Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1073332 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3270 dnia: Maj 27, 2017, 07:03:06 pm »
Przy czytaniu Procesu Jean Grey zauważyłem pewną lukę logiczną w rozumowaniu Gladiatora. Jean nie jest ostatnim Greyem skoro istnieje jeszcze jej klona i Cyclopsa dziecko czyli Cable. On jest Greyem po kądzieli, więc w sumie Shi Ar też powinni próbować go zabić.
Sam komiks ma fajne rysunki Immoena.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2017, 07:13:16 pm wysłana przez 8azyliszek »

endriu84

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3271 dnia: Czerwiec 08, 2017, 04:05:41 pm »
Pytanie do znawców. Staram się skompletować eventy Marvela od Upadku Avengers przez House of F, Civil War aż do Avengers vs X-Men.

Czy z punktu widzenia całości Uniwersum i znaczenia wydarzeń zawartych w eventach, takie wydarzenia jak NIESKOŃCZONOŚĆ (Nieskończoność, New Avengers - 2 - Nieskończoność, Avengers - 4 - Nieskończoność) i ANIHILACJA (mam na myśli kosmos Marvela) są w ogóle istotne czy można je spokojnie pominąć, bo mają mniejsze znaczenie dla "przyziemnego" Marvela?

Dodatkowo, czy przy evencie Original Sin jest wymagana znajomość Original Sin: Thor i Loki oraz Original Sin: Hulk kontra Iron Man czy można te dwa tomy pominąć?


mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3272 dnia: Czerwiec 08, 2017, 04:15:20 pm »
Czy z punktu widzenia całości Uniwersum i znaczenia wydarzeń zawartych w eventach, takie wydarzenia jak NIESKOŃCZONOŚĆ (Nieskończoność, New Avengers - 2 - Nieskończoność, Avengers - 4 - Nieskończoność)
Nieskończoność jest ważna w kontekście Avengers/New Avengers Hickmana, które prowadzą do Secret Wars. Tylko nie wiem czy posiadanie samej Nieskończoność ma sens, ten event za bardzo wiąże się z seriami o których wspomniałem. No i piszesz o  "przyziemnym" Marvelu, tylko że Nieskończoność jak i późniejsze Secret Wars to jednak eventy na skalę kosmiczną (lub jeszcze większą). Secret Wars ma wpływ na cały wszechświat Marvela, przynajmniej takie było w założeniach.

ANIHILACJA
Jeśli nie interesuje cie kosmos Marcvela to możesz pominąć, tym bardziej że będzie ciąg dalszy.
Dodatkowo, czy przy evencie Original Sin jest wymagana znajomość Original Sin: Thor i Loki oraz Original Sin: Hulk kontra Iron Man czy można te dwa tomy pominąć?
Możesz pominąć.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3273 dnia: Czerwiec 08, 2017, 04:18:35 pm »
Poczekaj aż Infinity wyjdzie w Wkkm i też kup. Ono normalnie następuje po AvX tak jak Siege po Secret Invasion. Po przeczytaniu wszystkich eventów od Avengers Impas po Nieskończoność nie pamiętam istotnych odniesień do Anihilacji. Ale główna seria tego eventu jeszcze przede mną.

endriu84

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3274 dnia: Czerwiec 08, 2017, 04:41:10 pm »
Dzięki mkolek81.

Secret Wars to wazny element ukladanki, więc przymierzam się do zakupu w przyszlosci.

Teraz tylko zastanawiam się co zrobić z Nieskończonością. Nie interesują mnie Avengers, a jednak historia Nieskonczonosc wchodzi głęboko w całe uniwersum i nie chcę pozostać z luką fabularną, gdy przyjdzie mi czytać te eventy.

