Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 502963 razy)

Offline Epekeina

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #945 dnia: Maj 14, 2016, 09:04:23 am »
A ja uważam, że po Incalu, a wraz Księżycową Gębą i Białym Lamą, Kasta to najlepszy scenariuszowo komiks Jodo. Podobnie jak Incal, El Topo czy Święta Góra, to raczej opowieść inicjacyjna, gdzie bohaterowie i wydarzenia mają sens mityczno-archetypiczny, niż komiks "fabularny" - jak np. Bouncer czy mimo wszystko Biały Lama - w wąskim znaczeniu.

Offline Night wolf

« Odpowiedź #946 dnia: Maj 14, 2016, 09:47:51 pm »

Kolejna zapowiedz SC z FB:

Nie zwalniamy tempa i nie odchodzimy od jednego z naszych ulubionych autorów - Jodorowsky'ego!
Tym razem przedstawiamy Wam kolejne jego dzieło, które wchodzi w skład nowinek wydawniczych do końca 2016 roku - czyli powitajcie na pokładzie Wydawnictwa SCREAM Technokapłanów.
Jeśli chcecie się przekonać, czym wsławią się tytułowi Technokapłani, czyli twórcy wspaniałych gier komputerowych, jeśli ponownie chcecie przenieść się do świata, który znacie z Incala lub jeśli po prostu jesteście ciekawi, jak potoczą się losy trójki rodzeństwa, poczętego ze świętej zakonnicy, to musicie sięgnąć po tę pozycję!
Nie pytajcie nas jednak o konkretne daty, o wszystkim dowiecie się wkrótce.
"Technokapłanów" również wydamy w dwóch albumach zbiorczych, w tym roku pierwszy obejmujący tomy 1-4.
Format: 24x32cm,
Oprawa: twarda

Offline arczi_ancymon

« Odpowiedź #947 dnia: Maj 14, 2016, 10:42:38 pm »
Po co ja kupiłem te wszystkie komiksy Jodo po eng? Teraz nie będzie jak ich odsprzedać :P

Offline Archelon

• Zbrojmistrz bracki
  • Total likes: 0
  • Mane, tekel, fares
« Odpowiedź #948 dnia: Maj 15, 2016, 12:30:32 am »
Ja to mam po polsku. W sumie nie narzekam. Przy obecnym natłoku tytułów pojawia się uśmiech na mojej twarzy. Zawsze kilka zł na coś być może od KG lub Timofa zostanie.
Osobiście chciałbym coś z klasycznej (twardej) sf od SC. Nie ma co narzekać, zawsze pozostaje literatura.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2016, 07:00:47 am wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Night wolf

« Odpowiedź #949 dnia: Maj 15, 2016, 05:18:30 pm »
Kolejna zapowiedz:

Dekalog - dziesięć opowieści, dziesięć przykazań,dziesięć epok, dziesięciu rysowników, dziesięć stylów.
To największe dzieło Franka Girouda. Ten wybitny scenarzysta zaprosił dziesięciu różnych rysowników do dziesięciu tomów swej opowieści, by stworzyć swoje opus magnum.
Tytułowy "Dekalog" to dziesięć przykazań objawionych przez Boga Mahometowi...Nie słyszeliście o nich? Pytacie czemu? Właśnie o tym jest ta historia...Każdy tom nawiązuje do jednego z przykazań. Każdy tom opowiada historię dziejącą się w innych czasach i opisującą innych bohaterów, którzy wchodzą w posiadanie tajemniczej księgi i artefaktów...
Zebrane opowieści zawarte zostaną w pięciu podwójnych albumach, które zawierać będą również materiały dodatkowe- opowieści innych rysowników uzupełniające dziesięć podstawowych opowieści, jak również opisy i notki biograficzne o autorach. .
Wydanie Double Scream (2 tomy).
1. Rękopis
2. Fatwa
Format: 24 x 32 cm,
Okładka: twarda
(w załączeniu okładki i przykładowe plansze wersji francuskiej).
Uwaga - wydanie limitowane!

Offline Archelon

• Zbrojmistrz bracki
  • Mane, tekel, fares
« Odpowiedź #950 dnia: Maj 15, 2016, 05:25:48 pm »
Będę musiał przypomnieć tom 1 Dekalogu, który wydał Motopol. Wtedy zastanowię się nad decyzją zakupu.

