trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997415 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2940 dnia: Październik 11, 2018, 08:48:40 am »
czy było gdzieś wspomniane kiedy zostanie wydany drugi tom Technokapłanów ?

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2941 dnia: Październik 11, 2018, 09:49:25 am »
Niestety, co nagle to po diable. W moim egzemplarzu Orientalne przygody są... szare. W sensie DOSŁOWNIE szare. Czarne to są ze 2-3 pierwsze i ostatnie kartki.
Możesz zapodać przykładowe zdjęcia? Nie żebym nie wierzył - po prostu sam czekałem na ten tom i jestem zmartwiony tą informacją. Może warto zgłosić wydawcy?

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2942 dnia: Październik 11, 2018, 10:19:53 am »
Słabe światło, ale na porównaniu i tak widać

Wydawcy chyba zgłaszać nie trzeba, bo widać, ze po cichu tu zagląda. Ale wycofanie nakładu z powodów jakościowych i zastąpienie go czymś takim? Powinni być podwójnie wyczuleni w tej sytuacji. A komiks praktycznie cały jest taki.



JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2943 dnia: Październik 11, 2018, 10:21:42 am »
I to prawie cały komiks taki wyblakły?  :shock: Gdzie to drukowane?

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2944 dnia: Październik 11, 2018, 10:23:03 am »
Może z 5-6 kartek cały komiksie jest "czarnych", bo też są lekko wyblakłe, a reszta jest taka jak na obrazku. Może to kwestia jednego egzemplarza, czego Wam życzę :smile:




Białostockie Zakłady Graficzne

Offline isteklistek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2945 dnia: Październik 11, 2018, 10:33:09 am »
Sprawdziłem mam to samo, więc chyba tak cały nakład wygląda. Ciekawe czy wydawca się odniesie. Warto poczekać kilka dni, a później będę do nich pisał, to są jakieś jaja, że to tak wygląda (18-19, 22-23, 30 -31 to masakra).
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2018, 10:47:16 am wysłana przez isteklistek »

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2946 dnia: Październik 11, 2018, 11:05:27 am »
 To wygląda naprawdę źle, nakład powinien zostać wycofany. Gdzie była kontrola jakości?

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2947 dnia: Październik 11, 2018, 11:16:46 am »
Ja nawet bym to przełknął, że niby takim pantonem drukowane czy coś, byłoby nawet ładnie. Serio. Ale nie kiedy kilka stron na początku i końcu jest czarnych, i nie kiedy to jest w serii, w której pozostałe są czarne. Skoro kupuję screamowe wydanie jako te z "lepszej półki" i "na dłużej" to nie takich jaj z jakością oczekuję. Scream zalicza sporo minusów ostatnio. Chłopaki, ogarnijcie się trochę.

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2948 dnia: Październik 11, 2018, 12:07:25 pm »
Studio Lain też drukuje w BZG (Slainie, Szoki, Absolom) i takich problemów nie ma. Wydaje mi się, że to kwestia przypilnowania druku. Bo, o to chyba nie jest kwestia materiałów.

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2949 dnia: Październik 11, 2018, 12:13:19 pm »
Studio Lain też drukuje w BZG (Slainie, Szoki, Absolom) i takich problemów nie ma. Wydaje mi się, że to kwestia przypilnowania druku. Bo, o to chyba nie jest kwestia materiałów.
Dokładnie.

Myślę, że w tym wypadku ta sprawa z wycofanie z druku pierwszego nakładu ma znaczenie. Drukarnia potem chciała nadrobić stracony czas.

Offline isteklistek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2950 dnia: Październik 11, 2018, 03:18:20 pm »
Napisałem na FB, chyba nie wiedzieli o tym problemie. Dziś - poniedziałek - napisałem do sklepu gildii, odpisali, że jeszcze nikt nie zgłaszał tego problemu i napisali, żeby im przesłać strony dobre i złe. Sytuacja wydaje się rozwojowa, bo komiks niedawno wyszedł, więc jeżeli ludzie nie zakupili tylko na półkę, a do czytania, to coś może zauważą.


edit: Dostałem info ze sklepu, że zdjęcia trafią do magazynu i  tam zobaczą jak wyglądają te egzemplarze które są stanie. Jak coś się uda ustalić, to dadzą znać.

edit 2: przejrzeli kilka egzemplarzy i posiadają podobne strony, czyli może to dotyczyć całego nakładu.Teraz czekać na odpowiedź od Scream.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2018, 03:50:57 pm wysłana przez isteklistek »

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2951 dnia: Październik 17, 2018, 09:26:29 pm »
Ja będę dopiero zamawiał. Daj znać co odpisali.

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2952 dnia: Październik 18, 2018, 07:14:45 am »
edit: Dostałem info ze sklepu, że zdjęcia trafią do magazynu i  tam zobaczą jak wyglądają te egzemplarze które są stanie. Jak coś się uda ustalić, to dadzą znać.

edit 2: przejrzeli kilka egzemplarzy i posiadają podobne strony, czyli może to dotyczyć całego nakładu.Teraz czekać na odpowiedź od Scream.
Czyli zdjęli folię z albumów :) Ciekawe czy obniżą cenę na te "używane"... :)
Czekamy na reakcję wydawcy. Szkoda by było tego wydania. :(

Offline isteklistek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2953 dnia: Październik 18, 2018, 08:56:47 am »
Napisałem im na facebook, zareagowali, to im wypisałem strony, ale później cicho, może zlali, a może mają zamiar sprawdzić. Czekam do końca tygodnia, a później będę pisał dalej.
Jeżeli chodzi o otwarcie, to pewnie po zdjęciach było jasne, że pójdzie reklamacja i trzeba wymienić, więc myślę, że nic nie tracili, a te egzemplarze i tak pójdą do wydawcy. Pytanie jak wiele ich pójdzie, bo jak ludzie zaczną kupować, to wydaje mi się, że będą zwracać domagając się poprawnych egzemplarzy, gdy mają już dwa, a został jeszcze jeden do zamknięcia serii. Trochę to irytujące mieć jeden tom tak wydany w kolekcji, bo nie po to zbiera i inwestuje się w całość by skończyć z takim czymś.
Dziwne jest dla mnie to, że pojawiły się recenzje tego komiksu i nikt o tym nie wspomniał. Może mają poprawne egzemplarze, co by mnie ucieszyło, że takowe istnieją.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2018, 09:27:52 am wysłana przez isteklistek »

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2954 dnia: Październik 18, 2018, 10:11:29 am »
Ptaszki ćwierkają, że limitowana edycja Incala będzie się różnić od nielimitowanej... lepiej wszyscy usiądźcie... plastikowym etui i kartonowym pudełkiem. :badgrin:

 

anything