Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3210 dnia: Kwiecień 30, 2017, 09:52:28 am »
To już zależy co kto lubi i czego oczekuje od komiksów superhero.

Ja na ogół oczekuję dobrej historii. Problem w tym, że MN na razie mi takowej nie zasponsorował (rzecz jasna w tych tomach, które zdążyłem przeczytać). A porównując HQ z "W&X-Men" dochodzę do wniosku, że nie ma żadnego porównania - Harley operuje w swojej własnej konwencji i u niej prawie każda kreskówkowa głupota jest do przełknięcia, natomiast pierwszy tom "W&X" jest zwyczajnie głupkowaty bez powodu (to takie wpychanie na siłę "Iksów" w klimat kreskówkowy, który raczej im nie pasuje). W efekcie przy HQ co jakiś czas się uśmiechałem, a raz czy dwa zdarzyło mi się parsknąć (np. w momencie w którym Harley uznała, że Jim Lee to syn Stana Lee - jak miałem 10 czy 11 lat też byłem o tym przekonany, toteż wróciły głupkowate wspomnienia :badgrin: ) - przy "W&X" to było zdecydowanie bardziej żenujące.
Może uda mi się dzisiaj usiąść do drugiego tomu i zobaczymy czy jest lepiej.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2017, 09:55:56 am wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3211 dnia: Kwiecień 30, 2017, 10:39:06 am »
@UP
Drugi tom jest poważniejszy, więc nie jest. Natomiast trzeci wraca do luźnego, zabawnego stylu.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3212 dnia: Kwiecień 30, 2017, 10:54:16 am »
A przeciez chodzi o to, zeby przynajmniej w komiksach robic sobie dobrze, a nie sie katowac niczym, nie przymierzajac, podczas lektury opisow przyrody w Nad Niemnem :wink:


w punkt, szczególnie z tymi opisami przyrody  :lol:


 oczywiście to "robić sobie dobrze" może oznaczać mniej lub bardziej głupkowatą rozrywkę lub mniej lub bardziej poważne dzieła komiksowe. czasem zależy to tylko od nastroju samego czytelnika  :cool:
The darkness will swallow everything

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3213 dnia: Kwiecień 30, 2017, 11:10:21 am »
Nich ktoś wytłumaczy mkolkowi81, że Egmont wyda tylko główną serię czyli Orginal Sin do zeszytu ósmego. A Hachette w dwóch tomach dorzuci do tego jeszcze Orginal Sins 1-5 i Orginal Sin Annual i dlatego wyjdzie to drożej. Bo ja już do niego nie mam sił.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3214 dnia: Kwiecień 30, 2017, 11:14:36 am »
podczas lektury opisow przyrody w Nad Niemnem :wink:
w punkt, szczególnie z tymi opisami przyrody  :lol:
Trochę offtopic niepasujący do kontekstu zacytowanych wypowiedzi, ale... Co wy macie do opisów przyrody? Ja na przykład je lubię, choć nie popychają fabuły książek czy komiksów naprzód. Lubię jak scenarzyści klasyki superhero (oczywiście zależy którzy) walą purpurową prozą w narracji.  :smile:  Ostrzegam przed tego typu zabiegami w przyszłotygodniowym "Czarna Pantera: Gniew Pantery" w WKKM. W tym albumie autorowi naprawdę zależało, żeby czytelnicy nie przewracali prędko kartek, tylko zadumali się nad pięknem przyrody Wakandy.  :biggrin:  Mimo tej niedogodności sama historia jest bardzo dobra.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2017, 11:19:51 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3215 dnia: Kwiecień 30, 2017, 11:53:04 am »
Ale są opisy przyrody i są opisy przyrody. Jest "Ogniem i mieczem" i jest "Nad Niemnem". Jak ktoś umie pisać to dech będzie zapierać opis trawy w stepie szerokim. Jeśli ktoś jedynie przynudza to umarł w butach.
Jak mnie "Deathlok" wynudził śmiertelnie tak czekam na kolejny komiks do czytania. Same obrazki to nie jest to co tygrysy lubią najbardziej.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3216 dnia: Kwiecień 30, 2017, 12:42:43 pm »
Anionorodnik - prosze dopilnuj by w MMH były już polskie znaki. Bo taka przykra niespodzianka mi się trafiła gdy czytałem Krótką historię Hawkeye'a. Zamiast ś czy ł pod reprodukcjami okładek były tylko spacje.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3217 dnia: Kwiecień 30, 2017, 01:45:11 pm »
Całkiem zapomniałem przy planowaniu mojej rozpiski ''co w 2018 i dalej'', którą wrzucałem kilka stron temu, że po ostatnim tomie Uncanny Avengers czyli ''AXIS Prelude'' Marvel wydał jeszcze mini serię, drugi volumen Uncanny Avengers jeszcze przed Secret Wars. Myślicie, że Egmont wyda ten 1 tomik ?