Czy mozna to odpuścić i nie będzie problemu zeby zapoznać się z Secret Wars?


mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3275 dnia: Czerwiec 08, 2017, 05:16:48 pm »
Czy mozna to odpuścić i nie będzie problemu zeby zapoznać się z Secret Wars?
Powiem tak, event można spokojnie przeczytać oddzielnie jak każdy inny, ale będziesz się zastanawiał jak doszło do tego, że świat wygląda jak wygląda. To masz w serii Avengers Time Runs Out (w wydaniach zbiorczych są to połączone serie Avengers i New Avengers), ale podwaliny pod Avengers TRO, są we wcześniejszych zeszytach tych serii, a Nieskończoność to tak naprawdę event wpisany w ciągłość historii, którą opowiada Hickman (po prostu wiedząc, że będzie event, bo co roku w Marvelu są takie, uwzględnił to w swoich planach). I cała Nieskończoność jest opowiedziana w Nieskończoność, New Avengers - 2 - Nieskończoność, Avengers - 4 - Nieskończoność te dwa tomy to nie są żadne tie-in tylko integralne części historii (nie tak jak masz to w Original Sin, gdzie tie-in nie wnoszą nic do głównej historii i są niezależnymi w sumie historiami).
Jeśli chcesz mieć satysfakcje podczas czytania Secret Wars to polecam zapoznać się jednak z seriami Avengers, New Avengers, Nieskończonością orazAvengers Time Runs Out. Wierz mi będziesz zadowolony jak sam zaczniesz układać wszystkie kawałki poszczególnych wątków i historii i jak to wszystko się zazębia, nawet niektóre wątki z F4 kiedy Hickaman pisała tą serię (zresztą już to się powoli dzieje w komikach które zostały u nas wydane). Ja będę polecał czytanie tej historii w całości nie tylko samego zwieńczenia jakim jest SW, ale całej drogi jaką są te serie. Problemem jest to, że nic z zakończenia samego SW nie wynika i świat wraca do tego co było, ale to już raczej nie decyzja scenarzysty a odgórna decyzja wydawnictwa (no dobra jest przejście Milesa do głównego świata z Ultimate, ale myślę, że nie potrzebny był do tego tak wielki event). Decyzja i tak należy do ciebie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2017, 05:24:13 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3276 dnia: Czerwiec 08, 2017, 11:28:21 pm »
A ja bym polecił koledze endriu84 inne rozwiązanie. Jakiś czas temu zabrałem się za ugryzienie całości tego co wypocił Hickman w Avengers/New Avengers/Infinity/TRO/Secret Wars. Lektura zajęła mi trochę czasu i szczerze? Wszystko co powinieneś wiedzieć przed Secret Wars znajdziesz w pierwszy tomie New Avengers - Everything Dies. W tym tomie zawarto podwaliny pod całą intrygę, a w późniejszych tomach były już tylko mocno rozcieńczone strzępy informacji i tak to się ciągnęło dłużej niż powinno. I w tym tomie zawarta została obietnica, której Hickman nie dotrzymał. Infinity czyli Nieskończoność można spokojnie odpuścić - niewiele zmienia, dla Secret Wars ma małe znaczenie bo traktuje o czymś innym (wprowadza nowe pionki na szachownicy do walenia się po ryjach). Niewiele też stracisz bo poziom NA leci w dół po pierwszym tomie i im bliżej końca tym gorzej. Zeszyty Avengers to już pożywka dla fanów Anihilacji i kosmosu Marvela. O dziwo im bliżej końca tym poziom jest lepszy.

W skrócie - kup 1 tom New Avengers, potem eventualnie TRO i Secret Wars. Lub wariant ekonomiczny - 1 tom New Avengers i Secret Wars. Jak będziesz chciał dowiedzieć się czegoś więcej po prostu doczytaj na wiki. Wystarczy.

endriu84

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3277 dnia: Czerwiec 09, 2017, 12:55:14 am »
Dzięki Antari! To moze byc najlepsze rozwiązanie! O dziwo mialem "Wszystko umiera" i odsprzedalem, moze trzeba nabyc ponownie ;)


Czyli proponujesz bezposrednie przejscie z Wszystko Umiera > TRO > Secret Wars?

To teraz glupie pytanie ;) Czy Egmont wyda też TRO?

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3278 dnia: Czerwiec 09, 2017, 04:52:08 am »
To teraz glupie pytanie :wink: Czy Egmont wyda też TRO?
Wg mnie na 100%

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3279 dnia: Czerwiec 09, 2017, 07:00:38 am »
Ja bym jeszcze dokupił Infinity ale zasadniczo zgadzam się z Antarim. Ważne są tylko tomy pierwsze - New Avengers i Świat Avengers zawiązujące intrygę. Ich dalsze tomy które na razie wyszły w Polsce niewiele więcej wnoszą do fabuły.

endriu84

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3280 dnia: Czerwiec 09, 2017, 01:24:20 pm »
Zrobilem listę eventów opublikowanych na łamach WKKM (kolejnosc publikacji tomow w polskiej wersji to kpina, nie sposob się w tym odnalezc).

