Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 543292 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2475 dnia: Maj 28, 2018, 05:46:33 pm »
Generalnie niektórzy wydawcy zachowują się jakby ten offset gryzł co najmniej - jakoś Timof czy Kultura Gniewu wydają w ten sposób, więc najwyraźniej się da...
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2018, 06:52:40 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline kenji

« Odpowiedź #2476 dnia: Maj 28, 2018, 06:11:52 pm »
Dobry offset jest droższy niż kreda. Stad może taka decyzja. Tak czy inacZej wybór kredy do czarnobialych rysunków to chyba zawsze zła opcja ...

JanT

• Gość
« Odpowiedź #2477 dnia: Maj 28, 2018, 09:32:41 pm »
Motto Scream: Duże, twarde i błyszczące  :smile:

Nie da się być jak NSC i wydawać wszystko tak jak w oryginale? To się tyczy nie tylko Scream.

W tym ich katalogu żadnej kontynuacji dla mnie  :doubt: Zachęca do wchodzenia w nowe.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2018, 06:52:15 am wysłana przez JanT »

Offline bowie

« Odpowiedź #2478 dnia: Maj 28, 2018, 09:38:47 pm »
ponarzekam i na Manarę. Nie kumam po co Scream sie napiął na kredę. No ale ok, wybrali. Ale skoro juz wybrali to niech będzie czarno a nie szaro  :doubt:

Cały czas się wahałem, ale po Twoim wpisie z ulgą pasuję. Thx

Offline gobender

« Odpowiedź #2479 dnia: Maj 28, 2018, 10:02:55 pm »
@kenji, Sin City na kredzie jakoś mnie przekonuje, i pewnie kilka innych by się znalazło, ale nie w tym rzecz. po prostu trochę zróżnicowania i wiary w czytelnika by się przydało, naprawe na offsecie może być bardziej "ekskluzywnie" niż na tych u;ubionych kredach naszych wydawców, a umówmy się, one zazwyczaj są okropne, jakieś takie miękkie i tandetne

@JanT ale oni chyba wydają właśnie jak w oryginale (przynajmniej analogicznie do jednego z wydań) ku mojemu rozczarowaniu bo oprawa graficzna tych tomów manary jest słaba. okładki i środek: bieda. wygląda to jak jakaś (z góry przepraszam urazonych) kolekcja  :doubt:

Zasadniczo na wydania Screamu nie narzekam, ale czasem powinni wyjść poza swój schemat

Offline nazareth

« Odpowiedź #2480 dnia: Maj 31, 2018, 10:10:24 am »
Zasadniczo na wydania Screamu nie narzekam, ale czasem powinni wyjść poza swój schemat
Wyjdą przy Światach Edeny - będzie mniejszy niż zazwyczaj u nich format :)
Taki żart.

Wczoraj odebrałem paczkę a tam m.in. Showman Killer. Myślałem, ze to będzie pierwsza pozycja przeczytana z nowej dostawy. Ale jednak wygrał dodany w ostatnim momencie Mandroid.
A sam Showman świetnie się prezentuje - jak Lama, czy Syndrom Abla.

P.S. Alien "niebieski" i kolejny Life and Death zapowiedziane na czerwiec.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2018, 12:13:06 pm wysłana przez nazareth »

Offline -gościu-

« Odpowiedź #2481 dnia: Maj 31, 2018, 12:56:14 pm »
P.S. Alien "niebieski" i kolejny Life and Death zapowiedziane na czerwiec.

Jeszcze nie jest powiedziane, że te komiksy ukażą się w czerwcu. Może część z nich.

"Startujemy więc z zapowiedziami premier, planowanymi na koniec roku szkolnego i początek okresu urlopowego.[/size]Może z częścią z nich zdążymy na przedostatni weekend czerwca i GDAKA!"[/color]

Offline Szekak

« Odpowiedź #2482 dnia: Maj 31, 2018, 01:46:23 pm »
Biały Lama na gwiazdkę + slipcase na Legendy, info z FB.

Offline nazareth

« Odpowiedź #2483 dnia: Maj 31, 2018, 01:52:08 pm »
@-gościu- - racja, może to być przełom czerwca/lipca

Offline Itachi

« Odpowiedź #2484 dnia: Maj 31, 2018, 08:51:54 pm »
Terminator i Predator są gdzieś dostępni z większą zniżką, czy ta arosowo/bonitowo/gildiowa to maks?
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2018, 09:00:13 pm wysłana przez Itachi »

Offline 79ers

« Odpowiedź #2485 dnia: Maj 31, 2018, 09:08:11 pm »
Zerknij do taurusowego Centrum Komiksu ?!

Offline mappy

« Odpowiedź #2486 dnia: Maj 31, 2018, 11:19:51 pm »
Terminator i Predator są gdzieś dostępni z większą zniżką, czy ta arosowo/bonitowo/gildiowa to maks?
Chciałem brać na Gildii ale 30% zniknęło.Na Bonito pisałem czemu taki mały rabat i dostałem odpowiedź, że wydawca tak chciał.Ja tam poczekam. Może znowu się pojawi w okolicach 30%.

Offline -gościu-

« Odpowiedź #2487 dnia: Maj 31, 2018, 11:24:13 pm »
Dotąd te komiksy pojawiały się z rabatem max 30% - wyjątkiem był jakiś czas temu Predator na arosie z zniżką 34%. Nie wiem czy to był błąd, jak zauważyłem to, to mieli 3 egzemplarze, jeden kupiłem, napisałem o tym tutaj i za chwilę nie było żadnego.

Offline NuoLab

« Odpowiedź #2488 dnia: Czerwiec 01, 2018, 09:40:00 pm »
Mimo tych uwag o jakości wydania "Weneckie przygody" to kawał dobrego komiksu jest. Mocno surrealistyczna a zarazem pełna humoru intryga i doskonałe rysunki. Polecam szczególnie tym którym podobał się "Feralny Major" chociaż Manara w większym stopniu niż Moebius panuje nad ciągiem przyczynowo-skutkowym rysowanej historii. No i smaczek dla staruchów - to kadry z m.in. tego komiksu ilustrowały artykuł Parowskiego "Komiks i my" w którejś "Fantastyce" z 1984 r. Od dziecka zastanawiałem się o co chodzi w scenie z samurajem pożerającym głowę bohatera i w końcu po 34 latach już mniej więcej wiem :)

Offline gobender

« Odpowiedź #2489 dnia: Czerwiec 03, 2018, 09:49:30 am »
Nieczęsto zdarza mi się porzucać lekturę. Ale tak sie stalo przy Showman killer. To jest tak złe, że gdybym miał oceniać tylko po tym co przeczytałem, dłabym pół gwiazdki. Chaotyczna, groteskowa i po prostu IDIOTYCZNA fabuła jest po prostu nieprzyswajalna. Zaczynam też bardziej doceniać rolę rysowników przy komiksach Jodo, bo oni chyba mocno odrwacaja uwagę o tych jego głupotek. Natomiast tu rysunki sa naprawdę bardziewne i kiczowate. Razem ze "scenariuszem" tworza naprawę niestrawną i wręcz żenującą mieszankę.

Przestaję rozumieć Scream... jest TYLE DOBRA w archiwach Humanoids, które można wydać zamiast śmieci, które ostatnio wydają. Nawet od Jodo – reszta jodoverse czy choćby Anibal 5 który jest milion razy lepszym komiksem niż to coś...