Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3405 dnia: Sierpień 17, 2017, 07:18:49 pm »
Nie ma takiego punktu a czym dalej tym jeszcze gorzej. Obecnie najlepszy pajęczy tytuł to dosyć średnie "Renew your vows".


Zupełnie wyleciało mi to z głowy. W tej serii tylko jedno mi dość przeszkadzało - Mary Jane - która też jest mocno out of character. Straszna zdzi...a jeśli chodzi o dzielenie mocy z Peterem.

Offline OokamiG

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3406 dnia: Sierpień 17, 2017, 10:00:33 pm »
Czy Orginal Sin jest niezbędny do kontynuownia lektury Avengers i New Avengers Hickamana, czy da się obyć bez tego eventu ?

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3407 dnia: Sierpień 17, 2017, 10:21:05 pm »
Jeśli dobrze pamiętam to nie jest to jakoś specjalnie powiązane z seriami Hickmana. Najwięcej namieszała w solowej serii Thora i u białego Nicka Fury. Wydaje mi się, że będzie wystarczyło jak poczytasz sobie gdzieś na necie streszczenie albo jak bedzie w Czas Ucieka posłowie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2017, 10:51:54 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3408 dnia: Sierpień 18, 2017, 07:19:06 am »
Czy Orginal Sin jest niezbędny do kontynuownia lektury Avengers i New Avengers Hickamana, czy da się obyć bez tego eventu ?
Nie można spokojnie odpuścić. Ten event ma znikomy wpływ na te serię. Znacząco wpływa na serie/postacie o których wspomina Kamil powyżej. Ale to jest ostatni jeszcze dobry i znośny event jaki Marvel wydał w ostatnich latach, aż do Secret Empire.

Offline OokamiG

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3409 dnia: Sierpień 18, 2017, 12:40:19 pm »
Dzięki za odpowiedzi panowie. Teraz rozterka czy kupować, bo spotykam dobre opinie o tym evencie, czy też zostawić kasę na coś innego.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3410 dnia: Sierpień 18, 2017, 01:02:33 pm »
Dzięki za odpowiedzi panowie. Teraz rozterka czy kupować, bo spotykam dobre opinie o tym evencie, czy też zostawić kasę na coś innego.
To nie jest event który musisz mieć, w sumie ma mały wpływ na uniwersum poza wspomnianymi dwoma rzeczami powyżej. Jeśli chcesz przyoszczędzić możesz odpuścić.

Offline brzon

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3411 dnia: Sierpień 18, 2017, 01:16:52 pm »
Ale to jest naprawdę dobry event :smile: W porównaniu z Nieskończonością, Erą Ultrona i Bitwą Atomu zdecydowanie wypada najlepiej. Dobrze skonstruowana historia (na czele z Aaronowymi flashbackami z przeszłości), świetnie ilustrowana (Deodato), trzyma w napięciu i na pierwszy plan rzuca nam postacie, które nie należą do czołówki Marvela. Nic tylko brać!

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3412 dnia: Sierpień 18, 2017, 01:43:36 pm »
brzon ja się z tobą zgadzam, ale jak chce przyoszczędzić, ale nie zginąć w natłoku wydarzeń jakie dzieją się w uniwersum to akurat może ten event odpuścić,

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3413 dnia: Sierpień 20, 2017, 09:57:12 am »
Grzech Pierworodny - solidna lektura. Chyba najlepszy event Marvela z Now nie licząc Secret Wars Hickmana. Cała Nieskończoność i reszta eventów wypada przy nim jak zwykła mordoklepka. Są postacie, jest tajemnica, szczypta mistycyzmu, eksploracja mniej znanego aspektu uniwersum czyli geneza Watcherów (przynajmniej w moim odczuciu - laika) oraz chciało by się rzec wręcz batmanowo-detektywistyczna zagadka do rozwiązania. Super wypadł pierwszy rozdział z udziałem nowego Novy (no pun) - bardzo klimatyczny i zarazem kameralny występ. Jedyny minus to epizodyczne dłużyzny w postaci oklepywania się po mordach przez rajtuzowców. Odnoszę wrażenie, że kilka wątków z walkami zostało wrzucone na siłę. Widać, że z prostym oklepem Aaron sobie nie radzi. Lektura mogła by zostać skrócona o 1/3 czasu potrzebnego na przeczytanie i bardzo by na tym zyskała. No ale wiadomo wymogi gatunku :wink:

