Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline R~Q

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4125 dnia: Listopad 21, 2018, 09:24:58 am »
Nie wiem co się tak wiele osób uparło na czytanie tych tie-inów do Tajnych Wojen. One nie wnoszą nic do samej serii a tym bardziej do uniwersum Marvel. To są historię What if..... rozciągnięte do mini serii. Czy któraś z tych historii miała jakiekolwiek znaczenie, kiedykolwiek? Ja nie pamiętam, mogę się mylić.

Ale jak ktoś już chce to Weirdworld, to chyba jedyna seria ze światem, który przetrwał po Tajnych Wojnach. Pamiętam że wylądował tam Black Knight, a chyba ostatnio także seria Weapon H tam zawędrowała.
Historie te się czyta, bo się lubi postacie/eventy, do których nawiązują.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4126 dnia: Listopad 21, 2018, 09:29:43 am »
Historie te się czyta, bo się lubi postacie/eventy, do których nawiązują.
OK, ale to co piszesz jest zarazem minusem, bo jak nie znasz oryginalnej historii, to dużo tracisz, a spora część tych oryginalnych historii nie została u nas wydana. Rozumiem, że wiele osób zna bardzo rozlegle świat Marvela i stąd to zainteresowanie tymi tie-inami? Ee...chyba nie.

Offline Maragast

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4127 dnia: Listopad 21, 2018, 11:04:31 am »
OK, ale to co piszesz jest zarazem minusem, bo jak nie znasz oryginalnej historii, to dużo tracisz, a spora część tych oryginalnych historii nie została u nas wydana. Rozumiem, że wiele osób zna bardzo rozlegle świat Marvela i stąd to zainteresowanie tymi tie-inami? Ee...chyba nie.

Dobra, to może opiszemy po krutce dla kogo są dane tie-iny do Tajnych Wojen:

"Tajne Wojny: Amazing Spider-Man - Odnowić śluby" - po okładce domyślam się, że jest to alternatywna wersja świata, w którym nie doszło do "One More Day". Czyli dla tych, którzy znają Run Straczyńskiego i przede wszystkim to okropne "One More Day".

"Tajne Wojny: Wojna Domowa" - Zapewne jakaś alternatywna wersja "Wojny Domowej". Czyli dla tych, którzy czytali oryginalną "Wojnę Domową".

"Tajne Wojny: Oblężenie" - Po tytule zgaduje, że jest to jakaś alternatywna wersja Crossoveru "Oblężenie", który kończy okres Dark Reign. Czyli dla tych, którzy czytali Dark Reign oraz oryginalne "Oblężenie". Czy wystarczy lektura samego "Oblężenia"?

"Tajne Wojny: Thorowie" - pisze to Aaron więc domyślam się, że jest to jakaś alternatywna wersja jego Runu. Jeśli faktycznie jest tak jak się mi się wydaje to jest to lektura dla tych którzy czytali Run Aarona w Marvel Now.

"Tajne Wojny Deadpoola" - tu kompletnie nie mam pojęcia dla kogo to jest bo nie czytam komiksów o Deadpoolu.

"Staruszek Logan: Strefa Wojny Tom 1" - z tego co gdzieś doczytałem jest to tom, który wprowadza Starszego Logana do głównego Uniwersum. Zatem dla tych którzy nie tylko czytali oryginalnego "Staruszka Logana" ale także zamierzają czytać serię "Staruszek Logan" z Marvel Now 2.0.

Dla tych, którzy czytali:
Jeśli się gdzieś pomyliłem to mnie poprawcie bo myślę, że taki opis/mini poradnik może się przydać.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2018, 11:08:47 am wysłana przez Maragast »

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4128 dnia: Listopad 21, 2018, 11:11:17 am »

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4129 dnia: Listopad 21, 2018, 11:29:01 am »
"Tajne Wojny: Amazing Spider-Man - Odnowić śluby" - tak, w tym świecie nie doszło "One More Day" a Avengers zostali pokonani przez Regent, głównego złego tej serii. X-men są zaginieni i wracają w kontynuacji.

"Tajne Wojny: Wojna Domowa" - co by było gdyby Wojna Domowa się nie zakończyła i ciągle trwała...

"Tajne Wojny: Thorowie" - kryminał, dziejący się w świecie "policji" Battleworld (wyjaśnia skąd się wziął młot Ultimate w głównym uniwersum, ale chyba jest to też wyjaśnione w serii Potężna Thor)

"Tajne Wojny Deadpoola"- żart, co robił Deadpool podczas oryginalny Tajnych Wojen z lat 80.

"Staruszek Logan: Strefa Wojny" - kontynuacja wątków z historii Millara, o tym co robił Logan, po zakończeniu tamtej historii, kończy się trafieniem do uniwersum Marvel po Tajnych Wojnach.

"Tajne Wojny: Oblężenie" - o tym co porabiał Thanos podczas Tajnych Wojen, czym/kim jest Mur oddzielający cywilizowany świat Battleworld do Zombi, Anihilacji i Ultrona oraz historia jego obrońców (SHIELD i SWORD)

Offline Maragast

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4130 dnia: Listopad 21, 2018, 11:49:13 am »
Super sprawa.Dzięki bardzo za opis.

