Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997221 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czytelnik

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1860 dnia: Wrzesień 20, 2017, 09:18:57 pm »
hmm, no to mnie Panowie trochę zmartwiliście. Wprawdzie swoich zamiarów nie zmienię i kupię Nestora ale jak już człowiek ma tą wiedzę to babole będą raziły w oczy dwa razy bardziej  :???: Mam nadzieję że nie będzie to jednak bardzo odbierało satysfakcji z czytania komiksu.

Nasycenie czerni to raczej nie jest kwestia materiału wyjściowego tylko procesu przygotowania do druku i potem sam druk. Jeśli ktoś zdecyduje się na tylko blacK to czernie mogą wyglądać jak wyprane. Głęboką czerń uzyskuje się składając (w różnych procentach) CMYK. To jednak podnosi koszt druku, bo komiks niby cz-b a drukujemy w pełnym kolorze, ale za to efekt końcowy to niebo a ziemia. Są to jednak tylko moje domysły bo nigdy nie przygotowywałem materiału do druku typu komiks i nie wiem czy moje doświadczenie można tak wprost przenieść na komiksowe podwórko.

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1861 dnia: Wrzesień 20, 2017, 09:51:27 pm »
Głęboką czerń uzyskuje się składając (w różnych procentach) CMYK. To jednak podnosi koszt druku, bo komiks niby cz-b a drukujemy w pełnym kolorze, ale za to efekt końcowy to niebo a ziemia.

Nie koniecznie. Można przy druku jednokolorowym, uzyskać głęboką czerń przez:
a. druk Pantonem
b. wymieszać cmyk i drukować taką mieszanką z jednego zespołu (mniej płyt, odpada problem pasowania)

Przy drukach takich jak komiks jednokolorowy użycie Pantone, nie podnosi znacząco kosztów.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1862 dnia: Wrzesień 20, 2017, 09:58:43 pm »
Jeśli ktoś zdecyduje się na tylko blacK to czernie mogą wyglądać jak wyprane. Głęboką czerń uzyskuje się składając (w różnych procentach) CMYK.

Tyle, że Fanfulla to kolor.

@ pokia   A jeśli jest z kreski (bez rastra) to pewnie można polecieć 2 przebiegi czarnym po prostu.

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1863 dnia: Wrzesień 20, 2017, 10:51:18 pm »
@ gobender

Metod jest kilka i należy je dobierać odpowiednio do danej publikacji. W takich przypadkach ważna jest dobra współpraca między drukarnią, a wydawnictwem. Jeśli po jednej i po drugiej stronie wiedzą co można zrobić, to efekty naprawdę mogą być zacne. W przeciwnym razie każdy zrobi swoje i tyle.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1864 dnia: Wrzesień 21, 2017, 06:31:48 am »
@ gobender
Metod jest kilka.

Właśnie to powiedziałem dodając kolejną z nich :)

Czerń Fanfulli w dziennym świetnle wygląda idealnie jak na ten matowawy papier. Nie do końca widzę w czym problem.

Offline Czytelnik

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1865 dnia: Wrzesień 21, 2017, 06:32:58 am »
Pozostaje mieć nadzieję że do wydawcy dotrą "zastrzeżenia" i uwzględni je przygotowując kolejne albumy Nestora. Mam na myśli bardziej kwestie edycji teksu, bo sprawy techniczne druku to zakładam że wiedzą co robią. Nie od wczoraj są w tym biznesie i skoro decydują się na takie czy inne rozwiązanie to widocznie mają w tym swój cel.
Ja im życzę jak najlepiej, bo jak wspominałem wcześniej, oferta w dużej mierze trafia w mój gust.

Offline TePe

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1866 dnia: Wrzesień 21, 2017, 08:56:48 am »
Mnie najbardziej uderzył błąd z podwójną planszą w Sanktuarium, która zamiast obok siebie została wydrukowana na dwóch stronach tej samej kartki...

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1867 dnia: Wrzesień 21, 2017, 04:07:41 pm »
Wiadomo coś o dodruku Incala lub wydaniu w specjalnej wersji o której coś tam słyszałem ostatnio? Ceny bardzo wysokie ma, a bym sobie nadrobił...

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1868 dnia: Wrzesień 21, 2017, 04:20:27 pm »
No właśnie, zdeklarowali sie w końcu, czy to bedzie Incal, czy Deconstructing Incal? Ktoś, coś?

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1869 dnia: Wrzesień 21, 2017, 04:41:53 pm »
mkolek81 wspominał tylko o informacji od Scream na temat dwóch pozycji Jodo w tym roku. Co to ma być nie zostało powiedziane.

Offline Czytelnik

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1870 dnia: Wrzesień 21, 2017, 06:35:30 pm »
Wiadomo coś o dodruku Incala lub wydaniu w specjalnej wersji o której coś tam słyszałem ostatnio? Ceny bardzo wysokie ma, a bym sobie nadrobił...

Jakiś czas temu, miesiąc lub nieco ponad, wysłałem maila z pytaniem czy planują dodrukowanie Incala. W odpowiedzi otrzymałem informację że dodruku nie planują ale będzie wydanie kolekcjonerskie. Jeśli dobrze zrozumiałem gdzieś w połowie przyszłego roku... przepraszam, albo na przełomie roku 2017/2018 :eek:

[dodane]
taki cytat z odpowiedzi na mojego maila:

...nie planujemy dodruków generalnie. Co do Incala, planujemy limitowane kolekcjonerskie  wydanie specjalne z dodatkami (plan wydawniczy przełom roku).


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2017, 06:45:06 pm wysłana przez Czytelnik »

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1871 dnia: Wrzesień 21, 2017, 06:41:45 pm »
No to super informacja, czekam. Ciekawe czy z tej okazji nowy slipcase wyjdzie.  :cool:

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1872 dnia: Wrzesień 21, 2017, 09:17:06 pm »
Aliens Zbawienie

Oldschool pełną gębą, o niebo lepszy od poprzednich komiksów o Obcych. Dave Gibbons napisał świetny scenariusz, a w połączeniu z kreską wyszło stylowo i klimatycznie, w końcu odczuwałem jakieś napięcie widząc Aliena. Na uwagę zasługują napisane postacie z mocnymi charakterami, wyszli wiarygodnie co najważniejsze. Daje 8,5/10.

Aliens Ofiarowanie

Kreska trochę w stylu Azylu Arkham i muszę przyznać, że tutaj bardzo mi się podobała. Historia była tylko o promil mniej intrygująca od pierwszej, ale to nadal poziom dobry plus. Na minus zaważyła tutaj przewidywalność, po połowie scenariusza domyśliłem się w większości co się wydarzy w finale. Tak czy siak również historia zasługująca na uwagę i świetnie uzupełniająca tomik. 8/10.

W porównaniu do serii Fire and Stone omawiany album powinien dotrzeć do fanów klasyki i dobrych opowieści. Jest w nim więcej tajemniczości i uznania dla kanonu. Saga Fire and Stone wypadła w mojej opinii sztucznie, chociaż muszę dodać że skończyłem ją czytać po drugim tomie.

Polecam!

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1873 dnia: Wrzesień 22, 2017, 04:19:47 pm »
Szykujcie się na kontynuację "Białego Lamy" od Scream Comics. I to od razu w wydaniu zbiorczym!
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline [robak]

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1874 dnia: Wrzesień 22, 2017, 04:45:59 pm »
Świetna wiadomość!
Kwestia czy Biały Lama też się pojawi...

 

anything