Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 996801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 04, 2015, 11:13:13 am »
mój proroczy, wewnętrzny głos podpowiada mi, że, o ile komiksy Scream Comics w ogóle będą dostępne w jakichś innych sklepach niż Incal, ich cena nie będzie tam mniejsza niż w Incalu.

Coś w tym może być, bo "Dżihad" i "Krucjaty" pojawiły się w przedsprzedaży w ofercie Gildii z zniżką 25%, po czym zostały przeniesione do działu zapowiedzi.

Offline peta18

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 04, 2015, 11:19:26 am »
Obawiam się, iż możesz się przeliczyć, jako że mój proroczy, wewnętrzny głos podpowiada mi, że, o ile komiksy Scream Comics w ogóle będą dostępne w jakichś innych sklepach niż Incal, ich cena nie będzie tam mniejsza niż w Incalu. Oczywiście proroczy głos może się mylić, niemniej rzadko mu się to zdarza.
Beda dostepne na 100%, przynajmniej tak Scream Comics twierdzi na FB. Poza tym jezeli by byly dostepne tylko w Incalu to szybko sie pozegnamy z tym wydawnictwem.
Jezeli ceny ich komiksow tylko 10% beda nizsze niz okladkowe, to wydaje mi sie, ze rowniez pozegnamy sie z tym wydawnictem.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 04, 2015, 11:59:22 am »
...ja wiem, że powiększony format, ale jednak 125 zł (+ wysyłka) za znowu nie taki gruby komiks (224 strony) to i dla mnie trochę za dużo. Jest drożej niż Rork po standardowych zniżkach, którego już uważałem, za drogo wydany komiks...

Jeśli cena się nie obniży po wprowadzeniu do innych sklepów i ja na razie spasuję - nie spieszy mi się, za dużo komiksów wychodzi, a i nie mam oryginalnego Incala (sprzedałem jakiś czas temu), którego chciałbym sobie powtórzyć przed "Finalem", więc nie mam problemu by poczekać na jakieś używki na allegro...


Niemniej jednak mam nadzieję, że komiks będzie jednak dostępny ze "standardowymi" zniżkami od okładkowej... jeśli tak by było - wtedy cen okładkowa byłaby OK.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2015, 12:03:53 pm wysłana przez mack3 »

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 04, 2015, 12:14:56 pm »
Trochę się już pogubiłem. Więc tego jeszcze u nas nie było, tak?
Czytałem główny cykl wydany w integralu i to jest Incal. Swoją drogą bardzo fajny, polecam. Poza tym Egmont wydał też serię Przed Incalem w pięciu zeszytach (nie czytałem). I na tym koniec w PL, tak?
Teraz wyjdzie integral, który będzie zawierał jeden zeszyt Moebiusa pt. Final Incal. Potem oni się pokłócili i Jodo wziął sobie nowego rysownika, który dalej rysował Final Incala, ale już pod tytułem Po Incalu. I obie te podserie jeszcze w Polsce nie wyszły. Tak to rozumiem.
Jest jeszcze kilka tych serii pobocznych, typu Metabaronowie i Technokapłani. Ale burdel. :D

Offline Kokosz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 04, 2015, 12:28:21 pm »
Trochę się już pogubiłem. (...) Ale burdel. :D

Ja też się na Incalu nie znam, ale wiem, że główny cykl (który u nas wyszedł w integralu) to wersja z zje###ym, komputerowym kolorem, który zrobili w Belgii, ale teraz sie chyba z tego wycofują, bo już wydali integral z oryginalnymi kolorami Moebiusa. Więc mam nadzieję, że skoro Scream kupił licencję na Po Incalu, to wkrótce wyda także Incala z oryginalnymi kolorami. Proszę o potwierdzenie od wydawcy i jutro wystawiam swojego Incala na allu.

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 04, 2015, 12:30:58 pm »
Też bym chętnie zarobił na Allu, ale mam tam autograf Moebiusa. Taki szlaczek. Więc od dawna nie wiem co mam robić. Nie wiem po ile chodzą teraz, ale kiedyś można było za niego dostać nawet 400 zł.