Offline R~Q

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4131 dnia: Listopad 21, 2018, 01:17:16 pm »
OK, ale to co piszesz jest zarazem minusem, bo jak nie znasz oryginalnej historii, to dużo tracisz, a spora część tych oryginalnych historii nie została u nas wydana. Rozumiem, że wiele osób zna bardzo rozlegle świat Marvela i stąd to zainteresowanie tymi tie-inami? Ee...chyba nie.
Jak się nie zna danych oryginalnych historii/nie interesują cię te tematy, to tajnowojnowych tie-inów nie czytasz. Proste.
Moja checklista:
1. Last Days do serii, które i tak czytałem, tj. Spider-Woman, Silk, Ms Marvel, Silver Surfer, Magneto

2. 2099 bo podobał mi się Spider-Man 20993. Mrs Deadpool... bo podobno śmieszne a Shiklah jest lepsza od samego Deadpoola3. Secret Wars: Battleworld bo trochę rozszerza event4. Captain America & The Mighty Avengers bo wstęp do SW ale czuję, że odpuszczę5. E is for Extinction bo New X-Meni Morrisona najlepsi6. Spider-Island bo pająk Slotta fajny7. House of M bo mutanci najlepsi8. Spider-Verse bo rządziło9. X-Men '92 z ciekawości10. 1872 bo podobno fajne11. Secret Wars Journal bo podobno dobre12. Old Man Logan bo wiadomo13. Amazing Spider Man: Renew Your Vows z ciekawości no i wiadomo, że małżeństwo spideya i MJ było najlepszym w sadze JMS14. Marvel Zombies bo to fajne klimaty15. Giant-Size Little Marvel: A vs X bo podobno b słodkie, zerknę16. Civil War wiadomo17. Weirdworld bo chwalą18. Secret Wars
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2018, 01:53:40 pm wysłana przez R~Q »

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4132 dnia: Listopad 21, 2018, 01:22:21 pm »
To ja do tych Last Days dołożyłbym jeszcze Avengers World #17-21 (Before Times Runs Out), najlepiej to przeczytać przed samym Avengers: Czas się kończy.

Offline brzon

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4133 dnia: Listopad 21, 2018, 03:01:01 pm »
Bardzo Wam wszystkim dziękuję za polecenia i reakcję na moje pytanie :biggrin: Przy okazji właśnie: seria Avengers World 4 tomy - czy ona w istotny sposób rozwija nam wątki sagi Hickmana?

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4134 dnia: Listopad 21, 2018, 03:13:04 pm »
Jeśli miałeś po przeczytaniu ostatniego tomu Avengers wrażenie i pierwszego tomu Czas się kończy, że coś Ci umknęło np. jakim cudem Cannonball ma dziecko i jest w kosmosie, co dokładnie porabiała Kabała z Namorem na czele, to tam odnajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Offline R~Q

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4135 dnia: Listopad 22, 2018, 09:49:48 am »
Ja mam może głupie pytanie i pewnie było już zadawane - właściwie to w której serii i których mniej więcej wydaniach Steve Rogers robi się stary? Bo w Avengers 6: Wieczni Avengers jest jeszcze normalny, a w AXIS jest już stary.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4136 dnia: Listopad 22, 2018, 09:51:45 am »
Ja mam może głupie pytanie i pewnie było już zadawane - właściwie to w której serii i których mniej więcej wydaniach Steve Rogers robi się stary? Bo w Avengers 6: Wieczni Avengers jest jeszcze normalny, a w AXIS jest już stary.
W swojej własnej.
https://comicvine.gamespot.com/captain-america/4050-54110/
W WKKM dostaliśmy 10 pierwszych zeszytów ale to dzieje się pod koniec w story arcu ''The Iron Nail''
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2018, 09:54:57 am wysłana przez bogi1 »

Offline Maragast

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4137 dnia: Listopad 26, 2018, 11:51:35 am »
Parę pytań przed lekturą "Tajnych Wojen":
- czy w tych wydarzeniach bierze udział staruszek Logan czy tylko został przeniesiony do głównego uniwersum???
- czy zatem komiks "Staruszek Logan" z WKKM przeczytać przed "Tajnymi wojnami"?
- czy "Staruszka Logana", ktorego Egmont wyda w swoim Marvel Now2.0 na początku grudnia czytać przed "Tajnymi Wojnami" czy już po???

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4138 dnia: Listopad 26, 2018, 12:18:09 pm »
W głównym ewencie nie ma Starego Logana więc możesz czytać serię kiedy chcesz ale lepiej po  :smile:

Offline R~Q

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4139 dnia: Listopad 26, 2018, 12:37:28 pm »
Parę pytań przed lekturą "Tajnych Wojen":
- czy w tych wydarzeniach bierze udział staruszek Logan czy tylko został przeniesiony do głównego uniwersum???
- czy zatem komiks "Staruszek Logan" z WKKM przeczytać przed "Tajnymi wojnami"?
- czy "Staruszka Logana", ktorego Egmont wyda w swoim Marvel Now2.0 na początku grudnia czytać przed "Tajnymi Wojnami" czy już po???
  • Issues 0-1 Tajnych Wojen
  • Tie-iny z gatunku "Dni Ostatnie"
  • Issues 2-6 Tajnych Wojen
  • Wszystkie pozostałe tie-iny, które chcesz. Uwaga! Ostatni issue tie-ina "Staruszek Logan" to epilog do wszystkiego.
  • Pozostałe (7-9) issues Tajnych Wojen
  • Epilogi
Tak radzi czytać Comic Book Herald a on się zna.
Ten stary Staruszek Logan (był w WKKM) warto przeczytać zawsze i wszędzie. I przed wszystkim powyższym.

 

anything