Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997936 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline -gościu-

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2280 dnia: Marzec 19, 2018, 03:50:11 am »
Nie wymieniłem Egmontu, bo nikt nie porzucił tylu serii co oni, choć w ostatnich latach im tego nie zarzucisz, bo idą jak burza.


Pisząc o Taurusie miałem na myśli Zabójcę, ale uznałem go za wyjątek, zapomniałem o Sprycjanie. Oczywiście na upartego możesz jeszcze dorzucić przerwane serie z pierwszych lat działalności Taurusa.


Ale masz prawo widzieć, to co chcesz widzieć, niedokończonego Ramiro od Ongrysa, czy wydanego w połowie Jeremiaha od Elemental. Ja piszę o tym, że nie wierzę w całość Dżinn, Dekalogu, czy Nestora Burmy od SC.

Offline Klint

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2281 dnia: Marzec 19, 2018, 05:58:38 am »
Jak rozmawiałem z chłopakami z SC na ostatnim MFGIK w Łodzi to mówili, że mają plan zakończyć każdą serię którą wydalin nawet w niższym nakładzie i zwiększonych cenach. Opóźnienie w poszczególnych przypadkach wynikają z braku materiałów od oryginalnego wydawcy.

Offline -gościu-

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2282 dnia: Marzec 19, 2018, 06:14:19 am »
I to jest info dające nadzieję i ucinające moje marudzenie  :cool:

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2283 dnia: Marzec 19, 2018, 07:04:10 am »
No i nie zapominajmy że Scream ma najwyższe ceny a innych wydawców pełno którzy dodatkowo starają się puszczać jak najtaniej (np forma Tyler Cross czy po dwa albumy na miękko od Egmont)

Jak rozmawiałem z chłopakami z SC na ostatnim MFGIK w Łodzi to mówili, że mają plan zakończyć każdą serię którą wydalin nawet w niższym nakładzie i zwiększonych cenach.
To byłby dopiero strzał w kolano.

Offline absolutnie

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2284 dnia: Marzec 19, 2018, 07:17:32 am »
Ja piszę o tym, że nie wierzę w całość Dżinn, Dekalogu, czy Nestora Burmy od SC.


Na początku wydawało mi się, że przedstawiasz jakies twarde dane: wyliczenia, zestawienia itp.
Ale jesli to jest kwestia wiary, to nie ma czym gadać.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline LucasCorso

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2285 dnia: Marzec 19, 2018, 08:01:35 am »
No kto by pomyślał ze albumy wydawane na nie zawsze potrzebnie bogato w jedynym (podobno) słusznym twardym formacie okładki jednak nie znajdą odpowiedniej liczby nabywców...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2286 dnia: Marzec 19, 2018, 08:36:42 am »
Ja już to dawno pisałem - po co wydawać w takim formacie czytadła, na dodatek wcale nie takie atrakcyjne wizualnie. Ja, i jak widać nie tylko, dlatego odpuściłem - kupuję tylko to, co jest moim zdaniem warte takiej ceny i formatu: np. Marvano, Boucq, Jodo. Choć i tego ostatniego czasem tylko dla rysunków.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2287 dnia: Marzec 19, 2018, 10:37:02 am »
To byłby dopiero strzał w kolano.

? Wolałbyś, żeby w ogóle nie skończyli?  :doubt:

Offline LucasCorso

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2288 dnia: Marzec 19, 2018, 10:50:19 am »
{Uwaga. większość tego wpisu to totalna spekulacja, na co wskazuje słowo "uważam"}

Uważam, że większość tych, którzy już teraz wydawali niezłą kasę na taka formę wydawania będą w stanie dołożyć te kilka złotych by dokompletować brakujące tomy.

Ale prawdą jest też, że dopóki miałem ustawiony miesieczny limit kasy wydawanej na komiksy mało który komiks Scream lądował na liście planowanych zakupów. Mało co z tego co wydają to były dla mnie "musiszmieci".

Wydali bardzo dużo czytadeł, komiksów nadajacych się mniej do celebrowania w domowej komiksowej kapliczce, a bardziej do poczytania w parku czy autobusie. Problemem jednak było to, że nie mam tak dużego plecaka...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2289 dnia: Marzec 19, 2018, 11:52:26 am »
? Wolałbyś, żeby w ogóle nie skończyli?  :doubt:
Nie, nie, nie  :smile: Sam bym niektóre tytuły tak dokończył. Myślę że dużo ludzi już odpuszcza ich serii to po zwiększeniu ceny mogłoby zrezygnować więcej osób.

