Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 507584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cro_no

• Młodszy Mistrz
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3885 dnia: Marzec 30, 2018, 04:08:23 pm »
Kupuję komiksy ponad 25 lat i czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Przynajmniej masz fajną rozkładówkę:)

Offline bogi1

• Stolnik bracki
  • The Best in the World
« Odpowiedź #3886 dnia: Marzec 30, 2018, 04:11:51 pm »
Przestraszyłeś mnie ale na szczęście mój egzemplarz jest w porządku 

Offline Kamil Matusiak

• Pisarz bracki
  • Ma boi Zack works in Sunny-D and like comicbooks
« Odpowiedź #3887 dnia: Marzec 30, 2018, 04:17:42 pm »
Wysłałem wczoraj te zdjęcia na bok gildii. Mam nadzieję że wymienia mi na nowy nie wadliwy.

Jeśli Egmont ma wydawać takie knoty to lepiej żeby wydawali mniej a lepiej. A jak mają w dupie jakość swoich produktów to niech ich chociaż nie folią żeby ktoś na magazynie mógł sprawdzić za nich przed wysyłką czy wysyła względnie dobry towar.

Mam nadzieję że ktoś z Egmontu czyta ten wątek i wysnuje jakieś wnioski i coś się zmieni na lepsze.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2018, 04:43:52 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

Offline radef

• Szafarz bracki
    • Komiksy Disneya
« Odpowiedź #3888 dnia: Marzec 30, 2018, 04:45:08 pm »
Po wcześniejszych postach i przygodzie z posklejanymi Wolverinem i Strażnikami Galaktyki wiedziałem, że nadejdzie ta chwila, że będę musiał reklamować komiks. Szkoda ze akurat przed świętami.
Miałem podobny błąd w "Ostatnich dniach Supermana", więc pewnie podobne błędy mogą występować w jakimś bardzo niewielkim (powiedzmy 1 na 100 tysięcy egz.) stopniu.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Bartek Gawron

• Czeladnik
« Odpowiedź #3889 dnia: Marzec 30, 2018, 04:54:40 pm »
Wysłałem wczoraj te zdjęcia na bok gildii. Mam nadzieję że wymienia mi na nowy nie wadliwy.

Wątpię, pewnie nauczeni doświadczeniem muchowego Iron Fista 2. po prostu stwierdzą, że "tak miało być".

Oczywiście żartuje - nie martw się, na pewno Ci wymienią.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline Kamil Matusiak

• Pisarz bracki
  • Ma boi Zack works in Sunny-D and like comicbooks
« Odpowiedź #3890 dnia: Marzec 30, 2018, 04:55:28 pm »
Sprawdziłem kto drukuje Marvel Now dla E... EDICA :doubt:

Offline JanT

• Asesor
« Odpowiedź #3891 dnia: Marzec 30, 2018, 05:06:12 pm »
Ostatni mi się często trafiają krzywe okładki z Marvel NOW i Rebirth a jak było samo Marvel NOW to ani razu.
Ta drukarnia potrzebuje przeglądu ale nie ma czasu bo trzeba zapierdzielać dla Egmontu  :smile: Oni mają już z 5 stałych błędów + jakieś pojedyncze.

Offline Antari

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3892 dnia: Marzec 31, 2018, 10:26:30 pm »
Doctor Strange by Jason Aaron & Chris Bachalo Deluxe HC vol.1.

Lektura całkiem udana choć nie jest to moim zdaniem jakiś top. Aaron po kapitalnym występie w przypadku Thorów wszelakich zaczyna dość mocno pożerać tutaj własny ogon. Chyba najłatwiej podsumować ten run słowami - jeżeli podobał się wam run Aarona w przypadku Thor: God of Thunder, to sięgnijcie po ten tom, bo to praktycznie to samo tylko w oparciu o mitologię Doctora Strange. Zamiast świata bogów i chcącego ich wymordować Bogobójcy, tutaj mamy świat magii, iluzjonistów, czarodziejów i chcącego wymazać ich z egzystencji Imperatora rasy Empirikul, czczącej technologię i naukę. Magia zaczyna powoli wymierać w całym wszechświecie, więc Strange rusza w poszukiwaniu odpowiedzi śladem trupów kolejnych Sorcerer Supreme z różnych wymiarów. Jeżeli lubicie takie historie to pewnie się Wam spodoba, choć moim zdaniem było to o wiele lepiej przedstawione w Thorze, a dodatkowo sam villain, jego motywacje i cele wypadają o wiele słabiej na tle Bogobójcy, z którym o wiele łatwiej było się utożsamić jak również otwierał drzwi do ciekawej debaty. O wiele większa była także skala problemu, który tutaj mimo, że w teorii miał konsekwencje we wszystkich wszechświatach i wymiarach, sprawiał wrażenie bardziej kameralnego, ograniczonego do konfliktu na Ziemi.

