Autor Wątek: Xavier Dorison  (Przeczytany 66906 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adam and arluk

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #135 dnia: Luty 12, 2017, 07:15:03 pm »
Czy Wartownicy to kontinuum fabularne od pierwszego do ostatniego zeszytu, czy raczej luźno ze sobą powiązane niezależne historie?

Offline misiokles

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #136 dnia: Luty 12, 2017, 07:21:21 pm »
Kontinuum fabularne.

Offline p3rshing

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 16, 2017, 11:56:17 am »
Przeczytałem pierwszy tom Undertakera i jest świetny. Żałuje, że dopiero teraz się za to zabrałem. Historia jest bardzo fajna fabularnie i ma niezłe rysunki. Spokojnie można stawiać obok takich klasyków jak Blueberry czy Bouncer

Offline Leyek

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 16, 2017, 08:33:12 pm »
Przeczytałem pierwszy tom Undertakera i jest świetny. (...) Spokojnie można stawiać obok takich klasyków jak Blueberry czy Bouncer


Chyba za bardzo się świąteczny, optymistyczny nastrój udzielił:) Lubię Dorisona, ale to jest najczęściej taki komiksowy pop, góra poprock. Choć Undertakera oceniam po przeczytaniu dyptyku, gdzie rozwiązanie akcji w drugim tomie lekko rozczarowuje.

Offline gobender

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 16, 2017, 09:17:10 pm »
Co do Dorisona zgoda, ale na szczęcie nie tylko on ten komiks robił. Rysunek znacznie lepszy niż scenariusz.

Offline kosmoski

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 16, 2017, 09:31:23 pm »
Undertaker jest naprawdę przyjemny, dużo lepszy od Bouncera, którego wydał Taurus

Offline p3rshing

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #141 dnia: Kwiecień 17, 2017, 11:42:35 am »
Nie twierdzę, że to genialny komiks w ogóle, raczej patrzę na to przez pryzmat westernów - stąd porównanie do Blueberry czy Bouncera (dodałbym jeszcze Durango). Scenariusz jest fajny zwarty, rysunki bardzo dobre, zachęca do kolejnych tomów.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #142 dnia: Maj 03, 2017, 07:24:17 pm »
Ubawił mnie Dorison w ten dlugi weekend. Z okazji nabycia drugiego tomu "Red Skin" wygrzebałem z szafy wciąż zafoliowany pierwszy i urządziłem sobie miłą przygodę w duchu przekornego superhero. Postaci pociągnięte w przewazających pratiach stosowną dla konwencji grubą krechą toczą rozgrywkę o przylepione im ideały i dobrze sie to wszystko przewaznie skleja, choć zdarza się, że sierpy gubią sie i odnajdują mocą nieznanego narzędzia narracyjnego teleportacyjnego. Calośc jednak oparta jest o kilka konceptow niezwykle ważkich dla kultury i form kultu wypracowanych w dwudziestym wieku, wiec choć to wszystko na lekko i dla radości oka przeważnie, to jest i na czym myśl zaczepić. Są sceny i dialogi warte grzechu kolejnego wydatku. Polecam nie tylko wielbicielom Deadpoola i "czerwonej" wersji Supermana .


Inny w tonie jest napisany wspólnie z Emmanuelem Herzetem a  pomalowany przez debiutującego w komiksie Cedrica Babouche, pierwszy tom "Łabedziego śpiewu". Choć tutaj bywa w moim odczuciu nierówno (nie przekonuje mnie na przykład wrzucona tu jakby z innej konwencji postać głównego antagonisty bohaterów) to sama historia i wykorzystane napięcie między dramatrycznością przedstawionych wydarzeń a cieplymi barwami, których ton zdradza już okładka, zdaje w moim odczuciu egzamin. Chyba po części chciałbym, żeby bohaterowie byli czymś więcej niż tylko sumą swoich zachowań wobec przedstawionych wydarzeń, ale z drugiej strony rozumiem, że czytelnika znajomość ich musi być nieco analogiczna do tej, jaka charakteryzowała relacje w okopach - a zatem powierzchowna. Mam tylko nadzieję, ze wszystko nie rozmyje się w puentę w duchu "Saving Private Ryan" (wiem, wiem, inna wojna), liczyłbym, że te pastele rozleją się w jakąś słabszą, niezbyt wyraźną konkluzję... Najlepiej po prostu w nastrój.
Drugi tom kupię z ciekawością. 
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpień 01, 2017, 06:43:07 pm »
Undertaker 4. Okładeczka. Premiera pod koniec roku (prawdopodobnie listopad). Obecnie etap nakładania kolorów (za kolory odpowiada Caroline Delabie).
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline gobender

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpień 01, 2017, 07:10:48 pm »
Nakłądanie w komiksie czy na okładce? bo wyglada na niedokończoną  :doubt:

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpień 01, 2017, 07:23:54 pm »
Nakłada na plansze w komiksie.


Źródło to:
https://pl-pl.facebook.com/UndertakerBD/


Autorzy mają zamiar odpocząć po 4 tomie.


Okładka kwestia gustu. Na forum BD chwalą dobór kolorów.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Klint

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpień 01, 2017, 07:52:08 pm »

Autorzy mają zamiar odpocząć po 4 tomie.


Ja też z chęcią odpocznę po kolejnym tomie.

Offline gobender

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpień 01, 2017, 09:07:54 pm »
Okładka kwestia gustu. Na forum BD chwalą dobór kolorów.

Kolory są świetne, bardziej chodzi mi o ich "płaską konwencję". Bo ogólnie okładka jest bardzo ładna.

Offline kenji

Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpień 01, 2017, 10:29:20 pm »
Dopiero zaczęli a juz chcą odpoczywać ?? Najlepsza seria Dorisona.O klasę lepsza od czegokolwiek co stworzył ten autor. . Okładka fajna

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Xavier Dorison
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpień 01, 2017, 10:50:08 pm »
Nakłądanie w komiksie czy na okładce? bo wyglada na niedokończoną  :doubt:

Dargaud dało u siebie do zrozumienia, że to jest wersja nieukończona

 

anything