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 04, 2015, 12:34:00 pm »
Trochę się już pogubiłem. Więc tego jeszcze u nas nie było, tak?
Czytałem główny cykl wydany w integralu i to jest Incal. Swoją drogą bardzo fajny, polecam. Poza tym Egmont wydał też serię Przed Incalem w pięciu zeszytach (nie czytałem). I na tym koniec w PL, tak?
Teraz wyjdzie integral, który będzie zawierał jeden zeszyt Moebiusa pt. Final Incal. Potem oni się pokłócili i Jodo wziął sobie nowego rysownika, który dalej rysował Final Incala, ale już pod tytułem Po Incalu. I obie te podserie jeszcze w Polsce nie wyszły. Tak to rozumiem.
Jest jeszcze kilka tych serii pobocznych, typu Metabaronowie i Technokapłani. Ale burdel. :biggrin:
Mniej więcej tak, nie licząc tego, że to co narysował Moebius to "Po Incalu" i z tego co czytałem na szybko w recenzjach stanowi to 1-odcinkowy osobny "cykl" (tzn. po wydarzeniach w "Incalu" rozgrywa się, "Final", którą to historię tak skonstruowałi, że po wydarzeniach w "Finalu" ma się jakoś rozgrywać "Po Inacalu" Moebiusa. Ale żeby poznać szczegóły trzeba będzie przeczytać).


PS. I mnie Incal ogólnie się podobał (generalnie podobały mi się nawet powszechnie krytykwoane kolory, choć wyobrażam sobie, że mogły "niszczyć" trochę kreskę Moebiusa, ale nie mam porównania z oryginalnymi), aczkolwiek moim zdaniem jest to komiks trochę nierówny - ma części naprawdę świetne (choćby Planeta
Spoiler: pokaż
Difoolów
, czy zakończenie), a ma całkiem długie części do bólu przeciętne (np. pierwsze 1,5 części)
Rysunki Moebiusa podobały mi się tym bardziej im bardziej historia się rozwijała (pod koniec niektóre kadry były wręcz genialne)

Offline isteklistek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 04, 2015, 01:02:47 pm »
Chciałbym mieć tego Incala, ale od samego początku. Jakoś nie uśmiecha mi się kupować końcówki z zapytaniem, co zresztą i to jeszcze od wydawnictwa, które dopiero powstaje. Dla mnie jako czytelnika to trochę ryzykowne, więc chciałbym jakieś info potwierdzające, że zostanie wydana całość, a tytuł ten będzie "oczkiem w głowie" wydawnictwa i najważniejsze będzie, aby go skończyć, a nie startować z różnego rodzaju seriami.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2015, 01:07:11 pm wysłana przez isteklistek »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 04, 2015, 01:14:42 pm »
Teraz wyjdzie integral, który będzie zawierał jeden zeszyt Moebiusa pt. Final Incal. Potem oni się pokłócili i Jodo wziął sobie nowego rysownika, który dalej rysował Final Incala, ale już pod tytułem Po Incalu.
Trochę nie do końca tak i wszystko jest na stronie poprzedniej . Najpierw Moebius narysował jeden album "Po Incalu" ("Apres l'Incal"). Potem się pokłócili. No to Jodo, jako rysowanika, wziął Ladronna, który narysował jeszcze raz ten sam album, ale nieco inaczej i juz w ramach serii "Final Incal" (w powołanym wpisie wrzuciłem nawet linka, który zawiera porównania plansz obydwu albumów). A później Ladronn narysował w ramach "Final Incal" jeszcze dwa dodatkowe albumy. Zatem integral zapowiadany przez Scream Comics bedzie zawierał 4 albumy.

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 04, 2015, 02:27:38 pm »
Czyli jest bardzo ciekawie, bo dostajemy 3-tomową serię, ale pierwszy album jest w dwóch wersjach. To super duper fajne. Ciekawe kto poradził sobie lepiej...
To się nazywa integral, że jako dodatek dostajesz alternatywną wersję tego samego zeszytu i to w wykonaniu Moebiusa, a nie jakieś pierdoły. Już dla tego warto kupić ten integral.

