Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064056 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #240 dnia: Sierpień 06, 2015, 10:30:55 am »
W sklepie Egmontu.

ramirez82

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #241 dnia: Sierpień 06, 2015, 10:32:47 am »
W Sklepie Gildii też. Już dziś możesz zamówić sierpniowe i wrześniowe Marvel Now z zniżką 25% (Spider-man nawet z 35%).

Edit: Och, moje niedopatrzenie.  :)

Czy gdzieś poza Gidią można...

Offline laf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #242 dnia: Sierpień 06, 2015, 11:18:38 am »
W sklepie Egmontu.
Ok, ale mnie zależy na niższej cenie niż ma Gildia. Bonito i nieprzeczytane.pl mają fajne obniżki, ale dotyczy to tylko wydanych komiksów, a nie zapowiedzi.
Chyba jednak będę musiał poczekać na 9 września, żeby zamówić hurtem wszystkie Marvel NOW.

Offline misiokles

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #243 dnia: Sierpień 06, 2015, 11:29:03 am »
Dlatego nazywają się dyskonty a nie branżowe sklepy specjalistyczne, gdzie ludziom się chce bawić w przedsprzedaże :)

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #244 dnia: Sierpień 12, 2015, 10:28:59 am »
Dzisiaj dostałem swoje egzemplarze All-New X-Men i Avengers i rzeczywiście są za ciemno wydrukowane (X-Men to już w ogóle masakra) jak to już ludzie o tym pisali np tu:  http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,37220.msg1310657.html#msg1310657

Zgłaszajmy to do Egmontu poczta@egmont.pl może coś z tym zrobią.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #245 dnia: Sierpień 12, 2015, 10:36:00 am »
Za 12 dni wyjdą kolejne 2 numery - ciekawe jak one będą wydrukowane?

Offline peta18

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #246 dnia: Sierpień 12, 2015, 10:36:10 am »
Czytam te wpisy o tym, ze Marvele od Egmontu (i Lobo takze) sa za ciemno wydrukowane i ja nic a nic tego nie dostrzec nie moge. Jak dla mnie wszystko gra i nie ma zadnych ciemnych plam, ani kreska nie jest jakas mniej wyrazna.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #247 dnia: Sierpień 12, 2015, 10:47:34 am »
Ja w Lobo i Avengers też nie zauważyłem powyższych problemów, natomiast X-Men mam faktycznie bardzo ciemno wydrukowane, postacie zlewają się z tłem. Może taki był zamysł rysownika/kolorysty (oryginałów nie mam, więc porównać nie mogę), albo może już wzrok nie ten i to nie wada komiksów, a moja.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #248 dnia: Sierpień 12, 2015, 11:43:05 am »
Każdy jak na razie Marvel NOW jest za ciemno wydrukowany.

X-Men  w słabym świetle ale i tak widać że dużo jaśniejsze https://www.youtube.com/watch?v=OeouLgRQv4M

Na Avengers Wojna bez Końca widać świetnie  https://www.youtube.com/watch?v=CSZ4wirfqfk można porównać.

I jeszcze przykładowa strona z X-Men http://images.gildia.pl/_n_/komiks/komiksy/all-new-x-men/wczorajsi-x-men/skan3-640.jpg

strona ze skanu (nie digital)



Dolny lewy kadr u nas zamiast pomarańczowego jest czerwony.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2015, 12:04:10 pm wysłana przez JanT »

Offline peta18

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #249 dnia: Sierpień 12, 2015, 11:58:39 am »
A jak wydrukuja jasniej, to bedzie jazda, ze wyblakle te kolory :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #250 dnia: Sierpień 12, 2015, 12:06:04 pm »
A jak wydrukuja jasniej, to bedzie jazda, ze wyblakle te kolory :smile:
Niech drukują dobrze.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #251 dnia: Sierpień 12, 2015, 12:16:02 pm »
A jak wydrukuja jasniej, to bedzie jazda, ze wyblakle te kolory :)
W tym przypadku niepotrzebnie bagatelizujesz. To, że Egmont od dłuższego czasu zdaje się nie widzieć tego problemu (do cholery, przecież musi im się zdarzać przeglądać własne komiksy po wydrukowaniu), sprawia, że zaczynam wręcz podejrzewać, iż wydawnictwo jakoś oszczędza, wypuszczając komiksy z przyciemnionymi planszami. Dla mnie to są buble i tyle. A tak przy okazji, czy miał ktoś już w rękach "Shazam!" i mógłby powiedzieć, jak tam plansze? Czy nie za ciemne?

Niech drukują dobrze.
I o to chodzi.

Offline peta18

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #252 dnia: Sierpień 12, 2015, 12:28:14 pm »
W tym przypadku niepotrzebnie bagatelizujesz. To, że Egmont od dłuższego czasu zdaje się nie widzieć tego problemu (do cholery, przecież musi im się zdarzać przeglądać własne komiksy po wydrukowaniu), sprawia, że zaczynam wręcz podejrzewać, iż wydawnictwo jakoś oszczędza, wypuszczając komiksy z przyciemnionymi planszami. Dla mnie to są buble i tyle. A tak przy okazji, czy miał ktoś już w rękach "Shazam!" i mógłby powiedzieć, jak tam plansze? Czy nie za ciemne?
Nie bagatelizuje, po prostu nie widze problemu z tzw. ciemnymi planszami. Rzecz gustu to jest raczej.
Dzisiaj przeczytalem Shazama i plansze jak dla mnie ok. Ale skoro Marvele sa dla mnie ok, to moje zdanie raczej Ci nic nie powie.

