Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 996933 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2385 dnia: Kwiecień 26, 2018, 09:44:48 pm »
Liczba zeszytów wydanych u nas.
Albumów/tomów bo to na pewno nie są zeszyty  :smile:

Offline adam and arluk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2386 dnia: Kwiecień 26, 2018, 10:00:47 pm »
Dekalog 4/10

Offline -gościu-

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2387 dnia: Kwiecień 26, 2018, 10:05:49 pm »
Naprawdę słabo to wygląda, też boję się wchodzić w jakiekolwiek ich serie.  :sad:

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2388 dnia: Kwiecień 26, 2018, 10:08:39 pm »
Albumów/tomów bo to na pewno nie są zeszyty  :smile:
Masz oczywiście rację. Ot taki skrót myślowy :biggrin:

Offline Bobo

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2389 dnia: Kwiecień 26, 2018, 11:06:58 pm »
No i się skończyło dobre...
O Dżinnie, z twarzoksiążki:
"cykl pierwszy skończony. na razie nie planujemy dalej"
Ale jestem zły, fatalnie wydał to Scream, duże formaty w równie dużej cenie.
I to dzień po tym jak przeczytałem, że WK/Prószyński nie zamierza kontynuować Comanche. Dla mnie, jako fana tytułów europejskich kryzys na rynku już się zaczął :( Szczerze zaczynam się obawiać wchodzić w nowe serie.
Na Dekalog i Dampierre chyba nie ma co liczyć :( Mam jeszcze małą nadzieję, że nie postawili krzyżyka na Nestorze Burmie i Niedźwiedzim kle
Z nowych rzeczy biorę tylko chimery Manary, Jodo może kiedyś, drugiego Manarę mam z Egmontu, a fanem F1 nigdy nie byłem.
Dufaux za to chyba staje się autorem, którego serie są jednymi z częściej przerywanych. Z ostatnich lat 2/6:
- serie zakończone: Saga Valty, Konkwistador
- serie przerwane: Dżinn, Krucjata
- serie trwające: Barakuda, Murena

Offline kenji

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2390 dnia: Kwiecień 27, 2018, 06:35:52 am »
A gdzie wyczytałeś ze Comanche nie będzie kontynuowane ??

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2391 dnia: Kwiecień 27, 2018, 07:24:33 am »
Dla mnie, jako fana tytułów europejskich kryzys na rynku już się zaczął :sad:
NSC zaczyna wydawać Europę (może nie wiesz  :smile: ) w wydaniu Screamowym i bardzo fajnej cenie https://www.gildia.pl/komiksy/364429-smierc-stalina

Myślę że ten zalew komiksów amerykańskich (i tanich jak NSC czy grube Egmonty) zepchnął trochę Europę.

Offline -gościu-

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2392 dnia: Kwiecień 27, 2018, 07:38:10 am »
Myślę że ten zalew komiksów amerykańskich (i tanich jak NSC czy grube Egmonty) zepchnął trochę Europę.

A nie zauważyłeś jaki jest zalew komiksów europejskich? Ciężko zliczyć ile wydawnictw je wydaje. Ale nie każdy przy wszystkich tytułach sili się na powiększony format i twardą oprawę, nie każdy wchodzi w coraz to nowsze serie, zaniedbując te rozpoczęte. Moim zdaniem to też zrobiło swoje.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2393 dnia: Kwiecień 27, 2018, 07:44:32 am »
A nie zauważyłeś jaki jest zalew komiksów europejskich?
Ostatnio się zmniejszyło. Najwięcej było jak Wydawnictwo Komiksowe jeszcze wydawało. U Kurca chyba się robi podobna sytuacja jak u Scream (gdzie Druuna? gdzie Bernard?)

Offline -gościu-

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2394 dnia: Kwiecień 27, 2018, 07:53:12 am »
Ostatnio się zmniejszyło.

Tak, zmniejszyło. Studio Lain wchodzi dodatkowo w rynek hiszpański, doszło OMG Słowobraz, NSC wydaje kolejne europejskie tytuły, i Ongrys - zobacz ile wydali grubych integrali w ubiegłym roku. I jeszcze Planeta Komików zapowiedziała hiszpańską serię Trillo i Berneta, a Mucha portugalski komiks  8)

U Kurca chyba się robi podobna sytuacja jak u Scream (gdzie Druuna? gdzie Bernard?)

Z Druuny niedawno wznowili Anime - nie robiliby tego, gdyby seria nie była rentowna, a do końca zostały tylko dwa tomy. Bernard miał być raz na rok, ale zapowiedzieli na jesień - ok, może nie schodzi jak liczyli. Ja u Kurca widzę regularność wydawania serii - częstotliwość mogłaby być większa, ale rozumiem, że dostosowują do sprzedaży. Poczekajmy na zapowiedzi na KW, może będzie wiadomo więcej.

Jeremiah Elemental też sprzedaje się poniżej oczekiwań, ale zmniejszyli częstotliwość i regularnie kontynuują serię, nie zamiatają jej pod dywan.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2018, 08:05:50 am wysłana przez -gościu- »

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2395 dnia: Kwiecień 27, 2018, 08:07:32 am »
OMG wydają tyle że ho ho  :smile: 2000AD to też troszku co innego (dla mnie to osobna kategoria  :smile: )

Się trochę offtop zrobił. Zobaczymy co tam jeszcze inni wydawcy zapowiedzą na KW (Luc Orient ma być  :smile: )

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2396 dnia: Kwiecień 27, 2018, 08:39:24 am »
Cóż, jak dla mnie nic od Scream w maju.
W kwietniu też zresztą (kupiłem Predatora, ale nie sobie, na prezent).

Czekam na fajne zapowiedzi od Taurusa.

Offline nazareth

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2397 dnia: Kwiecień 28, 2018, 06:26:52 pm »
Showman Killer - fajnie że w integralu. Na bank wezmę.
Ale pozostałe tytuły nie dla mnie.
Też coraz mniej od Scream ostatnio trafia w moje gusta i do koszyka. No i gdzie zapowiedziane "rocznicowe tytuły" oraz kontynuacje serii?

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2398 dnia: Maj 03, 2018, 10:05:03 am »
Alien drukowali w BZG, a Terminatora gdzie?

Terminator i Predator w Edice. Druk dużo lepszy niż w Alienie.

Offline nazareth

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2399 dnia: Maj 03, 2018, 06:11:47 pm »
Terminator i Predator w Edice. Druk dużo lepszy niż w Alienie.
Potwierdzam. Sama oprawa jest trwalsza i "nie rusza" się, co kilka osób tutaj opisywało w przypadku Aliens.
Zaobserwowane na przykładzie Predatora, bo Terminatora sobie odpuściłem.

 

anything