Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 503878 razy)

Offline LordDisneyland

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3510 dnia: Styczeń 24, 2019, 04:27:33 pm »
Ufff- dopiero teraz zobaczyłem, jak facet rysuje. Jest w tym coś, ale jedno jest pewne- ból oczu po kilkudziesięciu stronach

« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2019, 06:46:30 pm wysłana przez graves »

Offline sum41

« Odpowiedź #3511 dnia: Styczeń 24, 2019, 04:36:12 pm »
W tym komiksie ładnie to wygląda :)
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline LordDisneyland

« Odpowiedź #3512 dnia: Styczeń 24, 2019, 04:45:46 pm »
Oj, nie wiem, czy to zdzierżę :p ...kolejne bolesne rysunki-

Offline rzem

« Odpowiedź #3513 dnia: Styczeń 24, 2019, 05:00:16 pm »
Ale plansze w necie z  TEGO KONKRETNEGO komiksu zapowiedzianego przez SC wyglądają bardzo fajnie. Mnie zachęcili.

Offline gobender

« Odpowiedź #3514 dnia: Styczeń 24, 2019, 07:06:57 pm »
Ale plansze w necie z  TEGO KONKRETNEGO komiksu zapowiedzianego przez SC wyglądają bardzo fajnie. Mnie zachęcili.

Dokładnie! Jak dotąd miałem absolutnie obojętny stosunek do komiksów Alien (a Predator to już zupełnie) poza mignolowskim. A tu proszę! Biorę to.

Offline Dembol_

« Odpowiedź #3515 dnia: Styczeń 24, 2019, 07:12:52 pm »
Ej Stokoe jest świetny. Proszę nie narzekać.

Offline sum41

« Odpowiedź #3516 dnia: Styczeń 24, 2019, 08:21:24 pm »
No rysunki ma srednie ale w tym Aliensie po dodaniu kolorow sa bardzo ladne a okladki mega. Stylem przypomina mi troche pomieszanie mangi z frankofonami  :biggrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline LordDisneyland

« Odpowiedź #3517 dnia: Styczeń 24, 2019, 09:57:23 pm »
TEGO KONKRETNEGO komiksu
Dzięki, czasem się zapędzam :)

Offline rebejakub

« Odpowiedź #3518 dnia: Styczeń 25, 2019, 07:26:37 am »
Potwierdzam, mam to w wydaniu oryginalnym i rysunki są jak najbardziej w porządku, wbrew pozorom ten przypominający mangę styl w Alienie sprawdził się wyśmienicie.

Sama fabułka też odpowiednia, jest super prosta i generalnie celem tego komiksu jest sam oldschoolowy filmowy alienowski klimacik, i to się udało.
Naganiacz, piegża, makolągwa i sum

Offline Gazza

« Odpowiedź #3519 dnia: Styczeń 25, 2019, 07:27:42 am »
Ej Stokoe jest świetny. Proszę nie narzekać.
Podbijam! :smile:
Gdyby nie podpis to ten Surfer pod Moebiusa mi podchodzi. Bardzo drobiazgowy rysownik. Faktem jest, co zauważył @sum41 - po nałożeniu kolorów jego prace stają się jeszcze lepsze, a przy tym bardziej czytelne przy takiej ilości detali.

Offline -gościu-

« Odpowiedź #3520 dnia: Styczeń 25, 2019, 07:35:55 am »
Ja wręcz jestem zdziwiony tak negatywnym odbiorem pokazanych tu plansz (tak kolorowych, jak i czarno-białych), bo na mnie zrobiły mega wrażenie!

Offline Bartek Gawron

« Odpowiedź #3521 dnia: Styczeń 25, 2019, 08:10:33 am »
Też jestem zdziwiony. Wydaje mi się, że to krecenie nosami spowodowane jest zbyt małym kontrastem miedzy planami w grafice B&W, które mieszają się ze sobą z powodu nawału szczegółów i w probie ich odseparowania oko się meczy gubiac sie w chaosie. Kolor zdecydowanie tutaj pomaga.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline gobender

« Odpowiedź #3522 dnia: Styczeń 25, 2019, 09:06:28 am »
Kolor ułatwia odbiór, ale mi nadal podobają się bardziej b/w.  Silver surfer rzeczywiście nie prezentuje się jakoś najlepiej, ale alien jest świetny. Tak trochę "akirowo". Czadzik

Offline Bartek Gawron

« Odpowiedź #3523 dnia: Styczeń 25, 2019, 10:24:27 am »
Alien jest oczywiście czadzik, a wpływ mangi jest az nadto widoczny i w rysunkach postaci, szczegolnie przerysowania twarzy i "spotwornienie" w mangowym stylu, w dynamice i kompozycji planszy, i nawet w ekspresji onomatopei.

W Surferze zreszta też, szczególnie akirowe tło, ale i sam Surfer. Tutaj by się przydało lepsze operowanie perspektywą lotniczną powietrzną, której tutaj niemalże nie ma (tzn. wieksze nateżenie i stosowna dystrybucja zamglenia atmosferycznego), żeby lepiej odseparować pierwszy plan od tła i oddać lepiej głębię przestrzeni, a to najłatwiej zrealizować odpowiednio manipulując saturacją kolorów. 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2019, 10:29:48 am wysłana przez Bartek Gawron »
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline SkandalistaLarryFlynt

« Odpowiedź #3524 dnia: Styczeń 25, 2019, 11:46:36 am »
Przecie ten Silver Surfer jest czarno-biały.