trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1077284 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3540 dnia: Wrzesień 30, 2017, 04:31:14 pm »
Dzięki za odpowiedź.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3541 dnia: Wrzesień 30, 2017, 04:47:01 pm »
(Rzut oka przez ramię, czy nikt nie podgląda) zobaczymy może jakoś to przeżyję zawsze miałem słabość do rudzielców. (...)


(I tego się trzymaj. I w kosmos z X-men leć. Ta Ruda i w nowym wydaniu ma u mnie mocne pięć).
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3542 dnia: Wrzesień 30, 2017, 06:28:54 pm »
No to jak w końcu jest z tym procesem Jean? Bo czytałem tutaj, na tym właśnie forum, że to zwykła wewnętrzna potrzeba Bendisa powrotu do lat młodzieńczych i powtórnego przeżywania Dark Phoenix Saga. Czyli wyżymanie do sucha już raz opowiedzianej historii.
Ma to w takim razie jakąkolwiek wartość dodaną czy chodzi jedynie o wypłukanie kasy z kieszeni fanów poprzez bazowanie na tanim sentymentalizmie względem klasycznej historii?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3543 dnia: Wrzesień 30, 2017, 06:31:03 pm »
A lubisz rude?
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline absolutnie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3544 dnia: Wrzesień 30, 2017, 07:56:21 pm »
A lubisz rude?


Przepraszam, bo się pogubiłem i pewnie teraz zadam głupie pytanie, ale i tak je zadam. Które komiksy muszę kupić, żeby przeczytać opowieść o tej rudej i nie plątać się w resztę historii o super-hiper-bohaterach z mocami i promieniami (wiadomo skąd)?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3545 dnia: Wrzesień 30, 2017, 08:36:56 pm »

Tak bez wysiłku i poświęceń by się chciało...?
Ech, stetryczali komiksiarze...
W takiej sytuacji to już najłatwiej chyba  poszukać ptaka czasu.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3546 dnia: Wrzesień 30, 2017, 08:41:32 pm »
A lubisz rude?

Pasjami. Tylko co z tego jeśli historia nie oferuje niczego poza tanim sentymentalizmem Bendisa?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline cro_no

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3547 dnia: Wrzesień 30, 2017, 08:54:23 pm »
Jak dla mnie to po prostu średni komiks, który opiera się na durnym pomyśle - kiedyś Jean jako Phoenix zniszczyła pół galaktyki, to teraz (znaczy 40 lat po tych wydarzeniach) trzeba ją ukarać. A że to inna Jean? Że przez te 40 lat historii o mutantach relacje między nimi a imperium Shiar bardzo się rozwinęły? Co tam... dla mnie to żadna podróż sentymentalna. Jedyne co mi się tu podobało to relacje między x-men a strażnikami, ale akurat Bendis (według mnie) to potrafi fajnie przedstawiać. I żeby nie było, lubię rude, szczególnie tą oryginalną rudą, ale tak jak napisał winckler - w tej sytuacji chyba lepiej poszukać ptaka czasu.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3548 dnia: Wrzesień 30, 2017, 08:56:47 pm »
Ja nie uważam, żeby to, co propnuje Bendis, było tanie. Oskarżonej Jean Grey już na tym forum broniłem (tutaj) i chyba ponownie rozpisywac się nie ma potrzeby. W skrócie dodam tylko, że dla mnie z napięcia między dawną a bieżącą historią wynikają wartości dodatkowe tego zbioru, ale nie jest to jedyne paliwo, na którym statek z mutantami i Strażnikami leci ku przestrzeni Shi'ar.   
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline absolutnie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3549 dnia: Wrzesień 30, 2017, 09:22:25 pm »
Tak bez wysiłku i poświęceń by się chciało...?
Ech, stetryczali komiksiarze...
W takiej sytuacji to już najłatwiej chyba  poszukać ptaka czasu.


Oczywiście, masz rację. Zadałem głupie pytanie, dostałem głupią odpowiedź.
Dziękuję.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline cro_no

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3550 dnia: Wrzesień 30, 2017, 10:02:05 pm »
Wincler, odświeżyłem sobie Twój stary post i zgodzić się z nim mogę jedynie w kwestii relacji Scotta ze swoim ojcem. Moja znajomość sagi o mrocznej fenix sięgająca lat 90 (a więc czasów dla mnie sentymentalnych) nie jest niestety dla mnie żadną wartością dodaną. Cóż, mamy po prostu inne spojrzenie na ten komiks i tyle.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3551 dnia: Październik 01, 2017, 09:11:41 am »

Cro_no: może zostać i tak. To nie sąd karny, a tylko półpoważny trybunal komiksowy. Choć z tym "półpoważny" też czasem trzeba uważać.

Oczywiście, masz rację. Zadałem głupie pytanie, dostałem głupią odpowiedź.
Dziękuję.


Myślałem, że trochę sobie żartujemy... Ale chyba źle myslałem.
Bo skoro wszyscy wiemy, że głupich pytań nie ma... to chyba ja powinienem (już) podziękować.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline absolutnie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3552 dnia: Październik 01, 2017, 09:32:25 am »


Myślałem, że trochę sobie żartujemy...


Bo sobie żartujemy. Nadal. I nieustająco.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline laf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3553 dnia: Październik 09, 2017, 08:03:44 am »
Grzech pierworodny: Hulk kontra Iron Man - czy to jakiś istotny tie-in, albo przynajmniej ciekawy?

A w ogóle jak tam główny event - podobał się, nie podobał się? Dajcie znać. Na razie była jakaś jedna opinia, której podsumowaniem jest teza: Aaron się wypalił  :sad:

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3554 dnia: Październik 09, 2017, 02:59:47 pm »
Grzech pierworodny: Hulk kontra Iron Man - czy to jakiś istotny tie-in, albo przynajmniej ciekawy?

A w ogóle jak tam główny event - podobał się, nie podobał się? Dajcie znać. Na razie była jakaś jedna opinia, której podsumowaniem jest teza: Aaron się wypalił  :sad:

Jakiś czas temu napisałem krótką opinię.

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,37713.msg1415300.html#msg1415300

 

anything