trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 502702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #840 dnia: Kwiecień 13, 2016, 01:53:24 pm »
Ale serio ktoś będzie trzymał na półce w tym komiksy? To jak etui przy komplecie wiedźmina, zupełnie niepraktyczne i niepotrzebne. Sprawdza się tylko w jednym przypadku: ładnie wygląda jako prezent.

Offline Ryba2111

« Odpowiedź #841 dnia: Kwiecień 13, 2016, 03:55:35 pm »
Co jest niepraktycznego w takim rozwiązaniu? To opcjonalny gadżet. Nie jesteś zainteresowany to nie kupujesz.

Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Holsten

« Odpowiedź #842 dnia: Kwiecień 13, 2016, 04:48:29 pm »
Ja chyba się nie skuszę, ale gadżet fajny. Wiadomo z czego ma być wykonana obwoluta?

Offline freshmaker

« Odpowiedź #843 dnia: Kwiecień 13, 2016, 06:10:01 pm »
ze złota
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

KukiOktopus

• Gość
« Odpowiedź #844 dnia: Kwiecień 13, 2016, 06:19:35 pm »
ze złota
Czy to pewna informacja? Jaka próba?

Offline Thomas29Needles

« Odpowiedź #845 dnia: Kwiecień 14, 2016, 11:12:37 am »
Skończyłem właśnie "Malcolma Maxa" i jestem oczarowany. Tytuł stał się jednym z moich ulubionych komiksów, które obecnie czytam. Podejrzewałem, że może tak być, bo akcja rozgrywa się w epoce wiktoriańskiej czyli na starcie +100 do miodności :wink:

Ktoś tu wcześniej napisał, że komiks ma za dużo tekstu i ciężko się czyta. Zupełnie nie wiem o co chodzi, jakby post poszedł nie do tego topiku co trzeba, bo ilość tekstu w Maxie jest standardowa. Czyta się bardzo przyjemnie za sprawą sporej dawki delikatnego humoru tak w tekście jak i rysunkach jak i interesującej fabuły.

Główni bohaterowie ciekawie zbudowani, od początku nie są obojętni, szczególnie Malcolm, jego poczucie humoru, dystans i stosunek do kobiet. Charisma jest półwampirzycą ale jak na razie nic z tego nie wynika, gdyby nie podano tego w opisie to czytelnik po prostu miałby ją za zwykłą mieszkankę Londynu.

Wizualnie bardzo mi się podoba. Rysunki Romlinga są nieco specyficzne (postacie) a jednocześnie realistyczne (tło). Przypomina mi trochę trochę Alary'ego i jego "Silasa Coreya" (na marginesie także świetna pozycja). Rysunki i kolorystyka nadają świetnego klimatu.

POLECAM.

PS. Wielkie brawa dla Scream za dodatki!
Zgadza się! Wspaniały komiks. Długo Czekałem na premierę bo ta była przekładana 3 razy ale w końcu się doczekałem :wink: Świetne postaci, świetna grafa i świetny scenariusz. Z wypiekami czekam na drugi tom :wink: Bardzo dobra i bardzo pominięta pozycja. Nawet na głównej, informacyjnej stronie Gildii nikt nie raczył napisać, że tytuł wreszcie się ukazał i że warto zakupić.

Boję się, że "Malcolma..." zdejmą za słabą sprzedaż bo ten komiks w ogóle reklamy nie miał :sad:

A tutaj nie podyskutujesz :wink: Tylko lakierowane okładki, nierówne grzbieciki, integral, na twardo czy na miękko, jaka czcionka jest a jaka powinna być w dymkach, trykoty, peleryny i inne. Trzeba było osobny temat założyć to może by się ktoś zainteresował :smile:

Offline robbirob

« Odpowiedź #846 dnia: Kwiecień 14, 2016, 11:14:23 am »
Nie jesteś zainteresowany to nie kupujesz.
Ale ja nie bronię nikomu zakupu tej obwoluty. Po prostu się dziwię, bo wszelkiego rodzaju etui kojarz mi się z kiepskiej jakości pudełeczkami, które marnie wyglądają na półce, trudno z tego wyjąć książkę (czy komiks w tym wypadku).