Oprawa graficzna w wykonaniu Bachalo dość dobrze tutaj pasuje, gdyż oddaje organiczny klimat fantasmagorycznych światów jakie odwiedza Strange i rzucanych przez czarodziejów zaklęć. O wiele mniej kwiatków i naprawdę słabych plansz niż w serii Uncanny X-men z Now, gdzie jego prace pasowały jak pięść do oka, a ich poziom często wołał o pomstę do nieba.

Run stawia postać Strange'a w zupełnie nowej sytuacji, w której musi sobie odpowiedzieć ile jest wart bez swojego kostiumu. Pytanie czy tego typu dylemat jest wystarczający aby uznać całą historię za godną uwagi?

Na plus zaliczam wchodzący w skład tego wydania annual (?) LAST DAYS OF MAGIC #1, który przybliża mitologię świata czarodziejów i mistrzów sztuk magicznych z całego świata. Zabieg dość podobny do tego zastosowanego w niedawno przeczytanym Immortal Iron-Fist, gdzie również byly ukazane Nieśmiertelne Bronie z różnych epok historycznych, co w świetny sposób buduje mitologię świata. Dobrze jest go jednak przeczytać w odpowiedniej kolejności, między zeszytami a nie po #10 jak sugeruje kolejność w tym wydaniu. 

Offline JanT

• Asesor
« Odpowiedź #3893 dnia: Kwiecień 20, 2018, 11:19:44 am »
To chyba wychodzi na to że Egmont nie wyda All-New Hawkeye

Vol 5 prze Secret Wars: https://www.amazon.com/Hawkeye-Vol-5-All-New/dp/0785194037/

Vol 6 po Seret Wars: https://www.amazon.com/Hawkeye-Vol-Hawkeyes-Jeff-Lemire/dp/0785199462/

Może jeszcze upchną bo to Lemire  :smile: A sam komiks jakiś za dobry nie jest ale i tak OK jak na poziom Marvel NOW.

Za to podobno seria Hawkeye: Kate Bishop https://www.amazon.com/Hawkeye-Kate-Bishop-Anchor-Points/dp/1302905147/ bardzo fajna i byłoby miło gdybyśmy dostali (może dać da awatara?  :biggrin: )

Offline Antari

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3894 dnia: Kwiecień 20, 2018, 01:28:36 pm »
Za to podobno seria Hawkeye: Kate Bishop https://www.amazon.com/Hawkeye-Kate-Bishop-Anchor-Points/dp/1302905147/ bardzo fajna i byłoby miło gdybyśmy dostali (może dać da awatara?  :biggrin: )

Ja już dałem lata temu i nie działa. Próbuj szczęścia  :lol:

Offline cro_no

• Młodszy Mistrz
« Odpowiedź #3895 dnia: Kwiecień 24, 2018, 08:38:17 am »
Jak wrażenia po lekturze najnowszego tomu Uncanny X-men? Wiem, że główne tematy rozmów to jakość druku, sposób pakowania czy informacja o tym że H. wysłało już prenumeratorom WKKM sprzed pół roku (i ze zwrotów), ale może ktoś pokusi się o napisanie kilku słów na temat zastosowanego przez Bendisa zabiegu fabularnego ? Ciekawi mnie wasza reakcja i myślałem że jakaś rozmowa potoczy się na ten temat, a tu cisza. Swego czasu, przy okazji premiery zeszytówek było głośno na ten temat.

Offline JanT

• Asesor
« Odpowiedź #3896 dnia: Kwiecień 24, 2018, 08:43:46 am »
Zawsze możesz sam zacząć rozmowę  :smile: Ja jeszcze nie przeczytałem tego tomu. Ostatni All-New X-Men się całkiem fajnie czytało.

Offline cro_no

• Młodszy Mistrz
« Odpowiedź #3897 dnia: Kwiecień 24, 2018, 09:12:46 am »
JanT, czytałem tą historię w zeszytach kilka lat temu. Dlatego czekam na opinie osób które lubią/kochają mutantów i są świeżo po lekturze. Czy też mają wrażenie ingerencji decydentów Marvela w scenariusz Bendisa (patrz wątek Magik) i jak odbierają chyba najlepszą postać z nowych mutantów, czyli Evę, która odpowiada za pewien twist fabularny. I czy nie czujecie się zrobieni w balona właśnie po tym twiście ? Ja ze swojej strony mogę wyrazić ubolewanie (po raz wtóry) że Egmont nie wydał po polsku Annuali z rewelacyjnymi rysunkami Sorrentino. Szkoda.

Offline JanT

• Asesor
« Odpowiedź #3898 dnia: Kwiecień 24, 2018, 09:21:43 am »
Ja ze swojej strony mogę wyrazić ubolewanie (po raz wtóry) że Egmont nie wydał po polsku Annuali z rewelacyjnymi rysunkami Sorrentino. Szkoda.
Może jeszcze gdzieś to dodadzą np ten z All-New X-Men zamiast zeszytów Black Vortex.

Offline Maragast

• Starszy Mistrz
« Odpowiedź #3899 dnia: Kwiecień 24, 2018, 09:33:39 am »
A ten Black Vortex to o czym jest?
Dobry, średni czy raczej słaby event???