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3414 dnia: Sierpień 20, 2017, 12:11:52 pm »
Po tym co przeczytałem w "Skalpie" i "Bękartach z południa" (fatalnie przetłumaczony tytuł) jestem mocno zainteresowany dokonaniami Aarona. Można to kupić jako osobną historię? W sensie ma jakiś rozsądny początek ten komiks i zakończenie?

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3415 dnia: Sierpień 20, 2017, 01:08:34 pm »
Z bólem serca (za dużo tego  :roll: ) podepnę się do pytania.
Ten jeden tom to jakaś zamknięta historia? Bo widzę, że "Deadpool" też ma podtytuł z "Grzechem...".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Garf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3416 dnia: Sierpień 20, 2017, 01:12:07 pm »
Po tym co przeczytałem w "Skalpie" i "Bękartach z południa" (fatalnie przetłumaczony tytuł) jestem mocno zainteresowany dokonaniami Aarona.


Na temat tłumaczenia tytułu "Southern Bastards" jako "Bękarty z południa" toczyła się swego czasu dyskusja w wątku poświęconym temu komiksowi. Ogólnie rzecz biorąc, w jej toku okazało się, że owszem, można mieć inne propozycje przekładu i jest to pole do debaty, jednak z uwagi m.in. na treści ze wstępu również wersja dosłowna ma swoje zalety. "Bękarty" dobrze obrazują bowiem status wszystkich osób, którym południowe pochodzenie ciąży i nie do końca się z nim identyfikują (w kontraście do "prawych synów" Południa), ale są świadome, że zawsze cząstka "południowości" będzie w nich tkwić.


Dodam jeszcze, że poza "Skalpem", "Bękartami" i "Grzechem pierworodnym" mamy u nas całkiem sporo Aarona, bo np. Mucha wydała autorską jednotomową serię "Ludzie gniewu" ("Men of Wrath"), z Marvela mamy od Egmontu jeszcze "Thora", "Wolverine'a i X-Men", "Thanos powstaje" i "Star Wars", a jeszcze w tym roku pojawi się jego "Wolverine" w Klasyce Marvela i "The Goddamned" od Muchy - masz więc znacznie szersze pole manewru :)
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3417 dnia: Sierpień 20, 2017, 01:45:07 pm »
Tylko, że co ma status tych osób co się identyfikują lub nie, do treści komiksu?
  Ludzi Gniewu mam na liście do zakupu, ale zobaczyłbym co gość potrafi wymyślić w kwestii rajtuzowców seriami nie jestem raczej zainteresowany.

Offline Garf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3418 dnia: Sierpień 20, 2017, 02:01:15 pm »
Uczciwi przyznaję, ze nie czytałem tego komiksu, więc raczej nie jestem najlepszym użytkownikiem do ciągnięcia tej dyskusji - ale z wypowiedzi w zalinkowanym temacie wynika, że takim "bękartem Południa" jest choćby główny bohater pierwszego tomu.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3419 dnia: Sierpień 20, 2017, 02:22:02 pm »
    Struktura komiksu podobna jest do "Skalpu" bohaterów indywidualnych jest więcej niż jeden a zbiorowym jest cała społeczność amerykańskiego zadupia, dla mnie ten tytuł jest kompletnie nietrafiony. Wogóle odnoszę wrażenie, że tłumacz przepisał to słowo w słowo nie patrząc się na całość a teraz dorabia się do tego ideologię.
    No, ale tak czy siak nie o to chodziło :D Można przeczytać ten "Grzech Pierworodny" jako osobną historię?