https://comicvine.gamespot.com/uncanny-avengers/4050-79736/
https://comicvine.gamespot.com/uncanny-avengers-counterevolutionary/4050-84137/

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3218 dnia: Maj 01, 2017, 12:56:58 pm »
Pytanie: właśnie miałem odpakować "Dobry, zły, Inhuman", ale czytam na tylnej stronie okładki, że "Bitwa Atomu...". I tak się teraz zastanawiam: żeby mieć pełen obraz sytuacji w nr 3 trzeba tę "Bitwę..." przeczytać czy można sobie odpuścić i człowiek nie będzie stratny pod względem pełnego obrazu sytuacji (tak, czytałem że jakościowo "Bitwa..." jest hm... słaba)?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3219 dnia: Maj 01, 2017, 01:08:16 pm »
Właściwie to nie wiem, jak to jest w praktyce, ale "Bitwa..." zawiera 2 zeszyty "Uncanny X-Men", więc osobiście bym sięgnął po nią.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3220 dnia: Maj 01, 2017, 01:48:51 pm »
Możesz odpuścić, choć jeśli nie czytałeś Bitwy... oraz ANX to będziesz się zastanawiał co u Uncanny robią oryginalni X-men i to wszystko.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2017, 09:39:33 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3221 dnia: Maj 01, 2017, 09:38:18 pm »
Zamiast "U. X-Men" 3 na razie przeczytałem "W&X" 2 i tam na koniec przekonują, że przeczytać trzeba absolutnie wszystko co zostało w ramach MN wydane.  :cool:
Swoją drogą "dwójka" jest cokolwiek lepsza od "jedynki" (co w sumie nie jest chyba aż takie trudne...); przy czym głównie dzięki retrospekcjom. Aczkolwiek czytając je człowiek tym boleśniej przypomina sobie jak drażniąca bywa dzisiejsza maniera kreskówki.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3222 dnia: Maj 01, 2017, 09:46:59 pm »
Ja tego w ogóle nie rozumiem. Jak Szkoła Przetrwania może się podobać bardziej od Cyrku, skoro w ogóle nie jest śmieszna. I przewidywalna, bo wiadomo było, że ta wycieczka zaraz się zacznie sypać. I na koniec mamy futurospekcję, która szybko przestaje być aktualna, choć nic nie zrobiono by jej zapobiec. Dlatego wolę tom 1 i 3.

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3223 dnia: Maj 01, 2017, 10:01:58 pm »
Mnie na ten przykład podoba się bardziej z tej prostej przyczyny, że momentami pojawiają się poważniejsze tony. A tom pierwszy jest zwyczajnie durnowaty od początku do końca bez takowych "przerywników"
Chcę czegoś luźnego w głupkowatej konwencji to teraz z uśmiechem na gębie zamawiam i sięgam po HQ. Bo to jej nisza i tego po niej oczekuję. W "Iksach" kreskówka mi nie pasuje.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3224 dnia: Maj 01, 2017, 10:05:43 pm »
To sięgnąłeś po niewłaściwy komiks z iksami. Ten komiks taki jest i taki będzie. Jak będę miał omnibusa pod ręką to w sumie wrzucę cytat z tekstu Aarona o pracy nad tym komiksem.