Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 998444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2490 dnia: Czerwiec 04, 2018, 10:49:43 am »
Tańczace karaluchy to takie luźne skojarzenie ot tak. Jest takie chińskie(?) przekleństwo : Obyś dożył ciekawych czasów, a jak wiesz podążając za słowami wróżby Symeon wyczekuje czasu bratobójczych walk i ogólnego burdelu społeczno-politycznego gdyż to będzie jego czas. Przepowiednia się spełnia, a to robactwo podrożuje  na fali od dobrobytu do upadku i z powrotem. Wówczas skojarzyły mi się z tym stanem robaczki, które położone
na grzbiecie zaczynaja kręcić się w kółko by po chwili stanąc na nogi. Może to i nie były karaluchy ale wygladało jak pokręcony  taniec.

Lubię takie lekko mętne historie, trochę mistyczne, brudne, ciekawie zobrazowane. Przez Ibikusa sięgnąłem po Sambre - inne to to ale klimatyczne; podobały mi się historie Chaboute'a. Najwcześniej był Rork - w czasach Komiksu zastanawiałem się co to właściwie kurna jest, a teraz Fragmenty i Przejścia to moje dwa ulubione albumy Andreasa+Cromwell Stone za warstwę wizualną.

Scream robi kawał dobrej roboty w komiksowym świecie, drażni mnie powiększony format, ale staram się wychwycić w ich ofercie coś dla siebie. W przypadku Gimeneza strawił bym nawet pojedyńcze w twardej, a może kiedyś doczekam Kronik Czarnego Księżyca od SC właśnie albo od Kurca.

Offline adam and arluk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2491 dnia: Czerwiec 04, 2018, 03:54:37 pm »
...i dlatego też  Scream wszystkie siły powinno rzucić do walk o jak najszybsze i najpełniejsze wydawanie Tardiego! :biggrin:  U tego autora nawet skrzywienie lewicowe mi niespecjalnie przeszkadza, a tytułów dostępnych po Polsku niewiele. Samego Burmy jeszcze 10 tomów nie znam. Także ten  :cool:

Ogólnie rzecz biorąc zaocznie i ja poproszę o więcej Nestora Burmy.  :idea:

Powtórzę, bo pisałem o tym w innym wątku. Słabo sprzedaje się Nestor Burma, jeśli więc koledzy również czekają na kolejne tomy proponowałbym nie zwlekać z zakupem. Dobra sprzedaż zapewne zachęci do kolejnych publikacji.

Offline sum41

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2492 dnia: Czerwiec 04, 2018, 08:30:28 pm »
Kreska hmm tla super bo masa szczegółów jednak postacie takie slabe i trudno mi sie przełamać  :doubt:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline vision2001

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2493 dnia: Czerwiec 04, 2018, 09:12:18 pm »
A może Scream wyda Borgię w integralu? Dobrze by było.

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2494 dnia: Czerwiec 04, 2018, 09:58:24 pm »
Scream raczej nie wyda Borgi, chociaż na to kiedyś liczyłem. Sugeruję uśmiechać się w kierunku byczka.

Offline Klint

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2495 dnia: Czerwiec 04, 2018, 11:11:35 pm »
Byczek niestety nie jest zainteresowany wydaniem Borgi.

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2496 dnia: Czerwiec 05, 2018, 11:08:55 am »
Ok, to już wiemy, ze obok Aliensów dwóch i ostatniego Golden Dogs będzie na przełomie czerwca i lipca Złoto i Krew Nurego (2w1).
Ciekaw jestem tego ostatniego, mimo, że rysunki Merwana w Za Imperium mi nie podeszły.

Offline absolutnie

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2497 dnia: Czerwiec 05, 2018, 12:02:36 pm »

Ciekaw jestem tego ostatniego, mimo, że rysunki Merwana w Za Imperium mi nie podeszły.


Tu chyba rysunek wygląda inaczej (bo nie ma Vivesa jako współautora, są natomiast inni).
Próbki z czwartego tomu można obejrzeć tutaj:
https://www.bdgest.com/preview-1535-BD-or-et-le-sang-l-khalil.html?_ga=2.180328804.1514759299.1528196322-172281336.1523288271
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2498 dnia: Czerwiec 05, 2018, 01:14:54 pm »
Nawet jeśli przy Za Imperium to jakaś współpraca (źródła to niby tak podają), to rysunki mocniej jednak wskazują na Vivesa

Offline roble

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2499 dnia: Czerwiec 05, 2018, 10:52:36 pm »
zajrzalem w koncu w oczy pandory i nogi mi sie ugiely, manara jest mistrzem a pandora przepiekna....

Offline mibartek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2500 dnia: Czerwiec 06, 2018, 06:25:50 am »
zajrzalem w koncu w oczy pandory i nogi mi sie ugiely, manara jest mistrzem a pandora przepiekna....


Potwierdzam. Fajnie, że w kolorze. Przyzwyczajony byłem do Manary bez koloru (akurat wszystkie tytuły, które mam są bw) i trochę podchodziłem z obawą, ale ostatecznie bardzo miłe zaskoczonenie.

Offline -gościu-

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2501 dnia: Czerwiec 06, 2018, 07:27:12 am »

Przyzwyczajony byłem do Manary bez koloru (akurat wszystkie tytuły, które mam są bw)


Nie masz ani Indiańskiego lata, ani El Gaucho? Zwłaszcza ten pierwszy powinieneś nadrobić.

Offline Mruk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2502 dnia: Czerwiec 06, 2018, 09:06:04 am »
Byczek niestety nie jest zainteresowany wydaniem Borgi.
A skąd taka informacja?

Nie jest w ogóle zainteresowany Borgią czy nie jest zainteresowany integralem, czy też może po prostu nie teraz, bo mają jeszcze pojedyncze albumy w magazynie?

mkolek81

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2503 dnia: Czerwiec 06, 2018, 09:12:14 am »
Nie jest zainteresowany integralem Borgii. Podobno inny wydawca coś działa w tej kwestii, ale i tak szybko nie ma co na niego czekać. A jak się pojawi to raczej w bardzo ograniczonym nakładzie.

Offline bambule

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2504 dnia: Czerwiec 07, 2018, 08:43:43 am »
Wie ktoś może co się stało z zapowiadanym The Assignment ?

 

anything