trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064549 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3705 dnia: Grudzień 05, 2017, 11:02:13 pm »
Mucha zapowiedziała, że wyda Uncanny X-force w czterech tomach.

Tylko niech je wydają a nie obcyndalają się (jak rzekłaby urocza doktor Quinzel).  :cool:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline vision2001

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3706 dnia: Grudzień 06, 2017, 08:24:15 am »
Ma już ktoś drugi tom Śmierci Wolverine'a? U mnie duża cześć kartek była sklejona. Jak u Was?

Wolverine: Trzy miesiące do śmierci tom 2 - prezentacja komiksu

Widać to na filmie z prezentacji około 04:30.
Cała partia do du....y. Dopiero teraz też doczytałem, że GotG może mieć podobnie.
Ktoś pisał już do Egmontu w tej sprawie? Ja mam zamiar napisać do Kołodziejczaka i na adres pani od PR. Mogę się nawet przejść do nich po nowy egzemplarz. Taki, gdzie czarna farba po rozklejeniu kartek zostaje na swoim miejscu.
Nie przeczytałem nawet dwóch zeszytów z tego komiksu, bo szlag mnie trafiał i niemoc względem rozklejania kolejnych kartek... Jeźdźcy Apokalipsy tak posklejani nie byli!
Rozumiem, że mogą robić sobie podśmiechu..... z pewnych rzeczy, których nas komiksiarzy drażnią, ale do jasnej ciasnej! Jak nie mają dobrych sił przerobowych w drukarni to niech wydają mniej pozycji w miesiącu i niech farba spokojnie sobie schnie, a nie rzucili się teraz na rynek w taki sposób, by swoją ofertą przygnieść i innych wydawców wydających podobne pozycje i zabrać od nich czytelników (bo niestety, ale niejednokrotnie cena decyduje kto co i kiedy kupi).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3707 dnia: Grudzień 07, 2017, 10:41:48 pm »
Widzę, że nikt nie ma nowych tomów, bo jest cisza w sprawie kolejnych zapowiedzi.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3708 dnia: Grudzień 07, 2017, 10:50:15 pm »
Widzę, że nikt nie ma nowych tomów, bo jest cisza w sprawie kolejnych zapowiedzi.
Zostało zapowiedziane to:
Amazing Spider-Man 3: Spiderversum
 Avengers i X-Men: Axis
 Ms.Marvel 4: Dni ostatnie

czyli zero niespodzianek.


Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3709 dnia: Grudzień 07, 2017, 11:48:27 pm »
Dzięki. No, niespodzianka jest tylko pośrednia (czyli sam fakt zapowiedzi "Axis" w "Śmierci Wolverine'a"). Widziałem w Empiku w "Preludium do Spiderversum" (czemu E. ostatecznie wydał to pod takim tytułem/zapisem?) dodatkowy zeszyt. Czy ktoś napisze coś na jego temat? Swój egzemplarz będę miał dopiero w poniedziałek.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2017, 08:10:21 am wysłana przez ThePinkFin »

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3710 dnia: Grudzień 08, 2017, 08:01:55 am »
Jaki dodatkowy zeszyt? Jest tylko krótka historia (5 stron) z Free Comic Book Day 2014 tak samo jak w oryginale. Zeszyty Superiora mają "back story" i może to cię zmyliło  :smile:

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3711 dnia: Grudzień 08, 2017, 08:09:17 am »
O niego mi właśnie chodziło, a na Comixology nie jest uwzględniony w zbiorze, stąd to pytanie.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3712 dnia: Grudzień 08, 2017, 11:29:41 am »
Nie mam pojęcia czy ten tytuł się do czegoś odnosi i czy jest w nim jakiś ukryte przesłanie ale w przypadku ''Last Days'' czyli całej linii kończących się tytułów przed Secret Wars lepiej brzmiałoby tłumaczenie ''Ostatnie dni'' chyba ? ''Dni ostatnie'' ? Dziwnie jakoś to brzmi ale tak jak mówię. Mogę o czymś nie wiedzieć i ten tytuł ma sens ;)

