Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 531108 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mgnesium

• Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1035 dnia: Maj 27, 2016, 11:29:50 am »
Ja przez jodoverse rozumiem wszystko co stworzył, więc wymieniłem to co można jeszcze u nas wydać.
Jak się mylę i jodoverse to, to samo co uniwersum Incalu, to proszę wyprowadzić mnie z błędu.

dla mnie również bez sensu, ale podobno termin wszedł w język z takim, a nie innym znaczeniem.
co byłoby nie tak z "incalverse"?

Offline Archelon

• Zbrojmistrz bracki
  • Total likes: 0
  • Mane, tekel, fares
« Odpowiedź #1036 dnia: Maj 27, 2016, 12:00:23 pm »
Znalazłem kolejną pozycję, której akcja dzieje się w uniwersum Metabaronów. Screaming Planet (Asteroide hurlant) to zbiór krótkich opowiadań.
http://www.humanoids.com/book/246#.V0gmxvmLS00
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline gobender

« Odpowiedź #1037 dnia: Maj 27, 2016, 12:06:16 pm »
Znalazłem kolejną pozycję, której akcja dzieje się w uniwersum Metabaronów. Screaming Planet (Asteroide hurlant) to zbiór krótkich opowiadań.
http://www.humanoids.com/book/246#.V0gmxvmLS00

O, ciekawe. A jaki jest łącznik z Jodoverse?

Offline kalbaro74

« Odpowiedź #1038 dnia: Maj 27, 2016, 12:13:44 pm »
Na razie wygląda na to, że takim benefitem będzie dostęp (a może pierwszeństwo) do "Dekalogu", komiksu w wersji limitowanej...
To się otwiera raj dla spekulantów.

Offline Archelon

• Zbrojmistrz bracki
  • Total likes: 0
  • Mane, tekel, fares
« Odpowiedź #1039 dnia: Maj 27, 2016, 12:15:13 pm »
Na zachodnich forach twierdzą, że ten tytuł i Megalex jest takim "wypełniaczem" jodoversum.
Screaming Planet and Megalex don't figure into the Incal storyline in any meaningful way, they are simply fleshing out the size of the universe, showing we are looking at a fictional reality that has more than three participants unlike other sci-fi narratives. Lookin at you, Star Wars/Trek.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline gobender

« Odpowiedź #1040 dnia: Maj 27, 2016, 12:21:29 pm »
No wiesz, zależy jak patrzeć. Tak naprawdę Technopriests, Castaka a nawet i Kasta, to całkowicie autonomiczne historie. Nie widzę jakiejś specjalnej różnicy jeśli chodzi o Megalex. Ale że Screaming Planet jest częścią to nie miałem pojęcia. Tym bardziej żałuję, że nie kupiłem, zwłaszcza, ąe teraz tylko jakis biedny paperback jest dostępny :|. Cóż, trzeba poczekać na jakis reprint.

Offline mappy

« Odpowiedź #1041 dnia: Maj 31, 2016, 09:24:54 pm »
Dostałem właśnie slipcase na Incale. Trzeba powiedzieć że jest solidny. Tylko tak mnie nachodzi czy wart aż takiej przebitki cenowej. Mam tu na myśli około 40zł. Porównuję oczywiście takie nieprzeczytane.pl z ceną z gildii ze slipcasem.
Pamięta ktoś ceny Zagubionych dziewcząt albo Habibi ze slipcase i bez? Różnica była spora?
W paczce był również plakat z Prometeusza wraz z okładkami zapowiedzi i drugich tomów serii już wydanych pozycji.

mgnesium

• Gość
« Odpowiedź #1042 dnia: Maj 31, 2016, 09:25:45 pm »
Pamięta ktoś ceny Zagubionych dziewcząt albo Habibi ze slipcase i bez? Różnica była spora?

okładkowo 50 zł lub okolice, więc tak.

Offline nocny

« Odpowiedź #1043 dnia: Maj 31, 2016, 11:19:50 pm »
Scream na FB poinformowali, że Ingo Römling, rysownik Malcolma Maxa będzie na MFKiG w Łodzi :)

Offline robbirob

« Odpowiedź #1044 dnia: Czerwiec 01, 2016, 12:59:14 pm »
Przeczytał ktoś już Dżinn? Jestem ciekaw opinii. Przymierzam się do większego zamówienia i nie wiem czy dorzucić do koszyka.

JanT

• Gość
« Odpowiedź #1045 dnia: Czerwiec 01, 2016, 02:23:35 pm »
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2016, 02:29:09 pm wysłana przez JanT »

Offline Itachi

« Odpowiedź #1046 dnia: Czerwiec 07, 2016, 08:22:51 pm »
Zwięźle i na temat:

Guliweriana 4/10 - komiks bez scenariusza, z każdą kolejną stroną poziom opada. Graficznie jak na Manarę bez szału.

Juan Solo 8/10 - pozycja z wadami, ale jakoś od początku polubiłem tego spluwysyna. Fabuła leci w przewidywalnym po pierwszym tomie kierunku, ale nadal sprawnie się to czyta. Kupił mnie ten komiks.

Red Skin - interesująca propozycja, ale z oceną raczej wstrzymam się do kolejnego tomu. Okładka trochę fałszuje obraz, bo przyznam się że patrzyłem na tyłek, a nie na sierp i młot. Po drugi tom sięgnę z przyjemnością.

Offline gobender

« Odpowiedź #1047 dnia: Czerwiec 07, 2016, 08:50:41 pm »
Nie żeby jakikolwiek autorski komiks Manary miał scenariusz ;) 

Juanowi dałbym max 7. 8 - gdybym miłą oceniać samego Bess'a. Rysunek uważam za wyjątkowo udany.

Offline pokia

« Odpowiedź #1048 dnia: Czerwiec 07, 2016, 08:53:53 pm »
Manara napisał przygody Bergmana. Tam jest scenariusz - mocno zakręcony, ale jest.

Offline gobender

« Odpowiedź #1049 dnia: Czerwiec 07, 2016, 08:55:39 pm »
Manara napisał przygody Bergmana. Tam jest scenariusz - mocno zakręcony, ale jest.

Jest "coś". Nazwanie tego scenariszuem jest mocno ryzykowne ;)

anything