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 04, 2015, 02:45:30 pm »
Właśnie o to chodzi, że to ponoć nie ma być alternatywna wersja tej samej historii, ale historia, która scenariuszowo ma prezentować dalszą część, wydarzenia następujące potem (po Final Incal). Podobno...
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2015, 03:46:22 pm wysłana przez mack3 »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 04, 2015, 04:24:08 pm »
Właśnie o to chodzi, że to ponoć nie ma być alternatywna wersja tej samej historii, ale historia, która scenariuszowo ma prezentować dalszą część, wydarzenia następujące potem (po Final Incal). Podobno...
Ja znalazłem jeszcze coś takiego:

http://www.humano.com/album/35657#.VUeNUWJ_tQD

co wydaje się dodatkowym (oprócz wcześniej podanego przeze mnie linka) potwierdzeniem "mojej" hipotezy. Czy mogłbyś podać link do strony, na której wyczytałeś przedstawione przez Ciebie informacje?

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 04, 2015, 04:40:58 pm »
Ja znalazłem jeszcze coś takiego:

http://www.humano.com/album/35657#.VUeNUWJ_tQD

co wydaje się dodatkowym (oprócz wcześniej podanego przeze mnie linka) potwierdzeniem "mojej" hipotezy. Czy mogłbyś podać link do strony, na której wyczytałeś przedstawione przez Ciebie informacje?
Niesttey nie pamiętam (na pewno czytałem po angielsku).
Nie wykluczone, że znadinterpretowałem to: http://comicsalliance.com/after-the-incal-final-incal-humanoids-moebius-alexandro-jodorwsky-ladronn-english/  lub  coś źle zapamiętałem
...w każdym razie niedługo będzie się można przkonać

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 04, 2015, 05:46:13 pm »
Na Gildii pojawił się Dżihad i Krucjaty z możliwością zamawiania ze gildiową, standardową zniżką 25%, a więc wyglada na to, że mój proroczy, wewnętrzny głos się mylił, i jest szansa, że na Gildii również niedlugo zagości Final Incal z takimi samymi cenowymi "parametrami".

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 04, 2015, 05:59:22 pm »
Pewnie, że sie mylił - czemu akurat na te komiksy miałoby nie być zniżki?

Chciałbym mieć tego Incala, ale od samego początku. Jakoś nie uśmiecha mi się kupować końcówki z zapytaniem, co zresztą i to jeszcze od wydawnictwa, które dopiero powstaje. Dla mnie jako czytelnika to trochę ryzykowne, więc chciałbym jakieś info potwierdzające, że zostanie wydana całość, a tytuł ten będzie "oczkiem w głowie" wydawnictwa i najważniejsze będzie, aby go skończyć, a nie startować z różnego rodzaju seriami.

Dokładnie. Próbował już ktoś podpytać wydawnictwo? Jak nic nie pisną, to znaczy, że wcześniejszych tomów nie będzie. Wydaje mi się, że prawa ma dalej Egmont, ale z drugiej strony dziwnym byłoby, gdyby nie zapewnili sobie praw do "Final Incala". Tylko, że właśnie - gdyby Scream Comics miało prawa do innych tomów, to czemu mieliby zaczynać od ostatniego? Tym bardziej, że "Incal" jest cholernie wyczekiwany (to w chwili obecnej chyba najdrożej sprzedawany na allegro wydany w Polsce tom HC, co imponuje tym bardziej, biorąc pod uwagę jak gówniane jest to wydanie), więc rozszedłby się jak cieplutkie bułeczki. Coś tu śmierdzi. Ja mam wszystkie tomy, po angielsku, ale w moim wydaniu nie ma zeszytu Moebiusa z "Final Incal", więc w ostateczności mógłbym kupić - gdybym miał gwarancję, że wyjdą wszystkie, to nawet nie "w ostateczności", a musowo.
Totalnym bezsensem jest wydawanie serii od końca - kupią tylko fanatycy (a że jest ich trochę, to nie wątpię), ale nikt nowy pewnie się w serię nie wkręci.

Kończąc wywód: o głupotę wydawnictwa nie podejrzewam, ergo - wcześniejszych tomów nie wydadzą.

PS - Wysłałem dzisiaj zapytanie do literackiej, czy będą mieli w ofercie tytuły Scream Comics. Jeszcze nie wiedzą.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2015, 06:05:46 pm wysłana przez arczi_ancymon »