Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1063834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Midian

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #300 dnia: Sierpień 13, 2015, 02:15:44 pm »
Największym problemem Superiora wydaje mi się fakt, że
Spoiler: pokaż
Parker nie odszedł na dobre.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #301 dnia: Sierpień 13, 2015, 02:37:03 pm »
Konwencja jest oczywista


To ja czekam aż dowiem się jak wygląda ta konwencja wg. której pisany jest SS. Tak żeby dać Ci czas, wrócę jutro, może napiszesz do tego czasu coś o tej "konwencji" a nie "ukazanie mroczniejszego pająka" i cała reszta tego bełkotu.

No chyba, że skończymy w ogóle sugerowanie, że w SS następuje jakakolwiek faktyczna zmiana konwencji w stosunku do całego runu Slotta czy nawet dalej... cóż, świat byłby lepszy gdyby ludzi pisali o rzeczach, które znają a nie wobec, których mają urojenia.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2015, 02:46:56 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #302 dnia: Sierpień 13, 2015, 02:48:17 pm »
@Midian ma rację. Tymczasowość Superiora jest chyba jego największą wadą. Bo z góry wszyscy wiedzieli, że Peter powróci. Po co więc przywiązywać się do Otto? Po co w ogóle to czytać? Sam nie wiem, ale przekonam się za 12 dni.

Offline mack3

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #303 dnia: Sierpień 13, 2015, 02:57:19 pm »

To ja czekam aż dowiem się jak wygląda ta konwencja wg. której pisany jest SS.
ale przecież Antari napisał jaka jest konwencja
zamysłem Superiora było ukazanie mroczniejszego, mądrzejszego, bardziej pozbawionego skrupułów niż kiedykolwiek Pająka.
Być może napisał nieprawdę, być może nie jest to zmiana konwencji w runie Slotta... tego nie wiem, ale nie za bardzo łapię czemu ciagle piszesz żeby podać o jaką konwencję chodzi skoro akurat to zostało napisane...


tak tylko tytułem mojego małego wtrętu

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #304 dnia: Sierpień 13, 2015, 03:03:37 pm »
Bo z góry wszyscy wiedzieli


Dlatego codziennie na forum cbr powstawało setki tematów typu " We want Peter back ". Nikt nie wiedział kiedy to nastąpi.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #305 dnia: Sierpień 13, 2015, 03:12:43 pm »
Podsumowując dyskusję: Zaskakująco dobre oceny na goodreads Superiora, pozytywne recenzje w wieku serwisach.

Kilku użytkowników na forum gildii uważa run za dno. To musi być prawda! Nie warto sobie zawracać głowy Superiorem! Nie warto kupować polskiego wydania! Rawrrrrr

Warto natomiast zachwycać się runem Hickmana w Avengers, do którego zrozumienia wymagana jest znajomość wszystkich zeszytów obu serii. Tylko wtedy będzie możliwe dostrzeżenie ich właściwej wartości.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #306 dnia: Sierpień 13, 2015, 03:15:27 pm »
ale przecież Antari napisał jaka jest konwencjaByć może napisał nieprawdę, być może nie jest to zmiana konwencji w runie Slotta... tego nie wiem, ale nie za bardzo łapię czemu ciagle piszesz żeby podać o jaką konwencję chodzi skoro akurat to zostało napisane...


Czyli chcesz mi powiedzieć, że gdy w tytule nie zmienił się istotnie język prowadzenia opowieści, gdy wszystkie zmiany w nim wynikają z bez mała 50 zeszytów poprzedniej serii, mają charakter kosmetyczny i są tylko pewną ewolucją wcześniejszych wątków to nastąpiło przełączenie konwencji? W żadnym momencie komiks o Spider-Manie autorstwa Slotta nie przestał być awanturniczym superbohaterskim tytułem skupiającym się w okół wpływu walki bohatera ze swoją przeszłością na jego obecne otoczenie w skali miko i makro, jak i komentarza do dziedzictwa postaci.


