trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 543258 razy)

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3420 dnia: Styczeń 19, 2019, 03:13:32 pm »
Ale te tomy są bez problemu dostępne, więc można powiedzieć się ludzie się jedna nie rzucili mimo dobrych recenzji. Gros czytelników mając 30 zł to wydania woli kupić Deadpoola niż Udertakera.

JanT

• Gość
« Odpowiedź #3421 dnia: Styczeń 19, 2019, 03:14:29 pm »
Co to są pewniaki? Takie serie, które nie sprzedały się u nas 20-30 lat temu?
Takie które się dobrze sprzedadzą żeby wydawca nie musiał ryzykować.

@Klint
Chodziło mi o jeszcze niewydane.

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #3422 dnia: Styczeń 19, 2019, 03:15:59 pm »
Na cycki Manary  :biggrin: No właśnie się nie rzucili i teraz więcej Ameryki.
Może ty się na cycki nie rzuciłeś (niektórzy tak mają :wink: ), ale akurat Manara się u nas sprzedaje. Cykle z samolotami. W przypadku Scream widać co im schodzi (wystarczy spojrzeć, które tytuły się im wyprzedały).

JanT

• Gość
« Odpowiedź #3423 dnia: Styczeń 19, 2019, 03:23:00 pm »
Nie o cycki mi chodziło że się nie rzucili  tylko ogólnie o frankofony :smile:

To jaka seria by się dobrze sprzedała?

Offline -gościu-

« Odpowiedź #3424 dnia: Styczeń 19, 2019, 04:06:04 pm »
A w ogóle jest coś takiego jak pewniaki? Może kilka lat temu, ale nie dziś kiedy rynek jest tak napchany. No wiadomo, że rzeczy już sprawdzone, które obecnie schodzą, wspomniany Manara, samoloty, Dredd, ale i tymi pewniakami za chwilę fani mogą się zasycić. Dałbym sobie rękę uciąć, że Jermeiah będzie hitem, a tu proszę...

Offline Klint

« Odpowiedź #3425 dnia: Styczeń 19, 2019, 05:08:57 pm »
Ogólnie kondycja komiksu frankońskiego na naszym rynku nie jest najmocniejsza. Ubolewam nad tym mocno lecz nie mam na to większego wpływu.
Skupiając się na ofercie Scream Comics, zastanawiam się nad kilkoma kwestiami. Po pierwsze przywołany we wcześniejszych postach Manara jest przez niniejsze wydawnictwo wydawany wręcz masowo. Osobiście zakupiłem tylko artbook a z komiksów Manary sięgnąłem po Borgię i Caravaggio wydane przez Taurus Media.
Druga kwesta "Dampierre". Rozumiem, że Swolwfs jest u nas kojarzony (Durango, Książę nocy) niemniej dlaczego sięgnięto po tytuł tak mocno związany z Francją i jej historią (co mnie zniechęciło) zamiast sięgnąć bo bardziej uniwersalną "Legendę". Którą z chęcią bym zakupił i mam przeczucie graniczące z pewnością, że sprzedaż byłaby większa niż wspomniany "Dampierre"
Reasumując albo Scream Comics nie ma ręki do frankonów albo zwyczajnie gustują w tytułach, które nie odpowiadają czytelnikom (np. mnie).

JanT

• Gość
« Odpowiedź #3426 dnia: Styczeń 19, 2019, 05:14:23 pm »
Legendę przecież wydał Egmont w Fantasy Komiks.

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #3427 dnia: Styczeń 19, 2019, 05:30:37 pm »
Manarę nie kupują tylko sami czytelnicy komiksów, to jest trochę podobna sytuacją jak z komiksami z lotnictwem, które mają szerszą grupę odbiorczą.
No właśnie niektóre komiksy, które Scream mógłby wznowić (jak wspomniana Legenda) należą do innych wydawnictw, po prost mają one pierwszeństwo do licencji.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2019, 05:38:45 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline -gościu-

« Odpowiedź #3428 dnia: Styczeń 19, 2019, 05:55:14 pm »
Osobiście zakupiłem tylko artbook a z komiksów Manary sięgnąłem po Borgię i Caravaggio wydane przez Taurus Media.

A Indiańskie lato i El Gaucho? Warto zwłaszcza Indiańskie lato.

Reasumując albo Scream Comics nie ma ręki do frankonów albo zwyczajnie gustują w tytułach, które nie odpowiadają czytelnikom (np. mnie).

Nie powiedziałbym, że nie mają ręki, w końcu sięgnęli po nieobecne od długiego czasu na rynku Incala (w końcu w oryginalnych kolorach!), Przed Incalem, Kastę Metabaronów, Świat Edeny, Białego Lamę. Wydali kilka fajnych, świeżych tytułów jak Jak zbić fortunę w czerwcu '40, Złoto i krew (co prawda jeszcze nie czytałem, na wyrost wymieniam go wśród tych "fajnych"), Tulipanek, Łabędzi śpiew, Sykes. Sięgneli po Tardiego. Moim zdaniem zasług w kwestii wydawania komiksów europejskich mają niemało. Ale fakt, że obok tego wydali sporo słabszych rzeczy.

Offline LordDisneyland

« Odpowiedź #3429 dnia: Styczeń 19, 2019, 06:43:41 pm »
Tardi i jego ''Mgła" był dla mnie ollbrzymim pozytywnym zaskoczeniem, smuci fakt, że nie kontynuowali wydawania cyklu. W sumie nie wiem, czemu , czyżby słąbo się sprzedawał?

Aha, i miałbym dla osób decyzyjnych w Skremie propozycję- niezły komiks, który poza wielbicielami gatunku zainteresuje zapewne fanów serialu "DasBoot", marynistów, militarystów, humanistów, historyków i modelarzy- Trystram i Baudy, 'Pacific":

https://www.bleedingcool.com/2016/06/19/pacific-a-mysterious-tale-inside-a-german-u-boat/

https://www.flickr.com/photos/146857673@N02/31051743851/in/album-72157672886398744

Jest jeszcze Delitte i jego "U-boot", ale to inna para kaloszy..

Offline robbirob

« Odpowiedź #3430 dnia: Styczeń 19, 2019, 08:19:10 pm »
Wydali kilka fajnych, świeżych tytułów jak Jak zbić fortunę w czerwcu '40, Złoto i krew (co prawda jeszcze nie czytałem, na wyrost wymieniam go wśród tych "fajnych"), Tulipanek, Łabędzi śpiew, Sykes. Sięgneli po Tardiego. Moim zdaniem zasług w kwestii wydawania komiksów europejskich mają niemało. Ale fakt, że obok tego wydali sporo słabszych rzeczy.
No właśnie nie mieli i nie mają chyba ręki do frankofonów. Wszystkie tytuły jakie wymieniłeś to świetne komiksy ale wtopy sprzedażowe. Jakby kompletnie nie myśleli o rynku.

Wydali trochę hiciorów sprzed lat i na tej podstawie myśleli że rynek przyjmie wszystko. A rynek przyjął tylko to czego brakowało. Ofertę frankofonów poza incalami i innymi pewniakami dobierali tak sobie. Taurus na tym polu ma więcej do zaoferowania. I taniej bo Scream zabił wszystko cenami.

A teraz Scream skręca w amerykany i to nie jest już wyd. dla mnie. Amerykanów mam od cholery z Egomntu i trochę z NSC. Dobrych a nie miernych amerykanów.

Offline keram

« Odpowiedź #3431 dnia: Styczeń 19, 2019, 09:12:52 pm »
Może ty się na cycki nie rzuciłeś (niektórzy tak mają :wink: ), ale akurat Manara się u nas sprzedaje. Cykle z samolotami. W przypadku Scream widać co im schodzi (wystarczy spojrzeć, które tytuły się im wyprzedały).

Ale czy cykle z samolotami nie wyprzedały się dlatego, że miały niskie, limitowane nakłady?
Gdyby ta tematyka była faktycznie tak popularna to nakłady byłyby chyba wyższe.

Offline 79ers

« Odpowiedź #3432 dnia: Styczeń 19, 2019, 09:33:40 pm »
Gdyby ta tematyka była faktycznie tak popularna to nakłady byłyby chyba wyższe.

Marka Osprey ma uznanie w świecie książkowych monografii historycznych, osobna kwestia czy całkowicie uzasadnione, ale  komiksy wydawnictwa Astra  nie były hitem sprzedażowym. Sama tematyka nie wystarczy żeby zachęcić. Lotnictwo od SC jest na wyższym poziomie od wspomnianych historii i gdyby nie nadawano tym publikacjom sztucznej ekskluzywności również bym je czytał/kupował. Na chwile obecną zadowalam się wspomnieniami po dawnej lekturze Żółtych Tygrysów.

Offline keram

« Odpowiedź #3433 dnia: Styczeń 19, 2019, 10:02:37 pm »
Nie wiem co ma do tego Osprey i Astra.
Nie krytykuję poziomu komiksów lotniczych Screamu, stwierdzam fakt, że mogą chwalić się wyprzedanymi tytułami dzięki temu, że miały one niskie nakłady.
Zgadzam się z twoimi słowami o "sztucznej ekskluzywności", mnie ona odstręczyła od zakupu, kupiłem tylko "Bomb Road" ze względu na wizytę autora w Łodzi.

Offline Komediant

« Odpowiedź #3434 dnia: Styczeń 20, 2019, 12:51:35 am »
(...)

Jest jeszcze Delitte i jego "U-boot", ale to inna para kaloszy..

No tego Delitte'a i braku kontynuacji "Krwi tchórzy" też szkoda, bardzo spoko historyczny kryminał, wyraźnie ponad frankofońską średnią jak dla mnie.