trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lesiok

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3825 dnia: Marzec 05, 2018, 07:19:39 am »
Czytam sobie Axis i na samym początku naszły mnie dwa pytania. Co się stało z Kapitanem Ameryką i jego relacjami z Iron Manem? Kiedy w końcu dowiem się czemu Thor przestał być godny? Zostaną u nas wydane komiksy wyjaśniające, czy wszystko to trzeba sobie poszukać na wiki?

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3826 dnia: Marzec 05, 2018, 07:23:51 am »
Co się stało z Kapitanem Ameryką i jego relacjami z Iron Manem?
To jest w opisie na końcu.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3827 dnia: Marzec 05, 2018, 07:50:51 am »
Kiedy w końcu dowiem się czemu Thor przestał być godny?
Czytaj serie związane z Thorem w tej kolejności:
Thor: God of Thunder (Thor Gromowładny) - wydane przez Egmont
Original Sin (Grzech pierworodny) - wydane przez Egmont (zasadniczo mało związane z Thorem, ale to tu przestaje być godny)
Thor vol. 4 (seria z Thorzycą) - zapowiedziane przez Egmont
Thors (tie in do Secret Wars)
The Mighty Thor vol. 2 (seria z Thorzycą, dwa pierwsze tomy)
The Unworthy Thor
The Mighty Thor vol. 2 (seria z Thorzycą, pozostałe tomy)
I wszystkiego się dowiesz.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2018, 09:33:20 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Lesiok

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3828 dnia: Marzec 05, 2018, 08:53:42 am »
Dzięki panowie. Myślałem, że z Thorem dowiem się wszystkiego z tie inu do Grzechu Pierworodnego, a tam były tylko jakieś zabawy rodzinne :biggrin:

Offline miragepl89

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3829 dnia: Marzec 05, 2018, 12:55:04 pm »
Gdyby ktoś chciał zbierać Marvel NOW! od zera, Egmont szykuje dodruki tomów, których już próżno szukać w sklepach (zarówno stacjonarnych jak i wysyłkowych):
  • Deadpool, Deadpool kontra SHIELD, tom 4
  • Avengers, Świat Avengers, tom 1
  • Avengers, Ostatnie białe zdarzenie, tom 2
  • Avengers, Preludium nieskończoności, tom 3
  • Uncanny Avengers, Czerwony cień, tom 1
  • Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki), Kosmiczni Avengers, tom 1
  • Wolverine and the X-Men, Cyrk przybył, tom 1
  • Superior Spider-Man, Ostatnie życzenie, tom 1
  • Superior Spider-Man, Mój własny najgorszy wróg, tom 2
Spoko inicjatywa, szczególnie, że po Infinity War ludzie mogą się rzucić na Avengersów, licząc, że event "Nieskończoność" to to samo co w filmie :)

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3830 dnia: Marzec 05, 2018, 02:12:12 pm »
Już przyszykował o czym pisze wyraźnie tu http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,622,dodruki-dodruki.html Filmożercy tylko zamieszanie robią tym swoim niepełnym info  :smile:

Offline J4rre

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3831 dnia: Marzec 05, 2018, 02:51:19 pm »
Już przyszykował o czym pisze wyraźnie tu http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,622,dodruki-dodruki.html
Se pisać mogą, jak nie ma w księgarniach - to jeszcze ich nie ma :P (a na razie sklep egmontu, gildia, smyk - pusto)
I chyba można już powoli zapomnieć o dodrukach Ery Ultrona/Thanosa...

Offline Maragast

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3832 dnia: Marzec 05, 2018, 03:21:43 pm »
Szczęście, że kupowałem to w miarę na bierząco (znaczy jakiś rok po początku Marvel Now zacząłem zbierać komiksy). Teraz kupuje wszystko na bierząco i powoli uzupełniam braki - nawet jak czegoś nie czytam od razu to niech spokojnie stoi na półce i czeka na swoją kolejkę.

Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3833 dnia: Marzec 05, 2018, 03:26:36 pm »
Pasjonujące są te komentarze o dodrukach i ewentualnych przyszłych pozycjach, ale chciałbym uzyskać odpowiedzi na te pytania:

 Zastanawia mnie jedna kwestia na rozpisce tom czwarty New Avengers jest chronologicznie przed szóstym tomem Avengers. Dość wyraźnie, czemu więc w NV Tony w rozmowie z Reedem wspomina o tym, "że Kapitan sobie przypomniał", skoro dopiero szóstym tomie A akcja skupia się na tym?

I ciąży mi jeszcze jedna kwestia w Nieskończoności. Po tym jak siły oporu wypuszczają drugą falę anihilacji uważając, że jest to ich ostatnia deska ratunku i widząc to jak szarańcza nawzajem się pożera wydaje się, że podczas wojny nastaje kolejny impas, po zwycięskiej taktyce z zagraniem Thora. Jak mówi Cap "tracimy impet". Natomiast w kolejnym zeszycie Avengers jesteśmy świadkami jak siły oporu odzyskują kolejne tereny i wygrawają bitwy na wielu planetach. Może mi ktoś racjonalnie wyjaśnić o co tutaj chodzi? Skąd ten przeskok? Wydaje mi się, że czytałem wszystko po kolei.

Podobna kwestia ma się w podróży Avengers w przyszłość. Czy gdyby Namor z resztą bandy nie przełamał pewnej konwencji i nie rozpoczął likwidacji innych ziem to czy Kapitan Ameryka dostałby szansę odkrycia prawdy? Jak skoro już by nie żył? Albo Hickman stworzył coś wielkiego i detale o których wspominam można wyjaśnić, albo jest największym hipokrytą jakiego widział Marvel.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3834 dnia: Marzec 05, 2018, 03:34:10 pm »
Może Egmont zaskoczy w maju i wyda do tego Amazinga i 2099 Spider-Versum dodatkowy tom z tego:
https://www.amazon.com/Spider-Verse-Dan-Slott/dp/0785190368 z pominięciem dubli.

Czyli byłoby to SPIDER-VERSE #1-2, SPIDER-VERSE TEAM-UP #1-3, SCARLET SPIDERS #1-3, SPIDER-WOMAN (2014) #1-4

12 zeszytów i wyszedłby tom nie większy jak 288 stron (bo te 2 Spider-Verse są chyba trochę większe) Czyli taka sama objętość jak w tym samym czasie JL vs SS.

Offline xanar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3835 dnia: Marzec 05, 2018, 04:09:14 pm »
Jak wydadzą "Edge of Spider-Verse" to będzie dobrze

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3836 dnia: Marzec 05, 2018, 05:18:02 pm »
Jak wydadzą "Edge of Spider-Verse" to będzie dobrze
To też mogą wydać  :smile: Bo myślę że majowe Marvel NOW będzie całe dotyczyć Spider-Versum.

Offline Lesiok

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3837 dnia: Marzec 05, 2018, 10:16:03 pm »


 Zastanawia mnie jedna kwestia na rozpisce tom czwarty New Avengers jest chronologicznie przed szóstym tomem Avengers. Dość wyraźnie, czemu więc w NV Tony w rozmowie z Reedem wspomina o tym, "że Kapitan sobie przypomniał", skoro dopiero szóstym tomie A akcja skupia się na tym?


Może tu chodzić o kolejność wydawania zeszytów, a nie wydań zbiorczych.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3838 dnia: Marzec 06, 2018, 07:48:01 am »
Itachi, wydaje mi się, że więcej niż ode mnie (2 strony temu) się nie dowiesz.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3839 dnia: Marzec 06, 2018, 01:47:57 pm »
Eee co to jest ?
https://www.gildia.pl/komiksy/360227-deadpool-10-deadpooliana-wybrane

Jakiś składak czy to co kiedyś chciał mkolek81 ? 

edit: ''The Ones With Deadpool'' ma 128 strony a to coś 192

edit2: Dobra mkolek81 wszystko rozszyfrował :wink: A więc zawartość to Deadpool Bi-Annual, Deadpool Annual #2, Death of Wolverine: Deadpool & Captain America oraz Deadpool vs. Thanos #1-4
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2018, 02:04:09 pm wysłana przez bogi1 »