Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997375 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2505 dnia: Czerwiec 11, 2018, 08:41:28 pm »
Ja tu o Ibikusie a Scream wspomina coś o kolejnym Nestorze, niemieckim MalcolmieM 4  i Złoto i krew.
Pora chyba na przygarnięcie NestoraB 1.

Offline kenji

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2506 dnia: Czerwiec 11, 2018, 10:28:59 pm »

Nie masz ani Indiańskiego lata, ani El Gaucho? Zwłaszcza ten pierwszy powinieneś nadrobić.


zwłaszcza ten drugi:)

Offline mibartek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2507 dnia: Czerwiec 12, 2018, 06:36:11 am »
Nie masz ani Indiańskiego lata, ani El Gaucho? Zwłaszcza ten pierwszy powinieneś nadrobić.
zwłaszcza ten drugi:)

No to następna pozycja do listy zakupowej.
Chociaż zastanawiam się jakie plany ma Scream, bo może warto chwilę poczekać jeszcze
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2018, 02:22:18 pm wysłana przez mibartek »

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2508 dnia: Czerwiec 12, 2018, 02:19:35 pm »
Ten "niebieski" Aliens to kontynuacja "czarnego" czy oddzielna historia? Jak ogólnie z poziomem (zwłaszcza w porównaniu do "czarnego"? Ktoś coś?
Mnie ten "30 anniversary..." wymęczył nieco. Dosłownie i w przenośni. Fabularnie bez szału, a i trzymanie tego do wygodnych nie należy - zwłaszcza w kontekście mocnego i sztywnego papieru, który w mojej opinii jest zbyt gruby jak na komiks...

Offline Corto Maltese

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2509 dnia: Czerwiec 23, 2018, 02:11:33 pm »
Długa przerwa od pisania na forum, wypadałoby znów napisać parę zdań. Wybór padł na komiks autora, którego z oczywistych względów bardzo lubię, a jest jednym z tych mniej znanych. "Fanfulla" Hugo Pratta. Komiks ukazywał się w młodzieżowym czasopiśmie "Corriere dei Piccoli" przez kilka lat, w odcinkach. I choć nastawiałem się na ciekawą przygodę i okazję zapoznania się z mniej znanym dziełem mistrza niż te powstałe we współpracy z Manarą czy seria Corto Maltese, niestety komiks nieco zawiódł. Wydany w standardowym dla Scream powiększonym formacie robi wrażenie wizualnie, oddaniem kadrów, które pokolorowane przez Patricię Zanotti nie wywołują poczucia czegoś nie na miejscu, jak to ma miejsce w przygodach Corto Maltese. Fabularnie jednak, niestety odstaje od rysunków. Główna tego przyczyna to forma i miejsce wydawania. Opowieść kończy się po niecałych 120 stronach i mamy wrażenie oglądania zbyt małego wycinka przygód Fanfulli da Lodiego by odpowiednio się z nim zidentyfikować, nie znamy pochodzenia i szczegółów z życia. Ot, jest jednym z wielu kondotierów walczących za pieniądze, kocha wojnę i wino. Oko stracił zapewne w jednej z wielu wojen ale nawet chwilowe zwrócenie ku wierze nie pogłębia charakteru postaci. Wyróżnia się lecz nie wpada w pamięć. Miejsce publikacji komiksu wpływa równiez na ograniczenia fabularne - nie zgadzam się z wstępem Antonio Corboniego jakoby Fanfulla był okrutny i nieokrzesany. Przeciwnie, jest skrojony pod młodego czytelnika: pije lecz już na początku ratuje z opresji księdza, a później dziewczynę. Lubi wojnę i siec mieczem lecz trup pada rzadko i "poza ekranem". Cała intryga zaś jest dosyć prosta i pędzi (choć czytelnikom pisma te kilka lat tak nie upłynęło jak czytelnikowi wydania zbiorczego) do przodu żwawo i bez ociągania.
Brutalniejsi już są "Trzej muszkieterowie", a szczególnie kontynuacje tej książki, zwazywszy chociazby na los Milady de Winter czy innych postaci. Na plus zdecydowanie trzeba zapisać tło historyczne w którym dzieje się akcja, rzadkie i idealnie nadające się by oddać losy człowieka mającego realnie wpływ na wydarzenia, lecz na mniejszą skalę. Trochę mnie to dzieło zmęczyło, może to wynik nieco innych oczekiwań, może brak umiejętności wczucia się w fabułę uładzoną pod młodego odbiorcę, który nie powinien jeszcze mieć świadomości jak bardzo zło rządzi na świecie. Jednak na pewno można czerpać przyjemność z obcowania z rysunkami Pratta, a także solidnym komiksem quasi-historycznym. Nie polecam zatem, i nie odradzam.

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2510 dnia: Czerwiec 23, 2018, 10:17:50 pm »
Tak z ciekawostek bo nie śledzę zbytnio premier i zapowiedzi na zachodzie to "Zemsta i odkupienie" czyli czwarty tom "Królewskiej krwi" zapowiadają na wrzesień 2018.

Offline Klint

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2511 dnia: Czerwiec 24, 2018, 10:26:45 am »
A to ostatni tom ?

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2512 dnia: Czerwiec 24, 2018, 11:00:46 am »
Nie mam pojęcia ale dobrze by było. Teraz tylko trzymać kciuki niech wyjdzie i Scream może połasi się na jakiś początek nowego roku.Seria ma przecież poślizg sześciu lat od wydania ostatniego trzeciego tomu.

Offline -gościu-

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2513 dnia: Czerwiec 26, 2018, 06:46:11 pm »
Lipcowe zapowiedzi Scream Comics już w Gildii. Premiera 20 lipca.


https://www.gildia.pl/szukaj/wydawnictwo/scream-comics

Offline sum41

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2514 dnia: Czerwiec 26, 2018, 06:50:03 pm »
Przykładowe grafiki ma tylko Blue aliens ale co mi tam i tak tylko to miałem brac do Predka i  Czarnego Aliena :)
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2515 dnia: Czerwiec 26, 2018, 07:12:06 pm »
Wciągnę to Złoto. Mam nadzieję, że nie dołączy do kupki rozczarowania ze Screamu.  :smile:

Offline -gościu-

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2516 dnia: Czerwiec 26, 2018, 07:15:31 pm »
Ciekawe, kto tłumaczy Złoto i Krew. Oby Birek, lub Syty...

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2517 dnia: Czerwiec 26, 2018, 09:38:29 pm »
Wciągnę to Złoto. Mam nadzieję, że nie dołączy do kupki rozczarowania ze Screamu.  :smile:
nie powinno :)
Ciekawe, kto tłumaczy Złoto i Krew. Oby Birek, lub Syty...
Syty

Offline -gościu-

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2518 dnia: Czerwiec 27, 2018, 03:53:28 am »
To dobrze, dzięki.

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2519 dnia: Czerwiec 27, 2018, 07:43:24 am »
Tego Aliensa kupię, choć raczej dla zasady niż chęci posiadania dobrego komiksu.
Złoto i krew mnie kusiło, może też finalnie wyląduje w koszyku. Lubię Nurego, ale to kolejna rozpoczęta seria, stąd obawy i wahanie.

P.S. FŚ też już mają Screamy: http://fantastyczneswiaty.pl/scream-comics-o_p_211806_1.html