Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997172 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1785 dnia: Maj 25, 2017, 12:27:23 pm »
Ta, żałuję, że w ogóle kupiłem pierwszy bo praktycznie mi sie nie podoba, ale komplecista we mnie każe mi w to teraz brnąć do końca. Meandry umysłu kolekcjonera... sigh

Offline tomb

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1786 dnia: Maj 25, 2017, 12:37:32 pm »
komplecista we mnie każe mi w to teraz brnąć do końca. Meandry umysłu kolekcjonera... sigh
Raczej prostota (no offence - kto tak nie ma?).


Offline adam and arluk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1787 dnia: Maj 25, 2017, 01:02:52 pm »
Ta, żałuję, że w ogóle kupiłem pierwszy bo praktycznie mi sie nie podoba, ale komplecista we mnie każe mi w to teraz brnąć do końca. Meandry umysłu kolekcjonera... sigh
Zgadza się, jedynka mocno średnia, ale dwójkę również zamówiłem. Dekalog to podobno opus magnum scenarzysty, więc brnę także.

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1788 dnia: Maj 25, 2017, 02:12:43 pm »
Na szybko po przeczytaniu pierwszej połowu Aliens Zbawienie-Obdarowanie.
W moim odczuciu jest to najlepszy komiks z Alienem od czasu Labirynt i Aliens vs Predator. Jest w moim top 3 najlepszych przeczytanych Alienowych komiksów wydanych w Polsce. Klimatyczne rysunki Mignoli i ciekawy scenariusz ,fani 8 pasażera znajda tez kilka smaczków. Z pewnością wrócę jeszcze kilka razy do lektury. Drugą opowieść przeczytam jutro, szata graficzna przypomina ta z Azylu Arkham. Liczę ze SC w przyszłości wyda tez te dwa wymienione przeze mnie tytuły z Tm-Semic, zresztą nie ja jeden.
Też już jestem po lekturze i podzielam zdanie, że to b. dobry komiks.
Cała seria Fire and Stone (przeczytana przeze mnie i oddana w dalsze ręce) nie miała tylu fajnych momentów co jedna z części tego "dwupaku".
A "Ofiarowanie" jest według mnie równie dobre co "Zbawienie". Ciekawe rysunki, ale przede wszystkim klimat i scenariusz grają tu istotną rolę. Ktoś kto wpadł na pomysł, aby obie te historie połączyć w jednym tomie strzelił w dziesiątkę. Odniesienia do Boga, religii, zakończenie "Ofiarowania" - same plusy.

Jest nadzieje dla Obcego dla mnie. Teraz czekam tym bardziej na te Aliens 30th anniversary.

Offline starcek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1789 dnia: Maj 25, 2017, 05:32:37 pm »
To nie jest duży "screamowy" format, prawda?
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline clandestino

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1790 dnia: Maj 25, 2017, 05:40:00 pm »
Niestety nie.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1791 dnia: Maj 27, 2017, 05:12:49 pm »
Dla łowców autografów i rysunków - czyli nie dla mnie - w czerwcu, w Gdańsku Zoran Janjetov.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1792 dnia: Czerwiec 10, 2017, 11:58:51 am »
Niezbyt często zdarza mi sie przerywać lekturę, ale drugi tom (3,4) Dekalogu odłożyłem na półeczkę nie skończywszy go. Trzeciego już nie kupię, chyba że rysunki będą powalające i usprawiedliwią mękę brnięcia przez ten naprawdę drewniany scenariusz.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1793 dnia: Czerwiec 10, 2017, 06:09:43 pm »
Unikam komiksów zaangażowanych politycznie , religijnych i gore pokroju Crossed, dlatego też odpuściłem Dekalog. Ciekawe czy SC pociągnie temat i wyda poniższe historie?

http://www.bedetheque.com/serie-12950-BD-Decalogue-Le-Legataire.html

http://www.bedetheque.com/serie-13695-BD-Decalogue-Les-Fleury-Nadal.html

Offline adam and arluk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1794 dnia: Czerwiec 12, 2017, 09:08:13 pm »
A już w czerwcu pierwszy tom Nestora Burmy (za fb wydawcy)
3,2,1..........hurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrra

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1795 dnia: Czerwiec 14, 2017, 08:45:30 pm »
W lipcu także tu:



Nie wiem, czy będzie co czytać, ale na pewno będzie co pooglądać!

Offline bluebeery

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1796 dnia: Czerwiec 15, 2017, 11:04:52 am »
A już w czerwcu pierwszy tom Nestora Burmy (za fb wydawcy)
3,2,1..........hurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrra
Świetna wiadomość. Dzięki za informację. :)

Offline Funny

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1797 dnia: Czerwiec 15, 2017, 11:19:14 am »
Jestem po lekturze Tulipanka.


Bardzo polecam ten komiks. Fajna historia przykraszona doskonałymi rysunkami - jednym słowem kawał dobrej lektury.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1798 dnia: Czerwiec 19, 2017, 08:17:16 pm »
Jestem po lekturze Tulipanka.
Bardzo polecam ten komiks.

Trochę smutne, że Tulipanek w formacie screamowym a Czarcia morda z Egmontu w innym. Niby komiksy nie muszą być równe pod linijkę co do wysokości, ale zdarza się, że to przeszkadza jak w przypadku ARQ3. 

W jakim formacie Nestor? Część albumów z serii jest w czerni i bieli, a pozostałe w kolorze, czy to kwestia wydania?

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1799 dnia: Czerwiec 19, 2017, 08:42:51 pm »
Scream zapowiedział wznowienie Czarciej, także tego...

 

anything