Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 504527 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3435 dnia: Styczeń 20, 2019, 07:01:10 am »
Może niech zaczną wydawać FAJNE frankofońskie tytuły, to będą lepiej się sprzedawać. Bo na razie poza kilkoma ich frankofońska oferta to słabizna.
No ale właśnie to jest ten problem, że te najfajniejsze źle się sprzedają. Z fantastycznym Burmą na czele. Są takie momenty, że zastanawiam się dlaczego tyle osób woli przeciętny amerykański komiks od świetnego frankofońskiego. Czaję, że ktoś może woleć Skalp czy BBPO od Burmy i Comanche, bo to też świetne komiksy, ale jak do gry wchodzi słabszy od nich Amerykanin, a mimo to wygrywa z Burmą, a Comanche są kolejny raz na wyprzedaży na Gildii za stówkę całość serii, to mi smutno.

Offline Bartek Gawron

« Odpowiedź #3436 dnia: Styczeń 20, 2019, 08:13:24 am »
Mam identyczne spostrzeżenia i odczucia w zw. z rozważaną sytuacją sprzedażową. Ale to tyczy wszystkich dziedzin twórczości.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2019, 08:16:58 am wysłana przez Bartek Gawron »
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline Cringer

« Odpowiedź #3437 dnia: Styczeń 20, 2019, 08:50:44 am »
Stawiam na to że czytelnikom akurat podchodzi bardziej gatunek superhero niż inne gatunki komiksowe. Pewnie w grę wchodzą też takie elementy jak: rozpoznawalność marki, znajomość postaci, dostępność, cena, filmy, animacje.

Offline -gościu-

« Odpowiedź #3438 dnia: Styczeń 20, 2019, 09:23:50 am »
Cringer pewnie, że tak, to oczywiste. Tylko superhero sprzedaje się kilka tysięcy, a żeby takiego dobrego frankofona nie sprzedało się tysiąc? To naprawdę niepokojące...

Offline gobender

« Odpowiedź #3439 dnia: Styczeń 20, 2019, 09:25:05 am »
@ Cringer
I zawsze będzie podchodził. Na tym polega kultura masowa. Ale zawsze jest miejsce na nisze. Pozostaje nam mieć tylko nadzieję, że ta nisza będzie na tyle duża i atrakcyjna by wydawnictwom opłacało się coś wydawać, choć chcę wierzyć, że nie powoduje nimi wyłącznie motywacja finansowa. Oczywiście trzeba zarabiać, ale jeśli nie ma w tym pasji, to nic z tego nie będzie. Czuć chyba nadal pasję u Timofa, Kultury, Kurca i kilku innych, więc da się. Żeby ta nisza była była istotna rynkowo i co więcej, by się rozrastała potrzeba edukacji i kontaktu z tymi tytułami. I naprawdę kudos dla nich, ze cały czas serwują na masę fajnych i wartościowych tytułów.
Egmont jeszcze jakiś czas temu (może za sprawą osobistych ambicji jednej osoby) sporo tego kontaktu zapewniał. Ale teraz już idzie całkowicie w kasę. Szanuję rynek superhero. Ale żałuję, że ostatnio jest jego taki zalew, że praktycznie dusi jakiekolwiek szanse na ekspozycję alternatywy. Zarówno w kwestii czasu, uwagi jaki po prostu możliwości finansowych odbiorców. Moim zdaniem kultura komiksowa w naszym kraju bardzo na tym traci.
Scream natomiast rozczarował mnie automatycznym podkuleniem ogona.

Offline Bartek Gawron

« Odpowiedź #3440 dnia: Styczeń 20, 2019, 10:06:11 am »
Wszystko to prawda. Ale jesli chodzi o Scream, to mam wrażenie, że nigdy nie przyswiecała mu idea misyjna, ale od początku nastawiony był na zarabianie kasy, tyle że upatrywał jej w ekonomicznej niszy frankofońskich wydań ekskluzywnych. Stąd to twarde A4+ nawet dla cieniutkich objętościowo średniaków, i stąd też ta nagła zmiana orientacji machania ogonem.   
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline misiokles

« Odpowiedź #3441 dnia: Styczeń 20, 2019, 10:10:50 am »
Pozostaje nam mieć tylko nadzieję, że ta nisza będzie na tyle duża i atrakcyjna by wydawnictwom opłacało się coś wydawać, choć chcę wierzyć, że nie powoduje nimi wyłącznie motywacja finansowa.
Nisza jest atrakcyjna. Piłka jest też po stronie czytelnika by chciał się zainteresować tymi tytułami sam z siebie, z chęci do eksperymentowania i sięgania po inne formy wyrazu.

