Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997036 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2250 dnia: Luty 14, 2018, 10:28:06 pm »
I to bez adnotacji ile tomów ma finalnie wyjść! Dziwni ludzie..m

Offline hopsasa

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2251 dnia: Luty 15, 2018, 07:58:13 am »
I to bez adnotacji ile tomów ma finalnie wyjść! Dziwni ludzie..m
Nie o to chodzi 😀 są różne grupy odbiorców i ja należę do tej, która tasiemców unika. Plus dla Scream za oznaczenie serii Bunkier tom 1 z 5 itd. A ta niedługa seria przypadła mi do gustu. Rysunkowo bardzo realistycznie, fabularnie ciekawie, alternatywna rzeczywistość plus science-fiction. Szkoda ze tak długo trwa wydawanie Dekalogu, bo mi przypadła do gustu ta różnorodność rysunkowa i gatunkowa poszczególnych tomow.


Offline Klint

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2252 dnia: Luty 15, 2018, 09:16:11 am »
Zastanawiam się nad GOLDEN DOGS. Ktoś może polecić/zniechęcić. Wciąż czekam na MAKSENCJUSZA !!!

Offline kas1

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2253 dnia: Luty 15, 2018, 10:50:57 am »
wydawcy nie informują o długości serii (tj. o tym, ile jeszcze Ci pozostało do zakupu) właśnie po to, byś kupił produkt, nie przejmując się, że będziesz musiał wydać jeszcze morze kasy, by doczytać historię do (tymczasowego) końca. głowę daję, że wielu przypadkowych klientów odłożyłoby komiks na półkę, gdyby miało taką świadomość.
Jesteś tego pewny? Tak jako pierwszy przykład z brzegu podam Egmont i serię: "W poszukiwaniu ptaka czasu". Ładnie opisane cykle i tytuły, które w nie wchodzą.

Offline Kokosz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2254 dnia: Luty 15, 2018, 03:20:06 pm »
Tak jako pierwszy przykład z brzegu podam Egmont i serię: "W poszukiwaniu ptaka czasu". Ładnie opisane cykle i tytuły, które w nie wchodzą.

Akurat w przypadku Ptaka Czasu opis tomów nie jest miłym gestem wydawcy, lecz koniecznością - kiedyś albumem czwartym było "Jajo mroku", teraz jest to "Rycerz Bragon". Egmont zmieniał sposób numerowania albumów serii w trakcie jej publikacji i bez szczegółowej rozpiski czytelnicy mogliby się pogubić.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2255 dnia: Luty 15, 2018, 04:53:10 pm »
Jesteś tego pewny? Tak jako pierwszy przykład z brzegu podam Egmont i serię: "W poszukiwaniu ptaka czasu". Ładnie opisane cykle i tytuły, które w nie wchodzą.
pewien nie jestem, tak mi się wydaje. zły przykład, z Ptakiem czasu jesteśmy na bieżąco, wiadomo, co było juz u nas wydane, zatajanie informacji odbiło by się pewnie in minus na sprzedazy dostepnych tomów. myślę raczej o pozycjach nowych w PL. Popatrz np. na Jeremiaha, czy chocby Blueberry'ego - z kazdym nowo wydanym (a w rzeczywistosci starym jak swiat) tomem dowiadujemy sie od polskiego wydawcy jedynie tyle, ile musimy, tzn co juz jest dostepne i ewentualnie, co jest "w przygotowaniu". czasem "zapomina" nas nawet informowac o pozycjach juz przez siebie wydanych, ale w danej chwili niedostepnych na rynku, cobysmy sie nie martwili, ze nie zdolamy juz czegos dostac.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline radef

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2256 dnia: Luty 16, 2018, 03:25:13 am »
Jesteś tego pewny? Tak jako pierwszy przykład z brzegu podam Egmont i serię: "W poszukiwaniu ptaka czasu". Ładnie opisane cykle i tytuły, które w nie wchodzą.
A czy z rozpiski z 2014 wiedziałeś, że w tym roku pojawi się kolejny tom serii? Na dodatek Egmont sądził, że cykl prequeli został zamknięty i seria była reklamowana tak jakby składała się z 8 albumów.
Oczywiście nic nie mam do Egmontu, ale ten przykład pokazuje, że często wydawcy nie wiedzą (bo często nie mają skąd) z ilu albumów będzie się składała seria.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

mkolek81

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2257 dnia: Luty 16, 2018, 06:28:02 am »
I zawsze może wyjść jakieś dodatkowy album jak w przypadku Valeriana chociażby ostatnio, albo tak jak w przypadku Kryształowego Miecza, gdzie twórcy wrócili po latach do serii i stworzyli nowy album. Nawet Skarga utraconych Ziem dostała nowy cykl, po mimo zamknięcia dwóch poprzednich.

Offline kas1

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2258 dnia: Luty 16, 2018, 06:54:54 pm »
Przecież to są rzeczy niezależne od wydawcy :)
Jestem pewien, że jeszcze gdzieś widziałem taką rozpiskę (na pewno w "Orbicie" ale to stare czasy, więc nie ma o czym mówić). W oko rzucił mi się jeszcze "Silas Corey" od Taurusa ale tam z kolei w tytułach oryginalnych też występowała numeracja. Na pewno jest w serii "Lucky Luke" i "Asteriks" ale to też złe przykłady bo wyszliśmy od serii i cyklów czyli jak czytać żeby się nie zawieźć że coś jest urwane w tomie, który akurat przeczytaliśmy. Może rzeczywiście macie rację i wydawcy robią to z powodów o których piszecie, chociaż moim zdaniem bardziej z lenistwa lub braku wiedzy, że to byłoby przydatne i mile widziane. Tym bardziej byłbym wdzięczny za to jakby ktoś się poświęcił dla dobra ogółu i pokusił o tego typu rozpiski dla poszczególnych wydawnictw. To byłaby świetna rzecz.

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2259 dnia: Luty 28, 2018, 01:47:53 pm »
Czy ktoś wiec coś więcej o nowościach marcowych Screama? W sensie kiedy to wyjdzie, za ile?
Ogłosili nowości prawie trzy tygodnie temu i cisza.

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2260 dnia: Marzec 05, 2018, 09:53:02 am »
No i odpowiadam sam sobie :)

Są już detale zapowiedzi:
http://fantastyczneswiaty.pl/przedsprzeda%C5%BC-o_s_preorder.html

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2261 dnia: Marzec 05, 2018, 10:04:16 am »
W końcu Łabędzi śpiew!

Z tym Syndromem Abla to juz mi sie w głowie miesza od tych nazwisk. W SAM był Marazano (script) w Chimpanzee Complex też (ale tam chyba rysunki) - to będzie ten sam? Wie ktoś? Może jakaś plasza?

Offline TePe

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2262 dnia: Marzec 05, 2018, 01:01:26 pm »
Ten sam, gość pisze i rysuje.
Tu plansze pojedynczych tomów: https://www.bedetheque.com/serie-19124-BD-Syndrome-d-Abel.html

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2263 dnia: Marzec 05, 2018, 01:10:07 pm »
Miałem tego nie brać, ale widzę po planszach, że nie wytrzymam i dodam do koszyka razem z Łabędzim.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2264 dnia: Marzec 05, 2018, 02:07:02 pm »
O, dzięki, TePe.

@robbirob
A ja odwrotnie, własnie po planszach odpuszczam, bo ten rysunek w Chimpanzee Complex by duszny, sztuczny i męczacy.

 

anything