Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 503142 razy)

mgnesium

• Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1275 dnia: Październik 08, 2016, 01:07:23 am »
Uch...straszne to liternictwo w "Ośle". Czy w innych komiksach screamu jest podobnie? Może czepiam się szczegółu, ale akurat to bardzo mi  w lekturze przeszkadza.

możesz bardziej obrazowo przedstawić w czym problem ? tej pozycji manary w rękach jeszcze nie miałem, ale w guliwerianie i incalach wszystko wydawało mi się w porządku. najstraszniejsze liternictwo z jakim miałem do czynienia jest w tytułach sfara (wszystkich, więc zakładam że wzorowane na oryginale).

Offline nayroth

« Odpowiedź #1276 dnia: Październik 08, 2016, 08:54:38 am »
Bardziej obrazowo widać na obrazkach. Na pierwszym jaka powinna być czcionka, na drugim jaką dali w polskim wydaniu.
http://www.humano.com/album/35654
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/zloty-osiol/1,skan1

PS.: Jeżeli ktoś nie dostrzega różnicy, to trudno.

Offline radef

« Odpowiedź #1277 dnia: Październik 08, 2016, 09:38:48 am »
Czcionka wygląda jak z komiksów Egmontu z lat 90-tych.
Zerknąłem na inne komiksy Screamu i niestety wśród większości tytułów [np. "Incal] wykorzystano czcionkę Wild Words [bardzo oklepaną czcionkę, na dodatek dość średnią], co i tak nie jest najgorzej, ponieważ takie JPF w wielu komiksach stosuje tą samą czcionkę, tylko nie wiem dlaczego, w wersji z samymi dużymi literami. W Wild Words duże litery od małych różnią się tak, że np. i jako mała litera to kreska, a jako duża to kreska z dwoma poziomymi kreskami na górze i na dole.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 2rcfrt

« Odpowiedź #1278 dnia: Październik 08, 2016, 10:49:11 am »
Ten z przykładowych plansz Osła wygląda mi na Dom Casual.
I zgadzam się z Lordem. Dla mnie w tym zastosowaniu jest brzydki i psuje mi odbiór.

Offline gobender

« Odpowiedź #1279 dnia: Październik 08, 2016, 04:35:14 pm »
Auć... bardzo słabo to wygląda.

Dlatego z całym szacunkiem i supportem dla polskich wydawców, jak jest jakiś równległy tytuł to wolę jednak oryginał. Oczywiście to, żadne gwarancja, ale w miażdzącej większości nie ma takich perełek jak okropne liternictwo, typografia okładki, koszmarne loga wydawców (w tym celujemy) i inne kwiatki.
Powtarzam się wiem. Niestety nie bez powodu.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2016, 04:39:09 pm wysłana przez gobender »

Offline Klint

« Odpowiedź #1280 dnia: Październik 09, 2016, 10:50:21 am »
Najbardziej interesuje mnie czy i co SC zapowiedział na MFGiK :) Rozumien że na plany na 2017 może być za wcześnie ale ....

Offline Archelon

• Zbrojmistrz bracki
  • Total likes: 0
  • Mane, tekel, fares
« Odpowiedź #1281 dnia: Październik 09, 2016, 12:08:11 pm »
W sklepie Gildii Giliweriana z adnotacją: 'nakład jest wyczerpany".

Poczekamy to poznamy plany. Do końca roku jeszcze sporo czasu. Lubię niespodzianki. Miło jak SC zaskoczy ciekawą pozycją, w stylu "Kolory Dzikiego Zachodu" lub "Złoty Osioł". Do końca roku mają jeszcze wydać: Technokapłanów, kolejny integral Metabaronów?, Jak zbić fortune w czerwcu'40, Niedźwiedzi Kieł 2.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline skil

« Odpowiedź #1282 dnia: Październik 09, 2016, 12:21:31 pm »
Skoro wydali Guliwerianę i Złotego Osła, to zapewne można spodziewać się też "Gli Occhi di Pandora".
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Klint

« Odpowiedź #1283 dnia: Październik 09, 2016, 01:51:25 pm »
W sklepie Gildii Giliweriana z adnotacją: 'nakład jest wyczerpany".

Poczekamy to poznamy plany. Do końca roku jeszcze sporo czasu. Lubię niespodzianki. Miło jak SC zaskoczy ciekawą pozycją, w stylu "Kolory Dzikiego Zachodu" lub "Złoty Osioł". Do końca roku mają jeszcze wydać: Technokapłanów, kolejny integral Metabaronów?, Jak zbić fortune w czerwcu'40, Niedźwiedzi Kieł 2.

"Kolory Dzikiego Zachodu" z chęcią zakupie. Co do Manary to bardziej bym wolał wznowienie/integral "Borgi" (Taurus w tej sprawie milczy). Jak wydali "Red Skina" to można by zastanowić się nad "Muse" Dodsona u nas wydane tylko 1 cześć (z dwóch) jak "sny Coralaine". Ale wiem że nie jest to koncert życzeń.

fragsel

• Gość
« Odpowiedź #1284 dnia: Październik 09, 2016, 01:54:45 pm »
Najbardziej interesuje mnie czy i co SC zapowiedział na MFGiK :) Rozumien że na plany na 2017 może być za wcześnie ale ....

chyba nie było jakiegoś panelu wydawców, na którym mogliby coś zapowiedzieć...

A jak przechodziłem koło stoiska i słyszałem, że ktoś pyta co planują dalej nowego, to powiedzieli, że teraz skupiają się na dokończeniu (lub wyrównaniu z publikacją oryginalną) rozpoczętych serii. Z nowości wymienili tylko Jak zbić fortunę w czerwcu'40...

Ale może ktoś podsłuchiwał w innym, bardziej wylewnym momencie, to może wie więcej...

Offline mani78

« Odpowiedź #1285 dnia: Październik 09, 2016, 02:46:36 pm »
Skoro wydali Guliwerianę i Złotego Osła, to zapewne można spodziewać się też "Gli Occhi di Pandora".

Powiedzieli, że wystarczy Manary. Zatem niczego więcej nie planują...

Offline pokia

« Odpowiedź #1286 dnia: Październik 09, 2016, 03:03:47 pm »
Za dużo Manary? Nie możliwe. Teraz to tylko Scream może wydać Borgie. Powiększony integral - cała polska na to czeka:)

Offline Klint

« Odpowiedź #1287 dnia: Październik 09, 2016, 03:26:11 pm »
Manara może dobrze się sprzedaje , ale obawiam się , że licencje na jego komiksy nie należą do najtańszych.
"Borgia" w integralu - bierę od razu :)
Ogólnie trzymam kciuki, za wydawnictwo , fajnie się rozwijają i mają ciekawą ofertę.
Nie zawsze mogę ich wspomóc zakupem (a chciałbym), niestety komiksy to dość drogie hobby i trzeba się niestety ograniczać :/

Offline Funny

« Odpowiedź #1288 dnia: Październik 09, 2016, 03:41:26 pm »
Nie wydadzą Borgii, licencję posiada Taurus.
Taurus na razie też nie ma zamiaru wznawiać tego tytułu. Z informacji od nich dowiedziałem się, że na początku roku będzie nowy Manara ...
A co do Screamu to konsekwentnie wydają i kończą serie. Czekam z niecierpliwością na kolejne tytuły z ich stajni.

Offline Itachi

« Odpowiedź #1289 dnia: Październik 09, 2016, 04:15:34 pm »
Nie wydadzą Borgii, licencję posiada Taurus.

Każda licencja kiedyś się kończy.