Jeśli SC ma zamiar kontynuować serie rozpoczęte przez Motopol - Twój komiks to podpowiem: Wody Morteluny.
Zapomniałem o Władcach chmielu. Też przydałoby się dokończyć.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2016, 05:36:45 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline tucoRamirez

• Zbrojmistrz bracki
  • Hijo de una gran puta!
« Odpowiedź #951 dnia: Maj 15, 2016, 07:13:01 pm »
Dekalog to bardzo dobry wybór; się cieszę!
Wśród rysowników mamy m.in. znanego fanom światów Thorgala - G. de Vitę (któremu zdecydowanie lepiej wychodzi właśnie w Dekalogu niż z Thorgalem) oraz mistrza Gillona!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Koro

« Odpowiedź #952 dnia: Maj 15, 2016, 07:16:45 pm »
Świetna wiadomość o zbiorczym wydaniu Metabronów! Jaram się i czekam.

Offline Holsten

« Odpowiedź #953 dnia: Maj 15, 2016, 07:41:04 pm »
Na kontynuację Władców chmielu także czekam od lat.

Offline arczi_ancymon

« Odpowiedź #954 dnia: Maj 15, 2016, 08:01:27 pm »
Ten Dekalog jakoś do mnie nie przemawia, może się skuszę po dobrych opiniach, no ale w końcu nie mogę kupować wszystkich komiksów ;)

Offline Tomasz 66

« Odpowiedź #955 dnia: Maj 15, 2016, 08:51:18 pm »
Pierwszy tom czytałem dość dawna i pamiętam, że bardzo żałowałem, że seria nie jest kontynuowana. Chociaż stare wydanie posiadam, to jednak wstrzymam się z ponowną lekturą do wydania podwójnego albumu Scream, które na pewno kupię (z tego co pamiętam cykl miał też b.pozytywne opinie)

Offline pokia

« Odpowiedź #956 dnia: Maj 16, 2016, 04:56:28 pm »
Z FB wydawcy:

Na poprawę humoru, z racji, że poniedziałek...dwie zapowiedzi Emotikon wink
 1. Modigliani - Książę bohemy - Seksik, Le Henanff
 Wspaniale narysowana biografia kontrowersyjnego artysty. Jak każdy komiks o sztuce - zachwyca stroną graficzną.
 Paryż, 1917. W nędzy mieszkalnego poddasza mieszka młody artysta, Amedeo Modigliani wraz z żoną. Mimo licznych wysiłków, nikt nie docenia jego twórczości. Modigliani to trudna postać, niestały, arogancki, wręcz odpychający, do tego nękany gruźlicą. Malowanie jest dla niego nie tylko pasją, ale walką i bolesną obsesją, z którą musi żyć.
 Seksik Lawrence kreśli wstrząsający portret ostatniego okresu życia Modiglianiego. To opowieść o tym, że sukces, chociaż wydaje się być w zasięgu ręki, bardzo często może przegrać walkę ze śmiercią, a chwała przychodzi dopiero pośmiertnie.
 2. Wędrówka przez Morze Czerwone - Joel Alessandra
 Wspaniały malarski komiks autorstwa Joela Alessandra, urzekający scenami Orientu i jego mieszkańców. Opowieść z pogranicza reportażu, przybliżająca problem biedy, ubóstwa, religijnych i politycznych napięć, regionów bez silnej władzy centralnej i wszechogarniającej niemocy. Niemocy, która rodzi rozpacz i pragnienie ucieczki.
 Dżibuti, pełne białego piasku i gorących skał, wciśnięte gdzieś pomiędzy Afrykę i Bliski Wschód. To kraina od zarania dziejów słynąca z przemytu i nielegalnego handlu. Co znajduje się w niespokojnych wodach na pograniczu Somalii? Jakie tajemnice kryją nowocześni awanturnicy i przemytnicy? Jak zakończą się poszukiwania egzystencji?
 Ta historia, pióra Joela Alessandra, inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami, idealna dla fanów komiksów przygodowych. A sam autor będzie gościem Łódzkiego Festiwalu Komiksu w październiku.

Offline pokia

« Odpowiedź #957 dnia: Maj 16, 2016, 04:57:33 pm »

Offline absolutnie

« Odpowiedź #958 dnia: Maj 16, 2016, 05:38:07 pm »

No i ten Seksik :smile:

Seksik jest u nas znany. Pisał scenariusz do "Ostatnich dni Stefana Zweiga". Wychodzi na to, że specjalizuje się w opowieściach o umieraniu artystów.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline kenji

« Odpowiedź #959 dnia: Maj 16, 2016, 05:51:37 pm »
Alez Scream atakuje :)
Ostatnie 2 pozycje , rowniez bardzo mnie zainteresowały.
A do KW jeszcE kilka dni zostalo, tak wiec jeszcze jakies zapowiedzi zobaczymy :)