Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997430 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3390 dnia: Styczeń 19, 2019, 03:01:56 pm »
Podajcie te dobre frankofony na które się ludzie rzucą.
Atar Gull?

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3391 dnia: Styczeń 19, 2019, 03:04:26 pm »
I tak już pewnie zajęte  :smile: Bardziej jestem ciekaw serii.

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3392 dnia: Styczeń 19, 2019, 03:05:46 pm »
W 2018 roku został wydany jakiś frankofon na który ludzie się rzucili?

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3393 dnia: Styczeń 19, 2019, 03:10:38 pm »
Na cycki Manary  :biggrin: No właśnie się nie rzucili i teraz więcej Ameryki.

Offline Klint

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3394 dnia: Styczeń 19, 2019, 03:10:52 pm »
Podajcie te dobre frankofony na które się ludzie rzucą.
Undertaker, Alix Senator, Orły Rzymu, Barakuda, Szninkiel, Bois Maury są to tytuły conajmniej znakomite. Co do tych które można wydać też wskazałbym kilka niemniej byłaby to głównie lista życzeń.
Kwestia jest taka że spośród bogatej oferty frankońskiej SC wydał kilka dobrych dużo średnich i słabych tytułów. Oczywiście jest to moje zdanie.

Offline Dembol_

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3395 dnia: Styczeń 19, 2019, 03:11:54 pm »
Ale już prawie nic nie zostało z pewniaków z frankofonów.
Co to są pewniaki? Takie serie, które nie sprzedały się u nas 20-30 lat temu?

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3396 dnia: Styczeń 19, 2019, 03:13:32 pm »
Ale te tomy są bez problemu dostępne, więc można powiedzieć się ludzie się jedna nie rzucili mimo dobrych recenzji. Gros czytelników mając 30 zł to wydania woli kupić Deadpoola niż Udertakera.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3397 dnia: Styczeń 19, 2019, 03:14:29 pm »
Co to są pewniaki? Takie serie, które nie sprzedały się u nas 20-30 lat temu?
Takie które się dobrze sprzedadzą żeby wydawca nie musiał ryzykować.

@Klint
Chodziło mi o jeszcze niewydane.

mkolek81

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3398 dnia: Styczeń 19, 2019, 03:15:59 pm »
Na cycki Manary  :biggrin: No właśnie się nie rzucili i teraz więcej Ameryki.
Może ty się na cycki nie rzuciłeś (niektórzy tak mają :wink: ), ale akurat Manara się u nas sprzedaje. Cykle z samolotami. W przypadku Scream widać co im schodzi (wystarczy spojrzeć, które tytuły się im wyprzedały).

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3399 dnia: Styczeń 19, 2019, 03:23:00 pm »
Nie o cycki mi chodziło że się nie rzucili  tylko ogólnie o frankofony :smile:

To jaka seria by się dobrze sprzedała?


Offline -gościu-

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3400 dnia: Styczeń 19, 2019, 04:06:04 pm »
A w ogóle jest coś takiego jak pewniaki? Może kilka lat temu, ale nie dziś kiedy rynek jest tak napchany. No wiadomo, że rzeczy już sprawdzone, które obecnie schodzą, wspomniany Manara, samoloty, Dredd, ale i tymi pewniakami za chwilę fani mogą się zasycić. Dałbym sobie rękę uciąć, że Jermeiah będzie hitem, a tu proszę...




 

Offline Klint

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3401 dnia: Styczeń 19, 2019, 05:08:57 pm »
Ogólnie kondycja komiksu frankońskiego na naszym rynku nie jest najmocniejsza. Ubolewam nad tym mocno lecz nie mam na to większego wpływu.
Skupiając się na ofercie Scream Comics, zastanawiam się nad kilkoma kwestiami. Po pierwsze przywołany we wcześniejszych postach Manara jest przez niniejsze wydawnictwo wydawany wręcz masowo. Osobiście zakupiłem tylko artbook a z komiksów Manary sięgnąłem po Borgię i Caravaggio wydane przez Taurus Media.
Druga kwesta "Dampierre". Rozumiem, że Swolwfs jest u nas kojarzony (Durango, Książę nocy) niemniej dlaczego sięgnięto po tytuł tak mocno związany z Francją i jej historią (co mnie zniechęciło) zamiast sięgnąć bo bardziej uniwersalną "Legendę". Którą z chęcią bym zakupił i mam przeczucie graniczące z pewnością, że sprzedaż byłaby większa niż wspomniany "Dampierre"
Reasumując albo Scream Comics nie ma ręki do frankonów albo zwyczajnie gustują w tytułach, które nie odpowiadają czytelnikom (np. mnie).

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3402 dnia: Styczeń 19, 2019, 05:14:23 pm »
Legendę przecież wydał Egmont w Fantasy Komiks.

mkolek81

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3403 dnia: Styczeń 19, 2019, 05:30:37 pm »
Manarę nie kupują tylko sami czytelnicy komiksów, to jest trochę podobna sytuacją jak z komiksami z lotnictwem, które mają szerszą grupę odbiorczą.
No właśnie niektóre komiksy, które Scream mógłby wznowić (jak wspomniana Legenda) należą do innych wydawnictw, po prost mają one pierwszeństwo do licencji.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2019, 05:38:45 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline -gościu-

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3404 dnia: Styczeń 19, 2019, 05:55:14 pm »
Osobiście zakupiłem tylko artbook a z komiksów Manary sięgnąłem po Borgię i Caravaggio wydane przez Taurus Media.


A Indiańskie lato i El Gaucho? Warto zwłaszcza Indiańskie lato.


Reasumując albo Scream Comics nie ma ręki do frankonów albo zwyczajnie gustują w tytułach, które nie odpowiadają czytelnikom (np. mnie).


Nie powiedziałbym, że nie mają ręki, w końcu sięgnęli po nieobecne od długiego czasu na rynku Incala (w końcu w oryginalnych kolorach!), Przed Incalem, Kastę Metabaronów, Świat Edeny, Białego Lamę. Wydali kilka fajnych, świeżych tytułów jak Jak zbić fortunę w czerwcu '40, Złoto i krew (co prawda jeszcze nie czytałem, na wyrost wymieniam go wśród tych "fajnych"), Tulipanek, Łabędzi śpiew, Sykes. Sięgneli po Tardiego. Moim zdaniem zasług w kwestii wydawania komiksów europejskich mają niemało. Ale fakt, że obok tego wydali sporo słabszych rzeczy.

 

anything