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3713 dnia: Grudzień 08, 2017, 11:44:32 am »
Nie mam pojęcia czy ten tytuł się do czegoś odnosi i czy jest w nim jakiś ukryte przesłanie ale w przypadku ''Last Days'' czyli całej linii kończących się tytułów przed Secret Wars lepiej brzmiałoby tłumaczenie ''Ostatnie dni'' chyba ? ''Dni ostatnie'' ? Dziwnie jakoś to brzmi ale tak jak mówię. Mogę o czymś nie wiedzieć i ten tytuł ma sens :wink:
Masz racje odnoś się do Last Days czyli linii kończącej tytuły przed Secret Wars.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3714 dnia: Grudzień 08, 2017, 08:17:52 pm »
Chyba nie o to chodziło, wiesz? Bogi miał raczej na myśli odniesienie do innego dzieła tak przetłumaczonego, tak jak było ze "Wściekłością i wrzaskiem", "Krucjatą dziecięcą", czy "Grzechem pierworodnym".

Offline LordDisneyland

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3715 dnia: Grudzień 08, 2017, 08:23:19 pm »
@bogi1- nie chodzi po prostu o nawiązanie do Biblii? :) Słowem, o kolejny koniec świata?

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3716 dnia: Grudzień 09, 2017, 11:37:34 pm »
Trzeci tomik (bo tomem tego nie nazwę) "Ms. Marvel" jest moim zdaniem świetny - i lepszy od drugiego.
Tak jak przypuszczałem - podoba mi się tym bardziej, im mniej tu typowego superhero (a najwięcej było go właśnie w tomie drugim), a więcej wątków obyczajowych - młodzieżowo-rodzinnych, z tak wyklinanym przez niektórych kolorytem lokalnym opartym na portretowaniu społeczności muzułmańskiej w USA.
Lekkość, humor, dystans, urok adolescencji...
Znakomicie mi się to czyta. A w tym tomie także ogląda. Miyazawa według mnie sprawdza się równie dobrze, jak Alphona. Na wersję Kamali od Ramosa też miło było popatrzeć, choć ten jednozeszytowy dodatek poziomem wyraźnie od poprzednich zeszytów odstawał.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3717 dnia: Grudzień 11, 2017, 10:56:50 am »
Śmierć Wolverine'a przeszła u nas jakoś bez echa, a szkoda bo wg mnie to bardzo dobra kameralna historia zamykająca dzieje jednego ze znanych i ulubionych bohaterów (tak teraz wiadomo, że wrócił) oraz pozycja jest dużo lepsza od 2 tomów poprzedzających ją (nadal uważam, że Egmont zrobił błąd nie wydając wcześniejszej serii, ale to tylko moje marudzenie) i pewnie dlatego wielu czytelników ją odpuściło. Szkoda, ja polecam się zapoznać, ale co dalej?
Zastanawia mnie co Egmont planuje (przecież padło już że po Secret Wars mają już ułożone co będą wydawać). Od razu wyda Old Man Logan oraz All New Wolverine i być może później Weapon X? Powiem tylko tyle, że będzie spora luka pomiędzy tymi seriami, a Śmiercią Wolverine'a (serie: Death of Wolverine: The Logan Legacy (1 zbiorczy); Death of Wolverine: The Weapon X Program (1 zbiorczy), Wolverines (4 zbiorcze)) z pewnymi zawiłości fabularnymi, które się pojawią (ja wiem wystarczą skarby narracji, aby wyjaśnić co i jak).

I się zapytuje gdzie jest najlepszy tie-in do tej historii czyli Death of Wolverine: Deadpool & Captain America, (tzn, ja wiem w Deadpool: The Ones with Deadpool :wink: )
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2017, 11:19:12 am wysłana przez mkolek81 »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3718 dnia: Grudzień 11, 2017, 11:14:41 am »
Cytuj
Od razu wyda Old Man Logan oraz All New Wolverine i być może później Weapon X?

Oby nie pominęli tylko tego tomu ''zerowego'' Old Man Logana z Secret Wars

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3719 dnia: Grudzień 14, 2017, 01:47:04 pm »
Nie wiem czy fake czy prawda ale podobno w marcu:



Nie wygląda na fake :smile:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2017, 02:46:04 pm wysłana przez JanT »

 

anything