela tę czytało mi się najlepiej.

Zgadzam sie.

Od siebie natomiast dodam, ze w ostatnim runie najbardziej podoba mi sie owe militarne podejscie. Bardzo efektownie wyglada stricte wojskowy "kostium" (o ile tak mozna to w ogole nazwac) Punishera i owe wszystkie militarne smaczki a la celowniki z kropeczka, stunned granades, caly ubior i czapka, kieszonki prawia jak u Liefeelda itp.

Mi osobiscie ta seria podeszla bardziej niz run Rucki, ale zapewne przez to iz nad Rucka stal sztab edytorow i czuc to przez caly czas. Nie jestem ekspertem, mozecie mnie cisnac, ale uwazam ze Punisher wg Edmonsona jest calkiem dobry i osobiscie stawiam go wyzej niz serie Rucki. Tam na maxa czuc, ze Rucka mial w mniejszym badz wiekszym stopniu splatane rece i ze wiele rzeczy zostalo mniej lub bardziej zmienionych. Wiadomo, ze w runie Edmosona sa Up i Downs ale w ogolnym rozrachunku jest lepiej niz gorzej. Slabo wypadaj szczegolnie te numery z
Spoiler: pokaż
Frankiem w wiezieniu / a pozniej nastepnym.


Czytalem wiele serii z Punisherem, praktycznie wszystke oprocz The Punisher The Edge (1-18) i ta akurat jest jedna z lepszych moim skromnym zdaniem. Wspomniane dodatki militarne, przywolane przez Archiego "ludzkie elementy" czyt. Frank zajadajacy jajecznie w barze-budzie za rogiem czy adoptujacy rannego kojota oraz pogaduszki z oficerami policji, jak rowniez klimat zblizony momentami do serii MAX czynia ten tytul wartym przyjrzenia sie.

Ciezko jest mi obiektywnym bo to moj ulubiony bohater Marvela od czerwca 1990 :wink: ale uwazam, ze seria ta warta jest polecenia. Szczegolnie tym, ktorzy szukaja czegos na nizszym poziome, niekoniecznie a la X-Men lub Avengers. Heh.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #453 dnia: Sierpień 24, 2015, 07:05:08 am »
@UP
Zgadzam się - Punisher jest najlepszy. Szkoda, że w WKKM było z nim tylko 2 tomy i to akurat te, które już w Polsce były. W Shadowlandzie miał też małą rólkę ale słabo tam to wyszło, niestety. A niemieckiego Circle of Blood też bym nie chciał bo mam Essentiala. Jakąś dobrą polską premierę poproszę. Na horyzoncie rysuje się "Omega Effect", ale Sideca wyda to dopiero w 2017 roku.

To naprawdę byłoby wydarzenie gdyby Egmont w tym swoim Marvel NOW wydał Punishera. Osobiście bardzo bym tego chciał. Ale podobno na razie w kolejce jest Daredevil, Deadpool i ten Age of Ultron w twardej oprawie. Franka na razie nie widać.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #454 dnia: Sierpień 24, 2015, 07:39:30 am »
Age of Ultron w twardej oprawie.
Gdzie było mówione że to w twardej oprawie? Jeśli tak to Infinity i Battle of the Atom też by tak wydali.
A Punishera Egmont nie wyda bo dawno filmu nie było  :biggrin: Za to Deadpoola wydadzą pewnie z premierą filmu.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #455 dnia: Sierpień 24, 2015, 08:13:08 am »
Gdzie było mówione że to w twardej oprawie?
Raczek było mówione, że będzie droższe, ale to przez to, że jest znacznie grubsze, a to czy będzie w twardej to nie wiem. Z tego co wymieniłeś to "Infinity" prawie na pewno nie będzie w twardej (bo wydadzą je prawdopodobnie jako normalny tom A/NA), a "Battle of the Atom" (jeżeli będzie, OBY!), to zostanie wydane jak "Infinity".
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #456 dnia: Sierpień 24, 2015, 08:44:32 am »
Raczek było mówione, że będzie droższe, ale to przez to, że jest znacznie grubsze, a to czy będzie w twardej to nie wiem. Z tego co wymieniłeś to "Infinity" prawie na pewno nie będzie w twardej (bo wydadzą je prawdopodobnie jako normalny tom A/NA), a "Battle of the Atom" (jeżeli będzie, OBY!), to zostanie wydane jak "Infinity".
No ja obstawiam że wszystko będzie w miękkiej. I myślę że cena tych grubszych tomów to będzie 50 zł.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #457 dnia: Sierpień 24, 2015, 08:46:55 am »
No ja obstawiam że wszystko będzie w miękkiej. I myślę że cena tych grubszych tomów to będzie 50 zł.
Okładkowa? Czy realna? Bo okładkowa to raczej nie bo i "Age of Ultron" i "Battle of the Atom" mają po 250-300 stron.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #458 dnia: Sierpień 24, 2015, 08:47:49 am »
Mi osobiscie ta seria podeszla bardziej niz run Rucki, ale zapewne przez to iz nad Rucka stal sztab edytorow i czuc to przez caly czas.


Jak zasadniczo lubię run Edmondsona bardzo i to jeden z niewielu tytułów, który uparcie kupuję (a właściwie już kupowałem) zeszytowo, to jednak ciężko postawić mi go nad Rucką. Edmondson potrafi pokazać ten niby realistyczny urban warfare w Marvelu w bardzo prawdopodobny sposób ale... Rucka ma dramat w jednym palcu i patrząc przez pryzmat studium postaci nie ma tu konkurencji. Mrukliwy, niezbyt wylewny Frank u Rucki to dotychczas moja ulubiona interpretacja tej postaci, plus absolutnie fantastyczna obsada drugoplanowa (np. Morgan Freeman  :wink: ).


