Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 548940 razy)

Mikel

• Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1005 dnia: Maj 21, 2016, 07:12:29 pm »
Od Fire & stone dostałem plakat i podpytałem sie o etui - jest szansa na nie, kolejne nr co 2 -3 miesiące

Offline gobender

« Odpowiedź #1006 dnia: Maj 24, 2016, 09:35:31 pm »
Kontynuując marudzenie z wątku zdjęciowego.

Jako, że nie miałem wcześniej pojedynczych wydań, skuszony mistyczno mitycznym ETUI zaopatrzyłem się w cały zestaw Incalowy.

Plusem jest druk i papier. Naprawdę na poziomie.

Ale niestety boli mnie nasz rodzimy input, który zawsze wszystko psuje.
Kochani wydawcy, szanujcie trochę design i oprawę. Fajnie, że wydajecie ale za tym idzie konieczność pewnego poszanowania dla oryginalnego wydania. A z tym gorzej.

Wspomniane okropne grzbiety ze zdjęciem to jedno, ale bardziej zaskoczyło mnie to co w środku.

PRZED INCALEM.
JAK POWStAWAŁ.. - byle jak, a właściwie w ogóle nie zaprojektowana, ni z tego ni z owego pisana banalnym Open Sansem (podobnie jak stopka), bo za darmo.
Tytuły rozdziałów - zwykła pisana komiksówka
Rozdział I - bezbożnosć nadziei.. nagle małymi lterami i juz zupełnie z kosmosu wziętym fontem

INCAL
Stopka - znów Open Sans
Rozdziału już Serif Gothikiem ale polskie znaki diakrytyczne są bardziej francuskie niż polskie :)

FINAL INCAL
Stopka ok (poza faktem, ze Jodorowsky zgugił imię),
...ale co sie stało na str 3? Kolejny font z kosmosu
Posłowie, naprawdę obleśne. Znów Open Sans w dwóch rozpychających stronę kolumnach.I niestety zbyt wcześnie pochwaliłem stopkę, bo nagle mamy drugą. Znów biedną :)

We wszystkich trzech, mały brak konceptu na rozbiegówkę i zamknięcie. Trochę duzo tych pustych białych stron, króte przy całkowicie zadrukowanych, wyjątkowo kłują w oczy.

Nie bedę sie dalej znęcał. Ale ogólnie nie kumam tego.
Macie wszystko czego trzeba. Dobry druk, dobry papier, świetny format. Szansa na polską ULTIMATE EDITION. A mimo to nikomu się nie chce zainwestować 2 dodatkowych godzin pracy dtpowca, zeby było jak trzeba, albo przeznaczyć dodatkowe 200 zł na font. Albo to wina ignorancji i braku doswiadczenia. Nie wiem, ale wiem, że juz mam trochę dość oceniania jak na polskie warunki. Bo jak widać mamy już dawno warunki takie jak na świecie. Więc to żadna wymówka.  U_U

Trzymamy kciuki za kolejne wydania.

Offline brzon

« Odpowiedź #1007 dnia: Maj 24, 2016, 11:08:26 pm »
Co do obwoluty na Incale - dla mnie ok. Dzięki temu nadrobiłem miejsca na półce na 3 tomy i teraz stoją ładnie w obwolucie na samym szczycie :biggrin:
Nie wiem, czy było o tym info na forum, ale na stoisku Screamu zapewniali, że na Metabaronów i Technokapłanów też będzie obwoluta :-)

Offline [robak]

« Odpowiedź #1008 dnia: Maj 26, 2016, 10:42:14 am »
Obwolutę samemu się składa? W jakiej formie ona jest wysyłana?

Offline gobender

« Odpowiedź #1009 dnia: Maj 26, 2016, 10:59:37 am »
Obwolutę samemu się składa? W jakiej formie ona jest wysyłana?

Jest już sklejona. Wysyłana w osobnym kartoniku.

mgnesium

• Gość
« Odpowiedź #1010 dnia: Maj 26, 2016, 11:16:54 am »
a da się kupić sam slipcase? czy tylko w zestawie z przed incalem?

