trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997487 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #585 dnia: Grudzień 29, 2015, 12:18:42 pm »
Ja rowniez optuje za miekkimi okladkami dla pojedynczych albumow. Kto dluzej w komiksowie siedzi, ten wie, ze miejsce na polce to nie manna - z nieba nie spada.
 :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Koalar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #586 dnia: Grudzień 29, 2015, 01:56:54 pm »
Też wolę integrale, format A4 wystarczy. Pojedyncze tomy raczej na miękko (to mówi ten, co sprzedał miękkie Thorgale i wymienił na twarde nówki... ale Thorgal to wyjątek i w sumie chyba zarobiłem na tej zmianie). Nie widzę sensu np. w wydaniu Asgardu (Taurus) jako 2 osobne tomy na twardo... Ale chyba czasem licencjodawca narzuca, że ma być na twardo, bodaj tak było z Jednorożcem (też Taurus).
Cena też gra rolę coraz bardziej, aż takie wypasione edycje, jak Wasze nie zawsze są mi do szczęścia potrzebne... Ale skoro tak macie ochotę wydawać i dobrze się sprzedaje wszystko, to się nie obrażam na te wydania.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Holsten

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #587 dnia: Grudzień 30, 2015, 02:08:02 pm »
Nasza dyskusja raczej wydawnictwu nie pomoże. Głosy rozdzielają się mnie więcej po połowie. Niech więc zostano przy formie wydań, z którą zaczęli.

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #588 dnia: Grudzień 30, 2015, 02:46:18 pm »
Nasza dyskusja raczej wydawnictwu nie pomoże. Głosy rozdzielają się mnie więcej po połowie. Niech więc zostano przy formie wydań, z którą zaczęli.
Mniej więcej po połowie? :biggrin:
11 głosów za zmianami i 3 (w tym Twój) za zostawieniem tak jak jest + 1 za częściową zmianą, a częściowo zostawieniem jak jest - to jednek nie jest nawet "mniej więcej" pół na pół :wink:

Nie za bardzo wierzę, że to nasze "mini-głosowanie" bedzie w jakikolwiek sposób brane przez Scream pod uwagę, no ale jednak byłbym za tym by rzetelnie podsumowywać tę dyskusję :wink:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2015, 03:54:10 pm wysłana przez mack3 »

Offline horror

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #589 dnia: Grudzień 30, 2015, 03:28:15 pm »
nie myslalem ze tu jest jakies glosowanie, ale jesli tak to ja jestem za tym zeby komiksy SC byly dalej wydawane w ten sposob jak do tej pory i chodzi mi o  format a nie korekte :)

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #590 dnia: Grudzień 30, 2015, 03:53:48 pm »
nie myslalem ze tu jest jakies glosowanie, ale jesli tak to ja jestem za tym zeby komiksy SC byly dalej wydawane w ten sposob jak do tej pory i chodzi mi o  format a nie korekte :smile:
Nie ma głosowania, po prostu część forumowiczów zaczęła się ustosunkowywać do postu Kokosza bodajże związanego z formą wydawania komiksów przez Scream, Holsten to podsumował jednak wysnuł niepoprawny wniosek co do ilości postów popierających zmiany i ilości niepopierających na co ja doprecyzowałem to wyliczenie... ;) (a nastepnie je wyedytowałem po Twoim poście)


Offline horror

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #591 dnia: Grudzień 30, 2015, 04:06:27 pm »
Nie ma głosowania, po prostu część forumowiczów zaczęła się ustosunkowywać do postu Kokosza bodajże związanego z formą wydawania komiksów przez Scream, Holsten to podsumował jednak wysnuł niepoprawny wniosek co do ilości postów popierających zmiany i ilości niepopierających na co ja doprecyzowałem to wyliczenie... :wink: (a nastepnie je wyedytowałem po Twoim poście)

brakuje jeszcze tylko glosu SC w tej sprawie. dziekuje za uwzglednienie mnie w "glosowaniu" :).

ale tak naprawde to czekam na wiadomosc w sprawie regulaminu klubu SC , ktory ponoc 1 stycznia ma byc ogloszony.

Offline szuwarek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #592 dnia: Grudzień 30, 2015, 04:54:06 pm »
Skoro dyskusja przyjęła nieco formę głosowania to oddaję swój głos za zachowaniem dotychczasowego powiększonego formatu komiksów wydawanych przez Scream Comics oraz (to już na uboczu) za poprawą korekty.

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #593 dnia: Grudzień 30, 2015, 05:47:57 pm »
A tymczasem, SC na FB zapowiada na przyszły rok integral Przed Incalem.

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #594 dnia: Grudzień 30, 2015, 05:56:51 pm »
Na to czekałem. Niech Krzykacze wydadzą w integralach całe uniwersum Incala. Najbardziej liczę na Kastę Metabaronów z rysunkami Gimeneza. Jak tak dalej pójdzie, to się chyba doczekam. Brawo! Świetny news.

ps. Nawet nie wiedziałem, że były dwie wersje kolorystyczne. No i tak jak w przypadku Incala, tutaj też oryginały prezentują się lepiej, niż wersja z "gradientami".
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2015, 06:01:17 pm wysłana przez pokia »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #595 dnia: Grudzień 30, 2015, 06:01:09 pm »
A tymczasem, SC na FB zapowiada na przyszły rok integral Przed Incalem.


I super.


Jak nienawidzę komiksów w wydaniach z cyklu "meble" to akurat powtórzę za użytkownikiem powyżej, fajnie, że dzięki Scream może w końcu dozbieram sobie pełne uniwersum Incala w jednolitym formacie.
perły przed wieprze

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #596 dnia: Grudzień 30, 2015, 06:05:06 pm »
Może na całym uniwersum Incala aż tak mi nie zależy, ale Kastę bardzo bym chciał...

Offline HaVoK

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #597 dnia: Grudzień 30, 2015, 06:33:34 pm »
Przychylam się do prośby Kokosza.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #598 dnia: Grudzień 30, 2015, 06:48:44 pm »
uniwersum Incala? jestem jak najbardziej na "tak". zresztą biorę wszystko jak leci autorstwa Jodo i (jak na razie) od Scream Comics  :cool:
The darkness will swallow everything

Offline wazon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #599 dnia: Grudzień 30, 2015, 07:32:33 pm »
Mimo iż nie posiadam nic ze scream comics to bardzo kibicuję tej oficynie ze względu na jakość wydania. Czytałem juan solo i zarówno wydanie w jednym tomie zbiorczym 2 albumów, jak i powiększony format daje dużą satysfakcje podczas czytania. Dzięki wydaniom zbiorczym dostajemy od razu kilka albumów i nie trzeba czekać na kolejne przez np 2 lata. Odpada też ograniczanie nakładów kolejnych tomów serii. Wiem jest problem z ustawnością większego formatu jak i ciężarem HC, ale jeżeli w dzisiejszych czasach stać kogoś na wydatek 200-400 zł miesięcznie na komiksy, to dobre półki też na mikołaja można sobie sprawić (ja jeszcze niestety nie mam ale myślę nad tym usilnie od 4 lat).
Osobiście kiedyś sprzedałem bilala w 1 wydaniu egmontowskim i kupiłem pomniejszone (wprowadzony w błąd) i nawet nie odpakowałem z folii bo uważam że nie posmakuję rysunków.
W przypadku komiksów uważa że większe jest lepsze: format - odbiór rysunków i teksu (patrz małe tintiny,), zbiorcze - możliwość łyknięcia całości za jednym razem. I cenowo naprawdę wychodzi podobnie - patrz  Hawker z ongrysa.