Staralem się uporzadkowac chronologicznie. Tak jak poprzednio - czy z punktu widzenia całości Uniwersum i znaczenia wydarzeń zawartych w eventach, czy czegośtutaj brakuje, czy coś mozna z tej listy spokojnie usunąć? Będę wdzięczny za wszelkie opinie :)

26 - Superbohaterowie Marvela: Tajne Wojny cz.1
40 - Superbohaterowie Marvela: Tajne Wojny cz.2
09 - Avengers: Upadek Avengers
17 - Tajna Wojna
32 - New Avengers: Ucieczka
35 - Ród M
59 - Syn M
39 - Wojna Domowa
23 - The Incredible Hulk: Planeta Hulka (cz.1)
30 - The Incredible Hulk: Planeta Hulka (cz.2)
42 - Poległy syn: Śmierć Kapitana Ameryki
51 - Wielka Wojna Hulka
57 - Thunderbolts: Wiara w potwory
55 - Tajna Inwazja
60 - Oblężenie
74 - Avengers: Prime
79 - Tajni Avengers: Misja na Marsa
91 - Imperatyw Thanosa
69 - Kraina Cieni
84 - Avengers: Krucjata dziecięca
88 - Sam strach cz. 1
96 - Sam strach cz. 2
102 - Blizny wojenne
105 - Avengers kontra X-men. Część 1
111 - Avengers kontra X-men. Część 3
120 - Avengers kontra X-men. Część 3

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3281 dnia: Czerwiec 09, 2017, 01:37:24 pm »
Zrobilem listę eventów opublikowanych na łamach WKKM (kolejnosc publikacji tomow w polskiej wersji to kpina, nie sposob się w tym odnalezc).

Staralem się uporzadkowac chronologicznie. Tak jak poprzednio - czy z punktu widzenia całości Uniwersum i znaczenia wydarzeń zawartych w eventach, czy czegośtutaj brakuje, czy coś mozna z tej listy spokojnie usunąć? Będę wdzięczny za wszelkie opinie :smile:
Nie wiem czym się kierujesz zaliczając: Syna M,  Planetę Hulka, Thunderbolts, Avengers: Prime, Blizny wojenne, Poległy syn: Śmierć Kapitana Ameryki do eventów/crossoverów? Bo na pewno te historię nimi nie są.

Offline laf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3282 dnia: Czerwiec 09, 2017, 01:51:05 pm »
Zrobilem listę eventów opublikowanych na łamach WKKM (kolejnosc publikacji tomow w polskiej wersji to kpina, nie sposob się w tym odnalezc).
@endriu, masz moją odpowiedź w wątku WKKM. Nie zaśmiecajmy wątku Marvel NOW.

Offline cro_no

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3283 dnia: Czerwiec 17, 2017, 10:47:47 am »
Przeczytałem wczoraj trzeci tom uncanny x-men i musze stwierdzić że to najlepszy tom całej serii (także licząc te u nas jeszcze nie wydane). To w tym tomie możemy zobaczyć Emmę z czachą na klacie, przeczytać zeszyt o Magneto, od którego rozpoczęła sie jego miniseria, czy w końcu przeczytać o Ewce i jej ... dobra, nie będę spoilerował. Mam nadzieje że Egmont dorzuci w jakimś tomie zeszyty uxm i all nxm wydane jako annual bo to najlepsze co napisał Bendis w tym runie. No i te rysunki.. W sumie, to Egmont może wrzuć te zeszyty do ostatniego tomu All new x-men, gdzie w oryginale były fragmenty tego czegoś zwanego Black Vortex.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3284 dnia: Czerwiec 18, 2017, 02:09:35 pm »
Niezbyt mi się podobały te szorty w Deadpool się żeni. Bardziej głupie i bez sensu niż śmieszne. Ale pozostała treść spoko. Parodia Upadku i walka z Hitlerem w mechu, czy pogoń za walizką w Tokio.

Ale za to Pomścić Ziemię było fajne, bo z Kangiem. No szkoda, że na razie tak mało historii z tym vilanem wyszło po polsku. Kang Dynasty by się przydało.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2017, 02:42:47 pm wysłana przez 8azyliszek »

 

anything