trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 530823 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Holsten

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #585 dnia: Grudzień 29, 2015, 06:32:39 am »
A mnie forma wydania Sanktuarium czy Krwi bardzo odpowiada.

Offline wilk

« Odpowiedź #586 dnia: Grudzień 29, 2015, 09:19:33 am »
Ja wolę wszystko na twardo - wygodniej mi się czyta komiksy w takim wydaniu, a miejsca na półkach mam jeszcze sporo. Dodatkowo wydania najlepiej w integralach. Niekoniecznie w tak wielkim formacie ale akurat wielkość ma dla mnie drugorzędne znaczenie.

Offline horror

« Odpowiedź #587 dnia: Grudzień 29, 2015, 09:24:27 am »
taka chyba idea wydawania komiksow ze Scream - w duzym formacie - zeby wrzeszczaly z polki.

Offline mack3

« Odpowiedź #588 dnia: Grudzień 29, 2015, 10:02:20 am »
Drogi Screamie (jeśli czytasz ten wątek)!

Lubię komiks frankofoński i mam na półce większość z tego, co wyszło w Polsce. Niestety raczej nie skusze się na zakup Waszej serii "Sanktuarium" z dość prozaicznej przyczyny: brakuje mi miejsca na półkach i zdecydowałem, że skoro z czegoś trzeba zrezygnować, to zacznę od serii pojedynczych albumów w twardej oprawie, bo tegoż miejsca zajmują za dużo.

Mam nadzieję, że poza rozważaniem "czy ludzie kupią" zastanawiacie się również "jaka postać polskiego wydania jest dla ludzi najlepsza". No więc dla mnie (a wiem, że nie tylko dla mnie) integrale w formacie egmontowskim. Przy arcydziełach jak "Incal" powiększony format jest zasadny. Przy zwykłych czytadłach - niekoniecznie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w Waszej działalności.
Również się przychylam do tej opinii.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2015, 02:23:32 pm wysłana przez mack3 »

Offline Kratoss

« Odpowiedź #589 dnia: Grudzień 29, 2015, 12:01:49 pm »
Ja wolę wszystko na twardo - wygodniej mi się czyta komiksy w takim wydaniu, a miejsca na półkach mam jeszcze sporo. Dodatkowo wydania najlepiej w integralach. Niekoniecznie w tak wielkim formacie ale akurat wielkość ma dla mnie drugorzędne znaczenie.

Ja również wole komiksy w twardej okładce. Akurat mnie odpowiada forma wydawania komiksów przez Scream Comics. Powiększony format fajnie się prezentuje. Incal, Sanktuarium czy Krucjaty wyglądają świetnie.

Offline donTomaszek

« Odpowiedź #590 dnia: Grudzień 29, 2015, 12:18:42 pm »
Ja rowniez optuje za miekkimi okladkami dla pojedynczych albumow. Kto dluzej w komiksowie siedzi, ten wie, ze miejsce na polce to nie manna - z nieba nie spada.
 :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Koalar

« Odpowiedź #591 dnia: Grudzień 29, 2015, 01:56:54 pm »
Też wolę integrale, format A4 wystarczy. Pojedyncze tomy raczej na miękko (to mówi ten, co sprzedał miękkie Thorgale i wymienił na twarde nówki... ale Thorgal to wyjątek i w sumie chyba zarobiłem na tej zmianie). Nie widzę sensu np. w wydaniu Asgardu (Taurus) jako 2 osobne tomy na twardo... Ale chyba czasem licencjodawca narzuca, że ma być na twardo, bodaj tak było z Jednorożcem (też Taurus).
Cena też gra rolę coraz bardziej, aż takie wypasione edycje, jak Wasze nie zawsze są mi do szczęścia potrzebne... Ale skoro tak macie ochotę wydawać i dobrze się sprzedaje wszystko, to się nie obrażam na te wydania.

Offline Holsten

« Odpowiedź #592 dnia: Grudzień 30, 2015, 02:08:02 pm »
Nasza dyskusja raczej wydawnictwu nie pomoże. Głosy rozdzielają się mnie więcej po połowie. Niech więc zostano przy formie wydań, z którą zaczęli.

