Autor Wątek: Xavier Dorison  (Przeczytany 65973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TePe

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 07, 2015, 08:59:20 am »
Dorison i Nury znów razem piszą, Comment Faire Fortune en JUIN 40 ukaże się we Francji we wrześniu.
https://www.facebook.com/pages/Comment-Faire-Fortune-en-JUIN-40/1599180613693995

ramirez82

  • Gość
Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 07, 2015, 09:07:04 am »
Świetnie. Tym bardziej, że u nas pewnie też wyjdzie.

Offline wilk

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 07, 2015, 05:25:03 pm »
Komikslandia już ma. Ale naparzają tym Dorisonem.
Czekam na opinie po lekturze pierwszych tomów Undertakera i Sanktuarium. :)


Pod względem scenariusza "Sanktuarium" nie można wiele zarzucić. Porządny thriller-horror s-f. Trochę skojarzył mi się z filmem "Event horizon" pod względem klimatu. Natomiast rozbawiły mnie niezmiernie rysunki twarzy bohaterów. Rysownikowi najwyraźniej nie chciało się za bardzo wymyślać twarzy i przerysowywał twarze hollywoodzkich gwiazd. I tak wypatrzyłem Morgana Freemana, Johnny'ego Deppa, Bruce'a Willisa, Bruce'a Payne'a, Beau Bridgesa. W jednym kadrze wyskoczył nawet Kevin Spacey. :)  Za to bardzo ładnie prezentują się plenery, budowle i maszyny, zwłaszcza te na całą stronę. Ogólnie jest całkiem nieźle. Kolejny tom zamierzam kupić.

Offline TePe

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 18, 2015, 06:20:18 pm »
Mi bardzo podchodzi krecha i kolor Meyera (w wszystkich wydanych u nas jego komiksach, za kolor odpowiada Meyer i Caroline Delabie). Kilku ciekawych frankofońskich rysowników z tego młodszego pokolenia jest u nas publikowanych, doceniam Mariniego, Rossiego, Delabyego, Lauffraya - ale Meyera stawiam ponad nimi, choć znam go tylko z "Asgardu" i "Undertaker". Mam nadzieję, że wcześniejsze jego komiksy też u nas wyjdą.
Meyer to niewątpliwie świetny rysownik, jednak wymienieni przez Ciebie Marini, Rossi, Delaby mają tą przewagę, że ręcznie nakładają akwarelowy kolor co jest piękne wizualnie. U Meyer'a tylko okładki i dodatki są ręcznie malowane, chociaż nakładane brudne ziarno jest jak najbardziej oryginalne na jego planszach to jednak tylko bezduszny komputer.

ramirez82

  • Gość
Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 19, 2015, 11:40:16 am »
Jesteś pewien z tym komputerowo nakładamym kolorem u Meyera? Kojarzy mi się, że gdzieś czytałem, że całość powstawała tradycyjnymi metodami...

Generalnie dla mnie nie ma znaczenia jaką techniką kolorowany jest komiks, szczerze nawet się na tym nie znam, ważne żeby robiło to na mnie wrażenie. Kolor nakładany komputerowo, to już dawno nie jest ta efektowna stuczność, co w latach 90-ych. Czy czasami Dave Stewart nie koloruje komputerowo? A jest mistrzem! Oczywiście nie ujmując nic ww. rysownikom ręcznie  nakładającym kolor, ale samo to, moim zdaniem nie daje im przewagi nad tymi tworzącymi bardziej współczesnymi metodami. Najważniejszy jest efekt końcowy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 11:47:31 am wysłana przez ramirez82 »

Offline TePe

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 19, 2015, 03:29:00 pm »
Jesteś pewien z tym komputerowo nakładamym kolorem u Meyera? Kojarzy mi się, że gdzieś czytałem, że całość powstawała tradycyjnymi metodami...
Tak. Używa prawdopodobnie tabletu i w programie zmienia sobie końcówki pędzla, sam jestem grafikiem i często używam tej metody, jest ona łatwa i szybka (nie trzeba czekać aż farba wyschnie).
Oczywiście czarny tusz jest kładziony ręcznie, pędzelkiem z kilkoma włosami, można nawet na facebooku Meyera znaleźć filmy jak to robi.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 19, 2015, 04:58:53 pm »
chciałbym tylko zauważyć i dodać, że Meyer nie robi kolorów sam

ramirez82

  • Gość
Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 19, 2015, 05:01:45 pm »
chciałbym tylko zauważyć i dodać, że Meyer nie robi kolorów sam

Tak, oczywiście, wiemy. Nawet wspomniałem o tym, a TePe zacytował tego posta.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 16, 2015, 07:39:34 pm »
Taurus na fb zaprezentował okładkę do Undertakera 2.


Ładnie się prezentuje.


https://www.facebook.com/photo.php?fbid=755044511288361&set=a.134030696723082.23615.100003484580272&type=1&theater
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

ramirez82

  • Gość
Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 16, 2015, 08:04:25 pm »
Ach ten Meyer...

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 01, 2015, 09:46:07 am »
Undertaker kupił mnie pierwszą stroną, i tekst głównego bohatera: "ludzie nas nie lubią ... i tym lepiej ... ja też ich nie lubię". Spodziewałem się, że bohater będzie większym skur*ielem, ale i tak było bardzo fajnie. Polecam niezdecydowanym.
Co do Mayera, najbardziej podobała mi się dwustronna plansza str. 58 i 59 - zamarzył mi się taki plakat na ścianie w dużym formacie.

Offline Itachi

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 08, 2015, 09:57:14 pm »
Sanktuarium rozbudziło mój apetyt na znacznie więcej treści i obrazów. Na kilkudziesięciu stronach Dorrison w niezwykle sprawny sposób przedstawił najważniejszych członków załogi, wrzucił do tego
Spoiler: pokaż
zombiaka?
, sporo tajemnic i udane zmiany tempa akcji. Dobra lektura, świetne wydanie to idealne podsumowanie.

Offline TePe

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 05, 2015, 11:19:18 am »

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 05, 2015, 12:28:29 pm »
Ciekawe, kiedy Taurus zdecyduje się na polską wersję. Zakładam, że "Byczek" jest zainteresowany tym komiksem.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 05, 2015, 03:36:46 pm »
byłoby fajnie!