Całość rozchodzi się od tego, że kiepsko pisany komiks superbohaterski nagle zaczął być w moich oczach gorzej pisanym komiksem superbohaterskim, gdzie pozorna nowość (bo ile razy obserwowaliśmy zmiany w obrębie bohatera jako postaci i bohatera jako tytułu) u mnie wpłynęła zniechęcająco u np. Roskosa (mam nadzieję, że nie przekręciłem nicka) wpłynęła jako plus.


Konwencja to jest super argument wytrych, wiem, ale proszę, przeskok klimatu między ASM Slotta a SS też Slotta to praktycznie zmiana zero gdy np. zestawimy to między to jaką zmianą był ASM Straczyńskiego (z apogeum chociażby w Back In Black) a ASM Guggenheima po OMD.

Warto natomiast zachwycać się runem Hickmana w Avengers, do którego zrozumienia wymagana jest znajomość wszystkich zeszytów obu serii. Tylko wtedy będzie możliwe dostrzeżenie ich właściwej wartości.

To chyba nie ja. Uważam, że Hickavengers to totalnie przereklamowany komiks idealnie pokazujący, że Hickman może i umie budować wielowątkowe rozłożone w czasie fabuły (świetnie udowodnił to w FF, Secret Warriors i East Of West też) ale potyka się gdy ma pisać bohaterów swoich opowieści tak żeby posiadali unikatowy rozróżniające ich charaktery (co bardzo widać w Avengers, też we wspomnianym East Of Wesr, w New Avengers już mniej).

pozytywne recenzje w wieku serwisach.

Ta, mniejsza o to, że na każdą pozytywną recenzję z np. CBR przypadnie bardzo krytyczny tekst w np. IGN. Ja nie mogę, napiszesz wszystko byle zgadzało Ci się pod tezę.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2015, 03:32:00 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline amsterdream

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #307 dnia: Sierpień 13, 2015, 03:18:44 pm »
Bo ten komiks to taki Spider-Man dla fanów Batmana. Piszę to absolutnie poważnie.
Taki Pająk z jajami ze stali i głową na karku (a nie w chmurach).

Czuję się mocno zaintrygowany. Czytam obecnie Spidera z TM-Semic i mam już dość tego sieroty Parkera.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #308 dnia: Sierpień 13, 2015, 03:28:54 pm »
Czuję się mocno zaintrygowany. Czytam obecnie Spidera z TM-Semic i mam już dość tego sieroty Parkera.


I słusznie, gdy ktoś ma dość nieodpowiedzialnego lekkoducha to będzie jakiś oddech i "absolutnie" bez zbłośliwości tak go porównałem bo np. Tobie może to podejść (choć dobrze wiemy, że to wróżenie z fusów i po lekturze możesz być zachwycony, rozczarowany lub obojętny) w pierwszych zeszytach (ważne zaznaczenie). Co mnie boli to fakt, że podobnym oddechem był w wielu momentach run Straczyńskiego,
Spoiler: pokaż
który został zamieciony pod dywan
. Dlatego wszystkie zmiany w tytule teraz są kosmetyczne, nawet gdy SS jest pewną zmianą (jak napisałem, w sumie kosmetyczną)
Spoiler: pokaż
... jest ona pozorna, czasowa i koniec końców status quo się nie zmienia
. Niestety koniec końców cały run Slotta to tylko utrwalanie Parkera-frajera i Superior jest czymś co tak naprawdę dokładnie tę wizję utrwala w ogólnym rozrachunku.