Offline mack3

« Odpowiedź #593 dnia: Grudzień 30, 2015, 02:46:18 pm »
Nasza dyskusja raczej wydawnictwu nie pomoże. Głosy rozdzielają się mnie więcej po połowie. Niech więc zostano przy formie wydań, z którą zaczęli.
Mniej więcej po połowie? :biggrin:
11 głosów za zmianami i 3 (w tym Twój) za zostawieniem tak jak jest + 1 za częściową zmianą, a częściowo zostawieniem jak jest - to jednek nie jest nawet "mniej więcej" pół na pół :wink:

Nie za bardzo wierzę, że to nasze "mini-głosowanie" bedzie w jakikolwiek sposób brane przez Scream pod uwagę, no ale jednak byłbym za tym by rzetelnie podsumowywać tę dyskusję :wink:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2015, 03:54:10 pm wysłana przez mack3 »

Offline horror

« Odpowiedź #594 dnia: Grudzień 30, 2015, 03:28:15 pm »
nie myslalem ze tu jest jakies glosowanie, ale jesli tak to ja jestem za tym zeby komiksy SC byly dalej wydawane w ten sposob jak do tej pory i chodzi mi o  format a nie korekte :)

Offline mack3

« Odpowiedź #595 dnia: Grudzień 30, 2015, 03:53:48 pm »
nie myslalem ze tu jest jakies glosowanie, ale jesli tak to ja jestem za tym zeby komiksy SC byly dalej wydawane w ten sposob jak do tej pory i chodzi mi o  format a nie korekte :smile:
Nie ma głosowania, po prostu część forumowiczów zaczęła się ustosunkowywać do postu Kokosza bodajże związanego z formą wydawania komiksów przez Scream, Holsten to podsumował jednak wysnuł niepoprawny wniosek co do ilości postów popierających zmiany i ilości niepopierających na co ja doprecyzowałem to wyliczenie... ;) (a nastepnie je wyedytowałem po Twoim poście)

Offline horror

« Odpowiedź #596 dnia: Grudzień 30, 2015, 04:06:27 pm »
Nie ma głosowania, po prostu część forumowiczów zaczęła się ustosunkowywać do postu Kokosza bodajże związanego z formą wydawania komiksów przez Scream, Holsten to podsumował jednak wysnuł niepoprawny wniosek co do ilości postów popierających zmiany i ilości niepopierających na co ja doprecyzowałem to wyliczenie... :wink: (a nastepnie je wyedytowałem po Twoim poście)

brakuje jeszcze tylko glosu SC w tej sprawie. dziekuje za uwzglednienie mnie w "glosowaniu" :).

ale tak naprawde to czekam na wiadomosc w sprawie regulaminu klubu SC , ktory ponoc 1 stycznia ma byc ogloszony.

Offline szuwarek

« Odpowiedź #597 dnia: Grudzień 30, 2015, 04:54:06 pm »
Skoro dyskusja przyjęła nieco formę głosowania to oddaję swój głos za zachowaniem dotychczasowego powiększonego formatu komiksów wydawanych przez Scream Comics oraz (to już na uboczu) za poprawą korekty.

ramirez82

• Gość
« Odpowiedź #598 dnia: Grudzień 30, 2015, 05:47:57 pm »
A tymczasem, SC na FB zapowiada na przyszły rok integral Przed Incalem.

Offline pokia

« Odpowiedź #599 dnia: Grudzień 30, 2015, 05:56:51 pm »
Na to czekałem. Niech Krzykacze wydadzą w integralach całe uniwersum Incala. Najbardziej liczę na Kastę Metabaronów z rysunkami Gimeneza. Jak tak dalej pójdzie, to się chyba doczekam. Brawo! Świetny news.

ps. Nawet nie wiedziałem, że były dwie wersje kolorystyczne. No i tak jak w przypadku Incala, tutaj też oryginały prezentują się lepiej, niż wersja z "gradientami".
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2015, 06:01:17 pm wysłana przez pokia »