Obydwa runy są bardzo dobre, obydwa są w pewnych miejscach bardzo podobne i bardzo różne ale toRucka dał mi Punishera jakiego mogę zaakceptować z perspektywy czytelnika jakim jestem dziś a nie dzieciaka zajaranego Punsherem Chucka Dixona (tego dzieciaka niestety albo stety już niema :wink: ).

To nie polemika, tak chciałem dodać coś od siebie o tych tytułach,
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #459 dnia: Sierpień 24, 2015, 08:57:07 am »
Sam bym wolał, jeśli Egmont zdecyduje się na wydanie Age of Ultron, by wydał to jak All New X-Men - w dwóch miękkich tomach po 5 zeszytów. Wtedy całość kosztowałaby ~50 zł. Jeśli wyda to w jednym albumie i dorzuci twardą okładkę, cena pewnie przekroczy 60 zł.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #460 dnia: Sierpień 24, 2015, 09:05:49 am »
Sam bym wolał, jeśli Egmont zdecyduje się na wydanie Age of Ultron, by wydał to jak All New X-Men - w dwóch miękkich tomach po 5 zeszytów. Wtedy całość kosztowałaby ~50 zł. Jeśli wyda to w jednym albumie i dorzuci twardą okładkę, cena pewnie przekroczy 60 zł.
Ciekawa matematyka. Ale pomyślmy. Egmont może to wydać w dwóch tomach za 39,99 zł lub w jednym tomie, który nawet jeżeli będzie w twardej to będzie kosztował okładkowe 75 zł (policz od tego rabaty), bo ma 248 stron, czyli podobnie jak ostatnie komiksy Nowego DC, które wychodzą 75 zł. Czyli podsumowując, według mnie niezależnie jak wydadzą, to cena będzie bardzo podobna.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #461 dnia: Sierpień 24, 2015, 09:21:41 am »
@UP
Jeśli okładkowa cena wyniesie 75 zł to będę się bardzo cieszył, bo kupię to za ok 50 zł. Ale bardziej podejrzewam, że cena będzie bliżej Mrocznego Odbicia niż Shazama. Ta historia jest jednak grubsza. Zobaczymy jak będzie gdy wyjdzie, jeśli Egmont w ogóle wyda AoU.

Offline Archie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #462 dnia: Sierpień 24, 2015, 09:25:00 am »
A Punishera Egmont nie wyda bo dawno filmu nie było  :biggrin:
W drugim sezonie netflixowego Daredevila występował będzie Frank także jak nie spartolą jego roli to sporo osób w Polsce przypomni sobie o nim. Warto dodać, że run Edmondsona jest zamknięty i mieści się w 3 wydania zbiorcze, a to optymalna liczba do eksperymentowania jak na nasz rodzimy rynek. Run Rucki ma 4 wydania zbiorcze, więc też jest bardzo dobrze pod względem objętości.

Jeśli okładkowa cena wyniesie 75 zł to będę się bardzo cieszył, bo kupię to za ok 50 zł. Ale bardziej podejrzewam, że cena będzie bliżej Mrocznego Odbicia niż Shazama. Ta historia jest jednak grubsza. Zobaczymy jak będzie gdy wyjdzie, jeśli Egmont w ogóle wyda AoU.
Lepiej żeby tego nie wydawał, bo ten event jest jednym ze słabszych. Bendis w ogóle tutaj nie dał rady. Lepszym wyborem byłoby Original Sin, które pod względem fabuły i szaty graficznej stoi o wiele wyżej.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #463 dnia: Sierpień 24, 2015, 09:38:02 am »
Okładkowa? Czy realna? Bo okładkowa to raczej nie bo i "Age of Ultron" i "Battle of the Atom" mają po 250-300 stron.
Okładkowa
"Age of Ultron" samego komiksu ma 230 stron a "Battle of the Atom" jeszcze mniej + okładki (bo Egmont inne dodatki obcina) to nie przekroczy nawet 250 stron. Czyli tylko o 100 stron dłuższych od tego co teraz wydają.

W drugim sezonie netflixowego Daredevila występował będzie Frank także jak nie spartolą jego roli to sporo osób w Polsce przypomni sobie o nim. Warto dodać, że run Edmondsona jest zamknięty i mieści się w 3 wydania zbiorcze, a to optymalna liczba do eksperymentowania jak na nasz rodzimy rynek. Run Rucki ma 4 wydania zbiorcze, więc też jest bardzo dobrze pod względem objętości.

Ale Daredevila nie zaczęli wydawać to raczej tym bardziej Punishera.
Tak samo mogliby wydać Hawkeya bo jest w Avengers - a tu dupa  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2015, 09:42:09 am wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #464 dnia: Sierpień 24, 2015, 09:56:16 am »
@Archie
Masz rację. Znowu - pomysł nie był taki zły, ale zakończenie fatalne. Do dziś go nie zrozumiałem. :)
Spoiler: pokaż
To co takiego zrobił Pym, że do ataku Ultrona w przyszłości nie doszło? Wizja alternatywnej wersji zdarzeń nawet fajna była ale nie trzymała się kupy. Jakim cudem śmierć Pyma, który de facto wynalazł tylko swoje cząsteczki i Ultrona (jak to wyśmiano na fanpage'u WKKM) doprowadziła do opanowania Ziemi przez magiczne siły Morgany?? Przecież został i Stark i Richards.
No i "Avengers A.I." szybko padli jako seria, więc do dziś mam wrażenie nie dokończenia tego wszystkiego.

Original Sin'u w ogóle nie znam. Ale jeśli mówisz, że dobry, to czemu nie - przeczytałbym po polsku.

 

anything