Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 996970 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2235 dnia: Luty 13, 2018, 11:52:46 am »
Miałem na myśli głównie brak kontynuacji Dżinna, Dekalogu, Nestora Burmy i Krwi tchórzy.
Największą zwłokę ma Dampierre.

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2236 dnia: Luty 13, 2018, 12:11:41 pm »
Miałem na myśli głównie brak kontynuacji Dżinna, Dekalogu, Nestora Burmy i Krwi tchórzy.
Ale może przesadzam, bo jak teraz patrzę, to skończyli niedawno Niedźwiedzi kieł, Bunkier, Malcolma Maxa, Monikę.

Tak, Łabędzi śpiew już zakończony.
Monika to tylko dwa tomy?

Faktycznie trochę rzeczy pokończyli, ale też sporo ich mają pozaczynanych.
Stąd moja uwaga, że marzec nie wygląda źle, bo nie otwierają nowych serii, tylko wypuszczają kolejne tomy, ewentualnie osobne rzeczy.

@JanieT - masz rację, na kolejnego Dampierra, to ja już nie liczę.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2237 dnia: Luty 13, 2018, 12:48:12 pm »
Przydałby się jakiś wątek, gdzie jakiś uczynny forumowicz wskazywałby które wydawane serie są zamknięte za granica, i ile jest przewidywanych tomow. Bylo coś takiego w wątku Egmontu, zapowiedzi na cały rok, super sprawa. w tym natłoku zaczynam tracić chęć na kupowanie serii, które mogą się ciągnąć latami, jak z Non stop comics.


To mało realne.
- Niektóre serie powstają w wolnym tempie. Kolejne tomy co kilka lat. Nigdy do końca nie wiadomo czy dany tom jest faktycznie ostatnim (Blacksad, Bouncer)
- Serie teoretycznie zakończone potrafią po jakimś czasie być reaktywowane (Durango, Książę Nocy, W poszukiwaniu ptaka czasu, Lasy Opalu)
- Serie, które istnieję od kilku dziesiątek lat i są tworzone ciągle przez tego samego twórcę (Jeremiah)
- Serie, które mają kilka dziesiątek lat ale są kontynuowane (całkowicie lub w części) przez innych autorów (Lucky Luke, Thorgal). Zapewne sami twórcy nie wiedzą ile jeszcze tomów powstanie.
- Sam autor do końca nie wie w ilu tomach zamknie opowieść (Orły Rzymu)
- Serie wstrzymane z powodu różnicy zdań autorów. Nie wiadomo na jaki czas (Skorpion, Wartownicy)
- Serie niedokończone (Królewska krew, Segmenty)
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Bobo

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2238 dnia: Luty 13, 2018, 12:59:19 pm »
Miałem na myśli głównie brak kontynuacji Dżinna, Dekalogu, Nestora Burmy i Krwi tchórzy.
Ale może przesadzam, bo jak teraz patrzę, to skończyli niedawno Niedźwiedzi kieł, Bunkier, Malcolma Maxa, Monikę.
Niedźwiedzi kieł nie jest jeszcze zakończony. Na razie zostało wydanych 3/5, a seria we Francji wciąż otwarta.

Offline hopsasa

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2239 dnia: Luty 13, 2018, 01:19:35 pm »

To mało realne.
- Niektóre serie powstają w wolnym tempie. Kolejne tomy co kilka lat. Nigdy do końca nie wiadomo czy dany tom jest faktycznie ostatnim (Blacksad, Bouncer)
- Serie teoretycznie zakończone potrafią po jakimś czasie być reaktywowane (Durango, Książę Nocy, W poszukiwaniu ptaka czasu, Lasy Opalu)
- Serie, które istnieję od kilku dziesiątek lat i są tworzone ciągle przez tego samego twórcę (Jeremiah)
- Serie, które mają kilka dziesiątek lat ale są kontynuowane (całkowicie lub w części) przez innych autorów (Lucky Luke, Thorgal). Zapewne sami twórcy nie wiedzą ile jeszcze tomów powstanie.
- Sam autor do końca nie wie w ilu tomach zamknie opowieść (Orły Rzymu)
- Serie wstrzymane z powodu różnicy zdań autorów. Nie wiadomo na jaki czas (Skorpion, Wartownicy)
- Serie niedokończone (Królewska krew, Segmenty)