Offline adam and arluk

« Odpowiedź #1011 dnia: Maj 26, 2016, 11:31:48 am »
a da się kupić sam slipcase? czy tylko w zestawie z przed incalem?
Również chciałbym o to spytać.

Offline pokia

« Odpowiedź #1012 dnia: Maj 26, 2016, 02:00:35 pm »
No właśnie, kupiłem Przed Incalem + slipcase za 145 zł, a sam komiks można kupić w nieprzeczytane za niecałe 100 zł. To tak jakbym dał 50 zł za takie pudełko.

Oczywiście takie liczenie nie jest odpowiednie, bo pudełko ma ograniczoną dystrybucję.

W sumie to co mnie boli, to koszty wysyłki z CaptainHook. Przy tych cenach co mają dostawa powinna być gratis.

fragsel

• Gość
« Odpowiedź #1013 dnia: Maj 26, 2016, 02:08:25 pm »
nie chcę Cię dobijać, ale czy nie było info jakiś czas temu, ze dla członków klubu slipcase jest gratis jesli kupią jakąś majową premierę?

ja nie korzystałem, bo po kiego grzyba mi slipcase (do parku czy na plac zabaw go przecież nie zabiorę :wink: ) ale dałbym sobie Internet odciąć że coś takiego gdzieś czytałem (może na twarzoksiążce Krzyku?)

Stop, Nie
To była promocja dla tych co kupili Przed Incalem do 16 kwietnia w przedsprzedaży...

Nieważne...
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2016, 02:13:51 pm wysłana przez fragsel »

Offline Archelon

• Zbrojmistrz bracki
  • Total likes: 0
  • Mane, tekel, fares
« Odpowiedź #1014 dnia: Maj 26, 2016, 02:20:56 pm »
Wygląda kozacko, błyszczy się jak psu.. Na targach przy zakupie "Przed Incalem" i innego dowolnego komiksu z ich oferty etui w gratisie.

A Ja nie dostałem,to może tylko klubowiczom dawali gratis?

Mnie kusił jeden z szefów takim zakupem właśnie tuż po odbiorze karty klubowej.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline WerewolfOfAngband

« Odpowiedź #1015 dnia: Maj 26, 2016, 03:40:37 pm »
Spełniłem ww. warunki i nie tylko nie otrzymałem slipcase gratis, ale nawet oferty od żadnego z szefów na taką transakcję. A kartę klubowicza odebrałem zanim przystąpiłem do zakupów.

Może mieliście lepsze chody?

Offline 2rcfrt

« Odpowiedź #1016 dnia: Maj 26, 2016, 04:08:30 pm »
Spełniłem ww. warunki i nie tylko nie otrzymałem slipcase gratis (...)
A ile zapłaciłeś?

Offline freshmaker

« Odpowiedź #1017 dnia: Maj 26, 2016, 04:43:59 pm »
na fkw slipcase za 30 pln
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline WerewolfOfAngband

« Odpowiedź #1018 dnia: Maj 26, 2016, 04:56:35 pm »
Tak, 30 zł.

Offline mappy

« Odpowiedź #1019 dnia: Maj 26, 2016, 06:19:39 pm »
No właśnie, kupiłem Przed Incalem + slipcase za 145 zł, a sam komiks można kupić w nieprzeczytane za niecałe 100 zł. To tak jakbym dał 50 zł za takie pudełko.

Oczywiście takie liczenie nie jest odpowiednie, bo pudełko ma ograniczoną dystrybucję.

W sumie to co mnie boli, to koszty wysyłki z CaptainHook. Przy tych cenach co mają dostawa powinna być gratis.
Boli mnie to niesamowicie z racji sporej ilości wydanych komiksów w maju. Gdzie zaoszczędziłem sporo właśnie u Scream straciłem. Rozumiem przebitki 2, 3zł ale 10zł na takich krucjatach i 50zł na Przed Incalem? Połasiłem się na ten slipcase ale widać, że nie opłaci się kupować nawet z myślą o tych kublarach.