trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997502 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sum41

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3375 dnia: Styczeń 19, 2019, 09:10:07 am »
Też wolałbym aby weszli w te Omnibusy z Dark Horse - no ale lepsze to niż nic :)
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline kas1

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3376 dnia: Styczeń 19, 2019, 10:00:47 am »
Wydawnictwo po roku 2018, który umówmy się, był lekką wtopą wizerunkową wraca na właściwe tory. Cieszę się, że ktoś wyciągnął odpowiednie wnioski i mamy zarówno kontynuację zaczętych już serii, jak i tytuły które lepiej im się sprzedają. I o to mi jako czytelnikowi chodzi.

Offline nazareth

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3377 dnia: Styczeń 19, 2019, 10:58:05 am »
Wydawnictwo po roku 2018, który umówmy się, był lekką wtopą wizerunkową wraca na właściwe tory. Cieszę się, że ktoś wyciągnął odpowiednie wnioski i mamy zarówno kontynuację zaczętych już serii, jak i tytuły które lepiej im się sprzedają. I o to mi jako czytelnikowi chodzi.
Wydaje mi się, że za wcześnie na pochwały. To jedynie zapowiedzi. Fakt, że cieszy powrót to kilku zawieszonych serii. Ale po wydaniu Nurego, Technokapłanów i Metabarona zostaną im tylko darkhorsowe predatory i aliensy. Nowe serie nie powalają, tym bardziej wyraźny skręt w amerykańskie komiksy.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3378 dnia: Styczeń 19, 2019, 11:14:57 am »
Rozumiem, że ratują sytuację, ale to już zupełnie inne wydawnictwo. Obecnie mało co mnie już od nich interesuje.

Sami sobie winni - wybrali kilka wyjątkowo słabych tytułów (bo licencje były tanie czy cuś), na dodatek wszystko wydawali w powiększonych formatach, HC i cenach z kosmosu, to się nie sprzedawało.

Offline pitt

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3379 dnia: Styczeń 19, 2019, 11:21:33 am »

Też wolałbym aby weszli w te Omnibusy z Dark Horse - no ale lepsze to niż nic :smile:

Pytanie czy w ogóle Dark Horse Comics może i chce dalej wydawać omnibusy?
Pierwszy omnibus ukazał się dość dawno.
https://www.darkhorse.com/Books/47-393/Aliens-Omnibus-Volume-1
W tamtym roku wyszedł pierwszy essential comics.
https://www.darkhorse.com/Books/3002-644/Aliens-The-Essential-Comics-Volume-1-TPB
Zawartość ta sama, troche większy format. Cena ta sama, jak omnibus wydany 10 lat temu.
Pytanie czy SC chciałoby coś takiego wydawać, jak można każdy tytuł wydać osobno lub nawet w parze. Taki Outbreak wydali jako Aliens 30th w czerni i bieli w powiększonym formacie i chyba obecnie ciężko go kupić.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3380 dnia: Styczeń 19, 2019, 11:29:40 am »
Może dlatego też wydaję pojedyncze i małe bo im lepiej schodzą?

Niech tego Tomb Raidera zapowiedzą bo się cały czas głupio łudzę na to Archives  :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2019, 11:36:22 am wysłana przez JanT »

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3381 dnia: Styczeń 19, 2019, 12:07:28 pm »
Pytanie czy w ogóle Dark Horse Comics może i chce dalej wydawać omnibusy?
Pierwszy omnibus ukazał się dość dawno.
https://www.darkhorse.com/Books/47-393/Aliens-Omnibus-Volume-1
W tamtym roku wyszedł pierwszy essential comics.
https://www.darkhorse.com/Books/3002-644/Aliens-The-Essential-Comics-Volume-1-TPB
Zawartość ta sama, troche większy format. Cena ta sama, jak omnibus wydany 10 lat temu.
Pytanie czy SC chciałoby coś takiego wydawać, jak można każdy tytuł wydać osobno lub nawet w parze. Taki Outbreak wydali jako Aliens 30th w czerni i bieli w powiększonym formacie i chyba obecnie ciężko go kupić.

Omnibusów z Obcym ukazało się łącznie sześć plus dwa AVP i cztery z Predatorem. Są też dwa omnibusy z Terminatorem. Problem w tym, że cały materiał z pierwszego Omnibusa/Essentiala ukazał się już w Czarnym i Niebieskim. Jedyna różnica, że Outbreak jest tam w kolorze. Więc musieliby zacząć od vol. 2  żeby to się sprzedało. Omnibusy według mnie są o wiele lepszym rozwiązaniem niż wydawanie pojedynczo.


Niektórzy tu narzekają na zmianę kierunku wydawniczego i wejście w komiksy amerykańskie, ale przecież tu się wszystko o być albo nie być rozchodzi. Na FB pisali, że komiksy z Dark Horse cieszą się znacznie większą popularnością niż tytuły frankofońskie. Taki Dekalog ukazał się dwa lata temu w nakładzie zaledwie 777 egzemplarzy a i tak jest wszędzie do kupienia. Ja na miejscu niektórych cieszyłbym się, że mimo kiepskiej sprzedaży te serie dalej ciągną bo zarobek pewnie z tego żaden.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2019, 03:59:11 pm wysłana przez amsterdream »

Offline sum41

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3382 dnia: Styczeń 19, 2019, 12:17:57 pm »
Właśnie miałem to zacytowac z ich FB "Na FB pisali, że komiksy z Dark Horse cieszą się znacznie większą popularnością niż tytuły frankofońskie." - klient nasz Pan  :biggrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3383 dnia: Styczeń 19, 2019, 12:20:34 pm »
@amsterdream
Ja wiem czy narzekają? Ja raczej odebrałem to jako podsumowanie tego co się dzieje z wydawcą. Trochę żal.
Podobnie jak arczi nie znajduje już w ich ofercie ciekawych pozycji. A jeśli już tp coś z sentymentu.

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3384 dnia: Styczeń 19, 2019, 12:45:24 pm »
Chętnie bym jeszcze przytulił wznowienie Czwartej Siły Gimeneza w ich formacie, a tak to muszą postawić na reklamę swoich zapowiedzi, gdyż zupełnie już mi nie przychodzi na myśl czego mógłbym jeszcze chcieć powiększonego.


Jeśli ucieczka w DH i inny format, to niech wydadzą Samotnego Wilka i Szczenię :P

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3385 dnia: Styczeń 19, 2019, 12:48:36 pm »
Może niech zaczną wydawać FAJNE frankofońskie tytuły, to będą lepiej się sprzedawać. Bo na razie poza kilkoma ich frankofońska oferta to słabizna.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3386 dnia: Styczeń 19, 2019, 01:32:18 pm »
Ale już prawie nic nie zostało z pewniaków z frankofonów. Może przykłady? Ameryka też wypiera i ludzie nie ryzykują z mało znanymi tytułami.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2019, 02:10:56 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3387 dnia: Styczeń 19, 2019, 02:23:00 pm »
I kolejna zapowiedź (początek marca)

Offline Klint

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3388 dnia: Styczeń 19, 2019, 02:32:21 pm »
Może niech zaczną wydawać FAJNE frankofońskie tytuły, to będą lepiej się sprzedawać. Bo na razie poza kilkoma ich frankofońska oferta to słabizna.
Absolutnie wzmacniam. Jestem wielkim miłośnikiem frankonów i oferta SC przy Taurusie wygląda słabo.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3389 dnia: Styczeń 19, 2019, 02:49:34 pm »
Podajcie te dobre frankofony na które się ludzie rzucą.

 

anything