Słuszna uwaga, w przeszłości wybierałem zamknięte historie, ale gdybym przy tym pozostał to ominalby mnie taki rewelacyjny Jeremiah. Ale myślałem bardziej o takim oznaczeniu tytuł/seria zakończona/ zakończony cykl w danej serii. To nawet w superhero się da określić zazwyczaj.  Np. taki Jeremiah to każdy zeszyt osobna opowieść, Xiii co kilka tomow zostają zamknięte pewne główne wątki. Bouncer, Murena, tak samo. Z ptakiem to miałem problem bo cykle odwrotnie chronologicznie itp. I tyle trzeba się naszukać o tym, ze gdyby nie Wikipedią to bym nie wiedział co i jak zazwyczaj. I tak jak napisałeś tez cenne informacje o seriach.

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2240 dnia: Luty 14, 2018, 12:43:09 am »
Dobrze byłoby też przy takich informacjach dodać informacje o tym na ile dana seria jest planowana (oczywiście o ile taka informacja gdzieś się pojawiła, na przykład ktoś mógł czytać jakiś wywiad z twórcą, czasami przy seriach z Image twórcy uchylają rąbka tajemnicy odnośnie planowanej liczby zeszytów). Jasną rzeczą jest też (bowiem forum lubi dzielić włos na czworo), że byłaby to tylko planowana liczba tomów (plany mogą się zmienić)

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2241 dnia: Luty 14, 2018, 05:40:00 am »
Wszystkie wasze pomysły wymagają założenia, że forumowicze czytają pierwsze strony wątków, bądź czytają posty kilka stron wcześniej. Przecież wygodniej i szybciej jest zadać pytanie 'ile tomów ma liczyć seria xx' niż szukać tej informacji w spisie. A to zada sobie trud taki to równie dobrze może sobie takie informacje wygooglować.

Offline Kokosz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2242 dnia: Luty 14, 2018, 07:21:38 am »
Wszystkie wasze pomysły wymagają założenia, że forumowicze czytają pierwsze strony wątków, bądź czytają posty kilka stron wcześniej. Przecież wygodniej i szybciej jest zadać pytanie 'ile tomów ma liczyć seria xx' niż szukać tej informacji w spisie. A to zada sobie trud taki to równie dobrze może sobie takie informacje wygooglować.

Przecież wygodniej i szybciej jest jak ktoś zada pytanie odpowiedzieć mu "sprawdź sobie w pierwszym poście" niż za każdym razem odpowiadać.

A wygooglanie podcykli wcale nie jest proste. Wiele stron internetowych podaje spis albumów, ale rzadko kiedy jest do nich dołączona informacja jak seria dzieli się na podserie.

Offline kas1

Odp: Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2243 dnia: Luty 14, 2018, 01:35:53 pm »

Słuszna uwaga, w przeszłości wybierałem zamknięte historie, ale gdybym przy tym pozostał to ominalby mnie taki rewelacyjny Jeremiah. Ale myślałem bardziej o takim oznaczeniu tytuł/seria zakończona/ zakończony cykl w danej serii. To nawet w superhero się da określić zazwyczaj.  Np. taki Jeremiah to każdy zeszyt osobna opowieść, Xiii co kilka tomow zostają zamknięte pewne główne wątki. Bouncer, Murena, tak samo. Z ptakiem to miałem problem bo cykle odwrotnie chronologicznie itp. I tyle trzeba się naszukać o tym, ze gdyby nie Wikipedią to bym nie wiedział co i jak zazwyczaj. I tak jak napisałeś tez cenne informacje o seriach.