Ale z tym też się zgadzam:
Uważam, że większość tych, którzy już teraz wydawali niezłą kasę na taka formę wydawania będą w stanie dołożyć te kilka złotych by dokompletować brakujące tomy.
Wielką niewiadomą jest to czy zostałaby odpowiednia ilość zainteresowanych  :smile:

Najlepiej jakby weszli w coś dochodowego ale nie w formie jak teraz weszli w te "Alieny" bo tu chyba będzie podobna sytuacja. Ten zapowiedziany Predator może i ze dwie stówki kosztować czyli tyle co 2 podwójne tomy z Vertigo  :smile:

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2290 dnia: Marzec 19, 2018, 12:02:26 pm »
Poczekamy zobaczymy. Mnie może to mniej dotyka, bo te serie, które od nich chciałem, są skończone, poza Technokapłanami. Niemniej trzymam kciuki za resztę. Natomiast gdyby Scream miało sie zamienić w opcję bardziej "budżetową" pozbawiona aktualnych aspiracji to moim zdaniem byłaby strata.

Ogólnie, to chyba na tym forum za dużo gdybania. Z tego powodu już praktycznie przestałem czytać wątek Egmont, bo się nie da. Same spekulacje ciągnące się całymi stronami.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2291 dnia: Marzec 19, 2018, 12:08:16 pm »
Natomiast gdyby Scream miało sie zamienić w opcję bardziej "budżetową" pozbawiona aktualnych aspiracji to moim zdaniem byłaby strata.
Tylko część jak Life & Death i Fire & Storm. Faktem jest że na runku bardzo dużo tańszej dobroci.
Kciuki też oczywiści trzymam i pieniądze na niektóre serie  :smile:

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2292 dnia: Marzec 19, 2018, 12:57:12 pm »
Nie chciałbym, aby Scream od razu zamienił się w wersję budżetową, ale rozdzielenie na miękką i mniejszy format przy mało ambitnych produkcyjniakach, a powiększony format i twardą na jakieś uznane klasyki mistrzów komiksu, to według mnie dobry pomysł. Bo komiksy Screamu są drogie, więc z reguł rezygnuję z nich na rzecz tańszych frankofonów u konkurencji. Albo po prostu niech wydawnictwo sięga po ciekawsze tytuły i autorów - przykładowo póki co jedynie dziabnęli Boucq, Manarę, Moebiusa. Może warto pójść tą drogą? Ze Screamem może nawet większym problemem niż ceny jest ich brak zdecydowania, wiele rozgrzebanych serii, a jak coś nie schodzi to ukazuje się 1 tom na rok. W takiej sytuacji wzięcie danego tytułu jeszcze bardziej zwalnia, dlatego właśnie odpuściłem "Dżinna", bo przy takim tempie wolę sięgnąć po coś innego.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2293 dnia: Marzec 19, 2018, 01:28:54 pm »
W tej kwesii jak najbardziej sie zgodzę. Cieszyłbym sie gdyby wydawali mniej tych pozycji niby "ambitnych", gdyż większość z nich jest po prostu słaba. Sam się daję nabrać na obietnicę ciekawego choćby i tylko wizualnie tytułu, po czym okazuje sie, że to jest cienkie. Jest  z dobre 10 tytułów ze Screamu, których zakupu po prostu żałuję.  Oczywiscie składam to na karby jakiegoś ryzyka poznawczego, ale z drugiej strony oczekiwałbym trochę więcej selekcji juz na poziomie wydawnictwa.
Natomiast cały czas sa plusy. Łabędzi śpiew wydany w ten sposób, miodzio. Monika, pozycja może nie jakaś wyjątkowo scenariuszowo, ale wizualnie wrata formatu. Manara - podobnie. Jodo we wszyskich smakach, od Incala po jakieś tam Juany i El Topo. Nestor etc... sporo dobrego.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2294 dnia: Marzec 22, 2018, 07:00:21 am »
Wg mnie właśnie takie tytuły jak Łabędzi Śpiew powinny być wizytówką Screamu. Po lekturze drugiego tomu jestem zachwycony. Powalający wizualnie (Babouche ma naprawdę kawał talentu), brawurowo opowiedziany, wzruszający, porywający, kameralny i prawie że epicki zarazem.

Scream-załogo, więcej takich rzeczy!

PS Zawsze dodatkowo doceniam udane próby wyrawania mnie z gantunkowego comfort zone i wciągnięcia mnie w historię w realiach "nie z mojej bajki". Tu udało sie z nawiazką.

 

anything