Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1800 dnia: Czerwiec 19, 2017, 09:59:57 pm »
Niby komiksy nie muszą być równe pod linijkę co do wysokości, ale zdarza się, że to przeszkadza jak w przypadku ARQ3. 
W wypdku Arq to pretensje do autora, że miał w zamyśle (chyba na złość kolekcjonerom z linijkami, bo niby jakże inaczej) każdy tom innej wielkości sobie wykoncypować.

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1801 dnia: Czerwiec 20, 2017, 04:16:50 am »
ARQ w oryginale zmieniał co 6 tomów. Pierwsze dwa integrale zostały ujednolicone przez Egmont.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1802 dnia: Czerwiec 20, 2017, 04:07:14 pm »
Scream zapowiedział wznowienie Czarciej, także tego...

Wiem tylko w odróżnieniu od Lucky Luke'a od Egmontu nie bedę kupował Czarciej tylko dlatego, że ktoś dał kilka centymetrów wincej niż w poprzednim wydaniu. Z tego samego powodu Tulipanka mam pożyczonego, przeczytanego ale w powiększonym formacie nie biorę. Bo właściwie co zrobić ze starą CMordą, ktoś to odkupi ?
Sprawa właściwie mało istotna ale irytuje.

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1803 dnia: Czerwiec 20, 2017, 05:54:51 pm »
A dlaczego miałby ktoś nie kupić? Wystawisz na licytację albo dasz dobrą cenę i się sprzeda.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1804 dnia: Czerwiec 22, 2017, 11:19:03 am »
Wiadomo kiedy będzie dostępny nowy Predator w Gildii i innych dyskątach? Z tego co widzę to komiks miał już premierę, ale tylko w jakimś jednym sklepie internetowym. Teraz będzie już tak zawsze, że nowości od Screen będzie można tylko w ich sklepie kupić i nigdzie pozatym?

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1805 dnia: Czerwiec 22, 2017, 11:25:17 am »
@up
Ten tytuł nadal figuruje jako zapowiedź i przedsprzedaż. Zarówno w sklepie wydawcy jak i w FŚ. W Gildii też jako zapowiedź (bez możliwości kupienia).
Premiera przełom czerwca i lipca.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1806 dnia: Czerwiec 22, 2017, 11:31:19 am »
@up
Ten tytuł nadal figuruje jako zapowiedź i przedsprzedaż. Zarówno w sklepie wydawcy jak i w FŚ. W Gildii też jako zapowiedź (bez możliwości kupienia).
Premiera przełom czerwca i lipca.
A, to dobra. Bo na tej stronie http://www.captainhook.pl/pl/searchquery/Predator/1/phot/5?url=Predator można już dodawać do koszyka i to mnie zmyliło. Dzięki wielkie. No to pozostaje czekać.

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1807 dnia: Czerwiec 22, 2017, 01:42:12 pm »
Bo to jest strona wydawcy więc jak może zmylić?
Nie jestem jakiś uczulony zbytnio na ortografię ale serio? :evil:

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1808 dnia: Lipiec 04, 2017, 01:21:49 pm »
Nikt nie pisał chyba o tym:
Scream na FB ogłosiło, że premiery czerwcowo-lipcowe będą miały opóźnienie. Największe Life, tom 1 - bo ukaże się w okolicach 18-20 lipca.

Offline Eieo

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1809 dnia: Lipiec 08, 2017, 12:59:37 pm »
Nestor Burma: Mgła na moście Tolbiac - doskonały czarny kryminał, świetne rysunki Tardiego, klasyk komiksu frankofońskiego lat 80. Oby Scream wydał kolejne tomy. Niestety, przekład na polski dokonany przez Jakuba Sytego jest naprawdę kiepski - mnóstwo stylistycznych zgrzytów i koślawości - tak jakby tłumaczenie powstało w pośpiechu i zabrakło czasu na ponowne sczytanie. Scream znów zaniedbał sprawę redakcji tekstu (przydałaby się też korekta interpunkcji). Wielka szkoda, tym bardziej, że bardzo szanuję pana Sytego, a do jego innych przekładów trudno się przyczepić. Żal do wydawnictwa, że z elegancką stroną edytorską komiksów znów nie poszła w parze redaktorska rzetelność.  :sad:

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1810 dnia: Lipiec 10, 2017, 12:48:34 pm »
Mój Nestor ma poprzcierana okałdkę. Co na pewno miało miejsce prze zapakowaniem w folię. Słabiutko.

Ale słabsze są kiepskie czernie, a na kilku stronach wręcz smugi na tych czerniach. A dobór papieru to nieporozumienie. Nie wiem, czy to nie najsłabsze jak dotąd wydanie od Scream.

Z Terrorem natomiast wszystko wydaje się być ok na pierwszy rzut oka.

EDIT: Jakkolwiek zgadzam się z powyższym postem, to jakąśtam literówkę czy brak przecinka przełknę. Ale błąd w pisowni imienia autora to jest lekka żenada. :|  Niezależnie od tego czy to literka czy tylko akcent.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2017, 01:07:08 pm wysłana przez gobender »

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1811 dnia: Lipiec 11, 2017, 10:02:49 am »
A gdzie był drukowany ten Nestor?

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1812 dnia: Lipiec 11, 2017, 02:49:02 pm »
^ Białostockie Zakłady Graficzne

mkolek81

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1813 dnia: Lipiec 13, 2017, 09:08:05 am »
coś SC ma pod górkę z premierami czerwcowo-lipcowymi, właśnie dostałem informację, że premiera Predatora została przesunięta na koniec lipca

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1814 dnia: Lipiec 13, 2017, 09:13:09 am »
Wszyscy drobni dostawcy mają pod górkę. MEN ma pierwszeństwo.