I już widzę tę masę defektów zgłaszanych do Gildii i innych sklepów (o ile będą miały to w sprzedaży), bo etui dojechało lekko naderwane, nadgniecione, zagięte :)
Zauważcie, że Incale są duże, cholernie ciężkie, więc obwoluta musi być na serio dobrze zrobiona, żeby same komiksy nie wyrządziły jej krzywdy.

Offline gobender

« Odpowiedź #847 dnia: Kwiecień 14, 2016, 11:39:25 am »
Etui (slipcases) stosuje się do znacznie cięższych wydań Absolute i dają radę. Sprawdzają się, komiksy sie nie kurzą, nie wyginają, sa lepiej zabezpieczone i co wązne wygodnie się je stawia, nawet na końcu rzędu książek. Mam kilka dużych i bardzo sobię chwalę. Mam też w podwójnych etui ponad 20 tomów Peanuts i mimo, ze przebywały długą drogę pocztą to raczej nic im nie było, nawet jak zdarzył się wgnieciony rożek to i tak wolę je mieć niż nie mieć.
A co do jakosci, wszystkie które mam sa dobrej jakosci i wyglądaja na półce świetnie.

Co do powyzszego, nie jestem fanem grafiki rzeczywiscie, sama typografia byłaby lepsza.

Offline arczi_ancymon

« Odpowiedź #848 dnia: Kwiecień 14, 2016, 01:14:41 pm »
Tylko, że w tym etui komiksy będą latały, bo mają różne wymiary.

Offline Mawer

« Odpowiedź #849 dnia: Kwiecień 14, 2016, 02:36:56 pm »
Tylko, że w tym etui komiksy będą latały, bo mają różne wymiary.
Jakie różne wymiary? Każdy w formacie 240x320 mm
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2016, 04:39:59 pm wysłana przez Mawer »

Offline arczi_ancymon

« Odpowiedź #850 dnia: Kwiecień 14, 2016, 03:50:28 pm »
Format taki sam, ale moje egzemplarze mają dobre pół centymetra różnicy w wysokości.

Offline silent.bob

« Odpowiedź #851 dnia: Kwiecień 14, 2016, 03:59:11 pm »
Format taki sam, ale moje egzemplarze mają dobre pół centymetra różnicy w wysokości.

W wysokości to około 1mm, ale na głębokość to może być te pół centymetra.

Offline gobender

« Odpowiedź #852 dnia: Kwiecień 14, 2016, 04:06:23 pm »
Auć.. no to słabo. Niby już wszystko zaczyna być ładnie, ale te prowizorki cały czas gdzieśtam jeszcze siedzą w naszej mentalności. :|

Offline arczi_ancymon

« Odpowiedź #853 dnia: Kwiecień 14, 2016, 05:22:43 pm »
W wysokości to około 1mm, ale na głębokość to może być te pół centymetra.

1mm na pewno nie, różnica jest znacza - głębokości nawet nie sprawdziłem i faktycznie jest z tym podobnie. Generalnie lipa - jak się zabiera za takie rzeczy, to powinno się to robić porządnie - czy mam teraz drugi raz kupić zestaw z 3 tomami i slipcasem? Generalnie ja podziękuję.

Offline silent.bob

« Odpowiedź #854 dnia: Kwiecień 14, 2016, 05:54:46 pm »
1mm na pewno nie, różnica jest znacza - głębokości nawet nie sprawdziłem i faktycznie jest z tym podobnie. Generalnie lipa - jak się zabiera za takie rzeczy, to powinno się to robić porządnie - czy mam teraz drugi raz kupić zestaw z 3 tomami i slipcasem? Generalnie ja podziękuję.

U mnie jest 1mm.