Ja jestem wieloletnim fanem postaci, cholernie krytycznym bo pamiętam zbyt wiele złych komiksów o pająku, wymagający, bo nie uważam, że bycie fanem to łykanie każdego paździerza jaki wyjdzie z ulubionym logiem na okładce. Niestety od końca runu Straczyńskiego ilość historii, która z czystym sumieniem jest dla mnie czymś co polecę, jest uboga. Niby miałem wiarę przez chwilę gdy rozwinięto lepiej sagę z rodziną Kravena, ale to też upadło i nigdy nie podniosło się aż po dziś. Dobrego Spider-Mana mam chyba tylko w jego gościnnych (nie wszystkich) występach.

EDIT:

Na ten moment wyczerpałem temat co mi nie gra więc spadam czytać a nie pisać o czym czytam :lol:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2015, 03:48:10 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline adro

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #309 dnia: Sierpień 13, 2015, 03:51:28 pm »
Wroce do kolorow w marvel now, faktycznie cos jest nie tak, ciemne to wszystko IMO za ciemne :sad: .
Sama inicjatywa bardzo fajna i nie moge sie juz doczekac kolejnych tomow marvel now
BTW odkad udzielam sie na roznych forach, to bardzo czesto jest tak, ze jak jakis hicior z usa ma byc wydany w Polsce, to od razu zaczynaja sie narzekania, ale w sumie kazdy ma do tego prawo. Ja tam licze na kolejne serie z marvel now(thor, puni, surfer, moon knight, ms marvel, black widow itp ).
pzdr
ps egmoncie drukujcie porzadnie  :razz:
ps2 na youtube ostra promocja marvel now :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2015, 04:02:57 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #310 dnia: Sierpień 13, 2015, 04:10:53 pm »
Wroce do kolorow w marvel now, faktycznie cos jest nie tak, ciemne to wszystko IMO za ciemne :sad: .
Sama inicjatywa bardzo fajna i nie moge sie juz doczekac kolejnych tomow marvel now
BTW odkad udzielam sie na roznych forach, to bardzo czesto jest tak, ze jak jakis hicior z usa ma byc wydany w Polsce, to od razu zaczynaja sie narzekania, ale w sumie kazdy ma do tego prawo. Ja tam licze na kolejne serie z marvel now(thor, puni, surfer, moon knight, ms marvel, black widow itp ).
pzdr
ps egmoncie drukujcie porzadnie  :razz:
ps2 na youtube ostra promocja marvel now :biggrin:

To warto do nich napisać poczta@egmont.pl

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #311 dnia: Sierpień 13, 2015, 04:54:04 pm »
Ja tam licze na kolejne serie z marvel now(thor, puni, surfer, moon knight, ms marvel, black widow itp ).
pzdr
ps egmoncie drukujcie porzadnie  :razz:
ps2 na youtube ostra promocja marvel now :biggrin:

Nie nastawiałbym się na nic z tego co wymieniłeś. To i tak cud, że Egmont podjął się wydania np. takiego Superiora. Trzeba patrzeć na to co teraz modne w kinie. Avengers, Avengers i jeszcze raz Avengers. Oraz X-man, bo było już tyle filmów i kolejne w kolejce. I pewnie będą klepać ten schemat do porzygania. Obecnie to bardziej prawdopodobne, że wydadzą Fantastic Four niż np. Ms Marvel czy Moon Knighta. Z ich punktu widzenia - logiczne, z mojego - szkoda. Lepiej inwestować w wydania zagraniczne niż czekać na nie wiadomo kiedy (nigdy).

