trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 503151 razy)

Offline keram

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3075 dnia: Październik 29, 2018, 05:13:00 pm »
Zdaję sobie z tego sprawę, ale skoro dali im dwa pierwsze tomy, to chyba i kolejne powinni, zwłaszcza, że sporo czasu minęło.

Offline adam and arluk

« Odpowiedź #3076 dnia: Październik 29, 2018, 05:15:58 pm »
Nie, według Screamu materiały cyfrowe o dobrej jakości nie zostały przygotowane dla tomów od 3-go wzwyż, na materiały te podobno cały czas czekają.
To na jakich materiałach Hachette wyda komiks????

Offline JanT

« Odpowiedź #3077 dnia: Październik 29, 2018, 05:23:52 pm »
Dżinn i Dekalog też nie mają materiałów?  :smile:

Offline keram

« Odpowiedź #3078 dnia: Październik 29, 2018, 06:47:53 pm »
Właśnie o to mi chodzi, czy faktycznie wina jest po stronie wydawcy oryginału, czy też Scream coś kombinuje i przedstawia naciągane usprawiedliwienia?

Offline adam and arluk

« Odpowiedź #3079 dnia: Październik 29, 2018, 07:17:38 pm »
Właśnie o to mi chodzi, czy faktycznie wina jest po stronie wydawcy oryginału, czy też Scream coś kombinuje i przedstawia naciągane usprawiedliwienia?
Tego się raczej nie dowiemy, a powyżej przedstawiłem to czego dowiedziałem się od wydawcy na Komiksowej Warszawie.
Niemniej w świetle informacji o serii Hachette można domniemywać, że odpowiedniej jakości materiały zostały już raczej przygotowane, chyba że Hachette będzie wydawać rozpikselowane plansze, w co wątpię.
A w takim razie CHYBA nic nie stoi na przeszkodzie by Scream te plansze uzyskał, jeśli wciąż jest zainteresowany serią Dampierre.
Staram się jednak nie wyciągać pochopnych wniosków bo to tylko domysły.
Dodam, że bardzo ubolewam nad tak długą przerwą bo Dampierre wyjątkowo mi podszedł.

Offline JanT

« Odpowiedź #3080 dnia: Październik 30, 2018, 09:47:54 am »
A miałem zapytać przed zakupem czy ten Lady Killer nie drukowany w Edica  :doubt:
Porozjeżdżane kolory, porozjeżdżane napisy i wyblakłe strony.
Definitywnie kończę ze Scream (moich zaczętych serii i tak nie wydają  :smile: )

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #3081 dnia: Październik 30, 2018, 09:58:27 am »
@ JanT pozostań przy cyfrowych. Raz - problem porozjeżdżanych kolorów zniknie. Dwa - będziesz mieć regularnie każdy zeszyt i nie będziesz czekał. Trzy - zajmie jeszcze mniej miejsca na półkach niż w SC, dokładnie tyle i grubość tego na czym czytasz. Cztery - zero problemu z tłumaczeniem i fuszery jaką robią tłumacze, czyli problem ze tłumaczeniem slangu znika, problem z nietrafionym tłumaczeniem tytułu znika itd.. Pięć - komplet okładek, nie zabraknie ci do żadnego zeszytu. Sześć - taniej. Siedem - nie czekasz aż łaskawie któryś wydawca zainteresuje się tytułem który chcesz przeczytać. Patrz ile problemów ci ubędzie. Zrobisz sobie najlepszą przysługę i wielu innym osobom też.

Offline robbirob

« Odpowiedź #3082 dnia: Październik 30, 2018, 10:00:11 am »
@mkolek81, JanT
Panowie - to staje się męczące.

Offline isteklistek

« Odpowiedź #3083 dnia: Październik 30, 2018, 10:24:06 am »
A miałem zapytać przed zakupem czy ten Lady Killer nie drukowany w Edica  :doubt:
Porozjeżdżane kolory, porozjeżdżane napisy i wyblakłe strony.
Definitywnie kończę ze Scream (moich zaczętych serii i tak nie wydają  :smile: )

A miałem to na swojej liście ze względu na rysowniczkę z Catwoman, a tutaj okazało się, że jestem uratowany :smile: Może warto im na FB napisać, ale nie liczyłbym na odpowiedź z ich chowaniem głowy w piasek... ich wybór i pewnie za jakiś czas zbiorą z tego plony. Może byłoby inaczej, gdyby ludzie bardziej reagowali i ich bardziej skłaniali do tego, że warto swoich pozycji pilnować jeżeli chodzi o jakość.

Offline LordDisneyland

« Odpowiedź #3084 dnia: Październik 30, 2018, 01:48:03 pm »
Oj, a miałem wziąć Lady Killer, tylko mnie zrazili "Księciem"...Będą sprzedawać chyba jako "unikatowe wydanie z błędem"?

Niesympatycznie mi się ten Scream teraz kojarzy.

Offline robbirob

« Odpowiedź #3085 dnia: Październik 30, 2018, 01:55:47 pm »
Niesympatycznie mi się ten Scream teraz kojarzy.
Nie, no co Ty. Egzemplarze spod lady od dawna wyprzedanych komiksów tak Ci się kojarzą? :)

Offline LordDisneyland

« Odpowiedź #3086 dnia: Październik 30, 2018, 02:02:27 pm »
Ehę :) Wiesz, dopiero w zeszłym tygodniu temat mnie zainteresował , nie znałem ci ja jeszcze tych subtelnych metod  :badgrin:

Offline Szekak

« Odpowiedź #3087 dnia: Październik 30, 2018, 02:35:15 pm »
Bo Scream tp niesympatyczne wydawnicteo nastawione na zysk mocniej niz konkurencja. Odpowiedzieli juz co w zwiazku z zepsutymi czerniami?

Offline robbirob

« Odpowiedź #3088 dnia: Październik 30, 2018, 02:38:57 pm »
No mają dziwne podejście i dziwny też marketing, czytaj: wszystko u nich limitowane, w małym nakładzie, albo jeszcze mniejszym; ciągłe straszenie, że nakład się wyczerpuje (nawet kilkukrotnie!), ale jakoś znów komiksy pojawiają się w sprzedaży po kilku tygodniach. Zabawy z dystrybucją, czyli ten tytuł tu jest, a tamten tam dostepny, tego z kolei nie będzie w dystrybucji, a ten będzie, no chyba, że się wyprzeda...to nie będzie.
Ich sprawa, u mnie coraz częściej ich tytuły powodują jedynie wzruszenie ramion.

@Szekak - na zysk każdy jest nastawiony (albo powinien), kto zakłada firmę/spółkę.
Tylko są też jakieś podstawowe zasady.

Offline Szekak

« Odpowiedź #3089 dnia: Październik 30, 2018, 02:53:38 pm »
No to to wlasnie napisalem.