Zdecydowanie przydałoby się coś takiego. Jestem zdania, że wydawca powinien na ostatniej stronie serii informować o takich rzeczach. Nie jest to chyba mocno skomplikowane i zakładam, że orientują się w temacie komiksu, który wydają. "Bunkier" miał na froncie jasno napisane który to tom z ilu. Nie powiem, żeby mi to graficznie przypadło do gustu,przypomniałem sobie czasy Amigi gdzie tak się oznaczało gry na więcej niż jedną dyskietkę ale przynajmniej było wiadomo co i jak. Przy takim zalewie naprawdę ciężko jest się zdecydować co aktualnie wziąć z półki do przeczytania. Lubię czytać całość lub cykl i czasami znalezienie informacji zajmuje dużo więcej czasu niż lektura a dodatkowo można sobie zaserwować zdrowy spojler.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Odp: Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2244 dnia: Luty 14, 2018, 05:22:17 pm »
Zdecydowanie przydałoby się coś takiego. Jestem zdania, że wydawca powinien na ostatniej stronie serii informować o takich rzeczach. Nie jest to chyba mocno skomplikowane i zakładam, że orientują się w temacie komiksu, który wydają. "Bunkier" miał na froncie jasno napisane który to tom z ilu. Nie powiem, żeby mi to graficznie przypadło do gustu,przypomniałem sobie czasy Amigi gdzie tak się oznaczało gry na więcej niż jedną dyskietkę ale przynajmniej było wiadomo co i jak. Przy takim zalewie naprawdę ciężko jest się zdecydować co aktualnie wziąć z półki do przeczytania. Lubię czytać całość lub cykl i czasami znalezienie informacji zajmuje dużo więcej czasu niż lektura a dodatkowo można sobie zaserwować zdrowy spojler.
wydawcy nie informują o długości serii (tj. o tym, ile jeszcze Ci pozostało do zakupu) właśnie po to, byś kupił produkt, nie przejmując się, że będziesz musiał wydać jeszcze morze kasy, by doczytać historię do (tymczasowego) końca. głowę daję, że wielu przypadkowych klientów odłożyłoby komiks na półkę, gdyby miało taką świadomość.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Cringer

Odp: Odp: Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2245 dnia: Luty 14, 2018, 06:16:32 pm »
wydawcy nie informują o długości serii (tj. o tym, ile jeszcze Ci pozostało do zakupu) właśnie po to, byś kupił produkt, nie przejmując się, że będziesz musiał wydać jeszcze morze kasy, by doczytać historię do (tymczasowego) końca. głowę daję, że wielu przypadkowych klientów odłożyłoby komiks na półkę, gdyby miało taką świadomość.
jak w takim razie wytłumaczysz powodzenie takich serii jak DragonBall, Naruto, OnePiece?

Offline clandestino

Odp: Odp: Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2246 dnia: Luty 14, 2018, 06:31:05 pm »
Popularność anime, niższa cena mang.

Offline hopsasa

Odp: Odp: Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2247 dnia: Luty 14, 2018, 07:37:49 pm »
Popularność anime, niższa cena mang.
Nie sadze, jak jest kilkadziesiąt tomow mangi po 20 zł to i tak wychodzi sporo.
A ja dokonywałem kilku zakupów właśnie dzięki konkretnej informacji ile jest tomow właśnie Bunkier  a wcześniej np. zakupiłem Rani bo było jasno  napisane ze będzie 8 tomow. Na razie wydano 5, ale mam nadzieje ze pojawia się wszystkie.
Dzięki forum dowiedziałem się ze prawie wszystkie tytuły nonstop comics nie są zakończone, zakupiłem większość pierwszych tomow i tylko ze 3 tytuły mi się spodobały ale nie będę się i tak spieszył z ich zakupem bo i tak już wiele ciekawych serii czeka na kolejne tomy np. Lazarus czy Podboje.

Offline Talvi

Odp: Odp: Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2248 dnia: Luty 14, 2018, 07:42:08 pm »

Od początku dodania do sklepu ma taką adnotację, razem z pozostałymi "zapowiedziami".
Zamówiłam 10 i dzisiaj mi wysłali, więc mają :)

Offline Cringer

Odp: Odp: Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2249 dnia: Luty 14, 2018, 08:17:00 pm »
Popularność anime, niższa cena mang.
no to może Thorgal, Asteriks, Lucky Luke... Tasiemce, które od lat się sprzedają.

 

anything