EDIT: porownalem sobie ten skan od JanaT z wydaniem Egmontu i rzeczywiscie jest nieznaczna roznica w kolorze. Mam bardziej nasycone kolory, ale tylko troche.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2015, 12:34:48 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline mack3

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #253 dnia: Sierpień 12, 2015, 11:34:41 pm »
Ponieważ raz na jakiś czas pojawiaja się pytania, które komiksy z Egmontowego MarvelNOW są najbardziej godne polecenia i ponieważ lubuję się w różnego rodzaju statystykach i wyliczeniach postanowiłem sprawdzić jak wg goodredsa są oceniane poszczególne serie.


I tak:

1) Niespodziewanie zdecydowanie najwyższą średnią ocen ma Superior Spider-man: 4,01 (wliczając w to "Dying Wish" - czyli ostatni tom przed oficjalnym Superiorem). 4,01 to na goodreadsie już naprawdę wysoka ocena.

2) na drugim miejscu: New Avengers: 3,83 (lub 3,82 jeśli ze średniej wyłączymy ostatnie TPBki: "Time runs out", w których serie Avengers i New Avengers łączą się i są prezentowane razem)

3) trzecie miejsce niespodziewanie dla mnie Wolverine and the X-Men: 3,80 (lub 3,76 jeśli do średniej wliczymy crossover "Battle of the Atom") - to oczywiście średnia dla tomów poczynając od tego, od którego zaczyna Egmont

4) miejsce to All New X-Men: 3,74 (lub 3,73 jeśli do średniej wliczymy crossovery: Battle of the Atom i Trial of Jean Grey). Tutaj warto zauważyć, że średnią serii bardzo obniżył ostatni tom "Utopians" (na razie tylko kilkazdiesiąt oceniających więc być może ocena jeszcze się podniesie) - gdyby go nie wliczać seria miałaby średnią 3,84 (lub 3,81 jeśli wliczać crossovery) co by podniosło ją na 2-3 miejsce (zależie od uwzględnienia bądź nie crossoverów) w moim zestawieniu

5) miejsce piąte to Avengers: 3,72 (lub  3,65 jeśli ze średniej wyłączymy ostatnie TPBki: "Time runs out", w których serie Avengers i New Avengers łączą się i są prezentowane razem) )

6) Zdecydowani ostatni to Strażnicy Galaktyki: 3,56.

Ciekaw jestem czy PT forumowicze, którzy czytali te serie mniej więcej podzielają odczucia i gusta (w wiekszości) amerykańskich oceniających na goodreadsie


PS. Z ciekawości sprawdziłem jak radziła sobie w ocenach druga seria Bendia z X-manami: Uncanny X-Men. I tu jej średnia wyszła 3,75 (lub 3,72 jesli wliczać crossover Battle of Atom) - więc niemal identycznie jak All-New X-Men

Offline Archie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #254 dnia: Sierpień 13, 2015, 07:02:38 am »
Superior Spider-Man jest najgorszą serią o Spider-Manie jaka powstała. Slott, który kiedyś był dobrym scenarzystą po prostu masakruje Spider-Mana i żal to czytać. O wiele lepszym wyborem byłoby wydanie u nas Spider-Man 2099, które dzięki Peterowi Davidowi ma ducha przygód Spider-Mana albo przygód Milesa Moralesa ze świata Ultimate (według zapowiedzi Miles niedługo trafi do głównej rzeczywistości Marvela).

Cały run Hickmana w obu seriach jest wart uwagi. Oceniam go razem bo od początku serie się ze sobą splatają, a scenarzysta kładzie podwaliny pod kończący swój run event. Jest to jedna wielka meta historia i najlepiej oceniać ją całością zamiast na wyrywki. Z resztą od Times Runs Out wydania TPB nie wychodzą oddzielnie, ale łączą w sobie materiały z obu serii. Jest to najlepsza pozycja jaka wyszła u nas z Marvela i mam nadzieję, że Egmont ją dokończy w całości i wyda na koniec Secret Wars.

W All New X-Men Bendis robi to co Bendis potrafi najlepiej czyli skupia się na drobnych interakcjach postaci. To jest siłą całego komiksu, bo fabularnie jest po prostu durny do potęgi n-tej. Tak samo jest w przypadku Uncanny X-Men tylko, że ta seria ma trochę więcej sensu. Niestety pojawia się też już od czasów Avengers klasyczny syndrom Bendisa czylii - zacznę pewne wątki, sprawię wrażenie żeby wyglądały na ważne i później je szybko utnę albo o nich zapomnę przykrywając to zabawnymi interakcjami postaci.

Guardians of Galaxy nie bez powodu są na ostatnim miejscu. Strasznie siermiężnie się czyta najnowszą odsłonę ich przygód. Lepiej zainwestować w dwa anglojęzyczne tomy zbierające cały run poprzedniej serii.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."