Offline Archie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #312 dnia: Sierpień 13, 2015, 08:58:20 pm »
Jak dla mnie wszelkie cool ideas wprowadzające coś nowego są zawsze na plus. Jeżeli sam Axel Alonso na ostatnim conie odpowiada na pytanie jak zapatruje się na nowego Spidera mówi, " just give the ball to Jordan " - to chyba oznacza, że Slott cieszy się olbrzymim zaufaniem.
Widziałeś kiedyś, żeby Marvel nie promował swoich komiksów :lol: ? Typowa marketingowa nawijka, którą śledząc wypowiedzi zna się na pamięć: wszyscy scenarzyści mają super pomysły i wkładają całe serce w swoją pracę (a.k.a. nawet tych beznadziejnych promujemy, bo przecież komiksy muszą się sprzedać), ten event na pewno zmieni komiksy (a.k.a. za pół roku wprowadzimy nowy i po nim śladu nie będzie) i tak dalej. Najbardziej bezczelnym zagraniem było z ich strony jak po zdemaskowaniu Spider-Mana w Civil War Quesada twierdził, że mają masę historii do opowiedzenia, po czym wjechali zaraz z One More Day. Superior Spider-Man jest popularną serią bo jest kontrowersyjny. Przypominam, że Hulk (seria o Red Hulku) pisana przez Loeba, która była TOTALNĄ KASZANĄ była również sukcesem.

Superior Spider-Man jak i cały run Slotta przy Spider-Manie cofa postać w rozwoju jaki zanotowała. Cofa ją dalej niż lata 80. Peter to nieodpowiedzialny (antyteza postaci, której główna wartość to pokazywanie radzenia sobie z konsekwencjami wyborów - "With great power comes great responsibility"), wiecznie roztrzepany życiowy przegraniec. Postać jest spłycona masakrycznie, nie ma już gościa, który mimo przeciwności losu potrafi sobie z nimi radzić i dokonywać ważnych wyborów. Jego przeciwieństwem jest Otto, który u Slotta wyrasta ot tak na jakiegoś rasowego masterminda, nie mamy rozwoju postaci (jak np. w przypadku Normana Osborna na przestrzeni ostatnich lat) i nie obserwujemy jak przeciętny złoczyńca (pionek z wielkim ego, krótko mówiąc) rzeczywiście się rozwija. On nagle po prostu jest super, bo tak sobie postanowił scenarzysta. Patrząc na wygląd Dana Slotta można powiedzieć, że leczył sobie kompleksy pisząc Otta w taki sposób. Superior Spider-Man to seria o gościu z przerośniętym ego, który przejął ciało niedorajdy jaką był Spider-Man Slotta i postanowił, że będzie takim ĄĘ twardzielem. Wygląda to absolutnie komicznie i karykaturalnie, a czyta się siermiężnie. Obok dobrego komiksu fabularnie i wizualnie to nawet nie stało. Od One More Day (nie licząc Grimm Hunt) Spider-Man nie ma dobrych historii, jest prowadzony jako postać w sposób niespójny, nie mamy rozwoju, a totalny regres pod względem charakteru postaci [typowe granie bezpieczną kartą w stylu "ok, za bardzo się rozwinął, więc cofamy się do początku" a.k.a. główna zasada Stana Lee (jak ktoś nie wie o co chodzi to niech przeczyta Niezwykłą historię Marvel Comics)]. Komiksy z lat 80 o Pająku są dojrzalej pisane niż to co jest serwowane teraz (może dlatego taki sukces). Oczywiście polecam dalej tasować się pod opinie z Goodreads, wiadomo wyrocznia, więc z automatu musi być dobre. Dalej brońcie komiksu, którego nie przeczytaliście.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2015, 09:17:14 pm wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #313 dnia: Sierpień 13, 2015, 10:34:48 pm »
Od One More Day (nie licząc Grimm Hunt) Spider-Man nie ma dobrych historii


Zgadzam się. Do momentu kiedy zaczyna go pisać Dan Slott czyli Big Time, który daje początek kolejnym świetnym przygodom ze Spider-Manem.


Ja Superiora czytałem i warto go poznać chociażby dla takich scen jak te :










Ja uwielbiam ten run chociażby za samą możliwość postrzegania świata przez głównego bohatera w innym świetle. I Slott nie zrobił z niego masterminda bo Doc Ock taki zawsze był ....

Offline Dembol_

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #314 dnia: Sierpień 13, 2015, 10:54:02 pm »
Spider-man to nie Punisher.