trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997011 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #330 dnia: Lipiec 30, 2015, 08:29:18 pm »
Tylko Bouncer jest najmniej reprezentatywny dla twórczości Jodo.
fakt.
To jest zwykły western.
zwykły????!!....
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Holsten

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #331 dnia: Lipiec 30, 2015, 08:33:29 pm »
Zwykły czy nie to świetny komiks.

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #332 dnia: Lipiec 30, 2015, 08:42:34 pm »
Klasyczny???

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #333 dnia: Lipiec 30, 2015, 09:04:02 pm »
No ja wiem, że Bouncer to nie Kret ale "strzelają" + "to co zakryte spoilerem"= musi być klasycznie, to trochę argument żart ;)
perły przed wieprze

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #334 dnia: Lipiec 30, 2015, 09:06:27 pm »
Bouncer to bardziej antywestern niż klasyczny obrazek z Dzikiego Zachodu. ale zależy jak na to spojrzeć. Jeśli za klasyczny western uznamy taki w którym są konie i rewolwerowcy, to ok, tylko co wtedy uznamy za western odbiegający od klasycznego? Filmy pokroju "Kowboje i obcy"?

Offline bosssu

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #335 dnia: Lipiec 30, 2015, 09:17:27 pm »
Dziwne, że nikt nie wspomniał o Księżycowej Gębie- moim ulubionym komiksie tego autora obok Białego Lamy.
Uwielbiam motyw katedry jak u Bagińskiego.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #336 dnia: Lipiec 30, 2015, 09:20:35 pm »
Ech, nie kupiłem Księżycowej gęby jak jeszcze hulała za stówkę - teraz hula za drugie tyle lub nie hula wcale...

Nie jest wyraźnie lepsze jeśli porównasz standardowe wydanie Humanoids za 35$ z naszym "standardowym" wydaniem które jest w formacie Oversized Deluxe Edition (H. liczy sobie za to 100$).
Dla mnie od strony edytorskiej rozmiar ma bardzo duże znaczenie (generalnie im większy tym lepszy, mówię o formacie plansz, na grubość komiks lepiej niech nie rośnie).

Miałem na myśli jakość wydania - wiadomo, że Scream Comics wygrywa rozmiarem, ale niestety ten album wygląda jakby się miał wkrótce rozpaść - za taką cenę, to niestety jakość taka se. Egmont i Sideca lepiej wydają takie tomiszcza.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2015, 09:23:36 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #337 dnia: Lipiec 30, 2015, 09:27:28 pm »
Dziwne, że nikt nie wspomniał o Księżycowej Gębie- moim ulubionym komiksie tego autora obok Białego Lamy.
Uwielbiam motyw katedry jak u Bagińskiego.

To co mnie pociąga w Księżycowej Gębie to również, obok pokręconego scenariusza, to rysunki Boucq'a - są świetne. Ale już nie mogę tego powiedzieć o Bouncerze, gdzie mam wrażenie, że rysownik bardzo się spieszył.

A pisząc o zwykłym westernie, miałem na myśli konwencję.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #338 dnia: Lipiec 30, 2015, 09:31:27 pm »
Egmont i Sideca lepiej wydają takie tomiszcza.

To chyba jestem jakimś pechowcem co do Sideca bo mam dwa rozklejające się tomy Rorka, które specjalnie eksploatowane nie były.
perły przed wieprze

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #339 dnia: Lipiec 30, 2015, 10:09:20 pm »
To co mnie pociąga w Księżycowej Gębie to również, obok pokręconego scenariusza, to rysunki Boucq'a - są świetne. Ale już nie mogę tego powiedzieć o Bouncerze, gdzie mam wrażenie, że rysownik bardzo się spieszył.
To ciekawe, bo dla mnie rysunki były tym, co podobało sie najbardziej w Bouncerze. Razem ze świetną kolorystyką tworzyły bardzo dobry, realistyczny klimat... ale nie mam K. Gęby więc i porówanania...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2015, 10:47:09 pm wysłana przez mack3 »

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #340 dnia: Sierpień 01, 2015, 07:42:20 pm »
Najnowsza zapowiedź nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak Juan Solo, ale wydaje się być interesująca. Zapewne decydująca będzie cena.

Offline SCREAM comics

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #341 dnia: Sierpień 03, 2015, 12:25:15 pm »
To skończona seria i ma tylko dwa tomy, więc Scream Comics powinno wydać to w jednym integralu, czy jak to zwą Double Scream.


I tak to właśnie mamy zamiar wydać. :-)

Dwa tomy razem w jednym albumie.

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #342 dnia: Sierpień 03, 2015, 12:29:56 pm »
I tak to właśnie mamy zamiar wydać. :smile:

Dwa tomy razem w jednym albumie.

No i git :smile:

Offline daviddaniel

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #343 dnia: Sierpień 03, 2015, 01:36:57 pm »
A kiedy kontynuacja Krucjaty? Miała być miesiąc - dwa po targach w Warszawie?

Offline blackwaterpark

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #344 dnia: Sierpień 03, 2015, 04:34:47 pm »
Najnowsza zapowiedź nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak Juan Solo, ale wydaje się być interesująca. Zapewne decydująca będzie cena.

Cena, jak cena - trzeba będzie wesprzeć finansowo wydawnictwo, coby w przyszłości wydało kolejne owoce.

Jak tak dalej pójdzie, to może za 10 lat będą mówić w krajach zachodnich o Polsce, nie jako o kraju, gdzie masowo kradnie się samochody i chleje ma umór, ale jako o wielkim zagłębiu komiksowym (czego sobie i Wam życzę).  :biggrin: