Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 996999 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2475 dnia: Czerwiec 03, 2018, 09:49:30 am »
Nieczęsto zdarza mi się porzucać lekturę. Ale tak sie stalo przy Showman killer. To jest tak złe, że gdybym miał oceniać tylko po tym co przeczytałem, dłabym pół gwiazdki. Chaotyczna, groteskowa i po prostu IDIOTYCZNA fabuła jest po prostu nieprzyswajalna. Zaczynam też bardziej doceniać rolę rysowników przy komiksach Jodo, bo oni chyba mocno odrwacaja uwagę o tych jego głupotek. Natomiast tu rysunki sa naprawdę bardziewne i kiczowate. Razem ze "scenariuszem" tworza naprawę niestrawną i wręcz żenującą mieszankę.

Przestaję rozumieć Scream... jest TYLE DOBRA w archiwach Humanoids, które można wydać zamiast śmieci, które ostatnio wydają. Nawet od Jodo – reszta jodoverse czy choćby Anibal 5 który jest milion razy lepszym komiksem niż to coś...

Offline raj666

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2476 dnia: Czerwiec 03, 2018, 10:52:55 am »
Tego dobra od Jodo to już nic nie zostało. Może poza Przygodami Alefa Thau, ale jakoś nikt tego akurat nie ruszył. A Anibal 5 to też bieda raczej jest, od tego komiksu dałem sobie spokój z Jodo.

Offline LordDisneyland

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2477 dnia: Czerwiec 03, 2018, 03:16:17 pm »
...i dlatego też  Scream wszystkie siły powinno rzucić do walk o jak najszybsze i najpełniejsze wydawanie Tardiego! :D

 U tego autora nawet skrzywienie lewicowe mi niespecjalnie przeszkadza, a tytułów dostępnych po Polsku niewiele. Samego Burmy jeszcze 10 tomów nie znam. Także ten  8)

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2478 dnia: Czerwiec 03, 2018, 03:48:35 pm »
Tego dobra od Jodo to już nic nie zostało. Może poza Przygodami Alefa Thau, ale jakoś nikt tego akurat nie ruszył. A Anibal 5 to też bieda raczej jest, od tego komiksu dałem sobie spokój z Jodo.

Bardziej mam na myśli dobro od Humanoids. Ale po zastanowieniu to cofam, bo wcale aż tak dużo dobrych pozycji tam nie zostało. Niemniej współpracuja z innymi wydawnictwami które maja perły.

A Jodo potrafi z siebie jeszcze coś wykrzesać (Synowie El Topo całkiem fajne, ale i tu sporo robi rysunek). Ale takim przykładem nie jest Showman Killer.


Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2479 dnia: Czerwiec 03, 2018, 03:57:04 pm »
Rok temu pierwsze co przykuło moją uwagę do komiksu, to Screamowe rzeczy. Wydawało mi się naturalne, że sięgną po resztę prac Gimeneza, a od tamtego czasu nic takiego nie miało miejsca. Pytałem ich dwukrotnie i dwukrotnie odpowiedzieli, że szykują coś w najbliższym czasie. Najbardziej bym się ucieszył widząc zebrane krótkie opowieści publikowane np w Heavy Metal.


Gdyby jasno zadeklarowali się nawet w drugą stronę (nie zrobimy nic z Gimeneza) to i tak będzie lepiej. Mam zły odbiór ich nowości przez to że czekam na co innego.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2480 dnia: Czerwiec 03, 2018, 05:56:37 pm »
Ale takim przykładem nie jest Showman Killer.

że scanariusz słaby, czy jak? SK to majowa nowinka i przypuszczam że dopiero poznam w sierpniu/wrześniu.

Czy Królewska krew jest zawieszona, czy zakończona - z jednej strony edycja 2010-2013, z drugiej dopisek "serie en cours"?

Tardiego przeczytałem jedynie Krzyk ludu i językowe zabiegi w tej pozycji średnio mi podeszły, graficznie oki.  Chetnie poznam coś jeszcze od tego autora, ale podobnie jak ilemoznaszukacnicka najbardziej wyczekuję Gimeneza, no i Toppiego, ... i  Ledroita.

Offline nazareth

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2481 dnia: Czerwiec 03, 2018, 06:30:12 pm »
Tardiego przeczytałem jedynie Krzyk ludu i językowe zabiegi w tej pozycji średnio mi podeszły, graficznie oki.  Chetnie poznam coś jeszcze od tego autora, ale podobnie jak ilemoznaszukacnicka najbardziej wyczekuję Gimeneza, no i Toppiego, ... i  Ledroita.
Nestor Burma wydany u nas polecam. Fajny kawał komiksu. Aż szkoda że milczą w sprawie kolejnych tomów.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2482 dnia: Czerwiec 03, 2018, 06:53:46 pm »
Nestor Burma wydany u nas polecam. Fajny kawał komiksu. Aż szkoda że milczą w sprawie kolejnych tomów.

Zatem trzeba wygospodarować trochę złotówek i na ten tytuł. Z wojną okopów się zagapiłem i nie wiem czy straciłem wiele czy wręcz przeciwnie, a co do Krzyku ludu, żeby nie było, tytuł bardzo dobry. Zdecydowanie brakuje mi na naszym rynku komiksowych adaptacji wielkiej i małej literatury francuskiej. Salambo prawdopodobnie nie każdemu podejdzie, ale i zbieżność z literackim pierwowzorem jest dyskusyjna, ale pozostają inne BD adaptacje Flauberta, Zoli, Balzaca, Prousta. W poszukiwaniu straconego czasu Heueta jest wyjątkowo słabo oceniane, ale intergal przykładowo w Mistrzach komiksu chętnie i od ręki wezmę.

Ogólnie rzecz biorąc zaocznie i ja poproszę o więcej Nestora Burmy.  :idea:

Offline -gościu-

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2483 dnia: Czerwiec 03, 2018, 07:21:49 pm »
...i dlatego też  Scream wszystkie siły powinno rzucić do walk o jak najszybsze i najpełniejsze wydawanie Tardiego! :biggrin:


W pełni się zgadzam. Liczę, że Scream nie postawi kreski na Nestorze.


Z wojną okopów się zagapiłem i nie wiem czy straciłem wiele czy wręcz przeciwnie


Zdecydowanie straciłeś, bo to podobnie jak Krzyk Ludu, kawał świetnego komiksu. Może warto poszperać na allegro? Chyba nie osiąga jakichś niebotycznych kwot?


Zdecydowanie brakuje mi na naszym rynku komiksowych adaptacji wielkiej i małej literatury francuskiej.

Trochę z innej beczki, bo to adaptacja powieści Aleksieja Tołstoja, czytałeś Ibikusa Pascala Rabate? Pewnie też wyprzedany, ale też chyba nie z tych osiągających wielkie kwoty na aukcjach.


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2018, 07:26:24 pm wysłana przez -gościu- »

Offline LordDisneyland

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2484 dnia: Czerwiec 03, 2018, 08:04:11 pm »
Ja także nie mam "Wojny okopów" i rozważam zakup wersji anglojęzycznej. Rynek wtórny to wydatek koło dwóch stów, wiec ja pass.

Aha, pytanie do znawców francuskich BD- które tomy Burmy są rysowane przez innych twórców? I czy kreska przypomina tę z "MostuTolbiac"?

Offline -gościu-

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2485 dnia: Czerwiec 03, 2018, 08:13:00 pm »
które tomy Burmy są rysowane przez innych twórców?


https://www.bedetheque.com/serie-28-BD-Nestor-Burma.html


Pierwsze pięć rysował Tardi.

Offline raj666

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2486 dnia: Czerwiec 03, 2018, 08:15:08 pm »
Tardi narysował pierwsze pięć, potem są inni rysownicy którzy naśladują jego styl dość udanie . W późniejszych albumach dochodzi kolor ale trzyma to klimat cały czas.

Offline LordDisneyland

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2487 dnia: Czerwiec 03, 2018, 08:26:55 pm »
Dziękuję za odpowiedzi.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2488 dnia: Czerwiec 03, 2018, 08:43:52 pm »

Trochę z innej beczki, bo to adaptacja powieści Aleksieja Tołstoja, czytałeś Ibikusa Pascala Rabate? Pewnie też wyprzedany, ale też chyba nie z tych osiągających wielkie kwoty na aukcjach.

Tańczące karaluchy? Czytałem! Z chciejstwa sprawiłem sobie kiedyś jako prezent na święta i totalnie nie wiedziałem czego się po Ibikusie spodziewać. Brałem w ciemno bo adaptacja a ruskie mają równie dobrą literaturę klasyczną co francuzy, albo i lepszą. Niewiele tam słów, a przepadłem na długie godziny. Byłem więcej niż zaskoczony, że tak niewiele dymków to akurat tyle ile potrzeba a wraz z sennymi obrazkami tak wiele można dowiedzieć się o Niewzorowie. Dzięki za przypomnienie - tytuł zdecydowanie nie dla każdego, ale i wart polecenia każdemu.

Offline -gościu-

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2489 dnia: Czerwiec 03, 2018, 09:08:19 pm »
Dlaczego tańczące karaluchy? Czytałem dawno, zdałem teraz z półki, żeby sprawdzić... chodzi o to jak Rabate narysował ludzi?