Offline robbirob

« Odpowiedź #3442 dnia: Styczeń 20, 2019, 10:11:07 am »
@gobender
Dobre podsumowanie. U Timofa, Kurca i KG nadal czuć że robią co chcieli od początku i nadal im to wychodzi. A przecież to ten sam rynek.
A Scream ...coż szuka wyjścia z sytuacji. Nie sprzedaje się im to co chcieli i lubią. Chyba że jak mówi Bartek Gawron nigdy nie mieli jakiegoś założenia i pomysłu poza nastawieniem na sprzedaż.

Offline Bartek Gawron

« Odpowiedź #3443 dnia: Styczeń 20, 2019, 10:31:52 am »
Dodam jeszcze, że nastawienie na kasę nie znaczy jeszcze, że Scream nie ma jakichś osobistych preferencji komiksowych. Owszem ma i są to właśnie frankofony, a ponieważ Scream je lubi, no to właśnie dlatego wydawało im się, że klienci też je bedą lubić równie mocno, i na tej wierze budował swój plan wydawniczy, który niestety, jak pokazują fakty sprzedażowe, nieco zawiódł.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline isteklistek

« Odpowiedź #3444 dnia: Styczeń 20, 2019, 10:46:14 am »
A może po prostu odbijają się od licencjodawców, że oni nakładają na nich wymogi odnośnie ilości egzemplarzy, a oni jako małe wydawnictwo nie są w stanie tego udźwignąć? Nie orientuje się, co jest dobre na rynku frankońskim, ale ponoć jest on potężny - po każdym roku, gdy wychodzi tom można porównać, co u nas na rynku jest, a czego nie ma - materiału pewnie nie brakuje.

Offline JanT

« Odpowiedź #3445 dnia: Styczeń 20, 2019, 11:27:51 am »
Im dowaliło to że wydają wszystko duże i w HC (wygląda to tak jakby to były same limitki) inni wydawcy tak nie robią i może dlatego są w innym miejscu  :smile:

Offline Klint

« Odpowiedź #3446 dnia: Styczeń 20, 2019, 11:53:14 am »
Dodam jeszcze, że nastawienie na kasę nie znaczy jeszcze, że Scream nie ma jakichś osobistych preferencji komiksowych. Owszem ma i są to właśnie frankofony, a ponieważ Scream je lubi, no to właśnie dlatego wydawało im się, że klienci też je bedą lubić równie mocno, i na tej wierze budował swój plan wydawniczy, który niestety, jak pokazują fakty sprzedażowe, nieco zawiódł.
Zgadzam się. Analogicznie patrząc Taurus też lubi frankony ale ich gust bardziej trafia do czytelników. Do mnie na pewno.

Offline Death

« Odpowiedź #3447 dnia: Styczeń 20, 2019, 11:53:34 am »
A ja tylko napiszę, że Nestor Burma Mgła na moście Tolbiac to zamknięta historia. Świetny kryminał mistrza komiksu Tardiego. Kupcie jak nie macie, bo to przyspieszy wydanie drugiego tomu, który jest najwyżej oceniany w całej serii.

Offline robbirob

« Odpowiedź #3448 dnia: Styczeń 20, 2019, 12:41:10 pm »
Zgadzam się. Analogicznie patrząc Taurus też lubi frankony ale ich gust bardziej trafia do czytelników. Do mnie na pewno.
Właśnie. Podobnie Elemental.

Offline Gmork

« Odpowiedź #3449 dnia: Styczeń 20, 2019, 01:22:33 pm »
Evropské komiksy od Scream Comics mám hodně rád.
Doufám, že je bude i nadále vydávat.

https://www.jpeg.cz/images/2019/01/20/scream.jpg

anything